PDA

View Full Version : Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7

SAKULJAN
09-12-10, 14:23
Sta mislite dali je bolje kupiti kamionsku prikolicu od 14t za 2000e ili ZMAJEVKU od 8t za 4000e
ko ima iskustva sa kamionskim prikolicama neka nam kaze nesto o njima

Bubu
09-12-10, 14:29
Ja nemam kamionsku prikolicu ali sam se x puta sluzio u poljoprivredne svrhe. Po relativno lepom vremenu kamionska je u prednosti a kada se okisa kao sada onda je Zmajevka u prednosti zato sto prati trag tocka. Ako uzmes kamionsku, gledaj da ima 4 tocka ili da moze da se prepravi da ima 4 tocka.

SAKULJAN
09-12-10, 14:49
Tako nesto mi je i u planu da uzmem http://i51.tinypic.com/mjsu3p.jpg

babrenko
09-12-10, 14:49
Samo kamionka sa balonkama...... :D

mityoo
09-12-10, 14:58
Dobre su kamionke, samo je problem sa dupplim točkovima.... kad se napuni blata između točkova, onda bolje da je ostaviš nasred njive dok ne osuši......

tomica
09-12-10, 16:43
pa ako ti ne treba kiper onda dobra kamionska i vozi zamenjuje dve zmajevke ;D}

SAKULJAN
09-12-10, 16:46
Svi silosi imaju uglavnom kip rampe tako da kiper neigra ulogu ovde a gde treba kiper teraj zmajevku

MONTOYA
09-12-10, 16:52
ja koristim kamionsku već 10 godina i mogu reći samo najbolje
pod teretom je dosta stabilnija od zmajevke
gume jače
cena povoljna
a što se tiče blata nemam problema,kada je blato kipujem na putu :D

Ranko Cuvrk
09-12-10, 16:54
I ja sam se dugo dvoumio , i odlucio za kamionsku ,pored toga sto ima duple tockove nisam se pokajao s vremenom mozda ubacim balonke.
Ako obradjejes vece povrsine ,imas jaci traktor sigurno je bolje i dugotrajnije rijesenje veca prikolica. >:({ >:({ >:({

SAKULJAN
09-12-10, 17:02
Jel moze koja slika od tih prikolica da vidimo kakve su

MONTOYA
09-12-10, 17:07
moja kamionska GORICA 7,2m puna soje 12t skinuo sam nadogradnju sa njom bi mogla 16t
pre ove sam imao utvinu 6,2 m,gorica je bolja ali mi je dugačka više mi odgovara 6,2m
http://i54.tinypic.com/wrj3no.jpg

SAKULJAN
09-12-10, 17:11
Lepo lepo nema sta reci mi,jel ti registrovana ili samo nosis tablicu radi reda i dali moze da se prebaci na zelene tablice

mims
09-12-10, 17:14
Svaka može da se prebaci uz atest. I ja se razmišljam da nabavim jednu ali su kiperke za singl točkovima nešto skuplje, duplo.

Matic
09-12-10, 17:16
Može na zelene table da se prebaci.Ja sam moju prebacio to zadovoljstvo je koštalo nekih 7.000 dinara

MONTOYA
09-12-10, 17:17
bila je registrobana do avgusta,ako ostane kod mene atesiraću je na zelene

SAKULJAN
09-12-10, 17:22
MATICU

Kako si to odradio i sta ti je potrebno za to ako moze malo pojasnjenja.Hvala

Ranko Cuvrk
09-12-10, 17:24
http://i54.tinypic.com/2qbu9s9.jpg

Matic
09-12-10, 17:35
Kod mene je bila prosta procedura,izvadio sam uput za atest a na samoj prikolici nisam ništa prepravljao jer mi je tako rekao tip iz AMSS koji je radio atest,došli su kod mene kući,slikali je zakačenu za traktor sa dvokružnim sistemom za kočenje i to je bilo to.Nisu gledali ni instalaciju niti kako koči jednostavno ceo proces je trajao nekih 5 minuta najduže.Najbolje da se raspitaš na nekom tehničkom pregledu tu kod tebe jer se svuda razlikuje.

SAKULJAN
09-12-10, 17:38
Moracu da vidim kako to ide pa da resim da kupim jednu za probu pa posle mozda jos koju,dosta su povoljne mada moze da se desi da im skoci cena kada pocnu da se upotrebljavaju masovno u poljoprivredi

Matic
09-12-10, 17:42
Ne verujem da će skakati cena.

mityoo
09-12-10, 18:50
http://i54.tinypic.com/2qbu9s9.jpg
I ja imam jednu istu ovakvu.... Vukao sam je i na takvim mestima gde bi se zmajevka sigurno prevrnula i tu je ladno prolazila puna repe.... Samo da nije sa duplim točkovima.... Kod nas se lenije poravnavaju svako proleće pa onda sjeseni kad padne kiša cela lenija je blatnjava... Pa kad se napuni između točkova blatom, onda zna da stane točak, i ne okreće se nego klizi ko sanke..... a ispred točka blato ko da si klocnu podmetno.....suviše širok trag ima dupli točak i nemože da istera blato na stranu nego ga gura ispred sebe....

nikola indjija
09-12-10, 20:18
Moj drug je imao gosinu sa balonkama,vukao je sa rx170 kada propadne u blatu treba 300ks da se izvuce.Tu je najveci problem sto je prazna 5,5t i jos kada se natovari repe...Zato je posao kada je suvo teras je po letnjaku kao da je prazna

biotorac
09-12-10, 21:32
Ovo vuce IMT 560! i prezadovoljan sam!
UTVA P-18, ovako je izgledala kad sam je kupio:
http://i52.tinypic.com/2i91i0i.jpg
http://i51.tinypic.com/2dwhqiv.jpg
http://i51.tinypic.com/262b19z.jpg

Farmer II
09-12-10, 21:47
U pravu ste što se tiče vuče po blatnjavim putevima, ali ajde da vidimo polako: kad se radi žito je uglavnom suvo, jun-jul mesec, ako i padne kiša, prosušiće se, kad se radi suncokret je isto suvo, + suncokret je najlakši, uglavnom problemi nastaju u jesen kad se radi kampanja kukuruza i repe, pa zna da se okiša. Jeste rešenje da budu balonke na njoj, ali to moraju da budu izuzetno kvalitetne gume, teret je to. Mada sam ja više za duple točkove, pa ako i pukne guma, tu je druga, da bar možeš da dođeš do kuće.

KishRobert
09-12-10, 21:51
to su bedevije...

b_a_t_a
09-12-10, 21:53
@biotorac nije nju problem vuci,problem je stati ako nije prikopcan vazduh.

Matic
09-12-10, 21:54
BEDEVIJA
Devojka krupne građe,obavezno napadno obučena,sa jako istaknutim svim oblinama koje postoje.

Takođe i ona koja je,na tvoju žalost,viša od tebe... :-)

I posto je vislja od tebe, izgleda kao da te gleda ispod oka, a u stvari gleda te odozgo.

"Slatka je, lepa je, ali je visocija..."
"Ko, jel ova BEDEVIJA?"

mityoo
09-12-10, 22:00
@biotorac nije nju problem vuci,problem je stati ako nije prikopcan vazduh.
Ja nijednu prikolicu ne vučem bez prikopčanog vazduha, a mogu vam reći da kamionke koče bolje od bilo koje zmajevke koju sam ja dosad vukao....

biotorac
09-12-10, 22:03
b_a_t_a U pravu si! zato sam prepravio kocnice prikolice na jednovodni sistem, i rade ko ludo, mozes zaustaviti punu prikolicu u par metara samo ako ne otkine vucu traktora! {"{": al sam pronaso resenje i napravio posebnu pedalu za vazduh u traktoru, tako da samo prikolica koci!
Prikolica je terana i preko parcele kukuruza polu-puna! problem se javio tek u oranju tragova ^-^! a sto se tice blata nije bilo problema >:D

Farmer II
09-12-10, 22:04
Pa mora uvek biti prikopčan vazduh, nema zezanja sa tolikim teretom, nije to kikinda pa da može traktor da je ukoči

Matic
09-12-10, 22:05
Ne treba ti posebna pedala već samo da okreneš ručicu na ventlu u položaj koji označava punu prikolicu i ima da proletiš kroz šoferku kada zakočiš

Farmer II
09-12-10, 22:09
Čini mi se da je pravilo(ako je sve dobro naštelovano) da pri kočenju, prikolica počinje da koči malo pre nego što traktor počinje da koči, i na taj način ga vuče prema sebi, što je mnogo stabilnije nego u kontra slučaju

SAKULJAN
09-12-10, 22:19
Sve u svemu izgleda da je pametnije kupiti kamionsku sa balonkama za 2000e nego zmajevku za 4000e
a kocenje se mora regulisati da bude uvek ispravno.Pa sa dve zmajevke pune imas isti problem kao i sa jednom kamionskom da stanes samo sto dve zmajevke kostaju 8000e.Zar nije tako?

