Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
oldtimer je napisao(la):
hm, mislim da ne mozes ove sezone nista znacajno da uradis. Ja bih samo na tvom mestu bacio manje KAN-a, jer mislim da ce odredjen deo azota propasti. Naravno, nisi pisao da li je radjena analiza zemljista. Mozda imas dovoljno P i K, a obzirom da si napisao da je zemljiste 5, 6 klasa....
onda cu da bacim i zatanjiram 300 kg mesanog pa neka propadnem a kod nas mesano 5000 din 100 kg
 
@levak
Posej ZP341 ili ZP434 i ima da rodi a ZP Institut ima jedan hibrid koji trpi i losija zemljista cak i ona koja su kisela sto predpostavljam da je u tvom kraju.To je hibrid ZP544,hibrid koji rodi kao nijedan drugi i na losijim zemljistima i sa losijom agrotehnikom,moze da se bere i u klipu a posto brzo otpusta vlagu moze i da se kombajnira u zrnu.Moj savet Ti je da ne bacas NPK15:15:15 to je bas bacanje para,baci tih 400kg KAN a pa na jesen kada oberes kukuruz uradi analizu zemljista i dobices preporuku koja djubriva i u kojim kolicinama treba da bacis. :ppozdrav:
 
Zavrsena kupovina semena...Izbor za ovu godinu:
NS 6030
ZP 505
ZP 684
Pioneer R10
Pioneer B23
Pioneer D11
Dekalb DKC 5783

Zivi bili,pa videli na jesen..
 
i ja sam danas doneo seme izbor pao na
pioneer r92
kws grecale
as 72
ns 6010
zp434
 
@talianu
Proverena informacija ako mislis na ZP544,sejao sam ga prosle godine na jednoj jako losoj njivi i bio je ekstra.
 
Imam jednu frišku arendu od 5 jutara pa ne znam da li se isplati!
na koliko si ga sejao.Nisam video na sajtu da se i pominje pa nema ni preporuke za setvu.
Post je spojen: [time]1299605208[/time]
_________________________________________________
Našao sam :cao:
 
Kao oni znaju kako se prave a neće,......da...da....ta zanimacija malo skuplje izadje i mislim da je ta tehnologija za nase naučnike vasiona.
pidikanac je napisao(la):
kada si rekao da nisu GM predpostavio sam da misliš na ultra hibride pošto mnogi ljudi misle ili sumljaju da su GM ali to nije tačno ni ZP ni NS nemaju i ne nameravaju da proizvedu GM seme
 
seme za ovu godinu: kws-luce(2300 din) pionir b-23(4000 din) zp-684(2900 din) luce i b23 za 30 kj za kombajniranje a 684 za 7 kj za branje u klipu
 
Danas naruceno seme za vrsidbu Pionir Fo2, P12, Columba, F38, DKC 5783, KWS 3381
za berbu Pionir D11, P88, Kws kermes, Sycora, Zp 684 ultra, Agris 83, As 72, Ns 6030
 
DKC i 3381 mi je za smestaj u zrnu kuci, a za berbu na jacim zemljama idem Pionir, Kws i Sycora a na peskovitim zemljama idem domace sorte...
 
Poruka

Veoma sam zainteresovan za ULTRA hibride. Nešto malo sam čuo ali ne dovoljno. Molim za pomoć. Kad se prska? Dali Fokus ultra ništi sve korove? Ima u apoteci samo tri četvorke ultra. Dali ga je neko sejao?
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Focus je samo za uskolisne korove. :cao:

da fokus ultra je samo za uskolisne korove 444 ultra nisam sejao ali 684ultra jesam i bio je veome dobar pa ga na nekim njivama sejem i ove godine :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh