IMR - Rakovica

da samo sto rakovica nikad nece moci da ore dok je IMt univerzalan moze za sve da posluzi :D
 
oranje ti je najbitnija operacija u poljoprivredi ako to ne uradis kako treba dzaba ti sve ostalo ! moj ujak 24 godine radi sve sa IMt 560 i prezadovoljan je ... po njemu mana IMT-ovih traktora je manjak brzina
 
North ARMY je napisao(la):
ja mislim da smo odavno konstatovali da je rajka bolja i brza za transport,laksa za povrsinske radova a i okretnija dok je 560 za oranje
Slazem se u potpunosti.Imam i ja rakovicu pa je ne hvalim,samo kazem realno kako stoje stvari.IMT 560 za teze poslove,a Rakovica za lakse.
 
dragane al samo je jedno oranje bolje onda u istim uslovima za rajku zakaciti 2*10 pa nek dere u dubinu a ostale operacije bolje odradi nego za 560 2*12 pa ostale da kuburi malo zbog ajnslaga,brzine,gazenja...
 
Moj komsa imo rajku,na oko lepa.Doso da mi pomogne spremanje, a ona se usrala ko grlica , a usi joj pozutile ko kod lasice. Od tada :nono: mozda gresim...
 
za setvu je bilo njiva pored njive meni seje imt 567(5 brzina) i rajka 65 imt 6-rednu a rajka mozda cak i 4-rednu imt je sije ne dere se kao ona,ide brze i vise mi se svideo i 567 mi se vise svidja od 560 zbog brzina a i rajka mi se ne svidja zbog smao 3 brzine ali je opet brza od 560
 
North ARMY je napisao(la):
dragane al samo je jedno oranje bolje onda u istim uslovima za rajku zakaciti 2*10 pa nek dere u dubinu a ostale operacije bolje odradi nego za 560 2*12 pa ostale da kuburi malo zbog ajnslaga,brzine,gazenja...
pa onda ne vidim svrhu drzanja rakovice kad veeliku vecinu poslova u domacinstvu sto radi rakovica moze da radi i ferguson , a ferguson je bolji orac od rakovice glavu dajem ako nije tako
Post je spojen: [time]1260283330[/time]
_________________________________________________
North ARMY je napisao(la):
za setvu je bilo njiva pored njive meni seje imt 567(5 brzina) i rajka 65 imt 6-rednu a rajka mozda cak i 4-rednu imt je sije ne dere se kao ona,ide brze i vise mi se svideo i 567 mi se vise svidja od 560 zbog brzina a i rajka mi se ne svidja zbog smao 3 brzine ali je opet brza od 560
daj NA nista te nisam skontao znas da postoje zarezi tacke itd. lepo konstruisi recenicu ! :ppozdrav:
P.S.ovo kazem iz najbolje namere , i sebe uhvatiim da tako pisem pa ispravljam (trudim se da ispravim) puno misli nabacanih na gomilu pa se i sam zbunis kad pocnes da citas. svi treba da se ugledaju na clana BRANKO on najbolje, od svih na forumu , pise postove(gramaticki ispravne).
 
Sve sto ste do sada rekli je tacno.Znam i ja da 558 ore bolje od rakovice ali mnogo je vazno stelovanje pluga I SAM PLUG. mozda je bolji imt i sve to ,al bas sto vi kazete da rakovica nije orac NIJE ISTINA ore dobro to nemoze niko da porice...uradi rakovica oranje mozda malo vise potrosi od IMT neznam koliko trose IMT traktori(nikad nisam imao) mozda rakovici fali tezina!!! u ostalom svako kaze sta misli !! :ppozdrav:
 
ja ti rekoh da imam samo jedan traktor to bi bila rakovica 65,a posto imam 2 nemam potrebe za rakovicom samo iznosim moje misljenje za jedna univerzalni traktor i svakako mislim da je rajka 65 univerzalnija od 560.
Za setvu soje smo bili njiva pored njive,meni seje imt 567(5 brzina) sa 6rednom sejacicom i kod komsije rajka 65, imt je vukao 6-rednu a rajka mozda cak i 4-rednu sejacicu, imt je se igrao sa sejacicom i sto se tice brzine,a takodje i zvuka,ne dere se kao rajka.Vise mi se svideo imt 567 u istom poslu konkretno setve od rakovice 65,a isto tako mi se vise svidja od 560 zbog brzina,u poredjenju imt-a 560 i rakovice iako oba imaju 3 brzine rajki dajem + jer je brza u transportu.
jel sad jasnije??
dosao iz skole odoh da :spavam:
 
Ma ljudi ja u mome selu sam gledao coveka kako ore sa rajkom 65 bez tocka na plugu i to u istoj njivi gde je 558 i 565 i mogu da vam kazem da od njih bezi za par duzina i dublje je orao od njh nisu mogli da mu pridju,pa moj zakljucak posle razgovora sa covekom je sledeci:dosta brza ruka na hidraulici dobar plug i raonici i teraj.Mada ove nove rakovice a (ja posedujem jednu)imaju dve hidraulicke pumpe tj pojacan hidraulik pa bi to trebalo brze i bolje da reaguje u oranju,ja nisam orao sa njom jos je u razradjivanju ali kada budem orao bice i komentara. :ppozdrav:
 
Nisam nikada radio sa rakovicom ali sam nekoliko puta imao prilike da je vidim.Ako sam dobro video ima i kod nje sistema da blokira hidraulik ako netreba plivajući položaj.Kad se to odblokira i postavi kako treba mora da ima plivajući položaj i da ore bez točka.Ako neko ima sliku od rakovice gde se vidi od pozadi neka je postavi.
 
topalovic je napisao(la):
Ma ljudi ja u mome selu sam gledao coveka kako ore sa rajkom 65 bez tocka na plugu i to u istoj njivi gde je 558 i 565 i mogu da vam kazem da od njih bezi za par duzina i dublje je orao od njh nisu mogli da mu pridju,pa moj zakljucak posle razgovora sa covekom je sledeci:dosta brza ruka na hidraulici dobar plug i raonici i teraj.Mada ove nove rakovice a (ja posedujem jednu)imaju dve hidraulicke pumpe tj pojacan hidraulik pa bi to trebalo brze i bolje da reaguje u oranju,ja nisam orao sa njom jos je u razradjivanju ali kada budem orao bice i komentara. :ppozdrav:
Jedna hidraulična pumpa ti služi samo za volan(ona iza kompresora),dok pumpa što je u kućištu menjača je za ostalo.Kod nas ako je lako oranje rakovica beži 560 a ako je teže onda zaostaje
 
ja za taj ventil stvarno neznam, a znam da sam probao da orem bez tocka i ne ide, ako je neko orao sa rakovicom pa sa imt-om zna sta pricam.
 
onaj sraf ,a to znam!kljuc broj 13 cini mi se ali on ja mislim da ima samo dva polozaja , hidralika i kipovanje
 
Nazad
Vrh