Farmer II
09-12-10, 22:24
Bolje da kupiš 2 kamionke za 4000 , pa da vidiš posao. Zmajevka je preterano skupa, čak i tako remontovana, a nova košta valjda ko 1.5 ferguson >:D

SAKULJAN
09-12-10, 22:29
Zamisli dve kamionske i dobar momak da ih vuce pa da vidis posla kakva zmajevka,kamionska samo,idem sutra da kaparisem resio sam,ima i ciradu,skratim arnjeve malo tek iznad stranica i namestim kurblu za rolanje cirade i da vidis prikolicu. :D

biotorac
09-12-10, 23:26
Čini mi se da je pravilo(ako je sve dobro naštelovano) da pri kočenju, prikolica počinje da koči malo pre nego što traktor počinje da koči, i na taj način ga vuče prema sebi, što je mnogo stabilnije nego u kontra slučaju

Sve to stoji dok ti je pedala i ventil na njoj nov. a posle? (nece da koci ili koci prvo traktor pa ga prevrne) {"{":! zato pametnije napraviti posebnu kocnicu samo za prikolicu, sto je sigurno da ce uvek kociti i nece blokirati kocnice prikolice. Moze se to uraditi i rucnim delovanjem preko jednog ventila koji se otvara i zatvara za 90 stepeni (rucna vazdusna kocnica)! naravno da se podrazumeva da automat sa rucicom na prikolici radi i da je rucica postavljena u odgovarajuci polozaj za taj teret koji se nosi.
ovo pricam iz licnog iskustva! >:({

KishRobert
10-12-10, 00:02
moj 62 vuce obe moje kamionske...

nikola indjija
10-12-10, 00:04
Za suvo vreme nema im premca,ja planiram jednu nemora biti kiperica po mogucnosti sto manja tj."zmajevka" za branje kukuruza da ide po selu jer mi zmajevke bukvalno upropastavaju

zzivica
10-12-10, 00:12
ja sam jednu kamionku vuko punu kukuruza preko oranja sa kejsom i kombajom ukupno 200 ks slika ima na strani nikad ovako

Matic
10-12-10, 00:15
Zato ti i otišao zamajac na kvačilu kombajna

KishRobert
10-12-10, 00:16
a i fercokla u glavi!

branko
10-12-10, 00:20
a i fercokla u glavi!

Za fercoklu nema tumačenja u rečniku.

nikola indjija
10-12-10, 00:20
ja sam jednu kamionku vuko punu kukuruza preko oranja sa kejsom i kombajom ukupno 200 ks slika ima na strani nikad ovako

Kod nas u repi su je vukli i sa preko 400ks,tj rx170,volvo od clana "zlatko" i rus 82 >:({

North ARMY
10-12-10, 00:23

Sigurno ga stari vlasnik nije dobro odrzavao,zato je zzivica promenio sve te delove krno kvalitetno ulje i sad moze i kamijonku da vuce. 8)

branko
10-12-10, 00:28
A plava kompresija?

Rale 83
10-12-10, 00:31

Sigurno ga stari vlasnik nije dobro odrzavao,zato je zzivica promenio sve te delove krno kvalitetno ulje i sad moze i kamijonku da vuce. 8)

Kupio u VAIT al zaboravio da se najavi peri lozacu.
Slobodno kupujte kamionke sa balonkama , samo obratite paznju da gume budu 22,5 cola i po mogucnosti da budu tubeles , a i nemoraju da budu balonke gume na tim prikolicama su jako suroke.

Post je spojen: 1291934120________________________________________ _________
20-tice se nabavljaju , i ako mozete da birate izmedju protekta i orginal , na protekt skidaj cenu , i nemojte kopati saru

zike
10-12-10, 00:51
http://i51.tinypic.com/33u8hi1.jpg samo kamionka.dobro ona posluzi i za repu http://i56.tinypic.com/2gujt4p.jpg :D

b_a_t_a
10-12-10, 01:33
Ja sam morao da varim maticu na IMT-ovoj vuci.Posle x puta kocenja sa kamionkom svukla se 2-3 loze.Sreca pa sam na vreme video i izbegao eventualnu nesrecu.Od tad prvo kontrola pa onda u pokret,to bi svima savetovao.

Bubu
10-12-10, 05:17
Prvo sto se uradi sa IMT-ovom rotirajucom poteznicom je da se zavari. Doduse, ovo vazi za sve traktore jer znam slucaj da se coveku i na djubretari ZMAJ i na traktoru okrecala poteznica tj tegljanik pa je bilo da je prikolica prosla pored trafike zato sto je pri skretanju iscupan tegljanik od rude!!!

U selu ima jedan veliki proizvodjac povrca koji je do skora radio sa preko 10 Zmajevki. Kada je prosirio proizvodnju prikolica nikad dosta a one skupe. U poslednjih mozda 2 godine samo gledam kako kupuje kamionske prikolice sa 4 tocka i poneku sa duplim na koje odmah montira 4 tocka da bude u paru sa ostalima. Kamionske prikolice uglavnom nose box palete sa povrcem a ovih dana po ovoj blatustini ih vuku JD6620, 'Rogonja' i 'Brena' po njivi dok 'Rusevi' i 2 Case-a kao Zivicin i Dzonijev vuku od njive do kuce bez problema...

Farmer II
10-12-10, 07:52

Sve to stoji dok ti je pedala i ventil na njoj nov. a posle? (nece da koci ili koci prvo traktor pa ga prevrne) {"{":! zato pametnije napraviti posebnu kocnicu samo za prikolicu, sto je sigurno da ce uvek kociti i nece blokirati kocnice prikolice. Moze se to uraditi i rucnim delovanjem preko jednog ventila koji se otvara i zatvara za 90 stepeni (rucna vazdusna kocnica)! naravno da se podrazumeva da automat sa rucicom na prikolici radi i da je rucica postavljena u odgovarajuci polozaj za taj teret koji se nosi.
ovo pricam iz licnog iskustva! >:({
Kolega, ajde pojasni (mož i nekom slikom) kako si ti ovo uradio, mislim tu komandu iz kabine za kočenje samo na prikolici? >:D

Bobo
10-12-10, 10:23
Momci, kad smo vec kod kamionki, ova je zajebala sve vas...

http://img262.imageshack.us/img262/914/26dbacbc.jpg (http://img262.imageshack.us/i/26dbacbc.jpg/)

Sa stare RABE odrezana kabina, napravljena ruda od sasije, crijeva produzena do traktora i napravljen nogar za parkiranje. Ako ovo mogu decki kod nas vuci po zagorju (jako brdovit teren) mozete i vi po vojvodini...

Jos da se nadje "majstor Savo" pa da na ovom cudu napravi kardanski pogon, ko kec na 11 ;)

najcesce naprave ovakvu kombinaciju s labudicom nekom starom za vuci rolo bale s njive, al ovi momci su ipak malo vise napredovali ;)

takodjer je bio covjek u okolici Vinkovaca koji je s JD-om vukao dvije troosovinke pune i prepune psenice. a kako prica kruzi da je taj JD bio otvoren do kraja i da je isao 70 na sat, ali ovo dok ne vidim ne vjerujem. Uglavnom, sletio je prije koju godinu s ceste s tim svojim "vlakicem" stetu samo mozete zamisliti...

mica967
10-12-10, 10:32
Dobre su kamionke, samo je problem sa dupplim točkovima.... kad se napuni blata između točkova, onda bolje da je ostaviš nasred njive dok ne osuši......
Tu si u pravu znam iz licnog iskustva, letos u vrsidbi se spustila kisa jedva smo sa dva rusa 82 izvukli do puta >:({

nikola indjija
10-12-10, 10:50
Sve u svemu za kamionku po blatu treba preko 100ks traktor

isidor
10-12-10, 10:56
Momci, kad smo vec kod kamionki, ova je zajebala sve vas...

http://img262.imageshack.us/img262/914/26dbacbc.jpg (http://img262.imageshack.us/i/26dbacbc.jpg/)

Sa stare RABE odrezana kabina, napravljena ruda od sasije, crijeva produzena do traktora i napravljen nogar za parkiranje. Ako ovo mogu decki kod nas vuci po zagorju (jako brdovit teren) mozete i vi po vojvodini...

Jos da se nadje "majstor Savo" pa da na ovom cudu napravi kardanski pogon, ko kec na 11 ;)

najcesce naprave ovakvu kombinaciju s labudicom nekom starom za vuci rolo bale s njive, al ovi momci su ipak malo vise napredovali ;)

takodjer je bio covjek u okolici Vinkovaca koji je s JD-om vukao dvije troosovinke pune i prepune psenice. a kako prica kruzi da je taj JD bio otvoren do kraja i da je isao 70 na sat, ali ovo dok ne vidim ne vjerujem. Uglavnom, sletio je prije koju godinu s ceste s tim svojim "vlakicem" stetu samo mozete zamisliti...
Au sine vidi limuzine ova zajebala vek

MONTOYA
10-12-10, 12:15
sad kad ima podvoz,može menjati šlapu kaku hoće :lol:

Sumadinac-Gruzanin
10-12-10, 15:29
Koliko traktor mora da ima najanje konja da bi vukao ovu prikolicu sa slike ?

Farmer II
10-12-10, 15:54
Prikolica je izuzetno masivna i teška, i iskreno nije za poljoprivredu (sem ako će da se uvek puni na parcelama pored asfalta), a traktor, bar 200 konja, ako nije i to malo

biotorac
10-12-10, 22:15
Farmer II
moze i slika za koji dan! al ti nece biti od koristi jel na traktoru stoje dve pedale kao i obicno samo sto su razdvojene, jedna koci traktor (tj pritiska kocione cilindre i nema vise kocenja levim ili desnim tockom traktora, samo zajedno) a druga pomocu svog ventila pravi pad pritiska u kocioni sistem (traktor+prikolica) i koci prikolicu, jednostavno ::namigivanje::
E sad! ako ti taj ventil na pedali ne radi dobro mozes menjati gumice ili oprugu (jeftinija varijanta) ili kupiti nov koji ce te kostati dosta ::novac:: ili bolje nabavis plinski ventil koji se otvara i zatvara za 90 stepeni koji kosta dosta manje ::novac:: mozda i 10x jeftinije prodjes, i lepo ga postavis na crevo kocnice za pad pritiska (al ces onda rucnim delovanjem koceti samo prikolicu, polako otvaranjem ventila)! tvoj izbor >:({

SAKULJAN
10-12-10, 23:03
Danas gleda par prikolica i neznam sta da radim dali ima jos koja u ponudi ako znate javite mi na pp bitno mi je da ima dve osovine i balonke gume ostalo nebitno

KishRobert
10-12-10, 23:09
zavisi koliko ti hoces da se izujes?
nemoj posle k'o neki clan iz kikinde.
hoce da kupi prikolicu ,kiper,nema nigde takve,cena ne igra ulogu,bla,bla....kad sam mu pronasao preko neta,ufff to je jako skupo!

stiv
10-12-10, 23:14
http://i51.tinypic.com/33u8hi1.jpg samo kamionka.dobro ona posluzi i za repu http://i56.tinypic.com/2gujt4p.jpg :D

Meni se ova prikolica svidja.... :D koja bi joj bila cena..otprilike ::novac::

KishRobert
10-12-10, 23:18
oko 1000...teska k'o ta zemlja na tockovima...

Rale 83
10-12-10, 23:28
oko 1000...teska k'o ta zemlja na tockovima...

KS 1000e ? placam 1500e i da ima papire

Post je spojen: 1292016582________________________________________ _________
Moze i troosovinka - ili za mene bolje 3 osovine

sepa
11-12-10, 01:32
Da li neko zna da li ima da se kupi dobra kamionka,kiperka oko 14,15t.
Samo kamionka,nikad vise zmajevka..
veliki pozz
i poseban pozdrav za Kishroberta >:D

zorancile
11-12-10, 12:34
Jedan čovek iz sela je tražio zmajevku da kupi i umesto nje za iste pare kupio Fapa sa prikolicom. ::namigivanje::

miroslav78
11-12-10, 13:11
http://i51.tinypic.com/33o4kly.jpg
ja ovako do njive, a onda kuci vucem jednu po jednu..

Goran G.
11-12-10, 13:25
Jedan čovek iz sela je tražio zmajevku da kupi i umesto nje za iste pare kupio Fapa sa prikolicom. ::namigivanje::

samo za odrzavanje i registaciju treba 2000e godisnje
hoce li to biti rentabilno?

zorancile
11-12-10, 14:19
Ne znam, kupio ga je pre 2-3 godine, vidim da ga ne prodaje.

Mačvanin 82
11-12-10, 20:30
Ja posedujem Gošinu kiper kamionku i prezadovoljan sam,pa Zmajevku kačam samo po potrebi,samo evo savet za sve kamionke imaju duple točkove ja sam kod mene to poskidao i stavio felme samice sa gumama R 22.5 385/65 pa verovali ili ne sa 12tona tereta u njoj išao sam po sojištu i kukuruzovini za kombajnom u pratnji i to na ovakvoj godini,a do ovim godinama sve mi se blato lepilo izmedju duplih točkova i kočilo me. Ako nekoga interesuje kako to izgleda mogu i slike da postavim
:D

isidor
11-12-10, 20:35

Meni se ova prikolica svidja.... :D koja bi joj bila cena..otprilike ::novac::
Al bez Volva nebi isla

Post je spojen: 1292092685________________________________________ _________
Koliko se krecu cene takvih prikolica .a nesto sam nacuo da nece smeti sa traktorima da se vuku na zelene table , zna li ko takve informacije

KishRobert
11-12-10, 21:21
umete li vi da qutejete?
bog vas j%%% pa jel od juce sedite za kompovima?

mims
11-12-10, 21:28
Ja posedujem Gošinu kiper kamionku i prezadovoljan sam,pa Zmajevku kačam samo po potrebi,samo evo savet za sve kamionke imaju duple točkove ja sam kod mene to poskidao i stavio felme samice sa gumama R 22.5 385/65 pa verovali ili ne sa 12tona tereta u njoj išao sam po sojištu i kukuruzovini za kombajnom u pratnji i to na ovakvoj godini,a do ovim godinama sve mi se blato lepilo izmedju duplih točkova i kočilo me. Ako nekoga interesuje kako to izgleda mogu i slike da postavim
:D

Slike su uvek dobrodošle!

sinisa1979
11-12-10, 23:54
kish nam je malo jogunast!

zike
12-12-10, 18:47
Ja sam za tu gosinu prikolicu dao 2400e proslo leto

mims
12-12-10, 20:07
Jedno pitanje za ove što imaju kamionke sa duplim točkovima, jel se vama hvata blato između točkova kad ih vučete po njivi ili po seoskom putu?

KishRobert
12-12-10, 20:09
da,kad se nakupi,tesko ide.

al' ljudi,gledajte simpl tockove i alu stranice,manite se tih bedevija ako nemate kuronja da to vucete!
nas 3 okrenemo nase kamionske po betonu kako hocemo.

Farmer II
12-12-10, 22:28
Jedno pitanje za ove što imaju kamionke sa duplim točkovima, jel se vama hvata blato između točkova kad ih vučete po njivi ili po seoskom putu?
Pa ako se vuce po njvi , ako je samo malo mokro ona ce da nahvata blato i da se vuce sve teze i teze,jer sve vise lepi novo blato, ako se vuce po seoskom putu, malo je bolja situacija jer je put ipak vise utaban, mada ako se i to raskaljavi preko mere, desice se ista situacija.

SAKULJAN
15-12-10, 15:10
Cujem nesto da po novom zakonu nemogu da se vuku kamionske prikolice sa traktorom,dali znate nesto o tome ja jos uvek pregovaram za jednu prikolicu pa me to sada malo koci i zabrinjava

b_a_t_a
15-12-10, 17:23
Sa duplim tockovima kada se nakupi blata nece ni tockovi da se okrecu.Katastrofa.Kada je blato bolje je ostaviti kuci.

MILE
15-12-10, 21:55
Cujem nesto da po novom zakonu nemogu da se vuku kamionske prikolice sa traktorom,dali znate nesto o tome ja jos uvek pregovaram za jednu prikolicu pa me to sada malo koci i zabrinjava
Mogu se vuci sa traktorom ako su atestirane.

Matic
15-12-10, 22:04
Sakuljan uradi promenu namene(atest)prikolice u poljoprivrednu i mogu da ti duvaju.

Farmer II
15-12-10, 22:10
Tako je, kad se izvrsi promena namene, ta prikolica postaje traktorska kao i svaka druga(zmajevka, kikinda, dubrava), a tebi ostaje samo da je zoves kamionka, ako hoces >:D

b_a_t_a
15-12-10, 23:44
A za atest bi trebalo:
- 2 bela katadioptera na prednjem kraju prikolice;
- 2 crvena trougla na blatobranima pozadi;
-rucna kocnica;
- rupa na rudi da ne bude veca od 40 mm.
>:({

Matic
15-12-10, 23:49
Jok

b_a_t_a
15-12-10, 23:54
Ne treba? ^-^ Kada sam ja radio trebalo je.

North ARMY
15-12-10, 23:56
Zavisi od opstine tj komisije koja izlazi,negde i ne izadje. >:D

zozon
15-12-10, 23:57
A za atest bi trebalo:
- 2 bela katadioptera na prednjem kraju prikolice;
- 2 crvena trougla na blatobranima pozadi;
- rucna kocnica;
- rupa na rudi da ne bude veca od 40 mm.
>:({
Neka neko napise sta je sve potrebno i gde se atest moze uraditi, posto je ovo sve popularniji vid prevoza!

Matic
15-12-10, 23:58
Napisao sam već da je svuda različito odnosno onaj ko ti radi atest ti kaže šta treba i kako i to je amin što se tiče svega.Meni je rekao da ništa ne diram i ostavim prikolicu onakvu kakva i jeste a katadioptere svaka ima fabričke. >:D

b_a_t_a
16-12-10, 00:05
Kada sam radio atest,covek je dosao iz N.Sada i rekao da treba to sto sam naveo.Izgleda da nije svuda isto. >:({

zozon
16-12-10, 00:06
Napisao sam već da je svuda različito odnosno onaj ko ti radi atest ti kaže šta treba i kako i to je amin što se tiče svega.Meni je rekao da ništa ne diram i ostavim prikolicu onakvu kakva i jeste a katadioptere svaka ima fabričke. >:D
Daj nam tog coveka da bude prijatelj foruma >:({

Matic
16-12-10, 00:14
On je iz AMSS CMV daću njegov broj svakome pa se može čuti sa njim. >:D

mica967
16-12-10, 00:15
Rucna kocnica sigurno netreba, obavezno je da vucno oko bude 40 mm i da moze da se okrece, vazdusne kocnice za traktor sa jednim crevom, el. instalacija 12 v i to bo otprilike bilo to. Takodje u vasem SUP-u moraju da vam odobre promenu namene sasije u traktorsku. >:({

mityoo
16-12-10, 00:48
Može da se vuče sa traktorom i onako kako jeste(sa belim tablicama) ali onda moraš da imaš položenu E kategoriju i prikolica mora na registraciju svake godine!

Rale 83
16-12-10, 01:46
Može da se vuče sa traktorom i onako kako jeste(sa belim tablicama) ali onda moraš da imaš položenu E kategoriju i prikolica mora na registraciju svake godine!

Da ,ako se dobro secam , prikljucno vozilo nesme biti teze od 1 trecine od vucnog vozila , sto znaci da traktor treba da bude 10660 i vise kg , luft u sistemu za kacenje ne sme da bude , i kocioni sistem mora biti prilagodjen

mityoo
16-12-10, 08:14

Da ,ako se dobro secam , prikljucno vozilo nesme biti teze od 1 trecine od vucnog vozila , sto znaci da traktor treba da bude 10660 i vise kg , luft u sistemu za kacenje ne sme da bude , i kocioni sistem mora biti prilagodjen
Gde si to čuo?.... Sumnjam ja da je to tačno...

MONTOYA
16-12-10, 09:27
Po novom zakonu ne sme traktor da vuče prikolice koje su registrovane kao kamionske,zato mora da se uradi atest tj.promena namene
Meni su tražili da sistem kočenja bude dvokružni,el.instalacija prilagođena,rudica okretna

biotorac
16-12-10, 21:09
Ljudi! traktor moze vuci samo 'prikljucno za traktor'(zelene tablice) a ostala vozila vuku 'prikljucno vozilo'(bele tablice). to je i po staraom a i po novom zakonu.
kod mene u saobracajnu dozvolu i kod kamijonske(koja ima zelenu tablicu) i kod ZMAJ489 pise 'prikljucno za traktor' i to vazi koliko i saobracajna.
Uradite atest za bilo koju prikolicu koja je registrovana na bele tablice u 'prikljucno za traktor' i to je to.
Sto se tice atesta neznam, jer sam kupio atestiranu 'kamijonsku'. znam da je to radio masinski fakultet u Novom Sadu i Beogradu i da su njihovi ljudi dolazili jednom mesecno po ostalim gradovima u AMSS. >:({

mityoo
16-12-10, 22:18
Ljudi! traktor moze vuci samo 'prikljucno za traktor'(zelene tablice) a ostala vozila vuku 'prikljucno vozilo'(bele tablice). to je i po staraom a i po novom zakonu.
kod mene u saobracajnu dozvolu i kod kamijonske(koja ima zelenu tablicu) i kod ZMAJ489 pise 'prikljucno za traktor' i to vazi koliko i saobracajna.
Uradite atest za bilo koju prikolicu koja je registrovana na bele tablice u 'prikljucno za traktor' i to je to.
Sto se tice atesta neznam, jer sam kupio atestiranu 'kamijonsku'. znam da je to radio masinski fakultet u Novom Sadu i Beogradu i da su njihovi ljudi dolazili jednom mesecno po ostalim gradovima u AMSS. >:({
Podseti se samo kako glasi po starom "E" kategorija:"Skupovi vozila čija vučna vozila spadaju u kategoriju B,C ili D a sami skupovi ne spadaju u kategoriju tih vučnih vozila."
Tu pod "B" između ostalog spada i traktor.... Kod nas skoro svi voze traktor sa "B" i retko ko ima položeno posebno za traktor!

Fodor
17-12-10, 12:08
Pozdrav svima.Vidim da se bojite duplih tockova.A razmislite malo kolike muke cete imati ako vam se probusi ili pukne guma a prikolica puna.kako cete je podignuti.Mi koristimo 4 kamionske prikolice vec godinama,nosivosti od 10 do 14t.desavalo nam se da pukne jedna od duplaka pa nista,sa drugom je otisla do silosa pa sutra menjali.A to za blato nista strasno,po zavrsetku sezone cistimo izmedju ako ima potrebe.A okretati ili puniti prikolicu u njivi uvek je lakse sa duplacima.

bojcetic
17-12-10, 12:19
Pitanje za vlasnike kamionskih prikolica. Da li imt 558/560 moze da vuce kamionku sa duplim/simpl tockovima od sa 10-12 tona tereta? Po njivi nije potrebno, samo da moze po leniji i asfaltu. Uzimo da su vremenski uslovi dobri, tj. da je suvo ili pomalo mokro (pocetak oktobra).

Rale 83
17-12-10, 12:34
Pitanje za vlasnike kamionskih prikolica. Da li imt 558/560 moze da vuce kamionku sa duplim/simpl tockovima od sa 10-12 tona tereta? Po njivi nije potrebno, samo da moze po leniji i asfaltu. Uzimo da su vremenski uslovi dobri, tj. da je suvo ili pomalo mokro (pocetak oktobra).

Jedan cika u Manastirici vuce sa r 60 kamionku u zetvi zita bez broblema , ja sam se plasio dacese dizati prednjina , al nista cica pici ko manijak , a deda Toma ima 76 godina sada

Post je spojen: 1292582116________________________________________ _________
Juce me zvao trebamu seme soje

bojcetic
17-12-10, 12:42
OK. Znaci moze. Kod stica sa IMT 558 vucemo dve tehnostojke, koje u zbiru imaju oko 10500kg neto tereta. Bruto su malo ispod 13 tona.
Ne znam koliko je masa prazne kamionke, pa sam se zato bojao. I koliki itpor pruza. Realno gledano dati za zmajevku 4-5000e je jako puno, kad se uzme cena kamionke od oko 2000e. A nova poljoprivredna prikolica je strasno skupa.

MONTOYA
17-12-10, 12:59
moj šurak je vukao sa 558 moju kaminku sa 9000 t pšenice i uspeo da je uzvuče i na vagu i na rampu za kipovanje

bojcetic
17-12-10, 13:18
Nema potrebe da se vuce na rampu. Jer u silosu na koji nosimo robu sve je u istom nivou. To nije problem. Najvise se plasim kako ce ici po leniji. Zanimljivo, ali u mom selu ja nisam video da neko vuce kamionku sa trakotrom ^-^ Racunam ako moze da vuce dve prikolice od bruto 13 tona trebalo bi da moze i kamionku.
Montoya i Rale 83 >:({

MONTOYA
17-12-10, 13:25
vuče al mu nije zgodno
mi ponekad vučemo kamionku 7,2m sa 539 kad idemo u bale sena,slame

b_a_t_a
17-12-10, 18:27
Ja sam vukao sa Rakovicom 65.Malo je zeznuto na usponima,ali ide.

sinisa1979
17-12-10, 19:31
a ja mislio da samo kod mene u selu ljudi pilaju sa kamionkama... evo recimo primer. imt 577 standardno vuce dve zmajevke ali vrlo cesto i dve kamionke neto tezine 22-23tone. pa se tako znalo ici i do beceja,otprilike 60-70 km. za tako nesto ja skidam kapu!

KishRobert
17-12-10, 22:00
kamionska sa simpl i alu stranicama,prazna,retko kad prelazi 3500kg.

Matic
17-12-10, 22:09
Moja je nosivosti 14 t ali sa nadogradnjom gornjih stranica stane okruglo 20 t pšenice(tovarili smo toliko).Vuče je 577 DV bez problema,teška jeste 5400kg prazna ali baš je povozna.

Rale 83
17-12-10, 22:21
Moja je nosivosti 14 t ali sa nadogradnjom gornjih stranica stane okruglo 20 t pšenice(tovarili smo toliko).Vuče je 577 DV bez problema,teška jeste 5400kg prazna ali baš je povozna.

Jel to troosovinka ?

KishRobert
17-12-10, 22:21
nije,sto mora da bude tri osovine?
to je gosa...

Rale 83
17-12-10, 22:23
ili kiperka
5400plus 14000 nosivosti je 19400 sto prelazi osovinsko opterecenje

Matic
17-12-10, 22:25
Dvoosovinka je,Utva,sandučarka na čijoj šasiji jasno piše maksimalno osovinsko opterećenje 20 t.

Rale 83
17-12-10, 22:33
U zakonu o javnom saaobrracaju lepo pise Maksimalna opterecenje 8t po osovini i 10t na vcnoj osovini , mozda osovine mogu da trpe teret , al se sa tim teretom nemoze legalno kretati na javnom putu

Farmer II
17-12-10, 22:45
U Maksimalna opterecenje 8t po osovini i 10t na vcnoj osovini ,
DA li bi mogao ovo da pojasnis ^-^ Sta mu to dodje, da prednja osovina na dvoosovinki moze da trpi veci teret od ove zadnje osovine?

Matic
17-12-10, 22:48
Naš zakon je kao šupalj zub Rale a i savršeno me zaboli za isti.

bojcetic
17-12-10, 22:55
@Kish R.
Ako je tako laka, onda cu polako da se interesujem za istu. Pa do leta valjda cu nesto naci. :D

milan_spay
17-12-10, 23:06
Naš zakon je kao šupalj zub Rale a i savršeno me ....

A šta sa odnosom mase vučnog-vučenog vozila, dužine skupa vučnog i priključnih vozila, zatim odnos snaga-masa tj. tereta?
Sve su to oni "definisali" lepo da sa traktorom od 80ks praktično dve zmaj prikolice su mnogo...
Razmišljam se o kupovini dve kamionske prikolice, imam traktor od 210ks i mase od približno 9500kg
koji će to moći da vuče, ali šta sa ukupnom dužinom skupa vozila koji ne sme da prelazi određenu dužinu, nažalost taj podatak sam zaboravio ::sramota::

bojcetic
17-12-10, 23:07
@milan_spay
Kakva je to mrcina od 9.5t ^-^

milan_spay
17-12-10, 23:08
IMT 5210

bojcetic
17-12-10, 23:13
Jako redak traktor. Ja ga nikad nisam video u zivotu. Ako ljudi vuku sa 577 jednu bez problema, tvoj traktor bi vukao dve lagano. Sto se tice policije, vidim da svi kukate. Kod nas nije tako. Tolerisu nam nedostatke u sezoni. Ja sam prevozio kukuruz 5 dana ceo dan sa traktorom bez rotacije, kocnica za prikolicu, svetla.... Prolazio pored njih, nijednom me nisu zaustavili.

