Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pošto sav kukuruz krunim najverovatnije ću sejati:
Pioneer:F02 i F38
DKC 5783
Prošle godine su mi najviše dali i veoma su mi se svideli.
 
Mića967 je napisao(la):
ivan610988 je napisao(la):
Jel sejao neko NS6010? Kakav je? Kako podnosi susu i peskovitiju zemlju? Kakav je u odnosu na NS640? :ppozdrav:
Ja sam ga sejao do pre par godina dok se nije pojavio NS-6030 kako kažu njegov naslednik.Mislim da je 6010 jedan od najrodnijih kod nas tu mislim na sve semenske kuće. Njegova mana je tanka i visoka stabljika sa visokim položajem klipa i prilikom jačeg udara vetra dolazi do povijanja-poleganja, da bi se to izbeglo na predlog Dr. Jockovića sa NS instituta jasam nekoliko godina sejao tako da u krajnje baterije stavim Zenit-NS a u drugu i treću 6010 tako sam dobijao dva reda Zenita i dva reda 6010.Sa ovom konbinacijom prilikom branja u klipu sam bio prezadovoljan i nisam imao polegnutog kukuruza od vetra. :ppozdrav:
A 6030 u odnosu na njega? :ppozdrav:
 
NS-6030 sejem unazad dve godine i pokazao se odlično. Niži je od 6010 ima čvršće stablo i lako se bere beračem. :cao:
 
zadnje 2 godine sejem kukuruz sorteLG ALICHUNDE i ove cu vrlo sm zadovoljan prinosom ima kvalitetno zrno vrlo tanku talusku(kocanjka,sisarka) lako se kruni porastan dobar je za cuvanje u klipu a mogu ga preporuciti za silazu jer ima dosta veliko stablo oko 3 m i trzi gusu setvu oko 22cm
 
diklofen je napisao(la):
Pošto sav kukuruz krunim najverovatnije ću sejati:
Pioneer:F02 i F38
DKC 5783
Prošle godine su mi najviše dali i veoma su mi se svideli.
verovano ista setvena struktura, eventualno cu probati KWS 3381 ili Krabas .
AS 72 za klip
 
ja naj vise sijem ns hibride kukuruza najvece povrsine zauzima ns 640 i i ostalo nesto malo zp hibrida 434 u glavnom 640 zauzima najvece povrsine kod mene na parcelama
 
srdjanvaic je napisao(la):
da li je neko sejao pionirove d11 i d12? i kako su se pokazali za branje beracem? hvala unapred... :ppozdrav:
Ja sam sejao D-11 i mogu ti reci samo da ima odlican prinos (09' i 10') posto sam ga sejao samo prethodne dve godine , ali ja sam ga iskljucivo sejao za vrsenje , ima malo vecu vlagu 19-20% ali je stablo cvrsto , klipovi mali ali debeli i sejao sam ga na 21,5 cm i to do 15.04. i nije bilo nikakvih drugih problema , za berac neznam stvarno , eto od mene toliko , barem neke ionformacije o hibridu D-11........ :ppozdrav:
 
srdjanvaic je napisao(la):
da li je neko sejao pionirove d11 i d12? i kako su se pokazali za branje beracem? hvala unapred... :ppozdrav:
d11 prošle godine je bio najbolji koji sam brao. E sad i godina je bila :D
 
Lalo u odnosu na druge sorte za vršidbu u zrnu kakav je bio KWS-3381 i koja mu je bila vlaga. :ppozdrav:
 
Mića967 je napisao(la):
Lalo u odnosu na druge sorte za vršidbu u zrnu kakav je bio KWS-3381 i koja mu je bila vlaga. :ppozdrav:
A neke druge sorte dali si imao i koja je njima bila vlaga prilikom vršidbe u zrnu. :ppozdrav:
 
Ja sam imao 3381kws ali samo jednu parcelu od 2 lanaca 17 vlaga u vršidbu i 8500kg na 2 lanaca sejan na 23.5cm
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh