Repin rezanac

Učlanjen(a)
24 Feb 2009
Poruka
818
Lokacija
ARANDJEOVAC
dali neko moze vise da kaze o repinim rezancu ko je koristio za ishranu ovaca kolko je hranjiv
 
Odg: Repin Rezanac

ima u kovacici mene zanima suvi u briketu jer moze da stoi kiseli se i daje se ovcama
kod nas je dzak 30kg 200din suvi rezanac
 
Odg: Repin Rezanac

ima kod nas briket na kg,15 kg, kako moze kod tebe biti 30kg 200din
Post je spojen: [time]уторак, 28. децембар 2010. 13:21:20 CST[/time]
_________________________________________________
mada neznam kako se to isplati,skoro da je kg kukuruz. nisam nikad gledao, koliko kg bude od suvog briketa kad se nakvasi?
 
Odg: Repin Rezanac

aaa uu al ovi kod nas cepaju marzu :sta: :sta: :sta:
druze da se nisi mozda malo zeznuo, jel to siguno tako 30kg-200din?
inace, davao sam ga prosle godine ovcama isto u ovom periodu, naspes malo manje od pola molerske kante rezanaca(suvih briketa) i to prelijes sa mozda pola kante vode iz bojlera vruce, moze i hladna nebitno ali kad je vruca pre se raspadnu i nabubre, posle 2 sata dodjes voda se ohladi dodje onako mlako, izrucis, jedu kao lude :ppozdrav:
 
Odg: Repin Rezanac

u svakom slucaju dodje tako nekako, zavisi koliko dodas vode, hoces li da bude vise ili manje vlazan, govorim za briket.
gledajuci zapreminu ona se poveca i vise od 2 puta
 
Odg: Repin Rezanac

Repini rezanci jesu hrana,jer su jestivi i ne skode zivotinjama,ali niti ne koriste previse,jer im je mala hranjiva vrijednost,dobri su kad nema drugog,zivotinje ih rado konzumiraju,ali nema samo od njih nekog napretka niti prirasta. Dobri su kao dodatak ishrani.
Kod mene ih dosta ljudi koristi u ekstenzivnoj ishrani svinja,oni koji drze par komada za sebe i jos hrane onako po starinski bez koncentrata,daju kukuruznu ili kukuruzno ječmenu prekrupu,a nakon nje daju te rezance razmocene u vodi.
Ali ima na trzistu i briketirane lucerke,koju isto natapaju u vodi i ista je primjena dalje,ali je ona neuporedivo bolja i hranjivija,tu nema govora...Od nje zivotinje imaju stvarno koristi,a ne samo da popuni prazninu u stomaku kao repini rezanci ili na kraju krajeva slama...
 
Odg: Repin Rezanac

Neznam koliko kosta,ali naravno da je skuplja od rep.rezanaca,dolazi iz uvoza iz Ceske uglavnom. Provjerit cu koliko kostaju rezanci,a koliko lucerka,pa napisem recimo sutra.
Post je spojen: [time]1293655780[/time]
_________________________________________________
Cijena za briketiranu lucerku je 2,46 kn/kg ili oko 0,34 Evra/kg.
Repin rezanac je oko 2,1 kuna/kg ili oko 0,29 evra/kg.

Inace rezanac je nekad bio dosta jeftiniji,ali ove godine je tako,jer secerane i trgovci dignu cijenu kada je manjak hrane,a ove godine su bile poplave i hrane mnogima nedostaje.

A cijena lucerke je sada priblizno ista kao i cijena suncokretove sacme,koja na trziste Hrvatske dolazi uglavnom iz Srbije,tako da bi kod vas cijena suncokretove sacme trebala biti manja nego ovdje.
Lucerka je pakirana po 50 kg.
 
Odg: Repin Rezanac

hm, nzm da li je to dobro ili ne, ali mi smo dovezli kući oko 500 kg repe, oprali je i sekli na mašinu za jabuke, nismo davali mnogo ovcama, neverovatno koliko im se to dopalo.....
 
Odg: Repin Rezanac

Ja sam je pred kraj prošle godine davao, kod nas u ataru se prevrnula prikolica u kanal, pa sam sakupio repu, dovezao je kući, oprao i samleo na mašinu za jabuke, jele su kao blesave i nisam imao nikakvih problema ! :D
 
Neki prevoznici iz mog kraja rade u kampanji repe. Kazu da je u šećerani 0.75 din. Da dovuku 1.5 din. Količima 20 tona 300 evra u avliji. Raspitaj ima li ko iz tvoje okoline da je u repi jer vuku kad su u povratku. Ako imaš prevoz zovi šećeranu.
 
  • Like
Reagovanja: vla
Pa ti onda uzimaj od komsije posto on ima JAKU vezu :)
ma za sve u Srbiji treba neka veza, ko da ti poklanjaju a ne da naplacuju....
 
Koje su cene suvi repini rezanaca? Kod mene ih ima u jednoj prodavnici ali im je cena 27 dinara! Ranijih godina nikad nisu bili skuplji od kukuruza.
 
Nazad
Vrh