IMR - Rakovica

kad dodjes do paknova onda se lako zamene,al dok dodjes... moras da skidas tockove i cizme jer se obloge nalaze otprilike gde su ti pete kad sedis na traktoru.
 
kad skines cizme videces i sam kako to izgleda vrlo jednostavno odatle.skines obloge i iznitujes druge vratis nastelujes na poluge i to je to.a sto se tice ovih drugih stvari lamele itd. pa moraces da ga razdvajas.mozda bi trebalo otvoriti posebnu temu sto se tice dihtovanja radilice da li grafitni snjur ili pletenica kako vec ko zove ili silikonski semenik. stavljao sam obe varijante i ni sa jednom nisam nesto bog zna kolko zadovoljan
 
ljudi imam nesto da vas pitam: mnogo mi je nizak pritisak ulja kad se zagreje motor kada je na ler gasu a kad dam pun gas onda ima pritisak 2,5-3 ? zbog cega je to sta moze da mu fali? ?
 
Nikola_91 je napisao(la):
ljudi imam nesto da vas pitam: mnogo mi je nizak pritisak ulja kad se zagreje motor kada je na ler gasu a kad dam pun gas onda ima pritisak 2,5-3 ? zbog cega je to sta moze da mu fali? ?
nebrini se :ppozdrav: ako imas ulja dovoljno i nisi sipao pogresno nista nefali... samo vozikaj vidjao sam traktore i sa manjim pritiskom ulja nista nefali vice vise godina...
 
ne, ne , kocnice nisu "na pola". One su negde levo i desno od diferencijala. Moraju da se skidaju trube.
btw semering na radilici sam menjao kada je traktor bio potpuno nov, jer je kupljen pred zimu, garanciju od 6 meseci je "prespavao", a i da nije ne verujem da bi bilo koristi. Tako da sam radio u svojoj reziji i bilo je uspesno.
 
prosle godine sam menjao gurtne na oba tocka kod rakovice 65, to ces morati i ti da uradis da vidis sta je unutra zajebano, naravno moras skinuti tocak pa cizmu ili kako ti kazes trubu... i sve ce ti se lepo videti ,tu je jedna opruga oblika kruga na kojoj su gurtne niktovane koci na principu zatezanja tog obruca vrseci otpor...pazi kada ces skidati kocnice imaju zajebanu tehniku za skidanje mislim na taj obruc... pozz toliko od mene mozda ti nisam od pomoci ali eto :ppozdrav:
 
pa na ler gasu pada ispod jedan ulazi u creveno! a neki pu s vrati skroz na pocetak!
 
ako u radu ima dobar pritisak teraj bez razmisljanja.inace pritisak mozes da nastelujes samo mora se skinuti karter,ali mislim da nema potrebe.gde si tacno blizu smo
 
Nazad
Vrh