Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

SAKULJAN

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2010
Poruka
470
Sta mislite dali je bolje kupiti kamionsku prikolicu od 14t za 2000e ili ZMAJEVKU od 8t za 4000e
ko ima iskustva sa kamionskim prikolicama neka nam kaze nesto o njima
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ja nemam kamionsku prikolicu ali sam se x puta sluzio u poljoprivredne svrhe. Po relativno lepom vremenu kamionska je u prednosti a kada se okisa kao sada onda je Zmajevka u prednosti zato sto prati trag tocka. Ako uzmes kamionsku, gledaj da ima 4 tocka ili da moze da se prepravi da ima 4 tocka.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Tako nesto mi je i u planu da uzmem
mjsu3p.jpg
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Dobre su kamionke, samo je problem sa dupplim točkovima.... kad se napuni blata između točkova, onda bolje da je ostaviš nasred njive dok ne osuši......
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

pa ako ti ne treba kiper onda dobra kamionska i vozi zamenjuje dve zmajevke :bravo:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Svi silosi imaju uglavnom kip rampe tako da kiper neigra ulogu ovde a gde treba kiper teraj zmajevku
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

ja koristim kamionsku već 10 godina i mogu reći samo najbolje
pod teretom je dosta stabilnija od zmajevke
gume jače
cena povoljna
a što se tiče blata nemam problema,kada je blato kipujem na putu :D
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

I ja sam se dugo dvoumio , i odlucio za kamionsku ,pored toga sto ima duple tockove nisam se pokajao s vremenom mozda ubacim balonke.
Ako obradjejes vece povrsine ,imas jaci traktor sigurno je bolje i dugotrajnije rijesenje veca prikolica. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Jel moze koja slika od tih prikolica da vidimo kakve su
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

moja kamionska GORICA 7,2m puna soje 12t skinuo sam nadogradnju sa njom bi mogla 16t
pre ove sam imao utvinu 6,2 m,gorica je bolja ali mi je dugačka više mi odgovara 6,2m
wrj3no.jpg
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Lepo lepo nema sta reci mi,jel ti registrovana ili samo nosis tablicu radi reda i dali moze da se prebaci na zelene tablice
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Svaka može da se prebaci uz atest. I ja se razmišljam da nabavim jednu ali su kiperke za singl točkovima nešto skuplje, duplo.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Može na zelene table da se prebaci.Ja sam moju prebacio to zadovoljstvo je koštalo nekih 7.000 dinara
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

MATICU

Kako si to odradio i sta ti je potrebno za to ako moze malo pojasnjenja.Hvala
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Kod mene je bila prosta procedura,izvadio sam uput za atest a na samoj prikolici nisam ništa prepravljao jer mi je tako rekao tip iz AMSS koji je radio atest,došli su kod mene kući,slikali je zakačenu za traktor sa dvokružnim sistemom za kočenje i to je bilo to.Nisu gledali ni instalaciju niti kako koči jednostavno ceo proces je trajao nekih 5 minuta najduže.Najbolje da se raspitaš na nekom tehničkom pregledu tu kod tebe jer se svuda razlikuje.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Moracu da vidim kako to ide pa da resim da kupim jednu za probu pa posle mozda jos koju,dosta su povoljne mada moze da se desi da im skoci cena kada pocnu da se upotrebljavaju masovno u poljoprivredi
 
Nazad
Vrh