Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ranko Cuvrk je napisao(la):
2qbu9s9.jpg
I ja imam jednu istu ovakvu.... Vukao sam je i na takvim mestima gde bi se zmajevka sigurno prevrnula i tu je ladno prolazila puna repe.... Samo da nije sa duplim točkovima.... Kod nas se lenije poravnavaju svako proleće pa onda sjeseni kad padne kiša cela lenija je blatnjava... Pa kad se napuni između točkova blatom, onda zna da stane točak, i ne okreće se nego klizi ko sanke..... a ispred točka blato ko da si klocnu podmetno.....suviše širok trag ima dupli točak i nemože da istera blato na stranu nego ga gura ispred sebe....
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Moj drug je imao gosinu sa balonkama,vukao je sa rx170 kada propadne u blatu treba 300ks da se izvuce.Tu je najveci problem sto je prazna 5,5t i jos kada se natovari repe...Zato je posao kada je suvo teras je po letnjaku kao da je prazna
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ovo vuce IMT 560! i prezadovoljan sam!
UTVA P-18, ovako je izgledala kad sam je kupio:
2i91i0i.jpg

2dwhqiv.jpg

262b19z.jpg
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

U pravu ste što se tiče vuče po blatnjavim putevima, ali ajde da vidimo polako: kad se radi žito je uglavnom suvo, jun-jul mesec, ako i padne kiša, prosušiće se, kad se radi suncokret je isto suvo, + suncokret je najlakši, uglavnom problemi nastaju u jesen kad se radi kampanja kukuruza i repe, pa zna da se okiša. Jeste rešenje da budu balonke na njoj, ali to moraju da budu izuzetno kvalitetne gume, teret je to. Mada sam ja više za duple točkove, pa ako i pukne guma, tu je druga, da bar možeš da dođeš do kuće.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

@biotorac nije nju problem vuci,problem je stati ako nije prikopcan vazduh.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

BEDEVIJA
Devojka krupne građe,obavezno napadno obučena,sa jako istaknutim svim oblinama koje postoje.

Takođe i ona koja je,na tvoju žalost,viša od tebe... :)

I posto je vislja od tebe, izgleda kao da te gleda ispod oka, a u stvari gleda te odozgo.

"Slatka je, lepa je, ali je visocija..."
"Ko, jel ova BEDEVIJA?"
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

b_a_t_a je napisao(la):
@biotorac nije nju problem vuci,problem je stati ako nije prikopcan vazduh.
Ja nijednu prikolicu ne vučem bez prikopčanog vazduha, a mogu vam reći da kamionke koče bolje od bilo koje zmajevke koju sam ja dosad vukao....
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

b_a_t_a U pravu si! zato sam prepravio kocnice prikolice na jednovodni sistem, i rade ko ludo, mozes zaustaviti punu prikolicu u par metara samo ako ne otkine vucu traktora! :udri: al sam pronaso resenje i napravio posebnu pedalu za vazduh u traktoru, tako da samo prikolica koci!
Prikolica je terana i preko parcele kukuruza polu-puna! problem se javio tek u oranju tragova :sta:! a sto se tice blata nije bilo problema :cao:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Pa mora uvek biti prikopčan vazduh, nema zezanja sa tolikim teretom, nije to kikinda pa da može traktor da je ukoči
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ne treba ti posebna pedala već samo da okreneš ručicu na ventlu u položaj koji označava punu prikolicu i ima da proletiš kroz šoferku kada zakočiš
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Čini mi se da je pravilo(ako je sve dobro naštelovano) da pri kočenju, prikolica počinje da koči malo pre nego što traktor počinje da koči, i na taj način ga vuče prema sebi, što je mnogo stabilnije nego u kontra slučaju
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Sve u svemu izgleda da je pametnije kupiti kamionsku sa balonkama za 2000e nego zmajevku za 4000e
a kocenje se mora regulisati da bude uvek ispravno.Pa sa dve zmajevke pune imas isti problem kao i sa jednom kamionskom da stanes samo sto dve zmajevke kostaju 8000e.Zar nije tako?
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Bolje da kupiš 2 kamionke za 4000 , pa da vidiš posao. Zmajevka je preterano skupa, čak i tako remontovana, a nova košta valjda ko 1.5 ferguson :cao:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Zamisli dve kamionske i dobar momak da ih vuce pa da vidis posla kakva zmajevka,kamionska samo,idem sutra da kaparisem resio sam,ima i ciradu,skratim arnjeve malo tek iznad stranica i namestim kurblu za rolanje cirade i da vidis prikolicu. :D
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Farmer II je napisao(la):
Čini mi se da je pravilo(ako je sve dobro naštelovano) da pri kočenju, prikolica počinje da koči malo pre nego što traktor počinje da koči, i na taj način ga vuče prema sebi, što je mnogo stabilnije nego u kontra slučaju
Sve to stoji dok ti je pedala i ventil na njoj nov. a posle? (nece da koci ili koci prvo traktor pa ga prevrne) :udri:! zato pametnije napraviti posebnu kocnicu samo za prikolicu, sto je sigurno da ce uvek kociti i nece blokirati kocnice prikolice. Moze se to uraditi i rucnim delovanjem preko jednog ventila koji se otvara i zatvara za 90 stepeni (rucna vazdusna kocnica)! naravno da se podrazumeva da automat sa rucicom na prikolici radi i da je rucica postavljena u odgovarajuci polozaj za taj teret koji se nosi.
ovo pricam iz licnog iskustva! :ppozdrav:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Za suvo vreme nema im premca,ja planiram jednu nemora biti kiperica po mogucnosti sto manja tj."zmajevka" za branje kukuruza da ide po selu jer mi zmajevke bukvalno upropastavaju
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

ja sam jednu kamionku vuko punu kukuruza preko oranja sa kejsom i kombajom ukupno 200 ks slika ima na strani nikad ovako
 
Nazad
Vrh