Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

bojcetic je napisao(la):
Pitanje za vlasnike kamionskih prikolica. Da li imt 558/560 moze da vuce kamionku sa duplim/simpl tockovima od sa 10-12 tona tereta? Po njivi nije potrebno, samo da moze po leniji i asfaltu. Uzimo da su vremenski uslovi dobri, tj. da je suvo ili pomalo mokro (pocetak oktobra).
Jedan cika u Manastirici vuce sa r 60 kamionku u zetvi zita bez broblema , ja sam se plasio dacese dizati prednjina , al nista cica pici ko manijak , a deda Toma ima 76 godina sada
Post je spojen: [time]1292582116[/time]
_________________________________________________
Juce me zvao trebamu seme soje
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

OK. Znaci moze. Kod stica sa IMT 558 vucemo dve tehnostojke, koje u zbiru imaju oko 10500kg neto tereta. Bruto su malo ispod 13 tona.
Ne znam koliko je masa prazne kamionke, pa sam se zato bojao. I koliki itpor pruza. Realno gledano dati za zmajevku 4-5000e je jako puno, kad se uzme cena kamionke od oko 2000e. A nova poljoprivredna prikolica je strasno skupa.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Nema potrebe da se vuce na rampu. Jer u silosu na koji nosimo robu sve je u istom nivou. To nije problem. Najvise se plasim kako ce ici po leniji. Zanimljivo, ali u mom selu ja nisam video da neko vuce kamionku sa trakotrom :sta: Racunam ako moze da vuce dve prikolice od bruto 13 tona trebalo bi da moze i kamionku.
Montoya i Rale 83 :ppozdrav:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ja sam vukao sa Rakovicom 65.Malo je zeznuto na usponima,ali ide.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

a ja mislio da samo kod mene u selu ljudi pilaju sa kamionkama... evo recimo primer. imt 577 standardno vuce dve zmajevke ali vrlo cesto i dve kamionke neto tezine 22-23tone. pa se tako znalo ici i do beceja,otprilike 60-70 km. za tako nesto ja skidam kapu!
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

kamionska sa simpl i alu stranicama,prazna,retko kad prelazi 3500kg.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Moja je nosivosti 14 t ali sa nadogradnjom gornjih stranica stane okruglo 20 t pšenice(tovarili smo toliko).Vuče je 577 DV bez problema,teška jeste 5400kg prazna ali baš je povozna.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Matić je napisao(la):
Moja je nosivosti 14 t ali sa nadogradnjom gornjih stranica stane okruglo 20 t pšenice(tovarili smo toliko).Vuče je 577 DV bez problema,teška jeste 5400kg prazna ali baš je povozna.
Jel to troosovinka ?
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

nije,sto mora da bude tri osovine?
to je gosa...
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Dvoosovinka je,Utva,sandučarka na čijoj šasiji jasno piše maksimalno osovinsko opterećenje 20 t.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

U zakonu o javnom saaobrracaju lepo pise Maksimalna opterecenje 8t po osovini i 10t na vcnoj osovini , mozda osovine mogu da trpe teret , al se sa tim teretom nemoze legalno kretati na javnom putu
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Rale 83 je napisao(la):
U Maksimalna opterecenje 8t po osovini i 10t na vcnoj osovini ,
DA li bi mogao ovo da pojasnis :sta: Sta mu to dodje, da prednja osovina na dvoosovinki moze da trpi veci teret od ove zadnje osovine?
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Naš zakon je kao šupalj zub Rale a i savršeno me zaboli za isti.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

@Kish R.
Ako je tako laka, onda cu polako da se interesujem za istu. Pa do leta valjda cu nesto naci. :D
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Matić je napisao(la):
Naš zakon je kao šupalj zub Rale a i savršeno me ....
A šta sa odnosom mase vučnog-vučenog vozila, dužine skupa vučnog i priključnih vozila, zatim odnos snaga-masa tj. tereta?
Sve su to oni "definisali" lepo da sa traktorom od 80ks praktično dve zmaj prikolice su mnogo...
Razmišljam se o kupovini dve kamionske prikolice, imam traktor od 210ks i mase od približno 9500kg
koji će to moći da vuče, ali šta sa ukupnom dužinom skupa vozila koji ne sme da prelazi određenu dužinu, nažalost taj podatak sam zaboravio ::sramota::
 
Nazad
Vrh