Rasterivač štetočina

valjevac

Zaslužan član
Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
1.548
Lokacija
Valjevo
Obzirom da je prisutna najezda štetočina u objekte hteo sam da postavim jedno pitanje i nadam se da će mi odgovoriti neko ko je imao iskustva sa ovom elektronskom napravom za rasterivanje štetočina.

Interesuje me da li neko zna - ima li ovaj elektronski rasterivač miševa i pasova štetnog uticaja na piliće u odgoju ako se postavi u objekat farme.Hvala na odgovoru
:ppozdrav:
 
Koliko mi je poznato nema ni na miševe štetni uticaj a na piliće još manje.Ja sam jednom kupio bacio pare pa sam posle miševe kao i pre hvato na lepak.Najbolji lek za te štetočine je da uhvatiš živog miša i ofarbaš u belo pa ponovo pustiš ostali svi pobegnu od njega:))Možda će nekome biti smešno ali ljudi su probali.
 
Rasrerivača ima čujnih i nečujnih.Svi rade kao multivibratori i proizvode frekvencije od nekoliko herca do nekoliko desetina hiljada herca,bez reda različite jačine i dužine trajanja "zvuka".Ima ih i sa pojačalom.Napajaju se i iz AKU ili ispravljača 6-18V .
Rezultati su različiti.Nema pravila.Postoje različite varijacije.Uspeha ima i nema,kako gde.Malo utiču na kere pa one furtum zavijaju kada to sokoćalo radi.
Ako je dobro napravljeno i stalno je uključeno može da ima solidan efekat.Nekome sa foruma sam
poslao el šemu koja sigurno radi samo ne mogu da se setim kome,nisam zapisao.U domaćoj varijanti mogu da se naprave za par stotina dinara.
 
Hvala Deda Lalo ali mene interesuje da li njihov rad utiche na odgoj pilica.Odnosno da li ima stetnog dejstva na njihov organizam.To je osnovno pitanje.Pozdravljam i hvala na javljanju :ppozdrav:
 
Deda Lala je napisao(la):
Ako je dobro napravljeno i stalno je uključeno može da ima solidan efekat.Nekome sa foruma sam
poslao el šemu koja sigurno radi samo ne mogu da se setim kome,nisam zapisao
.U domaćoj varijanti mogu da se naprave za par stotina dinara.

Bilo bi lepo da se ovde okači šema uz neki komentar pa da angažujemo komšije ili decu koja se razumeju u elektroniku da pravimo te spravice. :cao:


Tražio sam komentare ovih spravica po forumima i nekima ne radi, nekima i ovako i onako, a neki su zadovoljni. U principu čini se da je domet uvek precenjen(u opisu) ili važi samo pod idealnim uslovima. NPR ako neko hoće da spreči pojavui miševa u senari onda treba seno ili slamu da stavi na palete a aparat u nivou poda i tome slično. Pošto je reč o visokim frekvencijama koje su osetljivije na prepreke.
 
Данас сам се вратио с пута и јако сам уморан,погледаћу шта имам као предлог.Треба да буде јасно и то да је сваки случај посебан и да се пројекат прави од случаја до случаја ако се хоће квалитету послу.Квалитет уређаја мора бити неспоран као и само постављање на задату локацију.Не говорим о играчкама.
О уређајима о којима сам у раније посту написао треба знати да их треба више комада и да буду добро распоређени како бо одрадили посао.
 
Nazad
Vrh