Rale 83
17-12-10, 23:27
U Maksimalna opterecenje 8t po osovini i 10t na vcnoj osovini ,
DA li bi mogao ovo da pojasnis ^-^ Sta mu to dodje, da prednja osovina na dvoosovinki moze da trpi veci teret od ove zadnje osovine?

Na kamionu ima vucna osovina , prokolica nema vucnu osovinu ::namigivanje::

Naš zakon je kao šupalj zub Rale a i savršeno me zaboli za isti.

:lol: :lol: za bolove se obrati lekaru :lol: :lol: :lol: MI samo caskamo
Ja u sobracajnoj od kamiona drzim 2x1000din i kad me zaustave ja im samo pruzim , ako vrate pare
ja {"{": {"{": ako nevrate onda 8) samo se plasim pitanja ; - a za kolegu

milan_spay
17-12-10, 23:31
Ma kod nas je stršno kako rade, za svaku sitnicu se zakače...
O pretovaru da ne pričam, samo rašire vagu (izgleda kao ćebe) i rade ljudi.
Bilo je slučajeva da u sred sezone isključe toliki broj vozila iz saobraćaja da napune prizmu za repu sa vozilima ::lose::

Post je spojen: 1292621582________________________________________ _________
Odo ja u OFF ::sramota::

Rale 83
17-12-10, 23:33

A šta sa odnosom mase vučnog-vučenog vozila, dužine skupa vučnog i priključnih vozila, zatim odnos snaga-masa tj. tereta?
Sve su to oni "definisali" lepo da sa traktorom od 80ks praktično dve zmaj prikolice su mnogo...
Razmišljam se o kupovini dve kamionske prikolice, imam traktor od 210ks i mase od približno 9500kg
koji će to moći da vuče, ali šta sa ukupnom dužinom skupa vozila koji ne sme da prelazi određenu dužinu, nažalost taj podatak sam zaboravio ::sramota::

Za masu , prikljucno vozilo ne sme biti teze od 1/3 vucnog vozila .
Skup vozila preko 12m podleze E kategoriji za ostalo ::sramota:: 25 vozim casove za E pa cu se raspitati , neznam za F kategoriju

Post je spojen: 1292621734________________________________________ _________
Pretovar :<<> pa 90% kamiona ima pretovar
Ja ga 2 puta nisam imao :lol: :lol: :lol: jednom vozio drva za skolu i jednom sebi terao 5t uglja

Matic
17-12-10, 23:36
Mi nemamo tih problema sa policijom čak šta više mislim da se to zove sreća kada pročitam kako negde kažnjavaju i zaustavljaju sve redom.

Rale 83
17-12-10, 23:53
Mi nemamo tih problema sa policijom čak šta više mislim da se to zove sreća kada pročitam kako negde kažnjavaju i zaustavljaju sve redom.

Na jednom predavanju koju je organizovao fond za ruralni razvoj opstinr bili su i organi reda koji su odrzali kratko predavanje o novom zakonu o sobracaju , i bilo je ; ni do sada vas niko nije ometao da radite vas poso , necemo ni nadalje , al samo u nasoj opstini , za druge opstine vam nemozem pricati
Odosmo u OF , al zato kamione deru

milan_spay
18-12-10, 00:01
Kod nas deru sve, od A do Š

mityoo
18-12-10, 07:04

Po starom bilo 18metara.... kod nas su zaustavljali traktore koji su vukli dve kamionke i merili su ih.... Nema šanse da bude kraći.... Ja sam sa ursusom, jednom kamionkom i jednom zmajevkom 17.5metara....

SAKULJAN
23-12-10, 19:06
Ja se danas ponovio svidela mi se i resio sam da je kupim http://i54.tinypic.com/2qnvae1.jpg

nikola94
23-12-10, 19:10
koliko ::novac::

SAKULJAN
23-12-10, 19:11
2000 E

Rale 83
23-12-10, 19:28
Cestitam ,nek te dugo sluzi .
I cirada joj dobra

mims
23-12-10, 19:33
Jel ta kipuje? Čini mi se da ne.

SAKULJAN
23-12-10, 19:45
Hvala
Nekipuje ima novu ciradu nove gume svih 6 i to good year sve ima dosta jaku sasiju dugacka je 7,5m u planu mi je da joj izbacim srednju osovinu i da bude dvoosovinka

Zrenjaninac
23-12-10, 20:59
Nemoj ništa da izbacuješ.Produbi sanduk i gas. >:D

mityoo
23-12-10, 22:24
Nemoj ništa da izbacuješ.Produbi sanduk i gas. >:D
Tako je...

KishRobert
23-12-10, 22:28
Hvala
Nekipuje ima novu ciradu nove gume svih 6 i to good year sve ima dosta jaku sasiju dugacka je 7,5m u planu mi je da joj izbacim srednju osovinu i da bude dvoosovinka

nove gume,daj molim te....da si rekao da su protektirane,
pa ajd,nego nove....

North ARMY
23-12-10, 22:32
Ako 300e dodju 2 dobre polovne 245/70 r19 koliko li dodje 6 takvih novih ...

Matic
23-12-10, 22:34
Više nego cela prikolica

KishRobert
23-12-10, 22:39
ma ja od naseg vulkanizera dobio polovne,protektirane,al su lose za saobracaj,da nosim iz dvoriste...ni hvala da mu ne kazem,samo da odnesem. :lol:

MOMOSARIC
23-12-10, 23:18
Hvala

Dobra je za te pare , služiće te dugo .Stvarno a što da izbacuješ osovinu? :<<> Bolje da napraviš šuber (kod nas to tako zovemo ,otvor za istovar rinfuze) , i gas. Nego jel se stranice otvaraju u donjem dijelu , to je dobro i ako nema kipe ako imaju rampe na silosima itd.A da su sve gume nove vjerovatno si mislio solidne ::namigivanje::.

SAKULJAN
24-12-10, 00:33
Sutra cu vam slikati gume pa cete videti prikolica stoji 6 meseci u mestu vlasnik je penzioner i nesto je bolestan pa sada prodaje i kamion i prikolicu ja sam uzeo samo prikolicu

mims
04-01-11, 22:29
Šta mislite koliko vredi kamionka, 18t, gorica, kipuje, dupli točkovi, ostalo bi trebalo da je OK idem sutra da je vidim.

miroslav78
04-01-11, 22:48
od 1500 do 3000 e

mims
04-01-11, 23:04
Traži 2500e, videćemo.

miroslav78
05-01-11, 10:14
daj neku sliku...
ja sam platio 14 t kiperka dupli tockovi 1500 eura, alu stranice..ali bas nije neka u extra stanju bila

stiv
05-01-11, 10:19
daj neku sliku...
ja sam platio 14 t kiperka dupli tockovi 1500 eura, alu stranice..ali bas nije neka u extra stanju bila

Daj sliku..da vidimo ^-^ da vidimo pazar >:({

miroslav78
05-01-11, 10:28
to sam kupio pre dve god...

Post je spojen: 1294216312________________________________________ _________
http://i56.tinypic.com/ndkrl.jpg

stiv
05-01-11, 10:34
Pa to je to....ja sam kaparisao Utvinu kiperku za 2000eura,samo je nisam dovukao kući..kad otopli 8)

miroslav78
05-01-11, 10:38
super ...ajde kada ti stigne kuci daj koju fotkicu.. >:({

SAKULJAN
05-01-11, 12:07
Koliko su teske te kiperke

sinisa1979
05-01-11, 12:36
sakuljan gde su slike guma sto si obecao?

diklofen
05-01-11, 13:48
Gume zavejao sneg pa je džaba slikat.
Oko 6600 kg je teška utva nosivosti 14000 kg sa dve osovine dugačka 6.6m.Na njoj su bili dupli točkovi arnjevi i rol-on cerada.

mims
05-01-11, 15:00
Zaboravio sam da je slikam a i pod snegom je biće slika kad je doteram, nosivost u saobraćajnoj je 20t, lepo izgleda, dve osovine, dupli točkovi.

miroslav78
05-01-11, 15:31
moja je teska oko 5300 kg

KishRobert
05-01-11, 17:10
ju ju ju....

SAKULJAN
05-01-11, 17:33
Evo slike malo su gume od blata ali se nadam da se vidi,svih 6 su istehttp://i52.tinypic.com/i2jcza.jpghttp://i54.tinypic.com/b9f0g7.jpghttp://i51.tinypic.com/svnptv.jpghttp://i55.tinypic.com/258bdzq.jpg

KishRobert
05-01-11, 17:46
druze moj,ako te neko pita,to su ti protektirane gume ::namigivanje::

Bobo
05-01-11, 17:48
I, sta fali sto su protektirane, ako su stranice guma dobre... Nece ta prikolica ici beze od 30lm/h puna tereta, tako da su njemu te gume VJECNE...

KishRobert
05-01-11, 17:53
I, sta fali sto su protektirane, ako su stranice guma dobre... Nece ta prikolica ici beze od 30lm/h puna tereta, tako da su njemu te gume VJECNE...

naravno da ne,al' je on tvrdio da su gume nove.
e sad nova i protektirana guma,ima razlika...

Farmer II
05-01-11, 17:54
Ako prikolica ima duple tockove, trilex felne, i pukne jedna guma, da li se ona moze terati i dalje ili ne? Jedan me ubedjivao jesenas da ne moze, jer kad pukne guma na toj felni, mora odma da se menja, da se ne razleti sama felna ^-^

North ARMY
05-01-11, 18:02
Jel trebaju kome gume za prikolicu sa sve felnama ??

Farmer II
05-01-11, 18:08
Koja dimenzija guma i kakve su felne ?

North ARMY
05-01-11, 18:12
245/70/R19 felne one kao za auto,bez obruca sa 10rupa.

Post je spojen: 1294244133________________________________________ _________
http://i55.tinypic.com/2nc0xs3.jpg
http://i56.tinypic.com/2qd95lf.jpg

bojcetic
05-01-11, 18:17
Ako prikolica ima duple tockove, trilex felne, i pukne jedna guma, da li se ona moze terati i dalje ili ne? Jedan me ubedjivao jesenas da ne moze, jer kad pukne guma na toj felni, mora odma da se menja, da se ne razleti sama felna ^-^

Moze da se tera bez problema. Samo da nije velik teret, tj. da moze da izdrzi guma pored puknute. A to da se razleti felna su gluposti.

Farmer II
05-01-11, 18:23

Moze da se tera bez problema. Samo da nije velik teret, tj. da moze da izdrzi guma pored puknute. A to da se razleti felna su gluposti.
To sam mu i ja rekao ;D}, a on kaže da će se to desiti zato što više nema pritiska sa gume na felnu, pa kao nema šta da je drži ^-^ . Eh što se nisam opkladio tad za koje >:({

NA, meni su na prikolici gume 11.00 R20 , ali nekome su sigurno potrebne ove tvoje , sve više ljudi kupuju kamionske >:D

Bobo
05-01-11, 18:44

Puno je veci teret na jednoj felgi na kojoj je zdrava guma i na kojoj je srce izbaceno van centra felge... Imajte na umu sto prije takvu gumu pokrpati ili zamjeniti s rezervnom, jer nije pametno terati pod teretom ako je jedna od dvije uduplane gume pukla. kad su obadvije citave, "ponistavaju" jedna drugu i pomazu jedna drugoj, i bolja je raspodjela tereta, nego kad je samo jedna guma citava.

Covjek ima pravo, ako nastavis terati tako prikolicu, vecom brzinom, dobre su sanse da felga s dobrom gumom ode u "vjecna lovista"

tomobanja
05-01-11, 18:49
pošto su ti točkovi,2 komada? koliko su jake gume?

SAKULJAN
05-01-11, 18:54
Ne

nemas ti pojma bez uvrede to nisu protektirane gume svaki protekt mora da bude obelezen i nemoze da nepoznaje sa strane po rubu da nije protektirana porazgovaraj malo sa ljudima koji se bave tim poslom i sa soferima na kraju krajeva guma je sto posto original mada zabole me za tudje misljenje ja znam da su gume nove i u extra stanju >:D

Bobo
05-01-11, 18:59
Nemoj se ljutiti, ali vidio sam dosta protektiranih guma u zivotu i protekt je samo oznacen na gaznom sloju i lako se osmirgla... Kad se guma malo uprlja i prodje par puta kroz blato, to se ne pozna...

Ako si toliko siguran da si dobio za tu cjenu nove original GOOD YEAR gume, provjeri za svaki slucaj tip gume na internetu i usporedi saru koja je na slici i kod tebe, jer se zna desiti da naljepe totalno desetu saru na gumu...

Ja ne mogu sigurno reci je li ili nije protektirana guma, al za cjenu koju si napisao, mislim da nisu...

SAKULJAN
05-01-11, 19:05
Neljutim se taman posla siguran sam zato sto sam vec proverio i razgovarao sa vulkanizerima par njih koji su mi potvrdili da su gume original a kupio sam je od jednog dede koji je bio vozac dugo godina i sada je u penziji pa je morao da proda prikolicu zbog nekog udesa koji je imao a i da bi mogao da parkira kamion posto on zivi u samom beogradu tako da je drzao kamion i prikolicu na parkingu za automobile na d10 parking mesta pa ga jurila komunalna policija to je cela prica zbog koje je ta prikolica placena 2000e

bojcetic
05-01-11, 19:06
Ljudi i da su protektirane sta ima veze nece je vuci kamionom 100 na sat. Te gume ce ga sluziti u poljoprivredi dozivotno...

North ARMY
05-01-11, 19:11
Kakve sam gume vidjao na granicnom prelazu...profi sleper a one male gume protektirane,a protektirani deo poceo da otpada tj fale delovi sara pa ide,ice ovo jos mnogoje ljet.

SAKULJAN
05-01-11, 19:12
Tacno ima da traju ko zna dokle rekao mi jedan vulkanizer da ih ja necu poderati

Rale 83
05-01-11, 19:18
@sakuljan
Ove gume su 99% protekt , sto nije problem jer ti neces nikad da pretovarujes prikolicu i da je vozis 70 po vrelom asfaltu po 8 sati dnevno , nije pozeljno da ih vozis meke ::namigivanje::
Protektirane gume izbegavam da stavim na upravljackoj osovini kamiona , nova kamionska guma je od oko 300e pa nagore a ti imas 12 tockova na prikolici koliko sam video .
Ako pukne 1 od par tockova uz oprez se moze nastaviti kretanje , a guma nece spasti sa felne ::namigivanje:: ::namigivanje::
N.A. imas li nesto 22,5 da ponudis 4 u sari za vucnu osovinu

Post je spojen: 1294248006________________________________________ _________
Ovo je hvalitetan protekt , nije onaj jeftin nas domaci

SAKULJAN
05-01-11, 19:21
Nema 12 guma nego 6 ovo nisu dupli tockovi ovo su balonke 365/80R20 dimenzija gume

North ARMY
05-01-11, 19:24
@Rale83 samo te 2 u kompletu,to je sto je nema drugih za kamione.

stiv
05-01-11, 19:24
Ljudi...ja mislim da su ovo ipak nove gume...ej baš nove ":":{

bojcetic
05-01-11, 19:27
Ja mislim da nema druge nego da Sekuljan skida gumu po gumu i na strucnu analizu da se vidi da li su protektirane.:lol: :lol:

branko
05-01-11, 19:45
Ja mislim da nema druge nego da Sekuljan skida gumu po gumu i na strucnu analizu da se vidi da li su protektirane.:lol: :lol:

Da, to bi ipak bilo najsigurnije rešenje. ::namigivanje::

SAKULJAN
05-01-11, 19:46
Sve u svemu one ce se vrteti pa dokle se vrte a kada se izvrte docice druge i kraj polovne se mogu naci mnogo povoljnije nego za zmajevku balonke

igordulic
05-01-11, 22:26
Mi smo vukli kamionsku punu vestaka po njivi sa fergusonom cak je i okrecao sa njom,ali je imao gume od 42 jke ;) no ljudi su kod nas i punili gume vodom da jos bolje vuce.
evo malo slika kamionski prikolica ;
http://i52.tinypic.com/2eelfsp.jpg

Post je spojen: 1294259670________________________________________ _________
http://i51.tinypic.com/157itxj.jpg

MONTOYA
05-01-11, 22:35
koji ferguson od 70+ ks

igordulic
05-01-11, 22:37
http://i52.tinypic.com/65y9up.jpg

Post je spojen: 1294259961________________________________________ _________
5

koji ferguson od 70+ ks

Ja ti ozbiljno kazem a ti sad ne moras verovati ako neces.
Naravno bilo je suvo,uostalom ja nikad ne radim po mokrom sa prikolicama svakako nemam neke extra velike povrsine pa ni nemam potrebu.

bojcetic
05-01-11, 22:39
Igore jeste Ferdza car menju manjim traktorima, ali nije svemocan.

SAKULJAN
05-01-11, 22:42
Brate mili zasto nikome nista neverujete ljudi nemaju razloga da lazu ja verujem da moze ferdza da povuce punu kamionku zato sam to proverio i video

MONTOYA
05-01-11, 22:43
verujem ja da vuče nju 539 jer imam kamionsku i takođe je ponekad vučem sa 539 ali u senu i slami a da naiđem na njivu koja se sprema za setvu i to punom đubriva tu bi i ostala

nikola94
05-01-11, 22:45
Brate mili zasto nikome nista neverujete ljudi nemaju razloga da lazu ja verujem da moze ferdza da povuce punu kamionku zato sam to proverio i video
...tako je Sakuljan imas >:({.....

igordulic
05-01-11, 22:48
pa ne kazem ja da se vuce po mekoj podlozi msl da je silaza radjena na njivi de je matori okreco sa fergusonom.
Da mi neko prico ni ja nebi verovo,ali ide.

Bobo
05-01-11, 22:49
Necete sad ni meni vjerovati da sam s 539 bez kabine i bez vode u gumama u 3. sporoj, na strnjaku povukao IMT 5136 i kamionku praznu neku staru dvoosovinku s duplim gumama. naravno, iber gas, spera, i mali je skakao kao nenormalan, ali je vukao...

Brena nije htjela upaliti, pa smo ovako pokusali, no morali smo otkopcati prikolicu i onda sam ju mogao povuci dovoljnom brzinom da kresne...

Taj dan sam polomio kriz na kuki an 5 ili 6 mjesta, znam da sam cjelo popodne ispravljao, vario i pojacavao, samo zato jer sam "Isao probati jel moze"...

Inace se Brena s tom prikolicom igrala, jer je u nju stajalo 9T jecma, a prikolica nije bila kiperasica, nego obicna neka s drvenim stranicama i podom, ali opet, kamionka.

Matic
05-01-11, 22:51
Povozne su kamionke,lako se vuku.

North ARMY
05-01-11, 22:54
Becarina pusta je jednom davno pisao da je sa njegovim 53x mislim da je 533 vukao 2 tehnostrojke pune sa 8t tereta u svakoj za opkladu,na ravnom i betonu-asvaltu,ako ima neko ko se bolje seca ili zna gde je tacno da napisano nek citira.

MONTOYA
05-01-11, 22:56
vukao sam i ja moju sa 7.5t kukuruza ali sa tvrdog šljunčenog puta
ali sam jesenas ostao na njivi sa 150 bala šarovine

bojcetic
05-01-11, 23:00
Jesenas i pre mrzle su i MTZ 1025 ostajali sa jednom zmajevkom repe zaglavljeni. Najbitniji su uslovi u kojima se vuce prikolica. To najvise utice na otpor, kao i sirina guma sekundarno.

KishRobert
05-01-11, 23:12
nemas ti pojma bez uvrede to nisu protektirane gume svaki protekt mora da bude obelezen i nemoze da nepoznaje sa strane po rubu da nije protektirana porazgovaraj malo sa ljudima koji se bave tim poslom i sa soferima na kraju krajeva guma je sto posto original mada zabole me za tudje misljenje ja znam da su gume nove i u extra stanju >:D

ja mozda nemam pojma,al' ti definitvno nemas jer ti je beogradski "deda" napricao,kako je pred prodajom prikolice stavio "glanc" nove gume/pneumatike!

fuck yeah....

SAKULJAN
06-01-11, 00:29
Nisu gume stavljene pred prodaju on ih je terao jedno vreme mada je to jako malo

Goran G.
06-01-11, 00:39

te gume nisu protektirane ali su malo starije
pise na svakoj gumi datum proizvodnje pa procitaj
sara im je original i trebalo bi da ti potraju jos najmanje 10 god.
pritisak u njima treba da bude min.7,5-max.9.5 bar
imam pomalo iskustva sa kamionima pa mogu pomoci ako pitate >:({

Rale 83
06-01-11, 01:14

te gume nisu protektirane ali su malo starije
pise na svakoj gumi datum proizvodnje pa procitaj
sara im je original i trebalo bi da ti potraju jos najmanje 10 god.
pritisak u njima treba da bude min.7,5-max.9.5 bar
imam pomalo iskustva sa kamionima pa mogu pomoci ako pitate >:({

Mislis da ovo nije svedski protekt , toplo protektiranje

Goran G.
06-01-11, 09:14
nije protekt,imam ih i ja par komada na kamionima sa takvom sarom

Farmer II
06-01-11, 09:37
Ok, koliko onda treba da su napumpane gume(koje nisu nove, naravno) 11.00 R20 ?

miroslav78
06-01-11, 10:04
pa sada sve zavisi.. od 5 pa do 7 bari..bitno je ako su dupli tockovi da se nedodiruju..ja sam moje napumpao na 6 bari..

Goran G.
06-01-11, 11:14
nemoj gorane! barem ne ovako! salji p.p! tu i ako znas nesto ubedice te da ne znas. a razlog je samo njima poznat. cast izuzecima!

Nisam dovoljno strucan oko zemljoradnje pa stoga ni ne ulazim u rasprave oko toga nego samo citam vasa iskustva a za kamione i slicna vozila imam dovoljno iskustva.Valjda cu i ja nekada steci znanje o poljoprivredi i svemu ostalom vezanom za nju kao i ovdasnji forumasi. Lkl{{

MILE
06-01-11, 21:56
Ok, koliko onda treba da su napumpane gume(koje nisu nove, naravno) 11.00 R20 ?
na 7,5bari.

dejan 77
07-01-11, 21:01
sve te price oko 2gume su ok. ali ja sam na mojoj stavio jednu sa srcem u sredini a na drugoj je samo naopako felna guma 12 R20 inema problema nemam vise problema sa stvaranjem klina ispred duplih guma a vuce ih i ferga iznenadjuje me kako ih vuce na tvrdoj podlozi

MOMOSARIC
07-01-11, 21:16
sve te price oko 2gume su ok. ali ja sam na mojoj stavio jednu sa srcem u sredini a na drugoj je samo naopako felna guma 12 R20 inema problema nemam vise problema sa stvaranjem klina ispred duplih guma a vuce ih i ferga iznenadjuje me kako ih vuce

Kako misliš naopako felna ?
Inače duple gume na vlažnoj zemlji ":":{. Jeli neko vidio ili može zamisliti da traktor vuče prikolicu naprijed a točak se okreće unazad :lol:.

dejan 77
07-01-11, 22:40
ha ha ha veoma si bistar , rekao sam naopako felna sto nema nikakve veze sa okretanjem tockova? ?? mozda se kod tebe nesto takvo desava? inace izbacena je prva guma isada ima samo spoljna bile su gume na njoj 8.25 20 2 kom a sada je jedna 12 R20 i srce felne je debljine kao ona dva srca treba da dobijem jos 4 felne sa srcem u sredini pa da skinem i te,mada mnogo je sira i stabilnija ali trpe lezaji i osovina .

nikola indjija
07-01-11, 22:49
Ajde slikaj kako si stavio felne na prikolicu bas me jako zanima

sve te price oko 2gume su ok. ali ja sam na mojoj stavio jednu sa srcem u sredini a na drugoj je samo naopako felna guma 12 R20 inema problema nemam vise problema sa stvaranjem klina ispred duplih guma a vuce ih i ferga iznenadjuje me kako ih vuce

Kako misliš naopako felna ?
Inače duple gume na vlažnoj zemlji ":":{. Jeli neko vidio ili može zamisliti da traktor vuče prikolicu naprijed a točak se okreće unazad :lol:.

Mačvanin 82
07-01-11, 23:13
ja sam na mojoj Gošinoj kamionki umestu duplih točkova stavio jednu felmu od samice prikolice sve orginal paše nema budženja a guma 385/65 R 22,5 prava,široka nema propadanja u njivi sa njom iako je 12t u njoj

dejan 77
07-01-11, 23:26
ja naonoj sa srcem usredini imam 315/65 R22,5 tubeles ali i tu moras voditi racuna o debljini srca ima razlicitih debljina ,

Mačvanin 82
07-01-11, 23:32
a koje marke ti je ta prikolica

SAKULJAN
15-01-11, 20:21
Majstor poceo da mi radi prikolicu skratili smo arnjeve okivamo stranice i pravimo rinfuz mehanizam evo i neke slikehttp://i55.tinypic.com/s480n5.jpghttp://i55.tinypic.com/11bn7kk.jpghttp://i53.tinypic.com/2j65jrk.jpg

Lala iz Banata
15-01-11, 20:25
Steva i Mica. :D ::svaka cast::

SAKULJAN
15-01-11, 20:26
Da,prosle godine sam im otvorio sezonu sa supom i ove godine sa prikolicom.

SAKULJAN
22-01-11, 14:27
http://www.youtube.com/watch?v=JkMeljmeuBI&feature=related
da nebude samo ovako

Zrenjaninac
22-01-11, 14:56
Da,prosle godine sam im otvorio sezonu sa supom i ove godine sa prikolicom.

Gde ima takvih prikolica po mogućstu kiperice da se kupe?
Sakuljan koliko je ::novac:: bila?

SAKULJAN
22-01-11, 15:22
Ja sam je platio 2000e ima novu ciradu i odlicne gume a ima po internetu da se nadju svakakve prikolice

Zrenjaninac
22-01-11, 15:28
odlično odrađen posao >:({

Farmer II
22-01-11, 16:00
Skoro sam video u oglasima neku Gošinu kipericu, dal 6 ili 7 metara ne sećam se, početna cena beše 2500 E, ali da se to spustiti za bar 200-300E , kad mu tresneš pare na rudu >:D

Zrenjaninac
22-01-11, 16:03
jbg a gde u kojim oglasima?

Farmer II
22-01-11, 16:05
Novosti ili halo oglasi, trećeg nema(mislim uglavnom pratim samo ove oglase) >:D

KishRobert
22-01-11, 17:04
vojvodjanska svastara!

