Nabavka repromaterijala na paritet ili keš

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.334
Lokacija
Golubinci
Hteo bih da otvorim ovu temu jer smatram da može biti od velike koristi svima nama koji se bavimo poljoprivredom. Pošto smatram da se dobrim delom odlučujemo za nabavku repromaterijala u paritetu za naše proizvode kakva su vaša iskustva. :ppozdrav:
 
Evo ovakva

Seme repe----------118e
Betanal am-11-------25,4e
Goltiks---------------25,3e
Lontrel---------------30.2e
Fuzilajd--------------32,8e
Svera----------------89.1e
Konzul---------------13,5e
Safari----------------62e
8X16X24-------------40,5e
An--------------------20,9e

Plaćanje do 31. XII 2010.:ppozdrav:
 
Evo mi jos nikad otkad se bavimo sa poljoprivredom nismo kupili za kes vestak tacnije od 90-tih.Razlog jer smo zaduzeni i novac mora bankama da se vrati a ranije smo manje zemlje radili a primoran si da placas usluge i jos kad treba za zivot da izdvojis jedini nacin je za paritet.Pre 2-3 godine jedan kod nas je kupovao za kes u jesen vestak i kad doslo prolece vestak pojeftini zbog slabije potraznje sto mi je bas nenormalno ali kod nas je se moguce da se desi kad imamo ludake sto nas vode :haha:
 
A pazi cena za Safari 62 evra za 100 grama. ::lose::
Pre dve godine je cena bila oko 38000 din/kg.
 
Bolje je ko može za keš, pariteti su uvek pravljeni na štetu paora, ali puno ljudi mora da uzme na paritet...
 
Dr.Gruja je napisao(la):
Safari je 2x30grama pakovanje 62e. :ppozdrav:
Branko je napisao(la):
A pazi cena za Safari 62 evra za 100 grama. ::lose::
Pre dve godine je cena bila oko 38000 din/kg.

Pa to je još gore. Da je cena repe toliko otišla na gore, koliko je cena herbicida otišla, možda bi i vredelo razmišljati o setvi repe.
 
sve zavisi ali kupovina za keš je praviti od gotovog veresiju opet zavisi i od godine ja sam recimo ove godine uzeo žito ( seme ) i đubre u paritetu
apač 1:2.4 đubre 3x15 i seme 1:3.4 a prošle godine i kukuruz i đubre i seme sve za keš
 
Samo kes! Robna razmena je smisljena da bi odrali one koji ne mogu da isfinansiraju sopstvenu proizvodnju. Jako cesto se desava da ljudi uzmu na konto suncokreta sav materijal i za kukuruz pa na kraju nemaju dosta robe da se razduze, a da ne pricamo da je cuncokret sa planiranih 20-ak din/kg otisao na 38 i 40 din/kg, izracunajte sami koliko je kostalo da se udje u kolo ove godine! Zamislite ko se razduzivao psenicom ove godine, koliko su mu je platili?
Kupovina za kes ponekad ispadne skuplja ali bar znas da sve sto ostane pripada tebi i da mozes prodati kad i kome hoces.
 
Ma..ja vam kažem da je najbolje za razmenu...od kako su uveli da treba računi i ja sve kupujem..ali zato nikad nemam novaca ::novac:: :udri:
 
Do sada sam uvek uzimao sve u kešu.Čist račun - duga ljubav.
Ali ove godine zbog povećanja površina morao sam nešto zadužiti i u paritetu.Danas je veća umetnost(znanje)proceniti kako uzeti repromaterijal i kada prodati robu nego istu proizvesti na njivi.Finansijski je važnije biti promućuran kada,šta i kako sa robom i repromaterijalom nego recimo da ti rodi tona više.
Nažalost je tako.Sreća pa smo mi sa foruma sajber seljaci pa nam neke stvari ne promaknu kao ostalima-tradicionalcima.
 
Zato postoje kratkorocni krediti koji su :D , znaci robu ne prodajes u jesen kad je najeftinija da bi kupovao naftu i djubar, ja sam jesenas kupovao naftu po 102 din i 3*16 po 36 din a kamata na 300000 din je 14000 din, a posto je sad nafta i djubar... Trazio sam i ureu da kupim al nisam nasao a kajem se sto nisam uzeo jos nafte...
 
Boki misliš na poljoprivredni kratkoročni kredit, pitanje samo kada će ove godine krenuti popslovne banke sa njima. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh