PDA

View Full Version : IMR - Rakovica

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Pottinger
21-07-12, 00:27
a sta ako vergla i nece da prokine i nema dima a kad zavergla odam drugi put prokine il opetvergla pa onda tek AC pumpa nova i to se desava samo kad je zagrijan jedan mi je stari traktorista reko da je pvp otisla a kad upali radi normalno i prima gas filteri zamjenjeni

Manjevic
21-07-12, 02:00
kako da balavi ako je ubacen merac? Kada je skroz ubacen merac? ili kako nisam bas razumeo...

sinisa1979
21-07-12, 08:52
Potinger to se i našoj dešava,i dokle god mogu da je upalim-ne čačkam ništa! Inače mogao bi biti odmeravajući ventil u pvp,''četkice'' u pvp ili onaj mali filter u pvp. Baš da je komplet pvp roknula onda ti traktor ne bi kasnije radio,kada ga upališ. Jedan prijatelj je do te mere ganjao rajku da je sa svakim paljenjem morao koristiti start sprej nebi li upalila. A kad upali morao je držati na pola gasa da se ne ugasi. Nije imala snage sama da se kreće kamoli da nešto radi. Bilo je tu raznih komentara al je najbolji bio: Taj motor će se naviknuti na start sprej i nikad neće paliti bez njega. Kad sam se nasmejao tip me je pogledom saseko ko mačem (Riblja Čorba).... Skoro sam se posvadjao s njim da je to ne moguće jer nije mašina ljudsko biće pa da se navuče na nešto. I da ne dužim dalje,vlasnik rajke je nedugo potom popravio pumpu tako da rajka i dan danas pali besprekorno. Što se tiče balavljenja.... Može da balavi i pored dobro vraćenog merača,što može biti znak da je loša gumica u meraču i ili loš(iji) motor.

mirmir
21-07-12, 13:46
Kolega Sinisa svaka ti je na mestu,kao u Njegosa.I ja kad cujem ovo za start sprej se nasmejem,to mu dodje kao narkotika za motore:lol:Nista mu ne fali,i kod mene komsija 60-ku pali na start i vrucu i hladnu evo 12 godina i jos ide.
Za merac kad malo vise duva oce da protera pored gumice pa pravi crnu fleku oko meraca.Sto bi se reklo,sve je vec receno.

Pottinger
21-07-12, 13:59
ovaj pomenuti filter u pvp sam jednom otvorio i izgubio dan dok sam skonto kako se vraca nazad jer su poispadali oni elementi citav dan ga vuco sa 59 da upali taman upali zakopcam kosu da krenem ugasi opet otkopcaj vuci upali i tako citav dan a majstor radio seb na parceli i nije mogo ostavit i dodje navece slozi ono za 5 min i upali a ja citav dan slago s ocem i nisam mogo al sad znam kako se slaze i moracu opet provjerit mislio sam da mi je losa ac pumpa al kad odvrnem one sarafice na pvp ona baca 3-4 metra mlaz a kad vec skinem pvp moracu povarit blok tako da ce zimu cekat i jedno i drugo valjda u silazi ne izda :)

savle
21-07-12, 17:49
I kod moje 60ice je svako prvo paljenje sa Startom da se ne preopterećuje anlaser i akumulator a posle kada je vruća startuje bez problema. Kada je napolju +40 onda i prvi put upali bez Starta, znači još se nije navikla (navukla) na Start-dobro jeLkl{{.

ivanm
22-07-12, 09:28
Pored Siniše i Mirka sa njihovim znanjem ja nemam šta da tražim, ali da samo potvrdim Potingeru da sam ja sa mojom R60imao istih problema - razlog->PVP i to ili filterčić u njoj ili zaglavi onaj klipčić kod tog malog filtera ili četkice ili mi se desilo da se pojela dekla koja dovodi gorivo (nosi taj deo sa malim filterom i klipom) i nema šanse da upali. Kako god da je SVE to da kupiš neće te koštati više od 30-tak EU i onda samo gas. Rajka je zakon....

sinisa1979
22-07-12, 11:21
Hvala Ivanm ali niko ne zna sve! Više ljudi više zna. Eto npr nisam napisao za deknu i klipčić,mada sam znao ali sam se zaboravio.... Evo opet čitam moj prethodni post i tek sad vidim da sam se možda malo nejasno izrazio.... Citiram sebe: Baš da je komplet pvp roknula onda ti traktor ne bi kasnije radio,kada ga upališ.Hteo sam reći da ako je skroz roknula pvp,kad bi upalio traktor ne bi imao zadovoljavajući rad motora tj motor ne bi imao snage,trokirao bi...itd.

lucky
05-08-12, 21:20
Kako je moguće da se brzina kretanja kod dve Rakovice 65 koje su kupljene istovremeno (isti dan, kod istog trgovca) drastično razlikuje. Gume su iste i kao i maksimalni broj obrtaja motora. Ova sporija moze da ore prvom brzom i uz brdo a druga mora trećom sporom.

savle
06-08-12, 11:06
Lucky, ako je ta situacija u oranju onda manjak snage može biti prouzrokovan razlikom kompletnog prenosnog odnosa na relaciji motor-podloga. Ne verujem da je fabrički poremećen prenosni odnos menjača i GP a s obzirom da su gume iste i max broj obrtaja onda je ovo i za mene misterija.
Maksimalna brzina traktora može biti različita ali samo promenom max brojem obrtaja, ali na određenom broju obrtaja brzina bi trebalo biti ista.
Baš me zanima šta drugi kažu na ovu temu.

Manjevic
06-08-12, 14:35
Da li je neko cistio sneg sa Rakovicom 65? kako bi ona to radila?

Targa
07-08-12, 13:58
Poz forumasi . Imam r65 pre neki dan smo unesivali slamu sa njom.Kada smo se vracali kuci pao je mrak upalio sam svetla i slabo se vidi . Ja bi da stavim dve radne lampe napred na kabinu koje mi preporucujete za nju ?

DusanA
07-08-12, 20:41
Koliko bi kostala solidna Rakovica 65 za radove (prskanje, spartanje) u repi i ostlim kulturama

Dzogi_89
07-08-12, 20:46
sta si planirao sa njom u repi??

savato
07-08-12, 20:58
Koliko bi kostala solidna Rakovica 65 za radove (prskanje, spartanje) u repi i ostlim kulturama Rakovice 65 idu oko 4.000-4.500 hiljade oko 90 godista da su dobre...Traze i 5000-6000

savle
07-08-12, 21:02
Oko 3500e, ja za moju 60cu tražim 2900 ali teško ide.

Dzogi_89
07-08-12, 21:21
ovde je prodata jedna za 6000 covek lupio onako bzv cenu nije ni planirao da proda ...covek ode kuci ponese pare i kupi........ee sad da je vise takvih bilo bi super...

zico78
07-08-12, 22:09
[QUOTE=savle;551359]Lucky, ako je ta situacija u oranju onda manjak snage može biti prouzrokovan razlikom kompletnog prenosnog odnosa na relaciji motor-podloga. Ne verujem da je fabrički poremećen prenosni odnos menjača i GP a s obzirom da su gume iste i max broj obrtaja onda je ovo i za mene misterija.
Maksimalna brzina traktora može biti različita ali samo promenom max brojem obrtaja, ali na određenom broju obrtaja brzina bi trebalo biti ista.
Baš me zanima šta drugi kažu na ovu temu.[/QUOTE
u mene je slicna situacija ima dovoljno snage za potegnit ali u saobracaju spora ko magare inace su rakovce na glasu kao malo brzi traktori i ja mislim da je u mjenjacu razlika ja sam usporedjivo sa drugim rakovcama koje su priblizno isti godina na istom broju obrtaja sve su bile brze jedino im je kardan bijo isti br.obrtaja

brankovic
07-08-12, 23:11
Lucky, ako je ta situacija u oranju onda manjak snage može biti prouzrokovan razlikom kompletnog prenosnog odnosa na relaciji motor-podloga. Ne verujem da je fabrički poremećen prenosni odnos menjača i GP a s obzirom da su gume iste i max broj obrtaja onda je ovo i za mene misterija.
Baš me zanima šta drugi kažu na ovu temu.
Koliko sam cuo,tu je razlika u podesavanju bosch pumpe.Zavisi koliko je otvorena.Ako je otvorena vise,brza je,ali ima manje snage.Gde se to podesavanje vrsi-ne znam.Imao sam r65 i u to vreme su imali iste u PKB-u.Mehanicar koji je tamo radio,a i odrzavao moj traktor,mi je to rekao.Nisam pitao za detalje,jer nisam hteo da izgubi snagu zbog malo vece brzine

Targa
08-08-12, 09:57
Rakovica 65 88 god 2200 r/h trazio 5.500 i kupili je za 4800 >:({

mirmir
08-08-12, 21:48
Koliko sam cuo,tu je razlika u podesavanju bosch pumpe.Zavisi koliko je otvorena.Ako je otvorena vise,brza je,ali ima manje snage.Gde se to podesavanje vrsi-ne znam.Imao sam r65 i u to vreme su imali iste u PKB-u.Mehanicar koji je tamo radio,a i odrzavao moj traktor,mi je to rekao.Nisam pitao za detalje,jer nisam hteo da izgubi snagu zbog malo vece brzine
Bos pumpa i nista vise.Sve ostalo je skoro pa isto zadnjih 50 godina.
Cena razlicita,zavisi od godista.65-ca sa tegom napred bez hidro volana je oko 3500-4000 za prodaju ili 6000 da se prodaje 10 godina.

Dolovac
10-08-12, 08:34
prodaju se 20 godina stare stanje nepoznato po 5000 ili 6000 evra ??? Pa nova je sedam i nesto hiljada nije mi jasno?

Targa
10-08-12, 09:36
prodaju se 20 godina stare stanje nepoznato po 5000 ili 6000 evra ??? Pa nova je sedam i nesto hiljada nije mi jasno? Ali kvalitet nije kao pre 20 god . I za te rajke koje su proizvedene od 86- 90 su najbolje napravljene i vredi dati 5.000 - 6.000 >:({

Dolovac
10-08-12, 10:20
Jesu kvalitet,ali ako je kupis za godinu dve ces morati raditi generalno ako ne i odma a i to je trosak oko700e,pa ces odma ubaciti delove sto ima u ove nove pa dobijas isto... plus ova nova ima i hidro volan to je jos 500e pa racunaj

Targa
10-08-12, 11:14
Sve zavisi ko kako voli ...Zato treba da gledas sta kupujes ...Ako nadjes dobru ocuvanu kupis je i nemas problema dok si ziv samo je treba odrzavati. :)

saleso
10-08-12, 11:57
agde to ima da se kupi za sedam nova bas bi voleo da vidim

mirmir
10-08-12, 12:21
Ima za 8 ali 47-ca.A 65-ca je oko 9,5-10:-\

Najvise volim da cujem ovo,kao stare su bolje i kvalitetnije,jos ako je stara 20-30 godina i radila u sumu,ma nepoderiva stvar.

Dzogi_89
10-08-12, 21:08
kad je vec cena u pitanju nova je 10 hiljada,u komsiluk stigla jedna pre 2 dana sa dosta novih prikljucaka,a sa DW je 14 hiljadarki.

savle
10-08-12, 23:27
Dzogi, de molim te pojasni šta si mislio pod tim sa dosta novih priključaka? Jel misliš na neke priključne mašine ili na priključke na samom traktoru (hidraulučki izvodi i sl.)?
Baš me zanima to pošto mislim da se ove nove ne razlikuju od onih pre recimo 10god sem možda kabine.

---------- Poruka napisana u 23:27 ---------- Prethodna poruka je at 23:24 ----------

Inače, 65DV je 13000e ako ćemo računati evro 118 (1540000din):-\

Dzogi_89
11-08-12, 01:03
mislio sam na prikljiucne masine,nisam se dobro odrazio.....meni su rekli da je sa DV 14hiljada e sad....

savle
11-08-12, 09:50
Od 14000e je verovatno ona sa četvrtastom haubom, u svakom slučaju onom ko bude hteo da je kupi sigurno će znati tačno, ja sam pre mesec dana uplatio 65dv sa starom haubom po toj ceni a možda se nešto u međuvremeno promenilo.

Manjevic
12-08-12, 01:25
Koliko onda moze da vredi Rakovica 65 sa hdrovolanom i kabinom 1995 godiste, jos su fabricke gume na njoj, nema ni 700 sati...

mirmir
12-08-12, 10:05
5000-6000 realno da se proda,sve ostale skuplje se tesko prodaju,svako radije kupi novu 2012 godiste nego stariju 15 i vise godina za 2-3 hiljade manje.>:({

tm30
13-08-12, 12:35
interesu je me ubacivanje motora od r60 na landina dali je potrebno zameniti samo medju plocu ili moram menjati i zvono menjaca sa spojickama i sta bih jos trebalo da se radi^-^.hvala u napred

Kosjerac
13-08-12, 20:53
Netreba ništa da se menja sve paše šaf na šaf, imam ja landina sa rajkinim motorom, samo ti trebaju agregati od r60 jer nisu isti.

tm30
13-08-12, 22:35
sto se tice medju ploce jel ti ostala landinova il si stavio i nju od rajke interesuje me zbog anlasera stavio bih brzi anlaser.

Netreba ništa da se menja sve paše šaf na šaf, imam ja landina sa rajkinim motorom, samo ti trebaju agregati od r60 jer nisu isti.

DusanA
14-08-12, 07:36
Sta znaci DV ?

Quercus
14-08-12, 09:23
Verovatno "Dupla vuča"...

Dolovac
14-08-12, 11:00
sve sto imaju oznaku DV - dobro vuce !:lol:

mirmir
14-08-12, 22:32
sto se tice medju ploce jel ti ostala landinova il si stavio i nju od rajke interesuje me zbog anlasera stavio bih brzi anlaser.
Ako mislis da stavis motor od tamica 60 ima dosta prepravke,a ako je od rakovice 60 ordjinales treba ti ceo motor sa medjuplocom i zamajcem.

tm30
14-08-12, 22:57
od tama mi je motor i mislio sam samo da kupim karter i medju plocu a za zamajac sam cuo da moze moj da se nesto prepravi na strugu samo me muci zvono posto mi na oko nedeluje da je isto kao kod rajke 60
Ako mislis da stavis motor od tamica 60 ima dosta prepravke,a ako je od rakovice 60 ordjinales treba ti ceo motor sa medjuplocom i zamajcem.

---------- Poruka napisana u 22:57 ---------- Prethodna poruka je at 22:54 ----------

danas sam zvao nekog iz iriga i trazi mi 80 jura za karter i medju plocu

mirmir
15-08-12, 17:55
Ako je od tama ovako ide.Treba ti karter,medju ploca,zamajac,razvodna kutija zupcanika,nosac termostata.Poklopac ventila moze ostati tvoj samo sto moras da oseces cep za sipanje ulja i zatvoris taj deo,zavaris.Zvono je isto,ustvari krace je od rakovicinog i ima ispupcenje za alanser samo sa desne strane ali odgovara.Ima tu jos sitnica ali smesno.Bos pumpu nemoj nista da diras,samo namontiras tako kako stoji i nemoj da brines.Radili smo tih prepravki dosta,a jedan primerak teramo tako evo vec 7 godina bez ijednog kvara.Uglavnom dobra kombinacija,ima da bude brza ali ima da se propinje ako ne pazis.

Zaboravih nemozes povezati obrtomer jer bregasta od tamica to nema,ako hoces da radi obrtaljka mora i bregasta da se menja.

Kosjerac
15-08-12, 22:08
I da dopunim kolegu Mirka, treba ti još i garnitura dihtunga, jer mora i glava da se skida da bi se zamenio nosač termostata i plus vadi se bregasta da bi se zamenila razvodna kutija, a ako hoćeš možeš i kompresor da nabaciš kad sve radiš.

mirmir
15-08-12, 22:39
Ima dosta sitnica+

cikaACA
16-08-12, 01:35
+usisna grana (filter za vazduh)

tm30
16-08-12, 22:38
hvala za savet pokupovao sam trebalo bi da je sve sto mi treba pa pocinjem sa sklapanjem samo ovo oko bospumpe rekli su mi da i ona nesto mora da se reglira zbog snage ali ako moze bez reglaze ok.
Ako je od tama ovako ide.Treba ti karter,medju ploca,zamajac,razvodna kutija zupcanika,nosac termostata.Poklopac ventila moze ostati tvoj samo sto moras da oseces cep za sipanje ulja i zatvoris taj deo,zavaris.Zvono je isto,ustvari krace je od rakovicinog i ima ispupcenje za alanser samo sa desne strane ali odgovara.Ima tu jos sitnica ali smesno.Bos pumpu nemoj nista da diras,samo namontiras tako kako stoji i nemoj da brines.Radili smo tih prepravki dosta,a jedan primerak teramo tako evo vec 7 godina bez ijednog kvara.Uglavnom dobra kombinacija,ima da bude brza ali ima da se propinje ako ne pazis.

Zaboravih nemozes povezati obrtomer jer bregasta od tamica to nema,ako hoces da radi obrtaljka mora i bregasta da se menja.

mirmir
17-08-12, 17:16
Nediraj bos pumpu,to su samo naglabanja,ona je ista u potpunosti,samo sto tvoja pumpa od tamica na patos gasu ide preko 2500 obrtaja a treba 2250.Lepo podesis na poklopcu pumpe koliki oces gas,granicnik i to je cela prepravka za koju nepismeni bosisti uzimaju pare.Mi smo na nasem ostavili preko 2500 obrtaja i teramo je kao bog djavola tolike godine,volimo brzu voznju,landinin menjac je dosta brz pa ide kao avion.

Manjevic
18-08-12, 11:16
Koliki treba da bude pritissak ulja na rakovici 65? i koje ulje sipati u motoru?

sinisa1979
18-08-12, 15:29
Minimum minimuma na leru pri ~ 90 stepeni 0.6 a max. pri punom gasu 2.1-4.2.

Dolovac
02-09-12, 13:27
kolege dali je neko video mozda novu rakovicu r65.12???http://www.agrorid.com/imr_r6512.php

vlada90
02-09-12, 13:37
Ja msm da ej bila jedna na njihovom placu pored autoputa.. kolik se secam nije bla u bas nekom stanju,tako daje i nisam nesto zagledao

Dolovac
02-09-12, 19:58
kako mislis nije bila bas u nekom stanju^-^ Jel to nov traktor sto si video?

talianu
02-09-12, 20:08
Koliko je ona nova?
Ima je kod nas jedan u selu već godinama ako je nije prodao pošto ga ne viđam u njoj .Pre par godina sam mu dao Slamu za krave i bio je da balira sa njom.

Dolovac
02-09-12, 20:24
Koliko je ona nova?
Ima je kod nas jedan u selu već godinama ako je nije prodao pošto ga ne viđam u njoj .Pre par godina sam mu dao Slamu za krave i bio je da balira sa njom.
Pitas za ovu 65.12? nemam informacije o ceni a nisam je ni video zato pitam kako li izgleda?

talianu
02-09-12, 20:34
Ne druže nismo se razumeli hteo sam da kažem da li je uopšte nova!

vlada90
02-09-12, 21:27
Ovakve rakovice nema u prodaji... ovu sto sam ja video moguce da je bila jako mala serija ,i meni je izgledala kao da je malo koriscena.. mada uagroridu (kao i kod vecine prodavaca) traktori ,NAZALOST,stoje napolju,izlozeni suncu od 40+ kao i zimi od -30,kisi,gradu,mrazu,ird... tako da je lako moguce da je ova duze veme stajala u takvim uslovima.

pocerina
02-09-12, 21:54
Ima jedna takva Rakovica u obliznjem selu, skoro kupljena 2004 godiste...

savle
06-09-12, 00:50
U ponedeljak sam na rumskom vašaru video na kamionu AgroRida napisano da prodaju neke polovne traktore između ostalih i jedna BS ica, moguće da je to baš ta. Pisalo je da je 2008god. i nisam siguran da li negde oko 13000eura.

Dolovac
06-09-12, 15:17
U ponedeljak sam na rumskom vašaru video na kamionu AgroRida napisano da prodaju neke polovne traktore između ostalih i jedna BS ica, moguće da je to baš ta. Pisalo je da je 2008god. i nisam siguran da li negde oko 13000eura.
kad bi neko uslikao i objavio na forum da se vide kakve su te razlike

zlatiboraccc
06-09-12, 16:24
prosle godine sam video taj traktor i bio je 12500eura,razlika je u haubi i menjacu,sa strane je menjac i cini mi se da mi je rekao da ima 12 brzina napred i 4 za rikverc i sinhronizovan je, bio vracen sa lizinga

savle
06-09-12, 21:19
Tako je. Razlika je u haubi, unutrašnjosti kabine, instrument tabli, samoj kabini, i ona najkrupnija razlika, možda i najbitnija, u menjaču kako već reče zlatiborac.
Imam negde slike sa sajma, ako ih nađem postaviću.

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/t/3W/pg/1cdd1ct5/dsc03259.jpg (http://www.dodaj.rs/?3W/pg/1cdd1ct5/dsc03259.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/2Q/dW/vlLFNgI/dsc03261.jpg (http://www.dodaj.rs/?2Q/dW/vlLFNgI/dsc03261.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/3H/SI/2UEAFSiR/dsc03260.jpg (http://www.dodaj.rs/?3H/SI/2UEAFSiR/dsc03260.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/28/bz/28GYtZHz/dsc03262.jpg (http://www.dodaj.rs/?28/bz/28GYtZHz/dsc03262.jpg)

NeLe001
06-09-12, 21:35
Моје искуство са Раковицом и није баш за неку похвалу. За сада има само 22 радна часа и није имала тешких радова. Први сервис урађен пошто је код мене нешто дуже од 3 месеца. За сада не ради сат за показивање горива, температуре и сви осигурачи су отишли. Оно што сам приметио је да у задњем фару на блатобрану нема сијалице(као да кошта читаво богатство па је у фабрици нису ставили), а о буци у кабини нећу поново да говорим. Треба прође неко време док изађем из трактора и вратим се у нормалу како бих добро чуо.

fiat615
06-09-12, 21:36
I koliko kosta nov

vlada90
06-09-12, 21:42
Моје искуство са Раковицом и није баш за неку похвалу. За сада има само 22 радна часа и није имала тешких радова. Први сервис урађен пошто је код мене нешто дуже од 3 месеца. За сада не ради сат за показивање горива, температуре и сви осигурачи су отишли. Оно што сам приметио је да у задњем фару на блатобрану нема сијалице(као да кошта читаво богатство па је у фабрици нису ставили), а о буци у кабини нећу поново да говорим. Треба прође неко време док изађем из трактора и вратим се у нормалу како бих добро чуо.

pa i mi smo kupili novu 76icu za sada 80 rs i za sada sam prezadovoljan ^-^

fiat615
06-09-12, 21:44
Nesto malo radite sa traktorima,

vlada90
06-09-12, 21:46
Pa na pocetku dok se nije razradio samo je vozen i prevrtao je sseno i izvlacio,sada se malo uvodi u posao,ali nijke mu sezona tj sav smo kukuruz stavili u silazu,a od ugarivanja nema nista,tako da manje vise sad ni ne radi nista...
a i da dodam da je radni sat na rakovici veci nego na imt=u,ili bar ja tako mislim,na imt je cini mi se na 1500 a na rakovici pri 2200 obrtaja po min jedan radni sat

savle
06-09-12, 22:29
Ja sam moju 65 cu platio pre mesec i po dana i nemam pretstavu kada ću je dobiti. Ko poželi da je pazari oprez.

vlada90
07-09-12, 13:14
Mi smo cekali 3 meseca,al dobro nista strasno... problem je bio jer su imali vecu kolicinu da isporuce za afriku pa je nastala nestasica za domace trziste

savle
07-09-12, 17:31
Ništa strašno kada lepo kažu pa se pripremiš. Meni su rekli mesec dana, srećom pa staru nisam prodao inače bi u berbu sa jednim traktorom ušao. A i nešto mi u decembru traktor i ne trebaLkl{{.
Problem je tu još i do dilera. Da sam je kupio direktno u fabrici dobio bih je za dve nedelje, pa onda ide izgleda po nekim njima znanim prioritetima, jedan diler, drugi diler a do mog dok ne dođu ko zna koliko će potrajati. Za Etiopiju ponovo imaju da rade za dve nedelje 140 traktora, sve je to meni jasno (hvala Bogu što se fabrike tiče i naše proizvodnje što je tako) ali malo je bezveze da uzmu pare pa onda ti kažu e za mesec, dva, tri će valjda, strpi se malo.
Proći će i to, samo da dobijem neku sa kojom ću biti zadovoljan, bar kao ti vlado.

vlada90
07-09-12, 17:53
P ono nije da je bas korektno,ali jbg... i moj savet kad dobijes traktor OBAVEZNO proveri da li su svi srafovi dotegnuti,pogotovo na tockovima i oni sto spajaju zadnje tockove sa ostatkom traktora (nisam bas strucnjak za mehaniku pa nzm kako se zove taj deo)...

Dolovac
08-09-12, 07:45
[QUOTE=savle;564482]Tako je. Razlika je u haubi, unutrašnjosti kabine, instrument tabli, samoj kabini, i ona najkrupnija razlika, možda i najbitnija, u menjaču kako već reče zlatiborac.

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/t/2Q/dW/vlLFNgI/dsc03261.jpg (http://www.dodaj.rs/?2Q/dW/vlLFNgI/dsc03261.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/3H/SI/2UEAFSiR/dsc03260.jpg (http://www.dodaj.rs/?3H/SI/2UEAFSiR/dsc03260.jpg)
ovo vec lici na traktor ovako nesto bi kupio bas mi se svidja kabina podignuta gore izgleda da je izolovana od menjaca sigurno manje buke ima.Ako je tako da je i cena 12500 eto im kupca naprolecLkl{{

vlada90
08-09-12, 13:48
ne proizvodi se vise ,nazalost

Dolovac
08-09-12, 14:37
ne proizvodi se vise ,nazalost
sto??? pa ovaj model je mogao da napravi bum na domacem trzistu... izgleda da nekom to neodgovara

vlada90
08-09-12, 15:03
e to vec nzm,mozda zbog modela super koji je zamenio staru rakovicu a ne ovaj model,ali mislim da bi ovakva rakovica imala dosta uspeha... Pravo da ti kazem rakovica koja pravi isti traktor 30 god ima dobru proizvodnju i dosta se ceka na nju,a sa druge strane imt koji je kao malo ulepsan je u katastrofalnom stanju,mislim na fabriku. a na traktor se ceka po godinu dana

CVEJA Po
08-09-12, 15:04
Ova ima menjac sa strane da nije slucajno ZF?

mirmir
09-09-12, 00:15
Ova Rakovica je uradjena u veoma maloj seriji,ne proizvodi se vise jer je fabrika pametno shvatila da je teski promasaj praviti ovakav traktor.Pre par dana sam probao ovakvu Rajku i ona nije za nasa brda,poliesterska hauba,kabina sva u staklu...Menjac nije ZF,njihov proizvod.
Vidim da je ovde hvale samo vojvodjani,e sad,Rakovica se kupuje najvise u Srbiji juzno od dunava i save i u Bosni a tu su tezi uslovi rada i klasicna rakovica se pokazala u tom izdanju odlicno.Naprimer u Vojvodini 70% stanovnistva(cast izuzecima) smatra da je Rakovica najveca grobina na svetu i da smo mi sto je kupujemo nenormalni pa je tako i fabrika nastavila da proizvodi model koji moze da proda uvek na trzistu gde se i trazi Rajka a ovaj manekenski traktor za super uslove rada izbrisala.

Dolovac
09-09-12, 08:29
neverujem da su je prestali da je prave zato sto je nebi prodavali... to je moderan traktor mnogo jeftiniji od istog u IMTu a kupovao bi se po narudjbini kao i IMT to ti politika naopaka

savle
09-09-12, 21:03
[QUOTE=savle;564482]Tako je. Razlika je u haubi, unutrašnjosti kabine, instrument tabli, samoj kabini, i ona najkrupnija razlika, možda i najbitnija, u menjaču kako već reče zlatiborac.

- - - - - - - - - -

ovo vec lici na traktor ovako nesto bi kupio bas mi se svidja kabina podignuta gore izgleda da je izolovana od menjaca sigurno manje buke ima.Ako je tako da je i cena 12500 eto im kupca naprolecLkl{{

Ta cena je za polovnu staru 4god, nove koliko znam nema a čini mi se da je pre 5-6god na sajmu cena bila blizu 20000e. U to vreme je Belorus od 82ks bio 17000e primera radi pa je ta cena za traktor od 65ks poprilična.
Meni se ona lično svidela i ne mislim da je razlog neproizvodnje ne mogućnost potencijalne prodaje već problemi u samoj proizvodnji koji sve naše firme imaju. Para nemaju, a za sve novo treba investicija, problem dobavljača i sl.

Dolovac
09-09-12, 21:38
20000e ? pa da je od zlata ne bi je uzeo:

savle
09-09-12, 22:05
20000e ? pa da je od zlata ne bi je uzeo:
Nemoj me držati za reč, ipak je to bilo pre par godina ali znam da nisam bio oduševljen cenom.
Pa ako je jedan Landini iste konjske snage 33-34 hiljade valjda i Rakovica može biti upola, samo da je rade takvu, sa malo izolovanijom kabinom, boljim menjačem, boljom preglednošću i modernijim dizajnom, što taj model ima.

zlatiboraccc
10-09-12, 23:20
bila je tacno 19000 meni se traktor svideo,ja zivim u brdsko planinskim predelima imam rakovicu dv i pokazala se odlicno,ne znam kako bi se pokazala sa ovim menjacom,menjac je ZF nije rakovicin,steta sto se vise ne proizvode,vrlo lep traktor

DusanA
16-09-12, 21:43
Danas jedan crepajac dosao u centar sela sa novokupljenom polovnom rakovicim, dobro izgleda, kaze da ga je kupio u Svilajncu za 6000e, zavrnuo turu celoj kafani, jedino sto nisam siguran koliko je u koaliziji sa istinom.

mirmir
16-09-12, 22:05
bila je tacno 19000 meni se traktor svideo,ja zivim u brdsko planinskim predelima imam rakovicu dv i pokazala se odlicno,ne znam kako bi se pokazala sa ovim menjacom,menjac je ZF nije rakovicin,steta sto se vise ne proizvode,vrlo lep traktor
Menjac jeste uradjen po ZF-u ali je Made in Rakovica.

Dare
20-09-12, 16:22
Ma bežite ljudi od nove rakovice. Kvalitet je nula. Videli ste šta se meni izdešavalo, a bio je pre neki dan u emisiji Potrošački savetnik jedan čovek čiju su R65 serviseri više puta rasklapali i sklapali. Bio je i još jedan sa imt 539 kome su menjali ceo motor, a proizvela ga je (pogađaš sigurno) Industrija motora Rakovica. Ja uopšte ne sumnjam u to što su izneli u emisiji jer sam i ja razdvajao traktor skoro nov i to o svom trošku i svojeručno jer je imao garanciju neverovatnih 50 sati ili 6 meseci (tih 6 meseci je presedeo jer je kupljen jeseni)

odgledaj ceo klip:
http://www.youtube.com/watch?v=tBW9unduOtg&feature=plcp

vlada90
20-09-12, 21:28
kod nas je nekoliko njih kupilo rakovicu,i svi su zadovoljni,i ja sam kupio novu 76icu i za sada je sve ok... Nemam nikakvu zamerku ,sa traktorom sam prezadovoljan.... e sad moguce je da se desi da dodje do greske u proizvodji,ali to bi fabrika trebala odmah da popravi,ali nazalost nije uvek tako

Milos M.
21-09-12, 08:40
Ma bežite ljudi od nove rakovice. Kvalitet je nula. Videli ste šta se meni izdešavalo, a bio je pre neki dan u emisiji Potrošački savetnik jedan čovek čiju su R65 serviseri više puta rasklapali i sklapali. Bio je i još jedan sa imt 539 kome su menjali ceo motor, a proizvela ga je (pogađaš sigurno) Industrija motora Rakovica. Ja uopšte ne sumnjam u to što su izneli u emisiji jer sam i ja razdvajao traktor skoro nov i to o svom trošku i svojeručno jer je imao garanciju neverovatnih 50 sati ili 6 meseci (tih 6 meseci je presedeo jer je kupljen jeseni)

odgledaj ceo klip:
http://www.youtube.com/watch?v=tBW9unduOtg&feature=plcp
Necu da se mesam,ali ovaj sa rakovicom nema puno problema,za razliku od ovog sa imt.

savle
25-09-12, 23:34
Dare, ne sumnjam ni ja da ti ljudi sa ovog videa imaju problema sa svojim traktorima kao i ti što si imao sa svojim, ali kada se prave ovakve reportaže trebalo bi ispitati odrećen broj korisnika i videti ko je zadovoljan a ko ne a ne naći dvojicu najnezadovoljniji i samo o njima pričati. Da kvalitet nije kao što je nekada bio istina ali ovakve reportaže se naručuju od strane onih koje ovo tržište uveliko osvajaju pa im smeta i ovo malo što domaća industrija radi. Ne kažem da je baš ova naručena ali ima toga. Meni je već muka od priča da je sve tuđe bolje a sve naše ne valja a to tuđe još platimo bar tri puta više.
Komšija je Cormika posle godinu dana rasklapao na pola pa ne vidim da je došla neka tv ekipa da napravi reportažu i kudi proizvođača.
Meni je uvek rađe da dam pare za neku domaću mehanizaciju, da neki naš čovek dobije deo tih para, da prehrani sebe i porodicu nego da dam deo tajkunu distributeru a deo nekom Nemcu, Italijanu i dr. Al većina vidim da ne deli moje mišljenje s obzirom da su nam u poljima umesto nekad plave i crvene sad neke žute i zelene boje.

mirmir
26-09-12, 00:02
Danas bio na jednom placu i stoji nova Rajka 65,glanc nova,stigla iz IMR-a covek kupio i nije hteo da je preuzme kad je video u kakvom je stanju.Posten da budem nisam ni ja zakeralo ali je i ja nebi uzeo.Ove sve sto sam video do sad nove su OK,klasican srpski proizvod,ali ova kao nogama da je sklopljena,farbanje kao kofom da su polili po motoru i haubi a finis farbanja zavrsili sa metlom,curilo i plakalo sacuvaj boze,ofarbali sve zivo i sto treba i sto netreba.Odlivci nesto bruseni mnogo kao da je lose odliveno pa dopravljali,auspuh smejurija ukoso zavaren kao da su coravi bili,ofarbali i gume po 5-10 cm sa strane,motor i svi spojevi na mortoru umazani silikonom crvenim sacuvaj boze pa ofarbali pa se to sad ljusti,ulje iscurilo na prednji semering i na zadnji do menjaca pa curi ispod,kaplje nafta na AC pumpi i curi ulje na srafljenju pumpe na blok.Sediste nije zavrnuto,samo 2-3 loze uvrnuti srafovi itd....Znam da su takvi traktori izlazili i pre 20 godina,nista bolje ali nije mi jasno sto se malo ne potrude da barem svaku stvar stave kako treba pa makar i bila nekvalitetna.Bas su me iznenadili,ove do sad sto su stigle u selo i sto sam video su bile dobre,cemu sad ovo....

Krlemrle
26-09-12, 00:44
Meni je već muka od priča da je sve tuđe bolje a sve naše ne valja a to tuđe još platimo bar tri puta više.

A meni je muka što smo dozvolili da tuđe bude bolje i kad ja skrenem pažnju, na primer na temi o prikolicama, da se domaća proizvodnja bavi sitnarijama dok stranci trljaju ruke, onda graknu svi na mene kao da sam kakvo svetogrđe izrekao.

Nedjooo
26-09-12, 07:30
savle svaka caste,mislimo isto..meni nikad nije tudje bolje..jos samo mi malo da napredujemo i da ne idemo u rikverc..ja cu prvo uzeti nasu masinu ispred svih,makar i strana bila najbolja..u obzir i rusi dolaze..:D

brankovic
26-09-12, 21:34
@mirko 015
Nije hteo da preuzme,i sta ce sad? Ceka drugu ili je odustao potpuno od rakovice?

mirmir
26-09-12, 21:59
E taj detalj neznam,ali onu sto je stigla i ja nebi uzeo.Steta sto je nisam slikao,kako je odradjena svaka cast.Ove sto sam dosad video da su uzete i stigle su standardne,a ova je komedija.

CVEJA Po
26-09-12, 23:10
Danas bio na jednom placu i stoji nova Rajka 65,glanc nova,stigla iz IMR-a covek kupio i nije hteo da je preuzme kad je video u kakvom je stanju.Posten da budem nisam ni ja zakeralo ali je i ja nebi uzeo.Ove sve sto sam video do sad nove su OK,klasican srpski proizvod,ali ova kao nogama da je sklopljena,farbanje kao kofom da su polili po motoru i haubi a finis farbanja zavrsili sa metlom,curilo i plakalo sacuvaj boze,ofarbali sve zivo i sto treba i sto netreba.Odlivci nesto bruseni mnogo kao da je lose odliveno pa dopravljali,auspuh smejurija ukoso zavaren kao da su coravi bili,ofarbali i gume po 5-10 cm sa strane,motor i svi spojevi na mortoru umazani silikonom crvenim sacuvaj boze pa ofarbali pa se to sad ljusti,ulje iscurilo na prednji semering i na zadnji do menjaca pa curi ispod,kaplje nafta na AC pumpi i curi ulje na srafljenju pumpe na blok.Sediste nije zavrnuto,samo 2-3 loze uvrnuti srafovi itd....Znam da su takvi traktori izlazili i pre 20 godina,nista bolje ali nije mi jasno sto se malo ne potrude da barem svaku stvar stave kako treba pa makar i bila nekvalitetna.Bas su me iznenadili,ove do sad sto su stigle u selo i sto sam video su bile dobre,cemu sad ovo....
Mirko ovo sto si ti sve nabrojao ja,licno bih posumljao da ta Rakovica nije uvaljena polovna od strane prodavca da prodje"kao" nova!Ne verujem bas da bi sa svim tim curenjima izasla iz IMR a.

Ljuljaci
27-09-12, 01:15
Kolege,ja sam kupio novu rajku 76 u avgustu prosle godine i za sada sam zadovoljan mada ima nekih sitnih propusta(obrada varova na kabini losa,zaboravljen termostat,u kabini tapacir lose uradjen i losa el instalacija) ali masinom sam generalno zadovoljan mada joj je ova jesen da se pokaze. Mislim da nase fabrike mogu da proizvedu konkurentan traktor i sa konkurentnom cenom,samo treba da se potrude malo vise, jer upravo te sitnice koje pokazuju aljkavost mogu puno da znace...
Ali videcemo sta ce vreme pokazati ili ce krenuti napred ili ce nestati...

vlada90
27-09-12, 13:49
Sto bi rekao cveja i meni deluje kao da je uvaljen apolovna... mada nije mi jasno odakle im hrabrost da tako nesto urade,pa sutra servis da dodje treba da zapise broj trraktora,uostalom vidi majstor i na oko da nije nov traktor,pa da mi je to prpodavac uradio ,ne smem ni da kazem sta bi bilo...

Attila
27-09-12, 16:06
A šta ako je i serviser umešan u pripremu tu u našoj državi sve se može niko ne štiti kupca zato i sme tako nešto da uradi da je to uradio negde na zapadu odma mu bi zatvorili trgovinu pa nek on objašnjava odakle potiče traktor

vlada90
27-09-12, 19:31
Mislim da moze da se vidi da li je traktor remontovan ili je nov,jer nemoguce je traktor tako dobro remontovati da se ne vidi ... Pogledas ga malo bolje,zaviris ispod njega i sl...a i postoje tu neke razlike,npr na moom traktoru je prednji most italijanski a a do skora je ugradjivan mostarski... Tuga je to sto to moras da radis,ali kad nam je takva drzava...

CVEJA Po
27-09-12, 21:20
Kolege,ja sam kupio novu rajku 76 u avgustu prosle godine i za sada sam zadovoljan mada ima nekih sitnih propusta(....., zaboravljen termostat,....) ali masinom sam generalno zadovoljan mada joj je ova jesen da se pokaze.i...
Da se nadovezem na kratko samo na ovo.Znam provereno da je IMT i IMR imao problema sa termostatima,los kvalitet i da na nekim traktorima nije ugradjivano!Jer,znali su dosta da se zaglave i crkne novi motor.I sam sam cuo tu pricu od odredjenog servisera jer sam hteo da kupim nov termostat(jer je moj 20g star crko) a doticni me je savetovao da teram tako jer moze skupo da me kosta!

mirmir
27-09-12, 21:40
Veceras mi drugar (vlasnik nove rajke 65)rece da sutra dolaze serviseri iz IMR-a da skidaju motor sa traktora,ima 70 sati i ulje je proterao na sve strane,i napred i pozadi na zamajcu.Uz to jos radi kao da lupka nesto u motoru.Ranije je servisirano,hidraulicna pumpa volana-crkla posle 5 sati,pocupale se ploce iz truba koje drze bocne lance-nije bilo skoro uopste navoja u trubi,i jos neke sitnice koje su serviseri odmah resili.Uglavnom serviseri su azurni sve otklanjaju u brzom roku.

Inace ranije pomenuto stanje rakovice sa placa je tacno i Rakovica je nova,to se vidi,ali je mnogo sklepana a kod njih nema uopste kontrole i radnik ne odgovara za lose uradjen posao,to znam iz ranijeg doba koje sam proveo tamo.

I kod mnogih rakovica je farbanje haube kao levom rukom,placi mala placi....

sinisa1979
27-09-12, 21:44
Mislim da to ipak nije bila polovna rajka nego je radnicima u fabrici bio ponedeljak kada su je sastavljali pa je zato takva. A što se tiče termostata.... Od juga 45,opel rekorda i mnoogo drugih modela auta štima termostat. Fi 54mm termostat firme npr Kalorstat rešava problem dugoročno. Za svaki slučaj probušiš malu rupu na njemu (ukoliko fabrički nema mali ventil) da se ne stvara vazdušni čep prilikom sipanja tečnosti i Bog da te vidi!

CVEJA Po
27-09-12, 21:52
Sinisa,da ne zaboravimo da dizeli i benzinci ne rade na istim radnim temeraturama.

cira92
27-09-12, 21:57
I ja sam probusio malu rupicu na termostatu i resio brigu dugorocno...

vlada90
27-09-12, 22:07
Meni bas pre neki dan riknuo termostat i nameravam da trazim da donesu iz fabrike drugi da zamene kad budu radili servis u novembru...

sinisa1979
27-09-12, 23:32
Sinisa,da ne zaboravimo da dizeli i benzinci ne rade na istim radnim temeraturama. Tačno! One što sam naveo su benzinci ali naprimer u WV-ove dizel a i benz. motore ide isti taj termostat. Možda ne sve ali u dobar deo starijih modela. Takodje i u Opelove dizel motore štima... A što se tiče raspona temperature tj otvaranja termostata imaš ih od 75 do 100-105. Sve u zavisnosti od toga koji sistem za hladjenje je pod haubom. Otvoren ili zatvoren. (Inače tu je podela termostata) Tako da nije problem ubosti termostat koji otvara na 90,što uputstvo za rajku toplo preporučuje. Mada ja lično sam više pristalica termostata koji otvara od 75 do 80 (1.2.3) Neka je motoru malo više tolerancije do ključanja (eventualnog)

Ljuljaci
27-09-12, 23:53
Da se nadovezem na kratko samo na ovo.Znam provereno da je IMT i IMR imao problema sa termostatima,los kvalitet i da na nekim traktorima nije ugradjivano!Jer,znali su dosta da se zaglave i crkne novi motor.I sam sam cuo tu pricu od odredjenog servisera jer sam hteo da kupim nov termostat(jer je moj 20g star crko) a doticni me je savetovao da teram tako jer moze skupo da me kosta!

Zalos kvalitet termostata sam ja iskusio na svojoj kozi,2006 na novom IMT 539 zaglavi termostat i radio sam mu generalnu sa 900 casova,inace sa tim traktorom imao nevidjenih problema(generalna,sinhron sporohodne,konusno tanjirasti,labavo pola safova u pocetku,busan rezervoar) za sada sam dosta zadovoljniji ovom rakovicom...

Dare
30-09-12, 00:46

Kao da si opisao moju rakovicu, najprostije rečeno.
Posle prolaska kroz prvo blato otpala je sva farba sa felni i spona. Na krilima 5mm debeo sloj kita ispucao. Sedište moje je bilo zašrafljeno ali u klizačima nije bilo graničnika. Jednom sam (ne znajući to) nagazio istovremeno i kvačilo i kočnicu na uzbrdici, i zajedno sa sedištem skliznuo unazad. Srećom sam obema rukama držao volan pa nisam pao, a sedište je palo unazad sa traktora. Od tada je zavareno. Da se nisam držao čvrsto za volan, pao bih, a traktor u brzini i radi. Sedište je proizveo izvesni Intersecom iz Šapca. Dalje, ulje je curilo iz traktora svuda, deljen je na pola zbog semeringa radilice, u rezervoaru plovak nije imao pa sam ugradio da bi pokazivao nivo. Davač zapušenog vazdušnog filtera i dalje NEMA. Rezervoar se odmah oljuštio iznutra i traktor se ugasio od ljuspica farbe.... Ma ne mogu više da se sećam šta sve nije bilo kako treba.E da, i ventili su rađeni. Da ne bude zabune, traktor kupljen NOV u fabrici, ja ga isterao iz hale.
Volim i ja domaći proizvod ali jednostavno sam izgubio poverenje.
Imam Jugo koral in 2007. godište. Na 17 000km sam menjao lamelu. S jedne strane skroz slizana, s druge nova. Evo priče: http://www.yugofanclub.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=12795&hilit=lamela&start=25 Takođe kupljen nov u Nišautu. Dalje, prikolica Zastava Inpro, nova. U fabrici kupljena ali ne možeš da biraš nego prvo platiš, a kada platiš onda vidiš da je cirada sašijena krivo i da ojačanja na njoj koja treba da idu po šipkama u stvari idu pored. "Nemamo drugu, ako nećeš ostavi je tu". Dalje, plug IMT-756 (mada verujem da nije original IMT nego mala privreda). Takođe nov, pucao je svaki var, svuda sam morao da varim, a koristio sam normalno kao i svaki plug, bez nekog maltretiranja. Sada je skoro neupotrebljiv jer su se izvitoperili oni "polukrugovi" koji nose raonike.
Tako da iz svega ovoga ja i nemam puno poverenja u domaću radinost. Ni jedan noviji proizvod nije urađen do kraja kako valja. Sve moraš sam da doradiš :) Žao mi je ali je tako.

vlada90
30-09-12, 12:48
Danas stigla kabina za rakovicu iz Uzica,kabina je zaista dobro uradjena i mnogo mi se svidja,traktor izgleda potpuno drugacije..

savle
30-09-12, 15:43
De slikaj vlado tu kabinu da vidimo, koja je razlika između te i fabričke, koliko si je platio?

vlada90
30-09-12, 17:34
Danas nemam vremena da je slikam,u zurbi sam a i spremam ispit,potrudicu se sutra,cena je 1650e... Ova ima ovalne blatobrane a fabricka cetvrtaste,ima dva gornja fara n apred i pozadi,i sto je najbitnije punoooo je kvalitetnije uradjena od IMR-ove... Meni se bas svidela

vlada90
30-09-12, 18:48
To sam i ja cuo,mada ova kabina ima 450 kg,nije nimalo lagana... kad sam video rakovicu u agroridu da su se poodlepljivali kederi sa stakala ,i koliko zjapi izmedju vrata i rama,ipak ssmo se odlucili z aovu

mirmir
30-09-12, 19:54
Jel hoces da prodas krila sa nove rajke?

vlada90
01-10-12, 00:04
Pa nzm bas,razmisljali smo o tome,mislim da je cena smesna,pa smo odlucili da ih ostavimo,neka stoje na tavanu nece im nista faliti

- - - - - - - - - -

e da,i da pitam nesto ako se neko razume... u vezi je termostata,vec sam pisao da je pokvaren.. jer npr dok ga vozim ili radi u mestu traktor nece da nabije radnu temperaturu,barem je tako bilo pre neki dan kad je zahladnilo,dok npr danas kad je cale balirao balirao sa njim imao je temp oko 70 stepeni,nije bas puno usla u zelenu zonu,mozda malo a to mi je cudno da napravi oliku radnu temp s obzirom da to nije neki veliki posao za nju ... da li je termostat pokvaren ili radi kako treba??? da napomenem da se trektor obivno ne vozi na duze relacije svega par kilometar od kuce,jer su nam njive blizu

sinisa1979
01-10-12, 00:25
R 76 tj S-44 motor pored termostata a u tom njegovom kućištu ima rupu od nekih 8mm,ne znam sad tačno zaboravio sam,kroz koju prolazi voda-antifriz i to mu je sasvim dovoljno da motor ne postigne radnu temperaturu. Naravno bez opterećenja. Pod opterećenjem je druga priča. Tu već termostat treba da odreaguje. A koliko shvatam tebi motor drži temp. na 70 u radu tj u baliranju... Hmm pa to jeste malo velika temp ali najbolje ti je da pratiš sat i ako ne prelazi 90,peglaj! Moje misljenje.

vlada90
01-10-12, 11:15
Kad ti sad pricas da bez opterecenja ne moze da postigne radnu temp,mozda termostat i jeste ispravaan...

Dare
01-10-12, 20:10
Pa nzm bas,razmisljali smo o tome,mislim da je cena smesna,pa smo odlucili da ih ostavimo,neka stoje na tavanu nece im nista faliti

- - - - - - - - - -

e da,i da pitam nesto ako se neko razume... u vezi je termostata,vec sam pisao da je pokvaren.. jer npr dok ga vozim ili radi u mestu traktor nece da nabije radnu temperaturu,barem je tako bilo pre neki dan kad je zahladnilo,dok npr danas kad je cale balirao balirao sa njim imao je temp oko 70 stepeni,nije bas puno usla u zelenu zonu,mozda malo a to mi je cudno da napravi oliku radnu temp s obzirom da to nije neki veliki posao za nju ... da li je termostat pokvaren ili radi kako treba??? da napomenem da se trektor obivno ne vozi na duze relacije svega par kilometar od kuce,jer su nam njive blizu

Ista priča kod mene na R47. Kazaljka uvek u beloj zoni, ispod radne temperature. Čak ni sa hladnjakom pola zaklonjenim ne može da uhvati zeleno.

vlada90
01-10-12, 20:37
ma hvatala je bez problema,e sad da li je otisao termostat ili ne znam sta drugo,motor radi kao sat,mada ovih dana nije radio nista teze od prese

zlatiboraccc
01-10-12, 20:46
gde da nadjem gumice za hidraulik komplet,za r65 i koliko su,poceo da pusta ulje pomalo sa svih strana

sinisa1979
01-10-12, 21:35
Kad ti sad pricas da bez opterecenja ne moze da postigne radnu temp,mozda termostat i jeste ispravaan... Danas sam posebno obratio pažnju na temperaturu kod našeg Imt-a (S-44 kao i kod tebe) i zapažanja su sledeća: 70 stepeni na asfaltu bez ikakvog opterećenja. 75-80 u njivi-tanjiranje nepaljenog kuružnjaka tj tulajišta,tuluzišta ili ko već kako kaže. 90 danju tj 80-85 noću,tanjirača+kembridži bez duplih točkova sprašen u friško oranje.... Dušu je ispustio u ovom zadnjem.... Bila bi manja temperatura samo da je hladnjak u boljem stanju. Al to je već druga priča.

vlada90
01-10-12, 22:28
Cek ti nemas termostat ili imas?? Videcemo ,cim mi se zavrsi ispit,zakacicu plug pa cu oici neku manju parcelu da probam kako ide

tm30
01-10-12, 22:48
kolko su :-\ nova krila
Jel hoces da prodas krila sa nove rajke?

mirmir
01-10-12, 22:56
Nova krila su 120 eura.Toliko su u IMR-u.

vlada90
02-10-12, 19:26
evo koja slicica kabine http://www.dodaj.rs/f/1z/hK/3HjqqWUS/1/img311.jpghttp://www.dodaj.rs/f/1h/2e/zVBotez/1/img312.jpghttp://www.dodaj.rs/f/m/gq/2pBn7F1U/1/img313.jpg

Dolovac
02-10-12, 20:00
Moj tast je na novoj 76 odma promenio vazdusni i ubacio uljani filter za vazduh? ima li kakve razlike u tome?

Farmer II
02-10-12, 20:07
Mislim da kroz uljani filter mogu da prodju krupnije cestice prasine nego kroz vazdusni. Al javice se vec znalci pa ce da pohvale ili pokude ovu inovaciju.

CVEJA Po
02-10-12, 21:17
Vec je raspravljano o tome u temi Mtz Belarus.Filteri sa uljnim kupatilom propustaju krupne cestice prasine,zato su ih vodeci proizvodjaci izbacili jos pre tri decenije.

savle
03-10-12, 10:29
Lepo izgleda ova kabina, još i rotaciju imaLkl{{. Bez šale, lepo izgleda, nadam se i da je funkcionalna i kvalitetna, da će se dobro pokazati u praksi.
Reci mi vlado jel su to tonirana stakla ili mi se čini i da li ima klimu ili samo grejno-ventilacioni uređaj, jer čini mi se da je ovde neko pomenuo da se proizvode neke sa elektronskom klimom? Ja kad sam pitao jednog dilera gledao me belo kao da sam ga pitao da mi kaže kvadratni koren iz 543682 kao i za sve drugo što sam ga pitao. Sve informacije sam morao da dobijem u IMR-u.

vlada90
03-10-12, 11:39
Meni se extra svidja i stvarno je kvalitetno odradjena,a i ljudi iz MD metala su korektni ,tako da svaka pohvala i za njih... Jedino sto cu da promenim su retrovicori,kupicu nove,kamionske koji su veci.... Sakla su malo tonirana taman koliko treba 8) ima grejno ventilacioni uredjaj,ali kad ukljucis ventilaciju i usmeris sva 4 da duvaju u tebe i nema neke potrebe za klimom... mi smo pitali da li ima klimu ali su rekli da se ona ne ugradjuje,nazalost... Sad je jedno 10x lakse uci i izaci iztraktora,a u unutra je i komotnije... Kad se sve sumira,nije jeftina,ali vredi svaki evro,i ne zalim pare sto sam dao >:({

pešut
03-10-12, 13:13
kabina stvarno lepo izgleda bas moćno.reci mi jel ima i neka muzika ili bar mesto za ugradnju?
mozes li da slikas i pod interesuje me kako je to reseno.jedino ova rotacija kod mene ne bi potrajala ni par dana da ovako strci izvan.
i ja sam u fazi sredjivanje neke kabine, doduse na imt ali trudim se da uvedem neka poboljsanja
reci mi gde su provucena creva za grejanje jel kroz ove stubove?jel to ne pravi problem kad je radijator toliko višlji od čepa na hladnjaku?
u zdravlju da te sluzi i čuva od kise i mraza>:({

vlada90
03-10-12, 14:28
Slikacu cim uhvatim priliku,ali bice sigurno ovih dana,imam problema sa prebacivanjem slika na komp.. Jesu kroz stubove su izvucena,pa znas kako mislim da ne bi trebalo da bude problema za grejanje mada nisam ga i palio,a na prvoj slici se vidi crevo grejanja ide ispod haube pa zakrece i ide ispod filtera za vazduh... A kad je u pitanju muzika razmisljao sam se da ubacim radio i zvucnike,nije napravljeno mesto za ugradnju ali sa prednje strane one kutije gde je ventilacija ima i vise nego dovoljno mesta,mada se sad premisljam jer je traktor dosta bucniji pa ne vidim neku svrhu...

Dare
03-10-12, 20:27
Odlično izgleda ova kabina. Samo mi se čini da je zvučnu izolaciju nemoguće ugraditi, a to je za moj ukus dosta veliki problem.
Ima li ova ventilacija neki filter ? Nije baš zgodno kad radiš neki prašnjav posao da ubacuje prašinu unutra. I zbog disanja, i zbog održavanja čistoće unutra :)

vlada90
03-10-12, 21:11
Z izolaciju si nazalost u pravu ,tako je kako je... Ima filter...

zlatiboraccc
03-10-12, 21:52
stvarno extra kabina ,moracu i ja da je kupim ako skupim neke pare ,zvao sam ih pa cu ici da vidim

vlada90
05-10-12, 19:16
@peshut da ti odgovorim u vezi grejanja,veceras sam ga palio i radi vise nego zadovoljavajuce,ako ga pojacas na makximum ne mozes da sedis u kabini,pa mi je uvek bio na polovini... E sad posto je grejanje povezano sa vodenom pumpom kad traktor radi u mestu grejanje je nesto slabija a kad je u radi malo je jace jer je i protok vode brzi

borko jagodinac
06-10-12, 23:59
http://www.youtube.com/watch?v=dOW6OS7kV-4&feature=share

Ko je jaci?

dragan82
07-10-12, 00:02
Ja mislim da su isti.

Manjevic
07-10-12, 00:55
Dali postoji rakovica 60 1985. godiste? nasao sam jednu na prodaju, covek kaze da je 85 godiste, zadnja serija... i da li je mnogo za nju 3000e, dobro je stanje...

mirmir
07-10-12, 18:52
Postoji,ja sam imao jednu,to je za izvoz bila,ima teg napred,hidraulik od 60-ke.
To je jako retko naci.

Milos M.
09-10-12, 12:04
http://www.dodaj.rs/f/3x/2k/2kXDeZxc/rakovica-1.jpg

http://www.dodaj.rs/f/2m/mt/1wzzebxX/rakovica-2.jpg

Evo ja dodao jednu rakovicu 60 za ispomoc. Sati ne poznato,gume dobre,cena 2500 evra,motor lepo vuce,juce doterana,ganc novi akumulatori,videcemo kako ce se pokazati u tezim poslovima,hidraulika dobra,ne cupka,od rodjaka je,on je slabo radio s njom,da je ne znam ne bi kupio.

FansteBG
09-10-12, 14:48
Ja gadjam neku R60 vec duze vreme ali uvek se pare istope. Jel ona sporija i tromija u odnosu na R65? Posto koliko sam skontao ima isti motor kao 558 a on mi je kao puz, bar onaj koji imam prilike da vidim.

Milos M.
09-10-12, 17:24
Ne znam za tu razliku sa r65,al ovo malo transporta danas,brza je poprilicno,zivahna je,lepo vuce,mada sa 558 tesko da moze da se izbori,videcu u spremanju za psenicu,posto mi pomaze covek sa 558.

brankovic
09-10-12, 18:15
Trosi malo vise od r65,kao 558

FansteBG
09-10-12, 18:40
Ma Rakovica je keva kakav 558. Prelozen sam da je kupim, daj Boze u sto skorije vreme. Hvala na odgovorima.

Uporni baksuz
09-10-12, 20:10
Imam Rakovicu 120 koju sam kupio u delovima, pa je preradjujem i sklapam sa mercedesovim motorom od 135 KS kojeg sam izvadio iz kombajna. Mislim da ce biti gotova najkasnije za mesec dana (slikacu je kada zavrsim, necu sada da baksuziram). Moje pitanje je da li neko ima neko uputstvo koje mi moze pomoci posto ovde citam da im je hidraulika komplikovana, a pravo da vam kazem i ne znam koja rucica cemu sluzi. Hvala unapred i jedva cekam da postavim slike jer ce to znaciti da je posao gotov >:({

Matic
09-10-12, 20:25
Takav traktor ima naš član Dalibor 78.Kontaktirajte ga,objasniće vam sigurno.

ddragan
09-10-12, 20:28
Ima kod nas jedna R120 sa mercedesovim motorom,ali trebalo bi da je 145ks.Cak mislim da je i vlasnik tog traktora clan foruma.

savle
09-10-12, 21:46
Ja gadjam neku R60 vec duze vreme ali uvek se pare istope. Jel ona sporija i tromija u odnosu na R65? Posto koliko sam skontao ima isti motor kao 558 a on mi je kao puz, bar onaj koji imam prilike da vidim.
Moja ima 35god i !"vrišti" motor kao i pre 30god dok 65 ce zvuče kao da stalno idu po uzbrdici tako da nikako ne bih rekao da je tromija i sporija. Da ima hidrauliku kao 65 ca i da je malo novija ne bi je menjao, ovako mi ovi dana stiže druga a ona traži novog vlasnika.
Za sve ove godine samo reči hvale za taj traktor, i orač i transporter odličan, okretan, mali potrošač. Jedina je mana što hidraulik nije odvojen od kardana (pto) pa je jako nezgodno recimo berač (bunkeraš) koristiti sa njom.

vlada90
09-10-12, 22:49
Kako mislis hidraulik nije odvojen od kardana? Kod mene hidraulika radi i kad je kardan iskljucen

MOMOSARIC
09-10-12, 23:00
al koja hidraulika?

savle
09-10-12, 23:02
Govorio sam o mojoj staroj R60, one nemaju odvojenu hidrauliku i kardan. Da bi hidraulika radila moraš da uključiš kardan a onda zamisli da kipuješ bunker, uključi-isključi, berač radi dok kipuješ itd.

vlada90
09-10-12, 23:04
A da,cuo sam za to,mi pre nikad nismo imali rakovicu,to jeste dosta nezgodno >:({

savle
09-10-12, 23:07
Kako koja hidraulika? Hidraulička pumpa radi preko kardana, a hoćeš traktor koristiti za podizanje oruđa ili za kupovanje prikolice sasvim nebitno.

