svastara

Odg: Svaštara

@Gabesz20

Koliki su kod tebe kavezi i koliko ih drzis u jednom kavezu prilikom tova. Mislim koliko ih je na m2 u komadima.
 
Odg: Svaštara

Pa pazi kavezi za tov su dimenzija 60cm u sirinu i 90 cm dugacki. E sad kad ih odvojim sa mesec dana u ovoliki kavez stane i po 15 malih, ali ta kolicina kunica nemoze duze od nedelju dana da ostanen u tolikom kavezu. Znaci onda kad vec budu stari oko 40 dana onda ostavim u tolikom kavezu 8 do 10 komada i onda oni ostaju do klanja ili do 3 kg zive vage. Onda kad su vec blizu 3kg malo se guraju al onda vec svakako idu serpu :zli:
 
Odg: Svaštara

deve je napisao(la):
uglavnom se raspravlja o zici, pojilicama i kavezima, neka neko kaze ili da da link gde moze da se nadje program za vodjenje evidencije parenja i podmladka.
excel i pici.........
 
Odg: Svaštara

Gabesz20 je napisao(la):
Pa pazi kavezi za tov su dimenzija 60cm u sirinu i 90 cm dugacki. E sad kad ih odvojim sa mesec dana u ovoliki kavez stane i po 15 malih, ali ta kolicina kunica nemoze duze od nedelju dana da ostanen u tolikom kavezu. Znaci onda kad vec budu stari oko 40 dana onda ostavim u tolikom kavezu 8 do 10 komada i onda oni ostaju do klanja ili do 3 kg zive vage. Onda kad su vec blizu 3kg malo se guraju al onda vec svakako idu serpu :zli:
Kad ne koristiš zip i rar... :haha: :haha:
 
Odg: Svaštara

Ljudi jer vasi kunici jedu lepo ljuske od graska??Moji detelinu nece da jedu a to razbijaju,pojedu dosta a proliva nema,mislio sam da ce da dobiju ali nisu!!
 
Odg: Svaštara

sa koliko je najbolje da pustim kalifornijske da se pare?oni rano polno sazrijevaju ali ja bih volio da zecica fino poraste pa tek onda da ju pustim da se pari nebim li joj naskodilo za rast!!!POZDRAV
 
Odg: Svaštara

Ja mislim da je sa punih cetri meseci vreme da je uparis, nemoj puno da cekas, jel ako se ugoji neces nista dobro postici s tim!
 
Odg: Svaštara

vladan-kico je napisao(la):
a sto li nesto slabo jedu kukuruz i jecam?oni bi samo travu,kupus,grancice....
Kada zecovi jednom pocnu da jedu zeleno,tesko ce se ponovo vratiti na suvu hranu.
 
Odg: Svaštara

dobro,ja ih drzim iz hobija pa i samim ti im dajem sta oni hoce...mada uvijek im prvo dam nesto suvo pa kasnije zeleno...
 
Odg: Svaštara

vladan-kico je napisao(la):
dobro,ja ih drzim iz hobija pa i samim ti im dajem sta oni hoce...mada uvijek im prvo dam nesto suvo pa kasnije zeleno...

Smanji im zelenis pa ce polako poceti da jedu i ostalo.
 
Odg: Svaštara

Naiso sam na par uzgajivaca u Madarskoj koji sve vise prelaze sa kavezaztog tova na cvrstu podlogu! Kao sto oni sami kazu rizika mozda ima veceg zbog kokcidioze, ali ako se ta podloga redovno cisti, dezinfikuje onda problema nema. Sve vise razmisljam i ja na uzgoj u boksovima na zemlji! Evo par slika...
BIG_0007356222.jpg

BIG_0007356229.jpg

BIG_0007356238.jpg

BIG_0007343577.jpg

BIG_0007343591.jpg
 
Odg: Svaštara

Sta zapravo znaci redovno ciscenje? Da li ciste svaki dan ili redovno recimo svakih 7 dana?
 
Odg: Svaštara

Ne bi reko da ciste svaki dan, ako na primer koriste piljevinu onda se verovatno svaki dan baca novi sloj sveze piljevine, uz to verovatno koriste neko dezinfikciono sredstvo! Meni se sve vise svida ovakav uzgoj, strpas po 50 jedinki za tov u jednan veci box i mirna backa.
 
Odg: Svaštara

Možeš strpati 50 kom. najedno mesto ali ako fasuju neku bolest ode sve u lepu m...Inače jeto jako lepo i ja ih držim na betonu ali u zidanim boksovima 90*90.Treba i mesta imati za ovakvu proizvodnju.
 
Nazad
Vrh