Problem sa mjenjačem muta gorenje

TOKA

Novajlija
Učlanjen(a)
8 Nov 2010
Poruka
5
pozdrav svima ljudi ..

imam problem u mjenjacu muta gorenje kosor istrosilo mi se puzno kolo (mesingani dio) i kupio sam orginalan dio i kada je majstor sve to namontirao brzine rade ali imam sad preoblem kada izbacim iz brzine(na ler) nece da se okrecu tockovi,a kada je u brzini i kad zelim da promijenim stepen prenosa kad stisnem kvacilo tockovi u potpunosti zablokiraju..

znali neko u cemu je problem...
 
Izvadi jednu lamelu posto imas 3 a i trebaju da zablokiraju kad stisnes spojku e sad na leru treba ici ali nije mi jasno kad izbacis iz brzine nece da ide :sta: .
 
ma mute imaju onu jednu lamelu i sa vanjske strane koja služi baš da se zablokira mjenjač pri šaltanju brzina , to je jako dobra stvar za košenje po brdima
ali je jako loša za korištenej u transportu , ti samo trebaš malo da popustiš sajlu kvačila da ti ne pomijera toliko korpu , znači da se ne oslanja na tu vanjsku ferodu koja služi kao kočnica

a zešto nemožeš da pokreneš točkove na leru nemam ni ja pojma :sta:
kod mene ide ali nekada da bi pokrenuo recimo ugašenu mašinu na leru moram malo da cimnem ručno za ručke naprijed-nazad i onda krene

da ti nije taj majstor ostavio malu zračnost izmedju zupčanika :sta: čuje li se kakvo zujanje napregnutih zupčanika dok si u transportu ?
 
HVALA prije svega svima koji ste mi pisalii...napukla mi je viljuska i nije dobro odvajala.....to sam zamijenio ...

sad odvaja i radi super dobro ....

a jos nisam nista vozio sa njim da vidim kako vuce i kako ide....

a sto se tice zupcanika i tog stelovanja nemam ja pojma kako je to on montiraoo..

mislim da se malo cuje zupcanik ne radi mi kao prije......

ali moram da probam da malo frezam bastu pa cu da znamm.


a kako se steluju ti zupcanici dali je moga nesto da zaboravi prilikom montaze....
 
Nazad
Vrh