Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je navlakusa. 99% sam siguran da data firma ne postoji ::namigivanje::
Ako pak postoji verujem da bi u ovom trenutnku vecina nas prodala kukuruz njima...
 
Ja znam da je ugovarano po 130e + pdv a za 175e sam pročitao u Poljoprivredniku kao i većina vas :ppozdrav:
 
Pa kao i sto sam rekao ko placa penale kad cena bude manja naravno mi od ugovorene dobijes pola para ostalo kad predas pa koja cena bude toliko ti nadodaju ili ako si im duzan moraces jos vise da dovuces kukuruza:haha:.Ma sve su to barabe da navuku ljude :zli:
 
ja sejem i dalje za sebe a ne za te ugovarace :nono: , prodavacu kada mi se cena svidi, ::novac:: i jesenas je izgledala dobra cena u zetvi a vidi sad jos bolja, moramo i mi proizvodjaci da budemo trgovci ::svaka cast::
naruceno seme AS 51 i 63, LG PONCO
 
bojcetic je napisao(la):
Ovo je navlakusa. 99% sam siguran da data firma ne postoji ::namigivanje::
Ako pak postoji verujem da bi u ovom trenutnku vecina nas prodala kukuruz njima...
Upravu si da je navlakuša 100%. :cao:
 
video sam negde na forumu nesto posle nove godine tabelu za potreban broj biljaka kukuruza u setvi da bi se dobio preporucen broj u berbi al sada ne mogu da nadjem pa bih molio nekoga ko zna da objavi
 
Hibridi koje ću sejati ove godine :

Pioneer : V52,K67,F38,N43,D12,T56,D11
KWS : Grecale, Kermes
AS : As 72
ZP : 600 , 666
NS : 640
 
Mi cemo sejati:
KWS - 3381, Mikado, Grecale, za probu Krabas i Karmas
NS - 5043
ZP - samo 684
AS - 55, 66, 72, 160
Syngenta - Paco, Sycora
 
ivan610988 je napisao(la):
Jel sejao neko NS6010? Kakav je? Kako podnosi susu i peskovitiju zemlju? Kakav je u odnosu na NS640? :ppozdrav:
Ja sam ga sejao do pre par godina dok se nije pojavio NS-6030 kako kažu njegov naslednik.Mislim da je 6010 jedan od najrodnijih kod nas tu mislim na sve semenske kuće. Njegova mana je tanka i visoka stabljika sa visokim položajem klipa i prilikom jačeg udara vetra dolazi do povijanja-poleganja, da bi se to izbeglo na predlog Dr. Jockovića sa NS instituta jasam nekoliko godina sejao tako da u krajnje baterije stavim Zenit-NS a u drugu i treću 6010 tako sam dobijao dva reda Zenita i dva reda 6010.Sa ovom konbinacijom prilikom branja u klipu sam bio prezadovoljan i nisam imao polegnutog kukuruza od vetra. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh