Gorenje Muta

Kintaro

Novajlija
Učlanjen(a)
27 Dec 2010
Poruka
8
Lokacija
Zagreb
Posjedujem motokultivator Gorenje Muta već duže vreme. Prije dve godine otišao mi je motor benzinac 9 KS.
Nameravam nabaviti drugi motor. E sad pitanje sledi. Ja sam odvojio stari motor, to jest skinuo, odvojio od lamele.
Prilikom toga mi je malo ulja iscurelo.
Da li je uobičajeno da se na toj poziciji nalazi ulje budući da se radi o lameli?
Koja je vaša praksa sa zamenama motora ako ste već menjali?

Hvala unapred.
 
Kintaro prvo si trebao da se prestaviš u odgovarajućoj temi, drugo dobro došao na forum, treće koje je ulje jel iz motora ili iz menjača( jel crno ili žućkasto), ako je iz menjača onda promeni semering na spojničkoj.
 
Moja isprika. Ma dolazim iz Zagreba i kao što vidiš imam problema sa frezom! Prilikom skidanja odnosno odvajanja motora od ostalog dijla malo je ulja iscurilo van. Odmah mi je bilo čudno da se tu ulje nalazi!
Ulje je više tamnije boje!
Znači po tvome treba lamelu rasturiti i zamjeniti semering! Imaš kakve fotografije možda?
 
Ćao Kintaro i ja imam mutu i može da se stavi drugi motor ja sam stavio motor od 509 Dizel 12KS, samo mala prepravka između motora i menjača. Drugo potrošnja je minimalnija nego benzinac, što se tiče ulja otišao ti je neki semering na menjaču ili motoru. Ako si zainteresovan za zamenu motora opisaću ti detaljnije šta treba uraditi. :cao:
 
ljudi kod mute gorenje mora da ima ulja ta tom mestu jer je to viselamelno kvacilo u ulju :cao:
 
Tacno ulje mora biti na tom dijelu,al nesmije iz motora.Spojnicka kod mute nema semeringa.Bas zato ga nema da se lamele mogu podmazivati uljem iz mjenjaca.MIslim da se to zove frikcioni kuplung.Kad postavljas motor na tu frezu moras silikonirati spoj motora i mjenjaca.Inace ulje curi van.
 
Problem s muta gorenje

dobro vece svima e ovako imam mali problem s multikultivatorom muta gorenje na nonj je motor dizel lombardini tipo520 i sta mi se desva u transportu nakon nekoliko minuta voznje trecom brzinom pocinje da mi se motor grije i pocinje na odusak da ide para od ulja zatim pocinje da usporava i onda jednostavno staje a motor na auspuh riga crn dim pomislio sam da je nesto do lamela no medjutim nije sve je ispravno onda preostaje da je neki kvar u mjenjacu pa me zanima ako neko zna odgocor sta bi moglo biti bio bi jako zahvalan
 
moj majstore ja mislim da tebi nevalja motor a ne mjenjač , vjerovatno se ''stežu'' ležajevi usled opterećenja
 
Skini zamajac i pogledaj ležaj radilice.Uglavnom crkaje ležaj do zamajca.Možda se okrenuo u kućištu sto je česta pojava.Kad se motor ugrije stegnese ležaj i blokira motor.Kad se ohladi malo popusti i opet radi al kratko.Ako navrijeme budeš rješavao možda prođeš samo sa poliranjem radilice.
 
znaci da skinem zamajc i zamjenim lezaj radilice pokusat cu i to jer bas tako se idesava kad se motor ugrije onda koci i dok se malo ohladi opet sve normalno
 
jeste kiki , ima pumpu
ali ako je falilo ulja ne vjerujem da je radilica i ležaj ostalo neoštećeno
 
Poštovanje, evo prošlo je dosta vremena od mog posljednjeg javljanja i nisam još stigao zamjeniti motor, tj. freza mi još stoji u garaži. Ukoliko je netko voljan da mi odgovori koje sve motore mogu montirati na motokultivator! Naime originalan je Lamborghini LA300 i neki ACME motor! E sad naišao sam na oglasniku na neki dosta povoljan motor od Briggs&Strattona. Da li ima netko dakle saznanja odnosno popis motora koji bi još mogli ići na spomenuti stroj?

(Gore navedeni G&S motor ima 11 KS!)

Hvala unaprijed.

---------- Poruka napisana 19-01-12 u 18:13 ---------- Prethodna poruka je 18-01-12 at 15:01 ----------

Evo stavio sam nekoliko slika nakon što sam rastavio frezu!
Svi su komentari dobro došli!

Kod:
http://speedy.sh/SwNmb/Gorenje-Muta.rar
 
Da li ima tko iskustva sa motorom LA350? Sto kazete o tome da se dotican motor smontira na Gorenje Mutu?
 
Poštovanje, evo prošlo je dosta vremena od mog posljednjeg javljanja i nisam još stigao zamjeniti motor, tj. freza mi još stoji u garaži. Ukoliko je netko voljan da mi odgovori koje sve motore mogu montirati na motokultivator! Naime originalan je Lamborghini LA300 i neki ACME motor! E sad naišao sam na oglasniku na neki dosta povoljan motor od Briggs&Strattona. Da li ima netko dakle saznanja odnosno popis motora koji bi još mogli ići na spomenuti stroj?

(Gore navedeni G&S motor ima 11 KS!)

Hvala unaprijed.

---------- Poruka napisana 19-01-12 u 18:13 ---------- Prethodna poruka je 18-01-12 at 15:01 ----------

Evo stavio sam nekoliko slika nakon što sam rastavio frezu!
Svi su komentari dobro došli!

Kod:
http://speedy.sh/SwNmb/Gorenje-Muta.rar

Ugraditi se moze bilo koji motor.Mag,lombardini(6,8,10,14 KS),acme.

---------- Poruka napisana u 01:13 ---------- Prethodna poruka je at 01:13 ----------

Da li ima tko iskustva sa motorom LA350? Sto kazete o tome da se dotican motor smontira na Gorenje Mutu?

Problematican motor.Sa tim motorom nikad nisi siguran.Mnogo je blji ako pricamo o benzincu motor ACME.
 
Poštovanje, evo prošlo je dosta vremena od mog posljednjeg javljanja i nisam još stigao zamjeniti motor, tj. freza mi još stoji u garaži. Ukoliko je netko voljan da mi odgovori koje sve motore mogu montirati na motokultivator! Naime originalan je Lamborghini LA300 i neki ACME motor! E sad naišao sam na oglasniku na neki dosta povoljan motor od Briggs&Strattona. Da li ima netko dakle saznanja odnosno popis motora koji bi još mogli ići na spomenuti stroj?

(Gore navedeni G&S motor ima 11 KS!)

Hvala unaprijed.

---------- Poruka napisana 19-01-12 u 18:13 ---------- Prethodna poruka je 18-01-12 at 15:01 ----------

Evo stavio sam nekoliko slika nakon što sam rastavio frezu!
Svi su komentari dobro došli!

Kod:
http://speedy.sh/SwNmb/Gorenje-Muta.rar
imas neki dizel ,kipor' on je oko 320e mislim,to je najpovoljnija varijanta.E sad ima ih 1. i druga klasa,razlikuju se po nekim brojevima i pumpi visokog pritiska,i cijena je oko 20-30e skuplji prva klasa.
 
Nazad
Vrh