Kozna bolest kod prasica ( foto)

Dusko BL

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Jul 2010
Poruka
7
Prasici imaju 2 mjeseca, normalno jedu. Ima li ko kakvu ideju sta bi ovo moglo biti.
I
ir82fp.jpg
 
perje@ nisu to bas mali prasici,dal im neprostires slamu,kaze da hoce od jecmene slame iritacije.lici na tako nesto
 
Nije od jecmene slame, tako je i doktor predpostavio medjutim nije od nje.

Sto se tice tezine oni imaju od 12 do 15 kg.
 
Prascici nisu moji, ja sam samo postavio sliku. Zna biti od slame, al velis nije :sta:. A kazes da su 2 mjeseca i 15 kg teski, malo su ti premali, trebali bi imati barem 20 kg.
 
Dusko BL je napisao(la):
Prasici imaju 2 mjeseca, normalno jedu. Ima li ko kakvu ideju sta bi ovo moglo biti.
I
ir82fp.jpg
druze lako je moguce da je stvarno suga daj mu 0,7 ml ivermektina, ili preparata koji djeluju kao ektoparazitici, i butosala 3ml, za podizanje organizma, nasi veterinari nece da mrdnu malim prstom bolih k....., za nas , ako poznajes bl odes i kupis preparate u veterinarskoj bolnici ,, SLAVEN,, I RIJESIS SAM, on ti se nalazi kod tvornice obuce BEMA ILI KOD NOVO OTVORENOG SALONA ARDORA NA OBILICEVU nije strasno naci ako poznajes bl
 
A otkud znaš da nije alergija. Šuga nije 200%. A ako vam veterinar ne haje zovite drugog. :cao:
 
znam iz iskustva(Sarcoptes scabei var. suis ) , a sto se tice veterinara, meni hvala bogu neulazi vise od 3 puta godisnje, sve sam radim :D
Post je spojen: [time]1290525035[/time]
_________________________________________________
mims je napisao(la):
A otkud znaš da nije alergija. Šuga nije 200%. A ako vam veterinar ne haje zovite drugog. :cao:
znali ko o cemu se ovdje radi dali je bolest, suga , crveni vjetar, ili mozda genetika
2cr0qy8.jpg
sewugk.jpg
k2fszs.jpg
 
Ovo je slikano pre 2 god i 3 meseca.Ako dosad nisi otkrio sta je,do krasnog, i sa farmom,i sa prasadima. ::lose::
 
otkriveno je naravno samo sam htio da vidim dali je ko imao slicno iskustvo , radi se o pityriasis rosea, crvenila sama dodju i porodju ,javlju se oko 20 kg i sama prodju za15-20 dana , bolest je geneticke prirode, bio je kupljeni nerast u pitanju, samo njega iskljucio iz reprodukcije i vise nisam imao problema, hteo sam vidjeti dali je ko imo ovakva iskustva i kaka imate misljenja o ovoj pojavi, zato sam ovako postavio problem, pozzzz :ppozdrav:
 
Nije me bilo dugo na forumu, prasici su izlijeceni sa ivermektinom.
HVALA BOGU SAD SU DOBRO.
 
znaci ipak je bila suga u pitanju , a ne alergija ipak je iskustvo presudno u ovoj oblasti, samo druze pri odbicu koristi ivermektin , i neces imati takvih problema i naravno radi pelcovanje krmaca da smanjis u sto vecoj mjeri oboljenje od suge, kao sto sam opiso u jednom od predhodnih odgovora :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1290905796[/time]
_________________________________________________
moja iskustva po pitanju odbica najbolje se pokazalo, davanje 1ml vitamina ad3e, zbog stresa i slabijeg uzimanja hrane u prvim danima po odbicu i preparata Iverktin® 1 % injekcije mogu se dati automatskom ili standardnom brizgalicom. Ako se tretira veliki broj životinja preporučuje se upotrijebiti automatska brizgalica. Pritom treba koristiti sterilne igle koje se zamijeni nakon 10-12 životinja.
1 ml/33 kg t.m. (0.3 mg ivermektinalkg), supkutano iza uha na vratu. U mladih svinja, posebno onih lakših od 16 kg, kojima je ukupna doza manja od 0.5 ml, važno je Iverktin® 1 % točno dozirati (upotrijebiti brizgalicu s podjelom od 0.1 ml). Za injiciranje najbolje je koristiti iglu unutrašnjeg promjera 1.6 1.8 mm i dužine 35 mm,
krmače:
dehelmintizirati 7-14 dana prije prasenja, da bi se umanjila invazija prasadi. nazimice: dehelmintizirati 7-14 dana prije parenja i 7 14 dana prije prasenja.
 
Izvinjavam se sto dizem temu iz mrtvih, ali i ja imam slican problem. Kod mene imaju isto ovakve plikove, ali samo na vrhovima plikova su crne kraste ! Da li je i to suga ili.... ?
 
Pocela je da spada hvala Bogu, mene prepo vet.tehnicar dosao i rekao da je verovatno kuga, kad nisam umro ... Hvala na odgovoru !
 
Tog vet.tehnicara sledeci put isteraj sa vrata kad ne ume da razlikuje ne daj Boze kugu i sugu.
 
Nazad
Vrh