Deutz-Fahr

Iako nisam kombajner, sa tehničke strane u potpunosti potpisujem dangera, mislim suludo je govoriti o prednostima vodenog hlađenja nad vazdušnim, i bar malo tehnički "potkovanim" ljudima je tu sve jasno.

cugi normalno je da u saudijskoj arabiji imaju prednost vodeno ladjenje
a tako isto normalno je da u sibiru (rusija) imaju prednost vazdusno ladjenje :ppozdrav:
 
He, he, aj neka bude, ima i toga, ipak izmenjivanje toplote preko vode je daleko brže, druga stvar voda kruži kroz ceo motor (blok) i temperatura svih sklopova je mnogo više ujednačena nego kod vazdušnog što se bitno odražava na ukupan vek trajenja motora itd,itd....otićemo u ff ovako...
 
Ja sam druze Mladene nabrojao modele fahra kojih ima u mom mestu sa okolnim selima i sa ljudima koji rukuju istim,niko ih preterano nehvali nego ih imaju zato sto imaju secke a u startu su 50% jeftiniji od claasa sto odmah i govori o samom kvalitetu pomenutog,i imaju ih jer su navodno jeftini za odrzavati a zupanja je blizu i eto samo da nije zmaj,druga stvar da ti nabrojim sve claasove u mom podrucju fahrovi su nacionalna manjina,tako da nisam izrod nego sam u klubu vecine,trece,nebih da se prepiremo nego mi molim te objasni;ko ti je to rekao da vazdusar fahr ima temperaturu stubline 60 a ulje 80 stepeni :haha:,ja ti necu reci ,a ti se malo informisi o kombaju kojeg imas i koja je radna temperatura fahrovih stublina,ako je 60 onda ih u 15h uhvati rukom i drzi :haha:,da ovo od 60 stepeni procita neki konstruktor tih motora ja vislim da bi se valjao od smeha,jos nesto,uslikaj molim te i okaci fotke tvojih satova za temperaturu ulja i motora,jer na njima pise 20 40 60 80 100,ili samo imas 70% zelenog polja i ostalo crveno i gde na tom polju zelenom pise 60 i po cemu ti znas da je 60,zatim skini davac temperature stubline i na njemu treba da pise koja je krajnja temperatura merenja davaca sto ce ti biti jasno koliko je stepeni kad je kazaljka u crvenom polju pa sam zakljuci koliko je stepeni kad ti stoji tamo gde vec stoji,nemoj me pogresno shvatiti nebih da se svadjam samo struka mi nedozvoljava da precutim,i nebi bilo dobro da ovako nastavimo jer ovo vec prelazi u temu fahr pa mozda tamo da nastavimo sa korisnim informacijama :cao:
 
denger kao prvo niko se ne svadja i nepada mi napamet da te ubjedjujem koji je kombaj bolji, jer za tebe je tvoj naj bolji. :ppozdrav:.
ko ti je to rekao da vazdusar fahr ima temperaturu stubline 60 a ulje 80 stepeni
nije mi niko reko, to ti ja kazem jer je kod mene tako, kad je motor uredan nemas razlog da se cudis jer je :haha: se cudit.
gde na tom polju zelenom pise 60 i po cemu ti znas da je 60,
ne pise nigdje al svako sa malo logike moze da podjeli zeleno polje ako zna da polje pocinje sa 50 a zavrsava sa 80
:ppozdrav:
 
onda je tvoj stroj sto se tice temperature unikat,ovo nevodi nicem a ja bi voleo da me dokumentarno ubedis da je na fahru krajnja temperatura 80,sto znaci da je far na 80 pregrejan :haha:,jos jednom te molim da se ipak malo raspitas i konsultujes,gde si nasao taj podatak da je krajnje pokazivanje sata 80 a min.50 ,po kojoj to logici,ispada da vazdusari imaju manju radnu temperaturu od vodenog hladjenja sto je krajnje :haha: i provala godine,i ako moze da neraspravljamo vise o tome molim te :cao:
 
Nešto bih dodao , vazdušno hlađenje se koristi najčešće za ekstremne temperature što u Sibiru što u Africi .
A za grejanje vazdušara mislim da ljudi koji su ga konstruisali nisu to radili za nedelju dana , tako da verujem da je dobro odrađen imajući u obzir da imaju sa vazdušarima prakse i da su ozbiljna firma sa dugom tradicijom .Ako je motor dobar sigurno da se ne greje , dok ako je motor loš dolazi do grejanja ( isto važi i za vodeno hlađenje). Radna temp. kod vazdušara je dosta iznad radne tem. motora sa vodenim hlađenjem .
Još nešto puno zavisi od snage motora , tj. koliko rezerve snage ima motor .
Pošto znamo da je kod kombajna motor uvek opterećen i nije svejedno koliko .
Još ako je tu sečka , i ona troši dosta.
Ja sam pristalica vodenog hlađenja , sad da li zbog navike ili ... :cao:
::traktor::
 
