IMR - Rakovica

82cm pa to mora da je neka besna rajka ili oranje ipak je to Banat . :sta: MTZ od 82 ima šta da vuče sa 2x14" , ako je oranje pravo . Prčkati može i sa fergusonom .
 
Da li neko zna koja je nijansa plave boje kod Rakovice (prema RAL ili nekoj drugoj tonsko karti)?
 
Chille je napisao(la):
Inace rakovica je slab orac,a sve ostale poslove ona moze da obavlja bez ikakvih poteskoca barem kod nas na Teleckoj visoravni!
mi smo Rakovicu 65 agregatirali sa IMT 758(16 coli) i ore kao bilo koji MTZ, samo treba znati podesiti....
....u backoj mogu orati i bez raonika, kod nas na ritskoj crnici treba mnogo znanja
65-ica je pre svega idealna za setvu i medjurednu kultivaciju
:ppozdrav:
Kod mene sa imt 756 2x12 Rakovica ima sta da vuce,nije joj nimalo lako.Naravno ako se ne skraba po njivi.
 
...sto vi odmah mislite da je bilo podesen na pun radni zahvat:haha:? :nono:
smanjili smo na 70cm...dubina 30-35cm...
...ljudi ima 65 ks, ne mozete od njega ocekivati da radi kao taktor od 90ks(MTZ 82)
 
Chille je napisao(la):
...sto vi odmah mislite da je bilo podesen na pun radni zahvat:haha:? :nono:
smanjili smo na 70cm...dubina 30-35cm...
...ljudi ima 65 ks, ne mozete od njega ocekivati da radi kao taktor od 90ks(MTZ 82)

MTZ 82 ima 82 ks a ne 90 ....
onda je IMT 560 jaci od rakovice 65 ? kako imt moze da vuce bez problema 2 brazde po 14" a rakovica se muci?
 
Chille je napisao(la):
Inace rakovica je slab orac,a sve ostale poslove ona moze da obavlja bez ikakvih poteskoca barem kod nas na Teleckoj visoravni!
mi smo Rakovicu 65 agregatirali sa IMT 758(16 coli) i ore kao bilo koji MTZ, samo treba znati podesiti....
....u backoj mogu orati i bez raonika, kod nas na ritskoj crnici treba mnogo znanja
65-ica je pre svega idealna za setvu i medjurednu kultivaciju
:ppozdrav:
haha cuj ovo LOS ORAC :haha:pa pored njenih mana a ima ih dosta nekih manje vaznih nekih vise po nasoj proceni je rakovica fenomenalan orac i odlicno to radi najbolje od svih poslova pored toga i za vucu prikolic!!! za ima veoma los sistem lanaca kod poteznica ali kad se ona nasteluje pa ide nenormalno mi uvek oremo sa njom na max dubini koliko spusta sa prvom 1600 do 1800 obrta sa prvom bez blokiraca!!! FENOMENALAN ORAC u ostalom 18 godina od kada je imamo od toga mojih 5kako je teram!!
 
  • Like
Reagovanja: Vuk
560 stari tip sigurno bolje ore od Rakovice kao i 558.Za novi tip 560 ne znam.Kod nas u selu 560 stari tip i 558 oru sa 575-20 dok Rakovica,560 novi tip,565 oru sa 756.Daleko od toga da je Rakovica slab orac,samo kazem da ima boljih oraca u istoj klasi.
 
