Žuljevi kod kunića

Odg: zuljevi kod kunioca

Uvjek suha i mekana stelja i žuljevi se brzo zaliječe ali ne izliječe,i nije pravilo da samo velike rase dobivaju žuljeve,dešava se i kod srednje teške rase da dobiju žuljeve od žice nedugo nakon što se odvoje od majke gdje su bili na stelji od slame.
 
Odg: zuljevi kod kunioca

Znaci moguce je samo zaleciti a ne i izleciti tj da i dlaka naraste iznova na tom mestu...mojoj zenkici je i krvario zulj ali sam joj mazao ujutru jodom(dezinfekcija) a uvece kantarionovim uljem(najbrze zarastanje ranica) i zalecio sam joj ranu,uhvatila je koza ali nikako ne izrasta dlaka na tom mestu
 
Odg: zuljevi kod kunioca

beli orijas je napisao(la):
Znaci moguce je samo zaleciti a ne i izleciti tj da i dlaka naraste iznova na tom mestu...mojoj zenkici je i krvario zulj ali sam joj mazao ujutru jodom(dezinfekcija) a uvece kantarionovim uljem(najbrze zarastanje ranica) i zalecio sam joj ranu,uhvatila je koza ali nikako ne izrasta dlaka na tom mestu
Zuljevi se lece ali tesko, ako imas rezernu zenku onda .... serpa negine.
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: zuljevi kod kunioca

Pojava zuljeva i krvarenja kod kunica je izazvana ljudskim nemarom...ako ih drzite kao ljubimci onda im i stvorite uslove za njihovo drzanje...zna se kakvu podlogu moraju imati teske rase,srednje itd i itd...i ako je za mene ova bila pogubna godina sto se tice miksomatoze(kasno sam uspeo da nabavim vakcinu) ali mi se nikad nije desilo da kunici dobiju zuljeve i dok sam jos kao klinac drzao belgijance...
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: zuljevi kod kunioca

Slazem se s tim da je ljudski faktor izazvao taj problem,jbg,desava se i to. Drzim dugo Bel.Orijase i ovo je prvi put da se srecem sa problemom zvani zulj. Jako je tesko upariti zenku koja ima zuljeve i tu je najveci problem,treba je rukom podici ali to ne uspeva lagano
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako vam se pojave zuljevi kod kunica od zicanog poda ili vlaznog poda.probajte na ranu/zulj/ nakapati 3-5 kapi ciste nafte.ponoviti to 2 i 3 dan.Kod men je uspelo,mada se retko javja jer imam
pun patos.
 
Nazad
Vrh