- - - - - - - - - -

Ma vukla je i ova moja stara berač ali Zmaj 221, zakači prikolicu i vozi ali sa novijim serijama berača (bunkeraša) bi bilo povuci-potegni.:P{

ddragan
09-10-12, 23:11
Ja sam do skoro imao R60 i uvek je ona brala sa 222,nevidim kakav je problem sto ce da vrti berac dok kipuje.

savle
09-10-12, 23:15
Uzgred, javili su mi da sutra idem po ovu novu pa ću da vidim šta ću da dobijem ali sve mislim da ću se pokajati što nisam ovakvu kao tvoju kabinu kupio vlado, mnoogo mi se dopada i mislim da je dosta funkcionalnija (ako ova reč uopšte postoji u rečniku)Lkl{{

- - - - - - - - - -

Ma nekome veći, nekom manji, nekom nije problem. Nisam rekao da je nemoguće samo da je to mana.

vlada90
09-10-12, 23:47
Ti si uzeo fabricku??

Dolovac
10-10-12, 07:12
Ja sam do skoro imao R60 i uvek je ona brala sa 222,nevidim kakav je problem sto ce da vrti berac dok kipuje.

Pa morao bi da pre svakog kipovanja dobro da izlaufas da ti nebi bacao kukuruz napolje dok kipujes,to ti gubitak vremena a i nafte

ddragan
10-10-12, 10:27
Da,da veoma veliki vremenski period od celih 10-15 sekundi.

Dolovac
10-10-12, 11:33
Kad pogledam stvari iz tvog ugla pa traktor moze i na 3 tocka da se voziLkl{{

MOMOSARIC
10-10-12, 13:38
Jel ta direktna veza kardana i hidraulike važi samo za vanjski izlaz ili i za dizanje poluga? Kako onda raditi sa bilo kojim priključkom ??

savle
10-10-12, 13:52
Da ja sam kupio sa fabričkom kabinom vlado.
Momosaric, veza je za komplet hidraulički sistem, hidraulička pumpa se aktivira ukjučenjem kardanskog vratila. Kad su priključci plug, setvospremač itd onda nije problem, kardan radi stalno i sve je u redu, ali ako je tu rasturivač min. đubriva (hraniva), prskalica i sl. onda je malko komplikovanije ali naravno ne nemoguće, radi ona posao.

vlada90
10-10-12, 20:17
@savle jel stigla rakovica?? jesi zadovoljan?? meni se vise svidela ova kabina sto privatnik radi jer mi deluje kvalitetnije i lepse ,mada su i fabricke dobre neams razloga da se pokajes

ddragan
10-10-12, 21:26
Jel ta direktna veza kardana i hidraulike važi samo za vanjski izlaz ili i za dizanje poluga? Kako onda raditi sa bilo kojim priključkom ??I za dizanje poluga.Ima jedan ventil koji u jednom polozaju usmerava ulje da moze da se kipuje,a u drugom da traktor radi sa polugama.Nalazi se ispod sedista i ako se dobro secam trebalo bi da je za kljuc 17.

Dolovac,moze i na 3 tocka ako treba.

savle
10-10-12, 22:35
Nije još stigla, rekoše mi danas ali me nisu zvali. Pretpostavljam da su malo duže čekali na utovar u fabrici (tako nešto su mi nagovestili) pa prošlo radno vreme za danas, nadam se da će sutra zvati.
Ma verovatno je i ova kabina dosta kvalitetna ali za razliku od tvoje nema ni napred ni nazad farove na njoj, rotaciju, a ako ćemo iskreno ni tonirana staklaLkl{{

milan971
11-10-12, 20:32
To za saf 17 i dizanje poluga i ukljucivanje izvoda hidraulike vazi za R65 i to nema veze sa kardanskim pogonom.

sinisa1979
11-10-12, 20:43
To za saf 17 i dizanje poluga i ukljucivanje izvoda hidraulike vazi za R65 i to nema veze sa kardanskim pogonom.
A za R-60 ne važi?

savle
11-10-12, 20:43
Milane, de pojasni poslednju poruku molim te.
Stigla mi je danas R65 i pravi je šok bio kada sam video da hidraulika radi samo sa uključivanjem kardana.
O čemu se radi, pomagajte???
Jel još neko ima novu koja radi tako, vlado ti reče da ti je hidraulika zasebna?

vlada90
11-10-12, 20:48
Ovako da bi hidraulika radila i kardan,prvo moras da ukljucis onu polugu sa leve strane ,kad to uradis hidraulika i kardan su u funkciji,sa desne strane imas standardno poluge za hidrauliku i izmedju tih poluga i diferencijala imas rucicu za kadran... Ni kardan ni hidraulika ti nece raditi ako ne upalis onu rucicu sa leve strane diferencijala,sve ostalo je kao kod IMT -a

A standardno imas onaj sraf za ubrzavanje podizanja i spustanja,kao i prilikom kipovanja

ddragan
11-10-12, 20:54
To za saf 17 i dizanje poluga i ukljucivanje izvoda hidraulike vazi za R65 i to nema veze sa kardanskim pogonom.Bas bi voleo da vidim da na R60 istovremeno rade poluge i izvod za kipovanje a kardan ugasen da bude.To je mozda neka Rakovica za Indonezansko trziste.

brankovic
11-10-12, 21:02
@savle
Lepo ti je objasnio moj zemljak vlada90,ne brini.Nego,daj neku sliku da vidimo novu masinu!

savle
11-10-12, 21:14
U vlado bre, uteši me. To mi najvažniji od svega pa da ne radi. Moram sutra to pogledati, sa tom desnom ručicom. Kod R60 se kardan uključuje sa tom levom i nema nikakve desne. Jesi ti dobio neko uputstvo za korišćenje i održavanje, katalog, ja nisam ništa, nije ni čudo što ne znam to i moram ovako da se raspitivam.

Sad mi je jasno o čemu je milan971 pisao, kod R60 postoji vijak koji se zakreće kada treba hidraulički izvod da se koristi jer ima samo jednu ručicu hidraulike, mislim da kod 65-ce to nema jer ima ručicu za poluge i ručicu za hidraulički izvod.
Kod R60 mora kardan da je uključen uvek kada se koristi hidraulika, bilo za izvod, bilo za poluge.

ddragan
11-10-12, 21:23
Bas tako savle kako si napisao.

sinisa1979
11-10-12, 21:27
Dragane mislim da je Milan hteo reći da kod R-65 sa 17 ključem možeš preusmeriti ulje na izvode hidraulike jer ih R-65 ima. A kod R-60 ne možeš jer izvoda nema. Jedino što je Milan zaboravio,ili nije znao, da se može postaviti cev koja ima približno jednaku funkciju kao i spoljašnja hidraulika na R-65. Inače ni na jednoj R. ne rade istovremeno i poluge i izvod za kipovanje tj spoljašnja hidraulika. Osim ako je ugradjen ventil prioriteta ili još jedna zupčasta pumpa. Savle vijak postoji na sva tri modela rakovice(60.65.76) i funkcija im je ista. Regulisanje brzine spuštanja a ne dizanja i preusmeravanje ulja na spoljašnju hidrauliku(ručica sa strane).

vlada90
11-10-12, 21:27
Pogledaj mada ne znam kako je to na 65ici da li je kao na 76... Nisam dobio nikakvo uputstvo,mada ja sma ga uzeo i odstampao sa ovog sajta imas ga u dokumentaciji... Pitaj kad ti dodje serviser na prvo servis sve sto ti nije jasno... i da ti ponovim mada mislim da sam ti sve ovo vec napisao OBAVEZNO PROVERI DA LI SU SVI SRAFOVI DOTEGNUTI!!!Pogotovo na tockovim ai oni koji spajaju tockove tj zadnju osovinu sa ostatkom traktora

savle
11-10-12, 21:33
Hvala vam ljudi svima. Evo koja slika:
http://www.dodaj.rs/t/A/Ir/4E21W1Py/sdc10428.jpg (http://www.dodaj.rs/?A/Ir/4E21W1Py/sdc10428.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/1W/RD/2IW7CiFz/sdc10431.jpg (http://www.dodaj.rs/?1W/RD/2IW7CiFz/sdc10431.jpg)
Još jedno pitanje, ima li nova R pogon kardana preko menjača?

sinisa1979
11-10-12, 21:38
Trebalo bi da ima ali nisam obraćao pažnju pa ne znam kako se uključuje,ustvari dal je uopšte i ima,ali neko će se već naći ko sigurno zna bolje od mene.

savle
11-10-12, 21:40
Ma video sam nekoliko otpuštenih šrafova na oko vidljivo, sutra ja to polako, ključeve u ruke i redom. Hvala na savetu.

vlada90
11-10-12, 21:45
@savle izgleda odlicno ,neka je sa srecom i da te dugo sluzi >:({

brankovic
11-10-12, 21:48
Neka dobro sluzi! >:({

bata87
11-10-12, 21:52
@savle
Srecan rad sa novim traktorom.

A sto se tice rasprave oko hidraulike: Kod mene na R60 nema ni crevo za kipu. Gde se montira i gde je taj sraf za prebacivanje. Ispod sedista postoje samo dva srafa, ustvari jedno i nije sraf (moze se izvuci) i tu bi trebalo da se sipa ulje? S leve strane prema napred (jos sam kod sedista) postoje dva srafa obojena crveno, jedan je postavljen vertikalno jedan horizontalno. Cemu oni sluze?

vlada90
11-10-12, 22:00
Imas jedan sraf postavljen horizontalno nalazi se ispod sedista ,njega mozes da vrtis koliko hoces i na koju stranu hoces ali ga neces odvrnuti Lkl{{ u njemu imas valjda otvore koji sluze za preusmeravanje ulja

savle
11-10-12, 22:08
Kod mene na R60 ima izvod za kipu ali mislim da je nahnadno ugrađen, da nije fabrički. To je prethodni vlasnik uradio. Najbolje da ti slikam pa da vidiš, šraf je na prednjoj strani sa desne strane gledano u pravcu kretanja traktora, horizontalni, negde iznad papučice blokade. Koji još šraf ima ne znam a i ovaj nisam koristio godinama tako da najbolje da slikam pa okačim, jedna slika hiljadu reči.

Svima hvala na čestitkama, neka da Bog da se mnoga dobra odrade sa njom.

- - - - - - - - - -

Vlado, ima li tvoja prenos kardana preko menjača??

vlada90
11-10-12, 22:13
E to ti vec ne bih znao reci ... Kako bih to mogao da znam ?? Mozda i ima ali ne znam kako to utice prilikom rada ,nisam ti ja bas strucnjak za mehaniku ja sam medicinar Lkl{{

ddragan
11-10-12, 22:14
Svaka ima.Gurnes rucicu skroz napred i to je to.

savle
11-10-12, 22:18
Bez ljutnje vlado al nadam se da mi mišljenje iz tvoje struke nikad neće trebatiLkl{{
Šala malo.
Kod R60 ima samo ta leva ručica koja kada je podigneš gore uključiš kardan preko motora (koliko se motor brzo okreće toliko kardan) a ako je spustiš dole onda je prenos preko menjača (koliko brzo ideš toliko se brzo kardan okreće), dobra stvar recimo kada bacaš veštak.
E, kod ove nove vidim da ima samo gornji položaj.
@ddragan Koju ručicu, levu ili desnu?

vlada90
11-10-12, 22:22
Bez ljutnje vlado al nadam se da mi mišljenje iz tvoje struke nikad neće trebati
zasto ako bih mogao da znam ??

- - - - - - - - - -

Svaka ima.Gurnes rucicu skroz napred i to je to.

Sad znam na sta mislis,da ima

fiat615
11-10-12, 22:33
Savle cestitam na kupovini masine, imaju li u poduti sa cetri izlaza za ulje

savle
11-10-12, 22:55
@fiat615 Hvala na čestitki a pitanje mi nije baš najjasnije, da probam da pogodim, da li možda pitaš ima ju li u ponudi sa četiri izvoda za hidrauliku?
Ne znam, moja ima samo dva, možda da se naglasi posebno pa da odrade ali serijski ne verujem.
@vlada90 Ma našalio sam se malo pošto si rekao da si medicinar pa se nadam da neću bolovati.Lkl{{

fiat615
11-10-12, 23:01
Mislo sam na hidraulicne izvode da moze raditi sa rolo presom

Kosjerac
12-10-12, 07:57
Savle čestitke za kupovinu, jel' prednji most carraro?

saleso
12-10-12, 08:27
cestitam na kupovini a sto se tice hidraulike ta rucica saleve strane ti je da ukljucisi pumpu za hidrauliku i kardan kad nju ukljucis onda tek rade poluge i kipovanje i tek onda mozes ukljuciti kardan ja to kada sam uglavnom u nekom transpotru drzim iskljuceno nema potrebe da ti pumpa vrti bez veze,izvini nisam pratio koliko si je platio pitm bas da vidim koliko je poskupela od 2009 kad sam je i ja kupio ali bez prednje vuce

savle
12-10-12, 10:32
@kosjerac Jeste, baš taj ako se to tako pišeLkl{{
Kažu da ugrađuju i taj i mostarski pa koj im bude pri ruci. Ja sam čuo da italijanski ima bolji radijus a mostarski mi je nekako lepši pa sam ostavio da mi oni izaberu i došla sa italijanskim. I stvarno, ima lep radijus prednji most, zadovoljan sam.

@saleso Pa negde oko 13000e, tačnije 1.540.000 sa fabričkom kabinom i prednjom vučom. Mislim da je prednja vuča oko 1500e razlike.

Hvala na čestitkama.

Nedjooo
12-10-12, 12:02
savle cestitam masina je ;D}reci mi,kakva je sto se tice buke u kabini tokom voznje,jesu joj sta poboljsali menjac posto je u ovih starijih tezi za saltanje..da te dugo sluzi...Lkl{{

savle
12-10-12, 22:43
Hm, malo je problematična po pitanju buke u kabini. Čuo sam da se mnogi žale na to i zaista je tako. Kad zatvorim vrata kao da se u zvučniku nalazim, kao da dođe do neke rezonancije u kabini ali šta da se radi, vata u uši i na posao.Lkl{{
Menjač je mislim potpuno isti kao na starim jedino je možda lamela malo poboljšana, brže zaustavi zupčanike pa ne krči tako kada se šalta, tvrdoće je iste.
Živ bio, hvala na čestitkama.

- - - - - - - - - -

@bata87 Evo slike koje sam obećao a tiču se hidraulike kod R60.
Montiran izvod:
http://www.dodaj.rs/t/3t/ID/3m5zR3ym/sdc10453.jpg (http://www.dodaj.rs/?3t/ID/3m5zR3ym/sdc10453.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/1m/Tl/2QWCDv5/sdc10454.jpg (http://www.dodaj.rs/?1m/Tl/2QWCDv5/sdc10454.jpg)
I vijak tj. razvodni ventil za poluge i izvod:
http://www.dodaj.rs/t/2p/xf/1KnTlVFd/vijak.jpg (http://www.dodaj.rs/?2p/xf/1KnTlVFd/vijak.jpg)

Nedjooo
12-10-12, 22:47
pitam to za buku,posto je moj cica pre 2 god uzeo ovde novu 65 sa kabinom ali nije tapacirana unutra,kad sam jednom prilikom isao po neku prikolicu sa njom brujalo je boze sacuvaj...kao da kabina i blatobrani nemaju nista izmedju,kao da je metal na metal...e sad ne znam kakav je slucaj sa ovim novijim kabinama...

savle
12-10-12, 23:33
Ima guma između kabine i blatobrana, tapacirung na blatobranima iznutra, to je lepo urađeno ali ipak bučno. Ne znam šta je tu problem, verovatno je to za malo dublju analizu.

Dare
14-10-12, 18:43
Svaka čast, nek je sa srećom rakovica.
Nikad mi neće biti jasno zašto farbaju izduvnu granu običnom farbom... Kod mene je to smrdelo danima dok nije izgorela.

Zna li neko čemu služi mala šiljasta ručica koja se nalazi na samom ventilu (razvodniku) hidraulika, s gornje strane? Kod mene je jedno vreme mogla da se mrda, a sad je potpuno zapekla u nekom položaju ali kiper i dalje radi.

zico78
14-10-12, 18:52
da prebacujes izlaze za kipanje uvjek jedan izlaz kipa a drugi ne kada je prebacis u drugi polozaj onda je obrnuto

gabricn
14-10-12, 19:25
zanima me da li mogu da se nabave negde kvalitetni semerinzi sto idu na radilicu na R76?

joseva
15-10-12, 18:56
pojavio mni se probelm na rakovici 76. odjednom je pocela napred da zuji. skinuli smo remen kais i ustanovili da zuji oko remenice na radilici. nije pinjon od obrtaja. zuji samo,ne melje niti lupa kao sto se cuje kada ode lezaj. pritisak ulja na normali, a i ne pusta ulje. sta moze da bude? hvala na svakom odgovoru. hitno je!

telnett
15-10-12, 19:40
Mozda lezajevi na medjuzupcanicima u razvodu ?

Kosjerac
15-10-12, 21:09
Da li nije sigurnosni ventil na uljnoj pumpi, pumpa je tu napred.

joseva
15-10-12, 22:09
sutra majstor dolazi da ispita. mi smo dva sata cackali ali nismo ustanovili sta moze tako da zuji. kao fen kada se ukljuci. probelm je sto treba da se ore i tanjra za psenicu a nesmemo dok ne saznamo sta je i otklonimo sta je problem. traktor normalno radi, pali bez problema,pritisak ne opada sve najnormalnije samo sto ubija sa tim zujanjem. nadam se da nije nekakv veliki kvar.

Gorski Car
15-10-12, 22:16
sutra majstor dolazi da ispita. mi smo dva sata cackali ali nismo ustanovili sta moze tako da zuji. kao fen kada se ukljuci. probelm je sto treba da se ore i tanjra za psenicu a nesmemo dok ne saznamo sta je i otklonimo sta je problem. traktor normalno radi, pali bez problema,pritisak ne opada sve najnormalnije samo sto ubija sa tim zujanjem. nadam se da nije nekakv veliki kvar.
Rakovica kad se skine klinasti kais nema vise ni jedan agregat koji bi mogao da zuji! Sto se tice zujanja kod motora zvuk moze da se prenosi sa nekog drugog dela motora, posto kazes da drzi pritisak ulja ujlna pumpa je ok, oslusnite dobro pumpu visokog pritiska! Ili snimi zvuk masine i okaci snimak recicu ti sta je kvar...

PKB
16-10-12, 12:33
Sta mislite o rakovici 60 ona stara garda jos je donekle valjala ??? Kako su se pokazale ,znam da imaju problema sa poklopcima hidraulike i da malo razbijaju ruke ali u sustini kakvi su motori i sta mislite o njima ??? Licno sam imo iskustva sa 65 icom 94 god razocarala me totalno ,sad recite mi nesto vise o 60 tici molim vas.

savle
16-10-12, 13:11
Ja sam o mojoj pisao nešto malo u prethodnim postovima. Sumljam da takav kvalitet danas postoi na nekom traktoru pa i zapadnim. Za 35god (30god koliko je jod mene i oca) motor samo jedna generalka nikakvih drugih problema ni pre ni posle generalke (sem pucanja bloka što je greška korisnika, ne vozila-ostala voda u sistemu za hlađenje na niskim temperaturama), jednom vodena pumpa rađena, menječ-diferencijal ništa (samo semerinzi na polu osovinama jednom zamenjeni), hidraulika servisirana klasičnom zamenom gumica, zamenjena lamela i obloge na kočnicama, rame kod kućišta volana koje je puklo. To je sve što je rađeno na traktoru za 30god eksploatacije i obavljanja svih poslova na jednom domaćinstvu od 25kj. Ne očekujem ni od jednog traktora danas kupljenog da tako nešto može da ponovi ali naravno sve to zavisi i od načina eksploatacije i održavanja a o tome se u mom domaćinstvu vodilo računa.
Što se upravljanja tiče, taj traktor spada u "tvrde" traktore ako se tako mogu izraziti, dosta težak na upravljaču ako ide sam (sa nekom priključnom mašinom je naravno drugačije), tvrdo kvačilo, menjač sa "dubokim" stepenima prenosa koji pri promeni brzine redovno "krče" ali zato ne može da se desi na Rakovici da iskoči iz nekog stepena prenosa. O hidrauliku imaš ovde na forumu pisano, ja sam u brazdi koristio točak iako ako se dobro podesi kažu da nema potrebe. Priključno vratilo (kardan) i hidraulični sistem su direktno povezani i to je mala mana kod ovih traktora ali naravno ne tolika da se sa njom ne može raditi.
Eto, to su moja iskustva, a ako sam bar malo pomogao biće mi drago.

PKB
16-10-12, 13:25
A reci mi za potrosnju ,i kako ti je zimi palila posto 65 uradjena generalna garazirana tesko pali bolje 533 sastavi od nje strasno ,a i dosta je bila neodredjena potrosnja te ovoliko te onoliko nikako da se ustali

savle
16-10-12, 13:38
Nikada na to nisam obraćao pažnju, da direktno idem na njivu sa namerom da testiram potrošnju ali sam jednim rezervoarom 60l moglo je poorati oko 4kj, otići na parcelu i vratiti se, naravno i da nešto ostane u rezervoaru. Tu negde je potrošnja bila oko 12-13l/kj. možda nekad i do 15l jer to zavisi od dubine i stanja tla.
Meni je zimi dobro palila iz prostog razloga jer sam ispuštao vodu kada je ne koristim pa sipao toplu kada sam hteo da je startujem i onda bez problema mada mislim da nisu sjajne po tom pitanju ali je zato tu "Start" sprej koji rešava sve. R65 ima drugačiji motor tj. drugačiji sistem ubrizgavanja goriva pa bi trebale da su bolje po tom pitanju od R60. Malo mi čudno za tu 65-cu što kažeš ali kod panjenja veliku ulogu igra pumpa-dizne odnos, njihovo stanje i podešenost.

sanbo4
16-10-12, 14:54
Zdravo Postovani forumasi
Jednom sam na forumu nasao vrlo lep prikaz gde je jedan clan vrlo lepo predstavio kako je radio remont kocnica na Rakovici i to sve lepo propratio sa mnogo lepih fotografija. Mi sada na nasem traktoru hocemo da sredjujemo kocnice pa bi nam ti postovi bili vrlo korisni. Medjutim, problem je sto vec dva dana prelistavam postove unazad i ne mogu da nadjem gde se to nalazi. Bio bih veoma zahvalan ako bi mi neko pomogao u tome.

sinisa1979
16-10-12, 16:03
Ukucaš u google srbija-slike pojam kocnice rakovica poljoinfo i dobiješ gomilu slika od kojih je jedna link ka strani 85 i tamo ćeš pronaći ono što tražiš. Znaš šta,evo ti link da se ne mučiš Lkl{{ http://poljoinfo.com/showthread.php?239-IMR-Rakovica/page85

sanbo4
16-10-12, 16:22
Hvala mnogo bas to sam trazio.

joseva
16-10-12, 22:31
@ sasa p
upravu si. zvuk se prenosio sa pumpe.. lezaj!

Gorski Car
17-10-12, 10:07
@ sasa p
upravu si. zvuk se prenosio sa pumpe.. lezaj! To mi je struka drugar! >:({

joseva
17-10-12, 15:31
@sasa p
pogresio majstor. nije u pitanju pumpa visokog pritiska. nosili danas u sabac u servis i nije to kvar. ponovo danas majstor dolazi da ispita dalje sta moze da bude.

Gorski Car
17-10-12, 20:39
@sasa p
pogresio majstor. nije u pitanju pumpa visokog pritiska. nosili danas u sabac u servis i nije to kvar. ponovo danas majstor dolazi da ispita dalje sta moze da bude.
Tesko je drugar dati neku dijagnozu dok se ne pogleda masina, imas jos kompresor i to ti je to sto se tice zujanja... Ako i dalje zuji otvaranje motora je neminovno...

joseva
17-10-12, 22:29
bio i danas majstor i ne vredi. nije uspeo da pronadje kvar. docice ponovo sutra da provere uljnu pumpu, pa ako nije ni tu ne znamo sta dalje.. sta moze u motoru tako da zuji nije mi jasno. kompresor proveren nije ni on. sve mislm da ce na kraju biti nekakva sitnica i glupost jer traktor apsolutno normalno radi

mirmir
17-10-12, 22:48
Mozda zuji u razvodnoj kutiji,ima biksni na razvodnim zupcanicima pa moze tu da se nesto desilo pa skripi.

joseva
17-10-12, 23:08
nisu biksne. provereno sve. prosto covek da se raspameti

sinisa1979
17-10-12, 23:13
Joseva odvoji prednjicu od motora,skini poklopac razvoda pa ako se ni onda ne vidi šta je-upali motor. Nešto će se već pokazati..... Možda se neki vijak popustio pa žulja u zupčanik razvoda (iza zupčanika)..... Ovako na suvo teško ćemo ti pomoći. Pokušaj da snimiš zvuk pa ga okači na forum ili yt. biće nam makar malo lakše.

borko jagodinac
17-10-12, 23:28
Jeste li probali rucno da okrenete motor? Dali se i tada cuje zujanje?
Sve to lici na neku biksnu na zupcanicima u razvodu, kako su kolege vec rekle u prethopdnim postovima.

kole
18-10-12, 00:39
Meni je jednom tako zujao semering radilice ...

Gorski Car
18-10-12, 08:17
bio i danas majstor i ne vredi. nije uspeo da pronadje kvar. docice ponovo sutra da provere uljnu pumpu, pa ako nije ni tu ne znamo sta dalje.. sta moze u motoru tako da zuji nije mi jasno. kompresor proveren nije ni on. sve mislm da ce na kraju biti nekakva sitnica i glupost jer traktor apsolutno normalno radi
Snimi ti to zujanje i postavi ovde. Da li se dolazi do promene zvuka pritiskom-pustanjem kvacila?

nikola indjija
18-10-12, 20:16
Jel neko stavljao uzane gume na rakovicu od imt,pravio adaptere?

Postar
18-10-12, 22:13
Pitanje za sve clanove
Jel moze Rakovica 76dv da vuce srednje tesku tanjiracu? Naravno mislim u njivi,na putu moze i ferguson :lol:

mirmir
19-10-12, 20:40
Maksimum za 76cu je sedmica tanjiraca nosena naprimer.Ona ima jak motor ali nema tezinu,ima transmisiju od 65-ce.Jos ako je sa gumama 14.9-28 pozadi i sa 28 tanjira se u brdu jedva bori.Dok naprimer 577dv vuce sta oces a isti motor.
Vozio sam i 65dv i 76dv sa 14 gumama,mala je tu razlika,76dv sa 16,9-30 je mnogo jaci traktor,pa ako imas tu Rajku 28 tanjira moces da vuces.

Postar
19-10-12, 20:48
Nemam tu rakovicu,gledao sam juce u jednoj njivi vukla ta 76dv vucnu tanjiracu...uopste nije imala snagu ili mozda imala al ovaj bas sporo isao,ni tanjiranje nije bas na nekom nivou,nema dubinu. Znao sam ja i pre da ne moze,nosenu moze,al vucnu tesko. Za vucnu treba min 80ks i to laksa vucna,srednja tu i tamo sve zavisi od traktora.

mirmir
19-10-12, 20:59
Tako je,samo nosena u svim varijantama i ide kao luda.

Postar
19-10-12, 21:18
Slazem se,licno vozio sam dosta rakovica,branje,sejanje...nema sa nisam radio al za transport je ekstra...brza :D

Gorski Car
23-10-12, 21:49
Kako su vam se pokazale R47, da li je pametnije nju kupiti ili IMT-549?

mirmir
23-10-12, 23:08
Pokazale se odlicno,mnogo bolja kupovina od 549.Vozio sam je nekoliko puta,okretna ekstra,okrece se na dinaru,motor je kao na 549 isti DM 47ks,prakticno je nepoderiva,cela transmisija sa trubama je od Rakovice 65,samo je motor manji.I najvaznije mnogo je kao nova jeftinija od 549.

bojcetic
23-10-12, 23:12
Verovatno je pisano u temi ali pitacu jos jednom, pa nek izvinu moderatori i clanovi koji su objasnili. Razlika izmedju 558 i R60? 558 poznajem u mali prst, koji su nedostaci R60 u odnosu na njega?

dukej
23-10-12, 23:17
Hidraulik je najveća i glavna razlika!

mirmir
23-10-12, 23:29
Ima razlika velikih,ali kao sto rece kolega hidraulik je drugaciji,treba imati dobar osecaj za Rakovicin hidraulik,kod mene svi masovno imaju Rakovicu i ne zale se,100% svi oru bez tocka bez problema,i ja sam mnogo puta ali ja nisam ljubitelj takvog hidraulika,imam taj osecaj da sa njim radim na milimetar ali...ima ono ali,uvek...

bojcetic
23-10-12, 23:43
Zahvaljujem na pomoci. Da specificiram moje pitanje. Motor je POTPUNO identican? Menjac brzi ili sporiji od 558 sa brzim menjacem? Hidraulik je ipak problem, jer sa 558 sam naucio da potpuno slusa i radi sta ja hocu sa polugama. Sve u svemu jefinija je oko 300-500e od 558, ali izgleda da je to realna cena...

dukej
23-10-12, 23:48
Ukoliko je vlažnije, Rakovica lako prokliza u oranju, a IMT tu prođe. I onda sa IMT om posao odmiče, a sa Rajkom se tegli. Kad je suvo i uslovno, jednako posao ide kod oba traktora.

edit: U međuvremenu je stigao novi post pa da odgovorim.

Motor jeste identičan, prenosi u menjaču su takođe jako slični, odnosno ako ne u samom menjaču a ono ukupni prenosni odnosi, tj. tarktori imaju slične brzine u pojedinim stepenima prenosa. Oba menjača su pouzdana, ali je lakše manipulisati IMT-ovim (lakše se šalta).

mirmir
23-10-12, 23:59
Menjac je drugaciji,spore brzine su sporije od IMT-ovih,menjac kao i transmisija pouzdani za 100 godina,ako zadrzis nogu na kvacilu na pola oce da zasmrdi lamela,znaci ili ides ili stojis,nije kao IMT da mozes pola dana drzati nogu na kvacilu,okretna je izvanredno,kocnice mehanicke zakivaju,laksa je od 65-ce napred pa zna da se propne lakse,potezanje u sumi u brdu iskljucivo u sporim brzinama inace ide gore prednji deo u sekundi,vecina je mnogo matora pa su i one sad teske na volanu kao i 558 jer su ta kucista volana gotova ali se motaju odlicno kad je sve OK,potrosnja identicna,bolja je za potegnuti od 558 jer nece da prokliza jer ima tegove na zadnjim tockovima,cena za dobru 60-ku je do 2500 eura.
Spor kardan i mora da bude ukljucen da bi radila hidraulika.

IMT se mnogo lakse salta,jos jedan razlog zasto teram IMT.

Ovaj deo za proklizavanje je Dukej u pravu jer tu ima razlika jer 558 sa 14 ili 16 gumama,ogromna razlika.Mi smo prvo imali sa 14 i to je bilo strasno,posle kupili na 558 16-ke i bio je bolji od Rakovice.Vecina stavlja 14-ke,velika greska,jeftinije su ali....

- - - - - - - - - -

http://www.youtube.com/watch?v=dOW6OS7kV-4

vlada90
24-10-12, 15:23
Pre neki dan smo imali eksces sa traktorom a to je da u fabriku nisu dotegli instalaciju pa je ispala zica sa kontakt bave i pala na sajlu od obrtomera i napravila kontakt i zapalila citavu sajlu... Popravka je izasla 1200 din,s tim sto smo sve komplet dotegli iskontrolisali,ali opet nije bilo nimalo prijatno kad je pocelo da dimi i purnja

faci
26-10-12, 19:54
moze li neko da mi kaze kako da orem sa R65 sa IMT-ovim plugovima 756 bez tocka, a da se plugovi skroz ne zabodu ili skroz ne izadju iz zemlje?

Quercus
26-10-12, 19:59
Topling zakačiš u najvišu rupu za kačenje na traktoru,i onda ručicom za fino podešavanje hidraulike možeš da regulišeš dubinu oranja.

brankovic
26-10-12, 20:13
@faci
Najbolje stavi tocak.To je najjednostavnije.Podesis topling i tocak na dubinu koju hoces i to je to.
Inace,kad sam kupio plug za rakovicu imt 756,u uputstvu je pisalo da se tocak preporucuje na svakom plugu zbog rasterecenja hidraulike

faci
27-10-12, 06:59
ja sam imao tocak napred, ali sam ga odlomio preko sklada, da li je bolje da se postavi nazad(na kraju plugova) cinimi se da bi bilo bolje

talianu
27-10-12, 08:09
moze li neko da mi kaze kako da orem sa R65 sa IMT-ovim plugovima 756 bez tocka, a da se plugovi skroz ne zabodu ili skroz ne izadju iz zemlje?

Faci prelistaj temu od početka član Borko jagodinac je lepo opisao kako se šteluje hidraulika na R65. Ja sam uradio kako je napisao,skinuo točak i orao uvek na istu dubinu.
Ima jedan šraf za podešavanje 17-tica i kada sa namesti dubina ručice uvek dole do kraja on drži dubinu.
Doduše više ne orem sa R65 ali kada sam orao tako sam uradio.

Postar
27-10-12, 18:09
Drugar mi malopre ispricao da njegov rodjak uzeo R65 92god, za 2800e dobro stanje, cini mi se da rekao da ima i kabinu. Bez kabine ili sa,opet jeftino.
to je kad se naleti na povoljno ili nekom hitno.

PKB
27-10-12, 18:20
To je tolika retkost ,drugarov rodjak mora da je srecan cowek .

Postar
27-10-12, 18:38
Bas to sam i njemu rekao,dobre R65 cak i starije godista nema ispod 4000e. Ma to je kad se naleti,kao ja prodao astru pre 10meseci za 1500e,sad sam nasao istu takvu,samo dve godine mladju za 700e... ima i tu sto padaju cene al opet sve zavisi kakvo stanje itd svega sto se tice i traktora,kombajna...

faci
27-10-12, 19:35
Naleti se tako, covek verovatno u skripcu, trebaju mu pare i onda prodaje za male pare.

Postar
27-10-12, 19:47
Ima takvih slucajeva dosta,jbga ovo je zemlja vecitih dugova. Krediti i uzimanje lizinga je ravno propasti...

vlada90
27-10-12, 20:11
Ima takvih slucajeva dosta,jbga ovo je zemlja vecitih dugova. Krediti i uzimanje lizinga je ravno propasti...
E sad ga odvali,dosta mehanizacije koja je skuplja kao nova,traktror ,automobil,sve sm uzeo preko kredita veciinu samotplatio sad imam samo traktor i kola. Kredit sa normalnom kamatom je odlicna stvar,jer ne ulazes "zive pare" ... To sto ljudi nisu svesno da ocene svoje mogucnosti to je ravno propasti,a to nema veze sa kreditima,takvi ce i na ovaj ili onaj nacin propasti u zivotu

mirmir
27-10-12, 20:18
To se desava kada je preklopnik za iglu hidraulika fiksiran.Ko nezna to je mesto gde se kaci topling na traktoru.Kod mene svi oru bez tocka pa i ja kad orem sa rakovicom.Bez ikakvih problema!

Postar
27-10-12, 20:20
Sa nekim normalnim kamatama ok,al neke banke daju kamate da te kosta puno vise nego sto treba. Ispadne zelenas sigurniji nego banka.
Rado bih uzeo kredit za neku poljo mehanizaciju pod uslovom da su kamatne stope ok,i samo u dinarima.

faci
27-10-12, 21:04
I sta da uradim sa tim preklopnikom

milan971
27-10-12, 21:08
U oranju mora da bude otvoren.

German hunting terrier | Jagdterrier