Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Jutros odem da ih nahranim i vidim jedna se ocupala,ja se poradujem da se okotila kad ono nista!!
Da li je moguce da se ocupa i da se ne okoti?
Post je spojen: [time]1291488682[/time]
_________________________________________________
Naravno iskljucujemo laznu trudnocu.
 
igorp93 je napisao(la):
Jutros odem da ih nahranim i vidim jedna se ocupala,ja se poradujem da se okotila kad ono nista!!
Da li je moguce da se ocupa i da se ne okoti?
Post je spojen: [time]Sat Dec 4 05:51:22 2010[/time]
_________________________________________________
Naravno iskljucujemo laznu trudnocu.
Nemoj da se chudis ali moze da se ochupa 10 dana ranije, to sve zavisi od instinkta i hormona koji se nadolaze i smenjuju .

Cetersko pisanje ce se brisati.
 
Meni se desavalo da dan prije okotnje se ochupa pa jednom 2 dana a jednom 3 sata prije okotnje shto znachi da sve zavisi od kao shto nebojsa1977 kaze instikta.
 
Npr. moja zecica unosi slamu u kotilicu nakon 15 dana od parenj,oko 20-tog dana jos slame unese i malo ocupa a 30-31 okoti se i spremu leglo u fulu ...
 
Moja se križanka šarca i kalifornije ponovo okotila, onako na brzinu pregledano, rekao bih opet 10-ak mladih. Očupala se neposredno pred koćenje i ponovo slaže sijeno i sabija ga ispred kotilice kao stepenicu... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
To i moja kalifornijska radi sa spoljne strane kotilice (tacno gdje gnijezdo dolazi) sabija prednjim nogama,napravi kao brdasce..bas simpaticno izgleda gura kao covjek ::namigivanje::
 
Evo i nas, stari vec deset dana :)

4u9pg3.jpg
 
Moja zecica se nedavno okotila i sada svaki dan kad joj stavim sijena ona kao da zatvara rupu od kotilice sve nogama kao da se kliza i tako sijeno dovuche do rupe i stalno neshto kao popravlja ja kad sam zavukao ruku da izvadim mlade da vidim koliko ih ima i kako napreduju unutra toplo tako je dobro napravila gnijezdo do sada nikad nije bilo toplije u njemu a nije ni chudo sad je hladno napolju. :cao:

Četersko pisanje na ovom forumu nije dozvoljeno
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Nebojša mislim da preterano brineš. Ne škodi ali je nepotrebno. Meni su se u poslednjih sedam dana okotile tri. Par postova ranije vide se dva legla, a jedna je prekjuče. Postaviću i taj foto. Ni jednoj nisam postavljao grejanja, sijalice i sl. Zavetrina, dobra zaštićena kotilica i postarana zečica. To je dovoljno. Koliko vidim dole kod vas su i više temperature nego na severu.
 
NEBOJSA1977 je napisao(la):
Ja ochekujem ovih narednih 2-3 dana da mi se okote 3 zechice. Postavio sam im grejanje ( sijalice ispod kotilica) pa se nadam da che sve biti ok.
Moji su uspješno preživjeli prva dva dana, jučer je bilo -12!! Najhladniji u zemlji! Mala pomoć sijalice koju sam danas skinuo, ponovo smo u plusu sa temperaturama... Mislim da i ovo vrijeme utječe na kuniće, kod nas temperature variraju i po 20-ak stupnjeva u nekoliko dana. Evo, jučer je bilo -12, danas je južina i nekih 3-4 stupnja iznad nule... Smeta ljudima, a kamoli ne životinjama.
 
Za usporedbu sa nedjeljom (pred dva dana) kad je bilo -12 ujutro u 8 sati, danas je temperatura +13, također u 8 sati!!! Znači razlika u 25 stupnjeva u jutarnjim temperaturama u dva dana!!!! Mislim da i ovakve stvari utječu na spolni nagon i još mnogo toga kod kunića!? Ili griješim?
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Molio bih momke koji su zaduzeni kao administratori na ovom sajtu da mi ne brisu postove ako napishem umesto c ( c kao cupanje dlake) ch jer nemam slovo c (srpsko) na tastaturi. Nije to toliko bitan faktor za ispravljanje na ovom sajtu da bi nekom skakali po zivcima i zavodili red na taj nachin, ipak je ovo samo jedan lep forum i nemojte praviti svadju kada postoji toliko lepa i mirna atmosfera.


Slobodno mesto ch napisi samo c i neces imati nikakvih problema.
 
Veceras mi se jedna zenka okotila vidim gnezdo je po JUSu sto bi se reklo tako da bi trebalo da bude OK. Deluje mi na prvi pogleda da nema mnogo ali prvi put joj je pa se necemo ljutiti samo da ih odhrani kako treba. :ppozdrav:
 
Jutros mi se okotila i treća kunica u 5 dana, ali me muči nešto drugo sa čim se još do sada nisam susretao. Jedna kunica uopće ne jede već par dana. Znalo se desiti da uoči koćenja slabije jedu, ali ne još ovako. Mladi su za sada još živahni ali ne znam dali sisaju ili ne... Okotili su se pred dva dana i da ne sisaju već bi bili uginuli, zar ne? :sta: :sta:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Sigurno sisaju. Već bi se videlo da je suprotno.
 
Nazad
Vrh