svastara

Odg: Svaštara

U tome je poenta sto treba mesta, a ja je fala bogu imam u izobilju posto imam objekat od 80 kvadrata! Ako pogleda covek malo logicno ovi zecovi su 100% u boljoj kondiciji, prijatnije im je to je 100%, i ko moze ima mesta, vremena, sto da ne onda...? U svakom slucaju je vecih rizik sto se tice bolesti, ali mislim ako se redovno cisti, obraca paznja na vlagu, dezinfikuje, onda ne bi trebalo biti problema.
Bas sam cito i o tome, da je bilo kod njih na pojedinim farmama da su pratili zeceve kamerama kako se ponasaju ovi u kavezu i na betonskoj podlozi na slami. Pratili su nabijenu kilazu za odredeni period, ponasanje kunica... i tako dalje, i dosli su do zakljucka da pored toga sto na slamastoj podlozi zecevi dosta vremena provedu grickajuci slamu i onda logicno manje uzimaju hranu, ali se to na kraju na kilazi nije toliko osetilo, mada je male razlike bilo. I jos nesto mada ovo nema veze sa podlogom i sa drzanjem, a to je da za priplod jedinke ne ostavljalju one koji manji broj sisa imaju od 10, a to odma gledaju posle kocenja i obelezavaju te mladunce, ne bitno da li je rec o muskom ili zenskom kunicu...
 
Odg: Svaštara

Ovo sam komentarisao samo zbog toga što ja držim kuniće na tvrdoj podlozi godinama i znam kako to izgleda i funkcioniše.Bez uvrede,slike su odlične ali su napravljene par dana po startu odgajivanja.Kako to izgleda samo posle jedne godine,veruj mi,nije lepo.Da ne spominjem jasle za detelinu(seno),to će kunići izgrickati za tri meseca.
 
Odg: Svaštara

Moji su u kavezima i imaju knjigu zalbe ali dosad nisam primetio da se nesto upisalo u knjigu. Znaci da im je sasvim lepo i u kavezu sa zicnim podom.
 
Odg: Svaštara

Probaj ali ja ti ne preporucujem jer se taj koncentrat pravi za koke i prasina ude zecevima u nos i pocnu da kijaju i mogu se do smrti razboleti.
 
Odg: Svaštara

kunici mora da gridkaju a ne da im das praskasto, ni pokvaseno pa kuglice ne daje se nikako kao sto daju neki, vec mora da bude granulirana hrana.
 
Odg: Svaštara

reko me jedan profi kunicar , da on leci zechji proliv sa borovim iglicama, daje im i posle jednog dana im prodje.
jos nesto, rekao mi je ovaj profi kunicar da muske zeke trebaju da budu na cvrstoj podlozi a ne na reshetkama jer kao kada lupaju zadnjim nogama o pod , mogu da se povrede.
 
Odg: Svaštara

peto1 je napisao(la):
Moji su u kavezima i imaju knjigu zalbe ali dosad nisam primetio da se nesto upisalo u knjigu. Znaci da im je sasvim lepo i u kavezu sa zicnim podom.
A jesil ih naučio da pišu? Stavi im diktafon da mogu da snime primedbe, pa posle odslušaš.... Ili plati učitelja da ih nauči lepom pisanju!
 
Odg: Svaštara

Sta imam ja da ih ucim da pisu imaju majku nek ih ona nauci. Ja sam im samo sluga, dajem im na posluzavniku hranu i pice, em sam im i spremacica moram da im kaveze drzim cisto.
 
Odg: Svaštara

onda otvori servis za ciscenje kunicarnika posto imas iskustva mozda ti bude krenuo posao. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Svaštara

peto
Samo se ti zezaj, kad jednog dana dobijes poziv iz Strazbura bice tebi primedbe .......
 
Odg: Svaštara

Kome treba vakcina, ja mogu da nabavim za 1200 dinara dozu za 20zecova, pa da dodje lično po nju ili da pošaljem u NS kod člana Peto1! Javite se u toku dana na PP jer je sutra dan za naručivanje, a vakcina stiže 15.06. Vakcinu treba isplatiti do 12-tog, jer i ja moram da platim naručenu količinu unapred!
 
Odg: Svaštara

@ edmon

Pa i Strazbur je za ljude, ne zive tamo divljaci, a mozda bi mi i tamo bilo bolje nego ovde. :haha: :haha:
 
Odg: Svaštara

mityoo je napisao(la):
Kome treba vakcina, ja mogu da nabavim za 1200 dinara dozu za 20zecova, pa da dodje lično po nju ili da pošaljem u NS kod člana Peto1! Javite se u toku dana na PP jer je sutra dan za naručivanje, a vakcina stiže 15.06. Vakcinu treba isplatiti do 12-tog, jer i ja moram da platim naručenu količinu unapred!
Veza za Novi Sad nije sigurna! Kako bilo, kod mene može preuzeti vakcinu, a ako bude više zainteresovanih, onda se dogovorite pa jedan neka preuzme za sve pa posle podelite!
 
Odg: Svaštara

mityoo je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Kome treba vakcina, ja mogu da nabavim za 1200 dinara dozu za 20zecova, pa da dodje lično po nju ili da pošaljem u NS kod člana Peto1! Javite se u toku dana na PP jer je sutra dan za naručivanje, a vakcina stiže 15.06. Vakcinu treba isplatiti do 12-tog, jer i ja moram da platim naručenu količinu unapred!
Veza za Novi Sad nije sigurna! Kako bilo, kod mene može preuzeti vakcinu, a ako bude više zainteresovanih, onda se dogovorite pa jedan neka preuzme za sve pa posle podelite!
Proradi ce veza samo sto ovaj sto dolazi subotom i nedeljom sad ima pauzu sa proizvodnjom od jedno mesec dana ako krene da dolazi za NS onda nece biti problema. Sve se radi na dobrotvornoj bazi ne uzimamo usur. Kome je hitno onda se mora snaci kako mityoo kaze.
 
Odg: Svaštara

adamov zoran je napisao(la):
zasto mi zecica pojela zecice od nedelju dana to joj bilo cetvrti put da se koti
vishe razloga mogu biti, neko je dirao u gnezdo i samim tim preneo miris koji je iritiirao zenku i ona ih je podavila, drugi bi mozda mogao biti da ti se neki pacov prosetao kavezom i opet uznemirio zenku ili ih sam pojeo a ti mislis da je zec. pogledaj kako su pojedeni zecevi, ako su im glave pojedene onda je to pacov ili neka slicna zivotinjka.
 
Odg: Svaštara

Mozda se uplasila necega, bila uznemirena i pojela mlade. Pokusas jos jednom, ako i sledeci put pojede mlade menjaj zenku.
 
Nazad
Vrh