MOMOSARIC
22-01-11, 18:31
@DANIEL77 , To što sam te pitao za naopako felne (a sad znam na šta si mislio ) nema nikakve sa drugim dijelom posta ,nisam toliko glup. Samo sam opisao nešto što sam vidio , a da nije neobično nebi ni pisao.Dakle znate li da je moguće da se prikolica kreće naprijed a da se točkovi okreću unazad .
Ko je to vidio zna o čemu govorim (možda vi koji ste izvlačili repu ili nešto drugo po zablaćenom asfaltu. :lol:

diklofen
23-01-11, 15:11
Kad nešto nije namenjeno radu u poljorpivredi i u tim uslovima dešava se kao na prethodnom snimku.Da kupim kamionku pa da je vučem samo po suvom nema logike.Ne daj Bože da te u žetvi uhvati pljusak negde u ataru.Nećeš daleko sa njom stići. :<<>

MONTOYA
23-01-11, 15:16
Kipuješ na putu i nemaš problema

mica967
23-01-11, 15:31
Kad nešto nije namenjeno radu u poljorpivredi i u tim uslovima dešava se kao na prethodnom snimku.Da kupim kamionku pa da je vučem samo po suvom nema logike.Ne daj Bože da te u žetvi uhvati pljusak negde u ataru.Nećeš daleko sa njom stići. :<<>
Menise to desilo u žetvi bilo je oko 8 t pšenice i jedva smo izašli do puta sa dva MTZ 820, navatalo se blata na gume i kad sam izašao na put blato je ipadalo dobrih 200 m. >:({

MONTOYA
23-01-11, 15:36
ja do pola prikolice kipujem na njivi a posle na putu...
i ja jednom umalo da ostanem na njivi od tad :<<>

zike
23-01-11, 16:10
Ja sa mojom nemam takvih problema,ustvari imao sam jesenas u repi ali tek kada su padale jake kise kada je bilo mnogo blata i to samo zato sto sam morao jako sporo da idem tokom tovarenja repe sa levatorom. u kampanji repe 2009g isto je bilo blata ali manje nego jesenas i vukao sam repu bez problema to ce vam potvrditi i nas clam mica967 koji je bio prisutan i takodje vukao repu. Za nju je potreban jak i tezak traktor.nemozes kamionsku prikolicu zakaciti za traktor od 80-90ks pa i 100ks i da je vuces po blatu :<<> a sa 150-160ks mozes da je vuces i po blatu,to znam iz licnog iskustva.nikada nisam razmisljao o tome da me u zetvi uhvati kisa i da necu uspeti izaci na asvaltirani put.

Farmer II
23-01-11, 16:22
TReba malo i iskustva u radu sa kamionskim prikolicama, nije to zmajevka pa da je teraš di oćeš. Od kada radimo sa njima, samo smo jednom imali problema sa blatom(i to prve godine, mora da se plati škola ). Od tada uvek pravimo redosled skidanja useva tako da se sve dalje njive rade prve, i to po lepom vremenu, a ove bliže i nuz asfalt ostavljamo za kasnije, kad krenu kiše. Nikada ne kipujemo u njivi(repu ne radimo), i uvek stoje na putu. Najpraktičnije su po meni za suncokret, koji je lak i kabast, pa nema opasnosti za gume, a treba ti dosta ambalaže. >:D

SAKULJAN
23-01-11, 17:47
Menise to desilo u žetvi bilo je oko 8 t pšenice i jedva smo izašli do puta sa dva MTZ 820, navatalo se blata na gume i kad sam izašao na put blato je ipadalo dobrih 200 m. >:({

Jel imala duple tockove

diklofen
23-01-11, 17:59
Pa većina kamionskih prikolica ne ide u trag točkova od traktora i to stvara veliki proble.Neki dan sam vozio iza jedne kamionke kuju je vukao Torpedo 90.Njegovi su se točkovi videli po celoj širini unutar točkova od prikolice.
Ne kažem da nisu mnogo jeftiniji izbor nego osmotonke i vagonke,kojima je prenabudžena cena,ali ako ja treba da štelujem košenje njiva zbog prikolica je... posao.

Farmer II
23-01-11, 18:16
Kupite kiperice kamionke, imaju UZI trap od sanducarki, i skoro prate trag traktora >:D

zike
23-01-11, 19:38
Ja na mojoj prikolici imam duple tockove,ali je vucem sa volvom i tacno izmedju duplih tockova mi ide trag tockova od traktora.pa kad ljudima nemozes da objasnis da kamionska prikolica nije za traktor ispod 120ks ni po lepom vremenu a kamoli po losim uslovima.Ali kod nas sve moze,pa je vuku i sa imt 560 pa kada se nesto desi ili se zaglave onda im je kriva prikolica,a u stvari sami su krivi.zato kupi prikolicu koju mozes da vuces ,a ne imas traktor od 90ks i kupis kamionsku prikolicu i onda nemozes da je vuces,sta ce ti onda takva prikolica.za mene je to bespotrebno bacanje ::novac::

dejan 77
23-01-11, 20:30
Mozes da je vuces i sa rusom,ali da onaj ko ga vozi zna sta vuce,inace ljudi gledaju da natovare sto vise u njih zamisli gosa 5500 kg i jos 15000 kg u njoj i covek oce da je vuce sa 560 sa donjom poteznicom. i nimu je jasno zasto nemoze da krene i ukopa se da smo je jedva izvadili sa 180+90 ks.sa rusom mozes ladno da vuces prikolice koje imaju sa svojom tezinom i tezinom tereta neprelazie 13000 kg po blatu. a na tvrdo ja vucem dve 2.7 t

MOMOSARIC
23-01-11, 22:17
Imam Itasovu kipericu i MF 3645 145ks , ali ipak kad je vlažno i natovarim 10t kukuruza ne skrećem naglo i ne milim po njivi nego gas. problem su i dupli točkovi i velika težina (oko 5500 kg prazna) .
Svi znamo da to nije idealno ali u manje više solidnom stanju (4 gume dobre 4 loše) plaćena je 1300e , prava traktorska prikolica te nosivosti (npr tehnostroj tandemka ) košta ,.. ne smijem ni da pomislim.

mica967
24-01-11, 00:17
Ja sa mojom nemam takvih problema,ustvari imao sam jesenas u repi ali tek kada su padale jake kise kada je bilo mnogo blata i to samo zato sto sam morao jako sporo da idem tokom tovarenja repe sa levatorom. u kampanji repe 2009g isto je bilo blata ali manje nego jesenas i vukao sam repu bez problema to ce vam potvrditi i nas clam mica967 koji je bio prisutan i takodje vukao repu. Za nju je potreban jak i tezak traktor.nemozes kamionsku prikolicu zakaciti za traktor od 80-90ks pa i 100ks i da je vuces po blatu :<<> a sa 150-160ks mozes da je vuces i po blatu,to znam iz licnog iskustva.nikada nisam razmisljao o tome da me u zetvi uhvati kisa i da necu uspeti izaci na asvaltirani put.
Lako je tebi kad imašVolvo aja MTZ-820 prikolica Goša kiperka i još dupli točkovi. >:D

zike
24-01-11, 00:55
mico ajde se menjamo dam ti prikolicu 6t kiperku za tu tvoju kamionku :lol:

mims
27-01-11, 18:58
Neće da mi atestiraju Goricu jer ta fabrika nije pravila traktorske prikolice! ^-^ ^-^ ^-^ ^-^
A atest na ručni rad može.

Goran G.
27-01-11, 20:15
Kupite kiperice kamionke, imaju UZI trap od sanducarki, i skoro prate trag traktora >:D

sve kamionske prikolice imaju skoro isti raspon tockova

Attila
27-01-11, 21:05
Neće da mi atestiraju Goricu jer ta fabrika nije pravila traktorske prikolice! ^-^ ^-^ ^-^ ^-^

kako zezaju ljude pa pre bi trebali da atestiraju fabričku

Bobo
27-01-11, 22:20
Kod nas prolazi (bar je prolazilo do prije 2-3 godine jer je kolega napravio tako) to da kamionsku prikolicu samo ofarbas i uklonis joj gabaritna svjetla, prepravis rinfuz otvaranje ako nemas i da se atestirati kao rucni rad, iako je kaminonka bila... Znam za vise ovakvih slucajeva...

MONTOYA
27-01-11, 23:23

ja sam pitao za moju Goricu u AMSS i kažu može

mims
28-01-11, 12:10
Lud zbunjenog ja vam kažem. Kod ovog možeš da kupiš zarđalo gvožđe sa otpada da sklepaš sam neku budžotinu i da je atestiraš a fabričke nemože. ^-^

Zrenjaninac
28-01-11, 12:13
Pa jel si zvao tog prof. što sam ti dao broj?

Farmer II
28-01-11, 12:15
Lud zbunjenog ja vam kažem. Kod ovog možeš da kupiš zarđalo gvožđe sa otpada da sklepaš sam neku budžotinu i da je atestiraš a fabričke nemože. ^-^
To su na tom mestu rekli da ne može jer :
1-ne znaju
2-znaju a neće da rade, uzmu dosta od atesta za plin, i ovaj tvoj im i ne treba
Mora da se pita na više mesta u okolini, neko će sigurno hteti da uradi atest

mims
28-01-11, 12:38

Jesam al nešto vrda, nije siguran da može. ^-^

dejan 77
28-01-11, 14:07
juce pao pazar itasova 12 t sanducarka aluminijumske stranice 3800 kg teska tubeleske i po jedna guma na zelene table

mladen87
28-01-11, 14:21
juce pao pazar itasova 12 t sanducarka aluminijumske stranice 3800 kg teska tubeleske i po jedna guma na zelene table
koliko ::novac:: ??

SAKULJAN
28-01-11, 14:25

Daj neku sliku da vidimo kako izgleda

dejan 77
28-01-11, 17:18
cim stigne stavljam slike

Zrenjaninac
28-01-11, 19:49

Jesam al nešto vrda, nije siguran da može. ^-^

Pa kakvu si ti to kupio prikolicu? :D Jel si mu rekao da dođe da uradi atest?

Post je spojen: 1296237069________________________________________ _________
Imaš neku sliku prikolice?

German hunting terrier | Jagdterrier