svastara

Odg: Svaštara

Megi je napisao(la):
Šta bi ljudi ovo na forumu neki veliki učeni ljudi koji ovde mene prozivaše (nadrilekari,travari i uzgajivači sa dalekog istoka)ispadoše curice,makar sam ja to tako razumeo. :bravo:

Mozda covek otisao da skuplja lekovito bilje jer je sad sazona pa nema vremena da se ljavlja.
 
Odg: Svaštara

Ma dobio bananu (sa opravdanim razlogom) zbog duplog naloga. Jos drugi nalog mu zensko ime, pa se posvadjao sa svima, a ja uzeo da ga branim, velim ono ko zensko,mozda cu imati vajde ::namigivanje::
Kad Novi posla da ima dupli nalog, da je ona u stvari on :sta: kad se nisam tad srusio... Ma trebao je zbog toga (dovodjenje clanova u zabludu :bravo:) da dobije TRAJNI ban ...
 
Odg: Svaštara

Ama osetim ja neko mi fali ovih dana... A našeg petla nigde.... :nono:
 
Odg: Svaštara

To sto sam nepokretan ne znaci da se necu i dalje javljati na forumu. Ako nista drugo malo da vam dignem pritisak. :cao:
 
Odg: Svaštara

jedva da nadjem fine kaliforniske kunice,covjek mi ih posalje iz cacka zeca i dvije zecice stignu u berane i imam sta da vidim samo jedna zecica ziva ovo dvoje uginuli vjerovatno od ove vrucine mada im je malo tijesno bilo u neke paketice.....nemogu sebi da dodjem,KATASTROFA!



Ima mi zecica gusu dali je to zbog granula i jeli to normalno s obzirom da ima 7 mjeseci?!
 
Odg: Svaštara

Nov sam na ovom forumu,ali imam nešto iskustva u uzgoju kunića,sobzirom da sam bio nadzornik na farmi kunića gde je bilo u proseku 2-3000 ženki u priplodu.Vršeno je ukrštanje novozelandskih ženki i kaliforniskih mužjaka da bi se dobio bolji i brži prirast do 2kg.
pozdrav :cao:
 
Odg: Svaštara

Hteo bi da improvizujem ovakvu pojilicu mnogo mi se svidja sto je flasa spolja i lako se skida bez otvaranja vrata.

pojilica.jpg


Zanima me produzetak sto ide na flasu vidim da je iz 2 dela u cemu je tu fora zar nije lakse parce creva za zalivanje da se stavi i zavrsi posao. Ne znam zasto je iz 2 dela da li je mozda ovo plavo crevo a dole parce cevi kako zekani ne bi pojeli gumu ebem ga jel kunici imaju naviku da glodju gumu :haha: ili ...
Zid-024 ili neko drugi ko ima ovakvu pojilicu i a svi ostali kreativci pomagajte :D
 
Odg: Svaštara

sistem nije loš,ali dok popiju toliku količinu vode skupit će se previše dlaka i prljavštine u posudici.moji dobivaju vodu samo iz posudica pa tako češće mijenjam vodu i perem posude(u jutro i navečer).najbolje riješenje su one žute pojilice s poklopcem za nadolijevanje vode jer ih netreba skidati,ali nisu baš ni jeftine-kod nas 8 eura kom.pa za 15 -20 boksova hm!!! ::novac::
 
Odg: Svaštara

Al cev je radi sprecavanja grickanja gume/plastike.
Flasa je od 0.5l, sto i nije neka kolicina.
S vremena na vreme treba oprati posudicu, radi ciscenja dlaka i slicnih gluposti.

Sledeci korak je bio montiranje sistema sa pojilicama, milina naspram ovog.

Medjutim, mixomatoza mi se usetala kod kunica, kasno sam se setio da reagujem, tako da sam poslao kunice da grickaju travu nebeskih njiva .....
I tako, ode 100-tinjak komada kao od sale .....

Naravoucenije, ne biiiiiip se sa bolestima, ucite na tudjim greskama.
 
Odg: Svaštara

vecina vakcina koja se prodaje na nasem trzistu je bofla...cast izuzecima ...kod mene i oni koji su bili vakcinisani posle dva meseca su se razboleli...ostali su prazni kavezi da cekaju jesen...
 
Odg: Svaštara

Jas pak imam problem so pastorela. Mi uginaa 7 zenki . site bea skotni i ocekuvav od niv mladi. Ama shto e tuka e... Ke se borime. Premnogu e toplo i spurno i toa e raj za bakteriite i virusite. Davam sulfadimidin i Neosulfoh p , Nekoi gi spasiv ama del otidoa vo rajot....... Inaku nekoj poseriozen problem nemam...
Dali ima nekoj iskustvo so pastorela i dali onie koi ja prelezaa bolesta t.e. ja nadminaa bolesta so lecenjeto se dobri za osnovno stado. Pozdrav
 
Nazad
Vrh