boksevi za svinje

Piksi

Član
Učlanjen(a)
4 Jul 2010
Poruka
469
Lokacija
rudovci-lazarevac
interesuje me koje su prednosti i mane bokseva za svinje?mislim na one bokseve u koje staje jedno svince kao u prasilicu ne znam kako se ti boksevi zovu?da li su to liga boksovi?sa koliko kg se svinje tamo ubacuju i naj vaznije koje su dimenzije ako neko zna kog boksa?
 
jedino sta znam u vezi tih bokseva je da u njma tovljenici naj bolje napreduju jer samo lezu jedu ispavaju tako da ne gube energiju na kretanje mada to nije neka stavka genetika neda da se oni tove vise nego sto im je moguce a i ti boksevi cu dosta skuplji 1 svinj 1 boks tu nema ::novac::
 
nije meni none problem da mi tov.brze napreduju nego nemam mesta pa sam mislio da dobojem vise mesta sa tim boksovima.a sto se tice cene boksa razmisljao sam da ga sam pravim od nekih jeftinijih materijala.
 
za tovljenika ti je potrebno 0,8 metra kvadratna a za ove kaveze neznam u boksu gde se grupno drze tovljenike treba ti jedna do dve poilice jedna hranilica aovamo savaki boks ima i hranilicu i poilicu a sto se tice manjka mesta da li si razmisljao o pravljenju nove zgrade
 
Piksi sem ustede u prostoru nikakvih prednosti nema.Svinje stoje u mestu,i postepeno dolazi do atrofije misica.Pored ovoga brzo stradaju zglobovi i papci,jer najcesce leze na betonu.Morao bi da menjas krmace na svake 2-3 god,zavisi koliko im treba da obole.Mozes da "prislonis" klasican obor uz stalu,netreba ti vise od 100e da napravis za 2 kom. i miran si.
 
none 73 je napisao(la):
za tovljenika ti je potrebno 0,8 metra kvadratna a za ove kaveze neznam u boksu gde se grupno drze tovljenike treba ti jedna do dve poilice jedna hranilica aovamo savaki boks ima i hranilicu i poilicu a sto se tice manjka mesta da li si razmisljao o pravljenju nove zgrade
a za 12 prasadi do 35 kg koju kvadraturu obora-boksa preporucujete, i koliko sisaljki je dovoljno po vama:haha::haha::haha::haha:
 
Nazad
Vrh