kombajner je napisao(la):
Chille je napisao(la):
Inace rakovica je slab orac,a sve ostale poslove ona moze da obavlja bez ikakvih poteskoca barem kod nas na Teleckoj visoravni!
mi smo Rakovicu 65 agregatirali sa IMT 758(16 coli) i ore kao bilo koji MTZ, samo treba znati podesiti....
....u backoj mogu orati i bez raonika, kod nas na ritskoj crnici treba mnogo znanja
65-ica je pre svega idealna za setvu i medjurednu kultivaciju
:ppozdrav:
haha cuj ovo LOS ORAC :haha:pa pored njenih mana a ima ih dosta nekih manje vaznih nekih vise po nasoj proceni je rakovica fenomenalan orac i odlicno to radi najbolje od svih poslova pored toga i za vucu prikolic!!! za ima veoma los sistem lanaca kod poteznica ali kad se ona nasteluje pa ide nenormalno mi uvek oremo sa njom na max dubini koliko spusta sa prvom 1600 do 1800 obrta sa prvom bez blokiraca!!! FENOMENALAN ORAC u ostalom 18 godina od kada je imamo od toga mojih 5kako je teram!!
samo polako bez nervoze, ako je tebi rakovica fenomenalan orac onda ok, meni nije kao i vecini na ovom forumu ,a to ti kazem iz iskustva rada sa vise traktora (IMT,RAKOVICA,LTZ,MTZ) , orao sam sa stricem ja sa rakovicom i Vogelom 2x14" a on sa Imt 560 i 757 2x14", svaki drugi krug me je stizao, rakovica jako puno proklizavava sto zbog brzog diferencijala sto zbog svoje manje tezine. Ima jedan covek u selu koji je oduvek imao rakovice 65 i hvalio se njima najbolje oru najbolje vuku sve naj naj ma ko mercedes e onda je prodao 1-dnu rakovicu i kupio IMT 558 . on sam kaze da se preporodio sto se tice i oranja i setvospremanja. HIdraulika joj je katastrofa za oranje SIGURNO ako je tvrdje nemoze da izvrsi pritisak na plug da udje u zemlju, tocak obavezan, itd... za ostale povrsinske radove je solidna , recimo za presovanje je bila odlicna, (sa hidrovolanom) radijus okretanja manji od fergusona, ali recimo mene je nerviralo sto je na skoro 2000 obrtaja imala 540 kardana nije bilo potrebe za tolikim gasom pri radnjama sa kardanom koje sam ja obavljao sa njom , znaci baliranje,prskanje..
Post je spojen: [time]1260277424[/time]
_________________________________________________
b_a_t_a je napisao(la):
560 stari tip sigurno bolje ore od Rakovice kao i 558.Za novi tip 560 ne znam.Kod nas u selu 560 stari tip i 558 oru sa 575-20 dok Rakovica,560 novi tip,565 oru sa 756.Daleko od toga da je Rakovica slab orac,samo kazem da ima boljih oraca u istoj klasi.
ima moj ujak 560 novi tip a stric stari tip , nema razlike ama bas nikakve osim kabine ,veceg rezervoara i tako tih sitnica ujakov je '86, a stricev '85 oba oru sa IMT 757 na dubinu od 30 cm bez muke , osim ako je bacen stajnjak na njivu i ako je mokro pa malo vise proklizava bez blokade , blokada u tom slucaju obavezna
 
Ko stalno ore sa rakovicom njemu je ona dobar orac.Tek kada bi probao orati sa nekim 560,558 video bi da je u zabludi.
 
b_a_t_a je napisao(la):
Ko stalno ore sa rakovicom njemu je ona dobar orac.Tek kada bi probao orati sa nekim 560,558 video bi da je u zabludi.
Upravo to, covek koji je od mene kupio rakovicu nikad nije imao drugi traktor osim nje covek je (70 god) on tvrdi da rakovica najbolje i najdublje uzore ... LTZ koji ima 70 ks (5 ks vise od rakovice) ore kao lud sa imt 757 i vogelom L950 (potvrdjeno ja sam orao na 35 cm zaoravao i djubar i kukuruzovinu zajedno) LTZ 60 Ab tornado je izvanredan orac samo ima konstrukcijsku manu
 
Dragan18,znas da svako hvali svoje pa nekad malo i pretera.
Post je spojen: [time]1260279085[/time]
_________________________________________________
Chille, moze li koja slika ili klip Rakovice da vidimo kako radi u kombinaciji sa 758?
 
Ja imam i IMT 560 i Rakovicu 65 i oba koristim i garantujem da je za oranje IMT u odnosu na Rakovicu i tata i mama :D . Zato je Rakovica to isto za međurednu obradu, prskanje, sejanje ...
 
ja mislim da smo odavno konstatovali da je rajka bolja i brza za transport,laksa za povrsinske radova a i okretnija dok je 560 za oranje
 
Nazad
Vrh