ŠURENJE PRASIĆA

srbija

Novajlija
Učlanjen(a)
9 Sep 2009
Poruka
16
Lokacija
Knjazevac
KAKO OŠURIRI PRASIĆE, KOJA TEMPERATURA VODE TREBA DA BUDE?
 
Za prasiće,prvo zakoljem pa u najlonski đžak vrela voda 72-75 C dobro podparim,skinem rukom ili klobnom dlake i onda ako treba brijanje žiletim i na kraju fen za skidanje farbe da ne ostane koja dlaka zbog mušterija.
A svinje koljem,šurim vrelom vodom 84-87 C u koritu(nije na odmet ubaciti i šaku soli u vodu) ,klobna,brener na crno pranje i onda več znate dalje ....

Ovo sam opisao u nekom od mojih predhodnih postova u nekoj drugoj temi,vrlo efikasno verujte mi na rec.
Pozdrav
Usput ovo mi je stoti post ,doduse posle duze pauze.
 
dragi prijatelji svinjari kako napreduje klanje prasica za nas najradosniji praznik-bozic?ja danas zaklao dva po 25 kg.
 
ma ja sam zaklao za mene 2 kom nismo se razumeli a nikome drugom ne koljem.kome teba neka ga kolje a ko ne zna da kolje neka ga davi
 
:sta: :sta: :sta: :sta:
Bre, nesto gledam pred(t)hodne postove i razmisljam.... ja koljem i surim prasad kod drugara koji ima veeeeeliku pecenjaru ( Slavisa Dimitrijevic zvani Prnjo), on ima surilicu(Sel masinu) a na njen termostat kada surimo prasad nikad ne pokazuje vise od 62*C, mislim tako je on nastelovao ....e sad mi se vidi veliki razmak izmedju 62*C i 80*C koliko je navedeno u pred(t)hodnim postovima.
:sta: :sta:
 
od 62-72 c,zavisi odvremena i temperature napolju i naravno od prasica , recimo moji koji su u zatvorenom objektu imaju mnogo manju i kracu dlaku samim tim se mnogo lakse osure ,kad koljemo vise komada onda voda u kazan temperatura oko 65c, i samo ubacis prase unutra kad se dobro potpari rukama skines dlaku itako u krug jjedan suri drugi obradjuje, ako je jedno u pitanju onda u dzak
 
Nazad
Vrh