Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Sakuljan uradi promenu namene(atest)prikolice u poljoprivrednu i mogu da ti duvaju.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Tako je, kad se izvrsi promena namene, ta prikolica postaje traktorska kao i svaka druga(zmajevka, kikinda, dubrava), a tebi ostaje samo da je zoves kamionka, ako hoces :cao:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

A za atest bi trebalo:
- 2 bela katadioptera na prednjem kraju prikolice;
- 2 crvena trougla na blatobranima pozadi;
-rucna kocnica;
- rupa na rudi da ne bude veca od 40 mm.
:ppozdrav:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

b_a_t_a je napisao(la):
A za atest bi trebalo:
- 2 bela katadioptera na prednjem kraju prikolice;
- 2 crvena trougla na blatobranima pozadi;
- rucna kocnica;
- rupa na rudi da ne bude veca od 40 mm.
:ppozdrav:
Neka neko napise sta je sve potrebno i gde se atest moze uraditi, posto je ovo sve popularniji vid prevoza!
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Napisao sam već da je svuda različito odnosno onaj ko ti radi atest ti kaže šta treba i kako i to je amin što se tiče svega.Meni je rekao da ništa ne diram i ostavim prikolicu onakvu kakva i jeste a katadioptere svaka ima fabričke. :cao:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Kada sam radio atest,covek je dosao iz N.Sada i rekao da treba to sto sam naveo.Izgleda da nije svuda isto. :ppozdrav:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Matić je napisao(la):
Napisao sam već da je svuda različito odnosno onaj ko ti radi atest ti kaže šta treba i kako i to je amin što se tiče svega.Meni je rekao da ništa ne diram i ostavim prikolicu onakvu kakva i jeste a katadioptere svaka ima fabričke. :cao:
Daj nam tog coveka da bude prijatelj foruma :ppozdrav:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

On je iz AMSS CMV daću njegov broj svakome pa se može čuti sa njim. :cao:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Rucna kocnica sigurno netreba, obavezno je da vucno oko bude 40 mm i da moze da se okrece, vazdusne kocnice za traktor sa jednim crevom, el. instalacija 12 v i to bo otprilike bilo to. Takodje u vasem SUP-u moraju da vam odobre promenu namene sasije u traktorsku. :ppozdrav:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

MILE je napisao(la):
SAKULJAN je napisao(la):
Cujem nesto da po novom zakonu nemogu da se vuku kamionske prikolice sa traktorom,dali znate nesto o tome ja jos uvek pregovaram za jednu prikolicu pa me to sada malo koci i zabrinjava
Mogu se vuci sa traktorom ako su atestirane.
Može da se vuče sa traktorom i onako kako jeste(sa belim tablicama) ali onda moraš da imaš položenu E kategoriju i prikolica mora na registraciju svake godine!
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

mityoo je napisao(la):
MILE je napisao(la):
SAKULJAN je napisao(la):
Cujem nesto da po novom zakonu nemogu da se vuku kamionske prikolice sa traktorom,dali znate nesto o tome ja jos uvek pregovaram za jednu prikolicu pa me to sada malo koci i zabrinjava
Mogu se vuci sa traktorom ako su atestirane.
Može da se vuče sa traktorom i onako kako jeste(sa belim tablicama) ali onda moraš da imaš položenu E kategoriju i prikolica mora na registraciju svake godine!
Da ,ako se dobro secam , prikljucno vozilo nesme biti teze od 1 trecine od vucnog vozila , sto znaci da traktor treba da bude 10660 i vise kg , luft u sistemu za kacenje ne sme da bude , i kocioni sistem mora biti prilagodjen
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Rale 83 je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
MILE je napisao(la):
SAKULJAN je napisao(la):
Cujem nesto da po novom zakonu nemogu da se vuku kamionske prikolice sa traktorom,dali znate nesto o tome ja jos uvek pregovaram za jednu prikolicu pa me to sada malo koci i zabrinjava
Mogu se vuci sa traktorom ako su atestirane.
Može da se vuče sa traktorom i onako kako jeste(sa belim tablicama) ali onda moraš da imaš položenu E kategoriju i prikolica mora na registraciju svake godine!
Da ,ako se dobro secam , prikljucno vozilo nesme biti teze od 1 trecine od vucnog vozila , sto znaci da traktor treba da bude 10660 i vise kg , luft u sistemu za kacenje ne sme da bude , i kocioni sistem mora biti prilagodjen
Gde si to čuo?.... Sumnjam ja da je to tačno...
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Po novom zakonu ne sme traktor da vuče prikolice koje su registrovane kao kamionske,zato mora da se uradi atest tj.promena namene
Meni su tražili da sistem kočenja bude dvokružni,el.instalacija prilagođena,rudica okretna
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ljudi! traktor moze vuci samo 'prikljucno za traktor'(zelene tablice) a ostala vozila vuku 'prikljucno vozilo'(bele tablice). to je i po staraom a i po novom zakonu.
kod mene u saobracajnu dozvolu i kod kamijonske(koja ima zelenu tablicu) i kod ZMAJ489 pise 'prikljucno za traktor' i to vazi koliko i saobracajna.
Uradite atest za bilo koju prikolicu koja je registrovana na bele tablice u 'prikljucno za traktor' i to je to.
Sto se tice atesta neznam, jer sam kupio atestiranu 'kamijonsku'. znam da je to radio masinski fakultet u Novom Sadu i Beogradu i da su njihovi ljudi dolazili jednom mesecno po ostalim gradovima u AMSS. :ppozdrav:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

biotorac je napisao(la):
Ljudi! traktor moze vuci samo 'prikljucno za traktor'(zelene tablice) a ostala vozila vuku 'prikljucno vozilo'(bele tablice). to je i po staraom a i po novom zakonu.
kod mene u saobracajnu dozvolu i kod kamijonske(koja ima zelenu tablicu) i kod ZMAJ489 pise 'prikljucno za traktor' i to vazi koliko i saobracajna.
Uradite atest za bilo koju prikolicu koja je registrovana na bele tablice u 'prikljucno za traktor' i to je to.
Sto se tice atesta neznam, jer sam kupio atestiranu 'kamijonsku'. znam da je to radio masinski fakultet u Novom Sadu i Beogradu i da su njihovi ljudi dolazili jednom mesecno po ostalim gradovima u AMSS. :ppozdrav:
Podseti se samo kako glasi po starom "E" kategorija:"Skupovi vozila čija vučna vozila spadaju u kategoriju B,C ili D a sami skupovi ne spadaju u kategoriju tih vučnih vozila."
Tu pod "B" između ostalog spada i traktor.... Kod nas skoro svi voze traktor sa "B" i retko ko ima položeno posebno za traktor!
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Pozdrav svima.Vidim da se bojite duplih tockova.A razmislite malo kolike muke cete imati ako vam se probusi ili pukne guma a prikolica puna.kako cete je podignuti.Mi koristimo 4 kamionske prikolice vec godinama,nosivosti od 10 do 14t.desavalo nam se da pukne jedna od duplaka pa nista,sa drugom je otisla do silosa pa sutra menjali.A to za blato nista strasno,po zavrsetku sezone cistimo izmedju ako ima potrebe.A okretati ili puniti prikolicu u njivi uvek je lakse sa duplacima.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Pitanje za vlasnike kamionskih prikolica. Da li imt 558/560 moze da vuce kamionku sa duplim/simpl tockovima od sa 10-12 tona tereta? Po njivi nije potrebno, samo da moze po leniji i asfaltu. Uzimo da su vremenski uslovi dobri, tj. da je suvo ili pomalo mokro (pocetak oktobra).
 
Nazad
Vrh