denger pogresno si razumio niko nije reko daje krajnja temperatura osamdeset svako to zna vec sam reko da je zeleno polje od 50 do 80 a iza dolazi crveno polje od 80 do 120.
a da je krajnja temperatura 80 to si ti izmislio :haha: i nije niko napiso :nono:.
ja znam da ce ti biti i ovo smesno kad ti kazem da na zmaju 133 na kome sam ugradio teleoptikov sat za temperaturu pokazuje temperaturu 60 u po bjela dana kada je vanjska temperatura prosle godine bila 43stepena pod uslovom da je hladnjak cist. :cao:
Još nešto puno zavisi od snage motora , tj. koliko rezerve snage ima motor .
Pošto znamo da je kod kombajna motor uvek opterećen i nije svejedno koliko .
Još ako je tu sečka , i ona troši dosta
kiki u potpunosti si upravu potpisujem.
na mom FAHru je motor 150ps turbo i nemam secu i taj motor je rasterecen nema sanse akoje sve oke da ga pregrejem.
a kolegana istom FAHRu ima motor 115ps nije turbo i ima problema sa grijanjem.
ali dengeru je to tesko objasnit :ppozdrav:
 
Druze,nije meni tesko shvatiti,imam ja zmaja i znam dobro koja mu je radna temperatura,al to sto ti pricas ispada da zmaj i far imaju 60 radnu temperaturu,jedan vodenjak drugi vazdusar :nono:,kao sto sam to rekao malo se raspitaj koja je radna temperatura vazdusara narocito kombajna pod punom turazom ceo dan na nekih 38-40 stepeni,koji je to model fara sa 115ks koji se grije,jer si napisao na" istom fahru"a koliko ako se nevaram ti imas 3580 a taj model kataloski nema motor sa toliko malo konja,nego ajmo o ovome kao sto sam vec ranije napisao na temi FAHR,jer je ovo tema Claas
 
al to sto ti pricas ispada da zmaj i far imaju 60 radnu temperaturu,
.
opet ti druze il ne razumes il neces da razumes, ja nigdje nisam napiso da FAHR i ZMAJ imaju 60 RADNU TEMPERATURU , vec sam piso da postignu temperaturu od 60 to jest satovi tolko pokazu e sad ako oni lazu onda i ja tebi al nemam razlog, al ajd ako nevjerujes njemackomk satu onda barem bi trebo da vjerujes BEOGRADSKOM TELEOPTIKU.
I moras da razlikujes RADNU temperaturu od POSTIGNUTE temperature.
i da taj far sto ima motor od 115ps je isti sto se tice propusne moci bubnja znaci ima 5 slamotresa kao i moj al je oznaka 3570 i da kad idemo jedan kraj drugog u kukuruzu moj nema ni kapi dima a njegov cadi
I molim te da vise ne raspravljamo o ovome jer bi trebalo otvorit novu temu o temperaturi :ppozdrav: :spavam:
 
evo koja slika novog lepotana iz DEUTZ FAHRa koji bi se za par godina trebo pocet radit u zupanji

 
druze duzinu nisam mjerio a i nigdje se negovori o duzini vec o povrsini
vako Povrsina slamotresa je 6,07m2
a povrsina Sita je 3,84m2 ,kad sam vec poceo evo malo i o bubnju
precnik bubnja je 600mm
sirina bubnja je 1270mm
sina 8
povrsina korpe je 0,86m2.
e sad ti napisi svoje mjere da znamo :ppozdrav:
 
Mladene :cao:ajd molim te izmeri duzinu slamotresa i gornjeg sita ako te nemrzi gorim od zelje da znam i ja cu mojih pa ti napisem
 
malo mi je to sada teze se uvuc u kombaj pa da mjerim duzinu al logicno bi trebalo da bude vako
6,07m2 / 1,27m sirine = 4,78m duzina slamotresa

3,84m2 / 1,27m sirine e tu je sad sirina manja za neki 10cm radi guma pa je 1,17m =3,28m duzina sita sto mi je puno , naj vjerovatnije je da je 3,84m2 ukupna povrsina sita znaci gornje i donje e sad ako je tako 3,28m / 2 = 1,64m e sad dal je tu i duzina nastabvka ili ne al je on dug oko 0,5m :D :ppozdrav:
 
zato sam ti i rekao da izmeris jer su mi mere nenormalne za duzinu sita,nacu ja to negde na internetu,a zasto ti je suzen zadnji kraj gde su sita zbog guma ako sam te razumeo :sta:,za 10cm
 
Nazad
Vrh