Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Vidis da su svi okrugli debeljuskasti to znaci da ih majka hrani dovoljno. Ako primetis da je na nekom malom kunicu koza smezurana i nije ko ostali taj ce sigurno otpasti iz legla.
 
A ja vidim ormane u pozadini.... Kaži mi koja je temperatura u prostoriji gde držiš zečeve? Moje se zečice veoma malo čupaju u letnjem periodu(stave tek malo pod njih da ih ne žulja daska) Al zato zimi....

6hrjmc.jpg
 
Meni se danas jedna zecica okotila ne znam koliko ima malih ali vidim dobro ih pokrila dlakom ::svaka cast::.
Za koji dan ocekujem da mi s jedna patuljasta okoti ali ona neshto mi se cini da kasni jer ima vishe od mjesec dana od kada se parila sigurno je skotna jer na kontrolnom parenju je bjezala od muzijaka i vidi joj se bash veliki stomak cak je i unosila sijeno i napravila u samom cosku kotilice jednu rupu tu ce se sigurno ocupat odnosno do sada bi trebala da se ocupa. :cao:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Meni se jedna okotila 22/23 a sad ocekujem drugu 25/26 da se okoti.a treca teba oko prvog decembra. Cetvtvrta se izgleda pridruyila gejovcima parila se a od okota nista Trebala je 24/25 al ni gnezdo nije pravila i ne misli da se okoti. Ispipao sam joj stomak ali od kunica nista Danas sam je pario ponovo i primila dvaput jos vecera jednom i ako ni sad nebude nista nece docekati novu godinu. Bice na stolu mesto leba. :ppozdrav:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Najzad krenule Panonke da se kote!!!23-eg 8 kom.,25-og 7-8(nisam uspeo da izbrojim),čekam još jednu 28-og.Obe se okotile na 31 dan,parene uveče,kotile se uveče.Mada su na kontr. parenju na svaki peti dan primale mužjaka,ostale su skotne već kod prvog skoka.Ne znam ko je napisao,al izgleda da vole da se prcnu i bez obzira na nastavak vrste!Živeli!!!
 
Ko čeka dočeka. U svakom slučaju čestitke. Prikupi još malo iskustava pa da radimo. Ja čekam sutra i prekosutra dva koćenja. Neznam dali je mesto na ovoj temi, pa da nebude da miniram sopstvenu , ali pošto je o koćenju reč moram da primetim i pitam. Imao sam sreću da mi kalifornijske prežive mixomatozu i posle toga se sasvim dobro razviju. U varijanti da više nikada nemogu da obole, a doživotni su prenosnici, rešio sam da pokušam da naparim sve ženke koje budem mogao pa da ih pred leto eliminišem.
Imao sam četiri promašaja od sedam. Sve su se uredno naparile. Pa ono kontrolno, i tako dalje. Zaključak. Sve četiri koje su ,,promašile,, bile su od onih koje su prebolele mixomatozu. Jedna od njih ( peta ) nije ali je parena sa mužjakom koji je isto bio u bolesti. Dali je moguće da posle mixomatoze kunići ostaju sterilni i tu više sa koćenjem nema posla?
Ako je potrebno možemo prebaciti komentar i pitanje u temu bolesti.
 
alfaomeganb je napisao(la):
Ko čeka dočeka. U svakom slučaju čestitke. Prikupi još malo iskustava pa da radimo. Ja čekam sutra i prekosutra dva koćenja. Neznam dali je mesto na ovoj temi, pa da nebude da miniram sopstvenu , ali pošto je o koćenju reč moram da primetim i pitam. Imao sam sreću da mi kalifornijske prežive mixomatozu i posle toga se sasvim dobro razviju. U varijanti da više nikada nemogu da obole, a doživotni su prenosnici, rešio sam da pokušam da naparim sve ženke koje budem mogao pa da ih pred leto eliminišem.
Imao sam četiri promašaja od sedam. Sve su se uredno naparile. Pa ono kontrolno, i tako dalje. Zaključak. Sve četiri koje su ,,promašile,, bile su od onih koje su prebolele mixomatozu. Jedna od njih ( peta ) nije ali je parena sa mužjakom koji je isto bio u bolesti. Dali je moguće da posle mixomatoze kunići ostaju sterilni i tu više sa koćenjem nema posla?
Ako je potrebno možemo prebaciti komentar i pitanje u temu bolesti.
Svašta je moguće ali nije pravilo, jer ja imam ženku koja je prebolela mixomatozu i koti se već godinu dana...
 
Da li je istina da se kunici jako teshko podizu u zimskom periodu jer su meni napolje a kunicarnik je tezak pa ga ne mogu nigdje skloniti i onda je hladno. :cao: :cao:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Pregledaj malo postove da se ne ponavljamo:zimski kunići su bolji od letnjih!
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Samo ti teraj dalje, što te interesuje potraži na Forumu ili pitaj od iskusnijih na PP.Pozzz.
 
Uneo sam ih u kucu, u predsoblje, jer nisam imao mesta na drugom mestu.
Temperatura je izmedju 15-20 stepeni.
mityoo je napisao(la):
A ja vidim ormane u pozadini.... Kaži mi koja je temperatura u prostoriji gde držiš zečeve? Moje se zečice veoma malo čupaju u letnjem periodu(stave tek malo pod njih da ih ne žulja daska) Al zato zimi....

6hrjmc.jpg
Post je spojen: [time]1290946668[/time]
_________________________________________________
I da, jedno pitanje, danas sam uspeo da vidim da je jedno mlado od ovih 12 ekstremno slabije, tj. mrsavije, da li se sme pomoci u prehranjivanju, i cime ? kozjim, kravljim mlekom.... ?
 
Majka priroda će se već pobrinuti za njega... Takvi mali što im se pomaže, uglavnom kasnije propadnu...
 
Juče i danas se okotile dve zečice. Jedna od njih je parena sa onim mužjakom koji je preležao mixomatozu. Izgleda da stvarno nije pravilo da su sterilnil posle bolesti. Ova što se okotila juče parena je na treći dan od kočenja. Interesantno, ponašala se normalno, dva dana pred termin odvojio sam malce i posle sat vremena počela je da popravlja i doteruje gnezdo. Do tada ništa. Male nisam tačno izbrojao mislim da ih ima sedam i prilično su krupni bez obzira što je dojila u vreme kada ih je nosila.
 
Meni se danas okotila jedna mala zecica :bravo:. Ne znam koliko je okotila ali mislim da je odprilike 6 komada.Bash sam srecan jer sam muke muchio s njom te da li je skotna ili nije da li kasni sa okotom itd. da ne nabrajam.Veliki pozdrav
 
I ja sam dans dobio male prinove neznam kolko ih je al mi je drago , da posle duzeg vremena imam i ja prinove.
 
Nazad
Vrh