Okupljanje članova foruma u Sremskim Karlovcima

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.378
Lokacija
Stara Pazova
Zamoljen sam da postavim ovu temu.

Po predlogu APV savetodavca Bogdana Garalejića, i na osnovu podrške centra za ruralni razvoj MIP u Sremskim Karlovcima, dobili smo ponudu da organizujemo jedno zanimljivo druženje za članove foruma Poljoinfo.
Ispred odseka MIP za ruralni razvoj je Radivoj Nadlački, mnogima sa foruma dobro poznat.
Naime, Radivoj bi želeo da zainteresovanim članovima foruma predstavi rad svoje kancelarije za ruralni razvoj MIP, kao i mogućnosti saradnje poljoprivrednika sa njima.
Bogdan Garalejić bi želeo da predstavi neke novine u ratarskoj tehnologiji a koja se primenjuje u novije vreme u Evropi i Americi.
Za prezentacije i okupljanje je obezbeđena sala u Sremskim Karlovcima.
Navodim teme koje će Bogdan Garalejić prezentovati:

Teme:
1. Savremena mehanizacija za obradu zemlijšta. (Nikola Škrbić, dipl.inž.poljoprivredne mehanizacije, PSS APV OJ Institut TAMIŠ, Pančevo)
2. Osnove primene mineralnih hraniva u klasičnoj i konzervacijskoj obradi zemljišta. (Bogdan Garalejić, dipl.inž. ratarstva, PSS APV OJ Institut TAMIŠ, Pančevo)

Cilj ovih predavanja je :
- upoznati se sa savremenom tehnologijom obrade zemljišta za ratarske useve,
- definisati optimalne parametre mašina za izvođenje radnih operacija,
- smanjiti degradaciju zemljišta, erozija zemljišta,
- poboljšanje biogenosti zemljišta,
- smanjenje utroška energenata i vremena,
- smanjenje emisije CО2 , zaustaviti smanjenje i povećati sadržaj organske materije u zemljištu,
- zadržati, а kasnije povećati prinose uz planiranje i upotrebu mineralnih hraniva u sistemu konzervacijske obrade,
- podizanje postojećeg nivoa obrazovanja poljoprivrednih proizvođača u okviru sistema održive poljoprivrede.


Po nekom dosadašnjem neformalnom dogovoru to bi trebalo da se održi 18. januara, dakle u vreme dok još nisu počeli nikakvi radovi na njivi. Tačan termin početka prezentacije biće naknadno objavljen.

Bilo bi dobro kada bi ste izneli svoja mišljenja o ovoj ideji, i eventualno, najavili svoj mogući dolazak.
 
Gospodine @Branko
Moje mišljenje o ovoj temi i okupljanju Vam je poznato i zato računajte na Omladinca, Generaciju i mena da sigurno dolazimo. :D :cao:
 
Ko o cemu, ovaj Garalejic o direktnoj setvi ::lose::
Podrzavam druzenje ali ovaj je smor od coveka!
 
Rale 83 je napisao(la):
toshiba je napisao(la):
Ko o cemu, ova Garalejic o direktnoj setvi ::lose::
Podrzavam druzenje ali ovaj je smor od coveka!
Nema veze , dok on predaje mi cemo se druziti :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

Ovaj zahteva mir na "casu" tako da ako si mislio da pricas dok on predaje, zaboravi!
 
Ovo okupljanje je i cilj da se nesto mozda novo cuje a usput i da se druzimo i privucemo jos vise ljudi na forum. Uvek je vise ljudi pametnie od jednog pa se stoga sto nas je vise stim smo i jaci i uticajniji, mozda se od njih ponesto novo cuti i u praksi posle primenuti. Sto nas bude vise svatice i oni da je Poljoinfo forum ozbiljan koja okuplja poprilicno broj ljudi iz svih oblasti poljoprivrede. Ako nam vec nude neku saradnju i to je neki znak da se donekle cuje i glas o radu Poljoinfo foruma. Koliko sam razumeo Branka broj prisutnih nije ogranicen tako da se ocekuje lep odziv forumasa.
 
vi dobro znate moje misljenje oko okupljanja!
:D
Post je spojen: [time]1294408713[/time]
_________________________________________________
Farmer II je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Za prezentacije i okupljanje je obezbeđena sala u Sremskim Karlovcima.
Kako nije ograničen, pa kolika je ova sala? :sta:
ne boj se,pocetna euforija je uvek nerealnija,nego kad se priblizi datum.
 
@ KishRobert

Nemoj samo da zaboravis kacket, majica ti ne pomaze jer je sa kratkim rukavima. A sad je Januar.
 
Zna se moje mišljenje i moj odgovor tako da se vidimo.Hoćemo se okupiti na nekom mestu u određeno vreme pa svi đuture da uđemo u salu ili kako ko stigne?Mogli bi se svi sastati u centru kod česme a znak raspoznavanja neka bude crveni karanfil. :haha:
 
Matić je napisao(la):
Zna se moje mišljenje i moj odgovor tako da se vidimo.Hoćemo se okupiti na nekom mestu u određeno vreme pa svi đuture da uđemo u salu ili kako ko stigne?Mogli bi se svi sastati u centru kod česme a znak raspoznavanja neka bude crveni karanfil. :haha:
Nedolazi u obzir , ta zasto smo stampali majce i kackete , kacket na glavu i majcu na uvid KR pa onda u drusto
 
Ovo sam predložio zbog toga što su Karlovci veoma skučeni i teško je naći parking mesto a pogotovo ako nas dosta dođe pa gde se ko parkira jer ne mogu svi na jedno mesto a treba doći na vreme tj.na početak prezentacije.
 
Nazad
Vrh