Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka

Pa u čemu je onda prednost? Kod nas još uvek nema divljeg sirka. Ako je samo zbog sirka onda nema potrebe sejati baš ultra kad može i običan. Najveći problem je ambrozija.
 
sarbanac je napisao(la):
Pa u čemu je onda prednost? Kod nas još uvek nema divljeg sirka. Ako je samo zbog sirka onda nema potrebe sejati baš ultra kad može i običan. Najveći problem je ambrozija.
Pa nema...Ljudi su ti lepo objasnili u cemu je prednost...Ne gledaju oni u pasulj da znaju koje ti korove imas
 
Ima itekako, na primer ja sam danas skidao zaostao kukuruz i ma koliko se trudio uvek ima zrnadi na zemlji. Kad se ta njiva spremi za setvu i poseje, nikne i samorasti (divlji) kukuruz. On obicno nije konkurent sirokolisnim usevima ali u ponovnoj setvi kukuruza je veliki problem. E tu nastupa Fokus ultra i resava problem sirka i samoniklog kukuruza, Motivell bi ostavio sav kukuruz a Fokus samo ultra hibride. :cao:
 
@ techa , a šta bi se desilo ako je i prošle godine sijan taj ultra hibrid?

@ montoya , obično kod mnogo rano sijanih kukuruza bude problemu neujednačenom nicanju , sve što nije niklo u tri,četiri dana ::lose:: ::lose:: ::lose:: džaba je i niklo .
 
verovali ili ne čovek posejao,ja sam mu i spremio njivu,hteo je da mu ja posejem ali nisam izneo sejač pa nisam mogao,pa je tražio po selu niko nije mogao,onda je otišao u susedno selo i našao ko će mu posejati....ja ću mu presevati :haha:
 
Ne mora da znači.Ovde je isto tako prošle godine drugar posejao oko 8 marta,ne znam kako ali nikli su lepo.U Avgustu ih je obrao ali nisu bili nešto jer je zapustio njivu koja se zakorovila.
 
Da li ina neko iskustva o sejanju kukuruza vise sorta na jednoj parceli, tako sto se od svaku od lula na sejalici stavi po jedna sorta, ukupno 4 ? Cinjenica je da kukuruz jedan drugog oprasuje, dobija li se kakav rezultat ovakvim nacinom sejanja?
 
bolo je slucajeva da se seju dva hobrida, naprimer u 2 setvene sekcije je DKC 5783 a u druge 2 Pioneer k68,
ili NS 640 i ZP 677, najbolje je da su hibridi slicne FAO zrenja
e sad jer se ovako nesto dobije ne znam, pogresiti neces sigurno vredi probati
 
Danas porucio seme kukuruza. Izbor je pao na sledece hibride: KWS - 3381, Krabas, Kitty, Grecale; AS - 51, 72, 160; LG Alicunde; NS 5043,6043; Syngenta Sycora.
 
Prosle godine sam imao ZP505 i NS 5043 na istoj njivi, 5043 je bio bolji. ZP 666 necu vise ni da komentarisem... Sve u svemu - ZP je kod mene zavrsio karijeru.
 
Lala iz Banata
Član


Odg: Kukuruz 2010
« Odgovor #20 poslato: 06.01.2010, 07:42 »
Alikunde je najvece sranje, gori od najgoreg.


@Lalo ovde si kudio Alicunde, a sad ga sejes :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh