PDA

View Full Version : Čerupanje tovljenih brojlera

Advertisement

midami
17-04-08, 23:57
Zanima me kolika treba da bude temperatura vode u kojoj se pare pilici pre cerupanja koji su stari oko 55 dana? I koliko vremena treba da provedu u njoj? Ako neko zna..... Hvala unapred

ivanhoe
18-04-08, 11:21
Zanima me kolika treba da bude temperatura vode u kojoj se pare pilici pre cerupanja koji su stari oko 55 dana? I koliko vremena treba da provedu u njoj? Ako neko zna..... Hvala unapred

60-80C0~10-20"

mr26226
17-11-08, 20:04
Gde mogu da kupim cerupaljku za tovne pilice, i kolika joj je cena.

branko
17-11-08, 20:17
Sve zavisi koji ti treba kapacitet.
Takođe zavisi odakle si.
Ovde u ST. Pazovi ima dosta žena koje se bave time. Koliko je meni poznato sve su čerupaljku kupile u Temerinu.
SZR "Balaž", Čaki Lajoša 64, . :D

Edit by novii
Izbriso sam brojeve telefona, mislim da je i adresa dovoljna.

robins
23-03-09, 22:00
Cerupaljke se mogu kupiti kao gotove ali se veoma lako prave i potrebno je pola bureta od 200l (najbolje ako je pocinkovano) i stara ves masina od koje se koristi zadnji deo koji sluzi za postavljanje bubnja. Koristi se nosac bubnja sa tri kraka, vratilo sa plocom koje prolazi kroz njega i remenica. Na vratilo se povezuje kruzna ploca debljine 5mm ciji je precnik za 100mm manji od unutrasnjeg precnika bureta. Ploca se kruzno (4 do 5 koncentricnih krugova na svakih 100mm jedan od drugog ) izbusi rupama za par mm manje od precnika guma . Gume mozete naci na svakom vasaru ili cak naruciti postom od proizvodjaca iz okoline Indjije ili Pazove i kostaju 20tak dinara komad. Bure po oboru takodje izbusite u nekoliko nivoa opet na 100tinak mm razmaka izmedju redova ( 5 ili 6 redova ). Na bure postavite tri nogara i za njih spojite tri kraka od drzaca iz ves masine a pored postavite nosac na koji se postavlja motor. Motor moze biti snage od 0,75kW (moze i od mesalice za beton ako se ne koristi ) a remenicom na motoru regulisete broj obrtaja kruzne ploce koji treba da bude izmedju 150 i 250 o/min. Da bi dobro radila vazna je temperatura vode za surenje koja bi trebalo biti od 65 do 70 stepeni i u njoj ih drzati od 5 do 10 sekundi.

siks
23-03-09, 22:50
120 eura kosta napravljena cerupaljka , a gume 15 din. ili 25 din mekshe po komadu . Sve to sam video u Smederevsku palanku 15. 3. na vasharu.Ja sam kupio 100 kom. ali mi je jedan prijatelj rekao da treba 140 komada za jednu cerupaljku,tako da kad je pravim videcu bash koliko treba guma.

nebojsa
23-03-09, 22:51
U vodu se dodaje i kuhinjska so, nemam pojma zašto ali čovek koji nama radi uvek je dodaje. Ima i termometar i nemože da omane, nisam 100% siguran ali i ja mislim da je 65-70 stepeni. Moji roditelji tove piliće već 15-ak godina i stalno nam isti čovek radi. Ima odličnu mašinu, ostane bukvalno 2-3 perca ispod krila nekad ni to. On dolazi sa mašinom kod nas a ujedno i radi tako da smo odustali od pravljenja mašine. Neznam koliko bi to sada bilo para ali kada smo mi planirali da pravimo nisu bile male pare.

ivanhoe
24-03-09, 09:16
Uklanja masnice koje nastaju kud hvatanja/klanja

pilomilo
18-04-09, 20:03
Temperatura vode u intervalu od 60-63 stepeni maksimalno, a vreme provedeno u vodi oko 2 do 3 minuta, odnosno probati da se perje sa krila lako čupa. Ovo je 100% proveren recept.

ivanhoe
19-04-09, 02:10
2 do 3 minuta,
Beli brojleri su osetljivi {"{":

pilomilo
25-04-09, 16:35
Stavim 5 zaklanih u kazan (temperatura vode je 60 oC) za to vreme uhvatim,stavim u fišeke i zakoljem 5 komada, pa onda vadim iz kazana ošurene piliće. Probam da li im se lako kidaju pera od krilaca što je siguran znak da su spremni, ako se ne kidaju lako sačekam još pola minuta. Ne plašite se kada je voda na 60 oC vrlo teško se prepare. Ovako sam potamanio bar 10000-12000 komada.

Zoran.Ku
03-05-09, 10:00
Posto sam novi na ovom forumu,hteo bi pitati nekog ko ima iskustva sa klanjem brojlera:na koji nacin je to naj prakticnije u pogledu cistoce,humanost i higiene..

branko
03-05-09, 10:11
Ne razumem baš najbolje tvoje pitanje.
Humanosti kod klanja pilića sigurno nema, nego je u pitanju proces proizvodnje hrane.

Zoran.Ku
03-05-09, 10:27
Tacno Branko mozda sam se lose izrazio.. Pitanje je bilo oko procesa klanja u svrhu prizvodnje hrane.
Po onome sto sam do sad procitao na forumu ,vidim da imate veliko iskustvo oko zivine.Hteo sam u stvari da pitam dali ima jos nacina osem onog domaceg(sekirom) ^-^

sasa22
03-05-09, 11:34
ima, na linijama klanja pilici se provlace kroz galvanski odvojen strujni krug gde su nogice na jednom potencijalu a glava na drugom obicno se glava provlaci kroz kadicu sa vodom napon koji omamljuje ja u zavisnosti od pilica, zaprljanosti.. regulisan do 130-140v nakon omamljivanja im se ispusta krv i nakon toga idu u surac u zavisnosti od duzine surenja zavisi i temperatura i obratno i jako bitno voda u suracu mora konstano da se mesa najbolje da je u njega ugradjena turbina koja vrti vodu

ivanhoe
03-05-09, 12:31
Za malu kolicinu zivine su prakticne krompirske vrece,omotas zivinu preko krila da ih ne otvori jer ce ih polomiti.

zemunac67
10-07-09, 20:11
Da li neko zna nekoga ko radi usluzno sredjivanje (masinsko klanje i cerupanje) tovnih pilica,kojih istina nemam puno,cirka 45 komada,a nalazim se u Zemunu,a koji bi dosao sa masinom da to odradi i koja je cena za takvu uslugu?!

zemunac67
10-07-09, 20:20
Pozz,potrebna mi je informacija,da li neko zna da li ima neko ko vrsi usluzno klanje i cerupanje tovnih pilica (masinski), a da je u mogucnosti da dodje do Zemuna. Napominjem da se ne radi o velikoj kolicini,cirka 40 komada.

Zhega
10-07-09, 21:49
Brate to se ne isplati ni onom ko zivi 10km od tebe, a ne nekom ko je dalje!!!! >:({

novii
10-07-09, 21:59
Obicno se ide to toga ko ima masinu, nisam cuo da dolaze na kucnu adresu

zemunac67
10-07-09, 22:27
Ok,predpostavljam ali rekoh,ko zna,mozda ipak ima neko ko je blizu...vredi pitati...

Post je spojen: 1247325710________________________________________ _________
Mozda za jos neke zainteresovane,pronasao sam cerupaljku na Youtube pod imenom cerupaljka,cena je 80 eura bez motora ili 180 eura sa motorem (motor je isti kao za mesalicu za beton),daju garanciju 20 god,od pocinkovanog lima....znaci ima spasa za one koji kao ja ne vole da cerupaju rucno!!! ;D}

zemunac67
10-07-09, 22:29
ok,hvala u svakom slucaju...vec vidim da cu morati rucno... 8) 8) 8)

jhon dere
10-07-09, 23:42
ima u staroj pazovi čovek svoju klanicu verić se preziva na izlazu iz pazove prema vojki pa možda može da ti to odradi ali bi morao da odneseš kod njega tamo

branko
11-07-09, 03:07
Mislim da Verić više ne radi...

zemunac67
11-07-09, 07:58
ok,hvala na odgovorima.

Karalic
11-07-09, 09:48
Ma uzmi lonac vode, nek prokljuca, lonce ladne vode, pa razladi (kolko da mozes ruku da stavis,a da se ne osuris ;D}) i Ti i Zena navalite (ako si ozenjen) i za sat , dva gotov posao :lol: >:({

Stajcic Milan
22-02-10, 10:36
dali neko moze da mi pokaze sliku cerupaljke ako nije komplikovano napravio bih je

Maestro
22-02-10, 17:38
Milane, ovo ti je adresa firme u Kraljevu, odnosno Žiči, a evo kako izgleda:

http://www.pomak.rs/srpski/index.htm

http://img2.imagetitan.com/img2/small/34/34_cerupaljka.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_cerupaljka.jpg) http://img2.imagetitan.com/img2/small/34/34_cerupaljka2.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_cerupaljka2.jpg)

>:({

Đuro 70
31-05-10, 13:09
Koliko treba da su udaljene gume tj. prsti jedan od drugog ? Red od reda je 100mm jel toliko i guma od gume? Dali bude na vašaru u Rumi tih guma i od kog su proizvođača najbolje ? Obzirom da sam iz okoline Bijeljine gdje bi mi bilo najbliže da ih nabavim ako ko zna nek mi napiše telefonski broj i adresu molio bih !

Beca
31-05-10, 21:34
Čerupaljka mog prijatelja koju koristim kad zatreba

http://i47.tinypic.com/n54oyc.jpg

http://i47.tinypic.com/rwqgdf.jpg

Đuro 70
01-06-10, 11:24
Hvala Beco ! Još da si ovaj kabal izvadio iz čerupaljke da se bolje vidi raspored prstiju , ako ti je pri ruci ajd ponovo slikaj al bez kabla . Ja planiram u četvrtak u Rumu da kupim prste ,rekoše tamo ima a nije daleko ! Pošto njih kupim bacamo se ja i rođak u majstorisanje !

Beca
01-06-10, 12:46
Nije mi pri ruci, a nemam bolju sliku ali mislim da je osno rastojanje rupa za gumene prste približno jednako širini ove trofazne utičnice, tako da ne možeš mnogo da pogrešiš ::namigivanje:: .
Stavi da motor može da se okreće na obe strane, i par sekundi na jednu, nekoliko na drugu i gotov posao. Veoma bitno da kod šurenja koristiš termometar i temperaturu podesiš oko 65 C, inaše ako preteraš skida perije ali i kožu sa pileta !
Pozz

Kengur
05-06-10, 12:03
Šta radite sa perjem ^-^
Može li se to negde iskoristiti ili prodati ^-^

Đuro 70
26-06-10, 20:27
Evo ja napravih čerupaljku sa rođakom . Nije loše ali imamo problem jer mi je rođak donju ploču isjekao možda nekih 4-5cm prečnika manjeg od bubnja od mašine koji smo koristili, pa zna noga od pileta da zapadne a onda se i polomi poneka . Još kad je rezao nije odrezao pravi krug pa i to zeza mislim. Ja sam čitao da bi ploča trebalo da bude 100mm manjeg prečnika ali on uradi po svome ! Ako je još neko imao ovakvih problema neka mi kaže kako da riješim ovaj problem . Pokušaću sve slikati i postaviti ovdje pa bi mi savjeti dobro došli kako da sve sredim !

Post je spojen: 1277577151________________________________________ _________
Mislim da ću morati praviti drugu ali onako kako ja hoću tj kako treba fino odrezati krug a ne kao što je ovaj a i raspored prsta korigovati jer mislim da ni oni nisu postavljeni kako treba . Motor nam je od mješalice mali mislim jačine negdje oko 0,3-0,4 kw , dali je on slab ?

nissan
30-06-10, 00:54
podravljam cime je najlakse i najpreciznije mjeriti temperaturu vode ja sam pokusavao da nadjem termometar do 100 stepeni ali bezuspjesno imam cerupaljku i mini farmicu pa imam dosta iskustva vezano za cerupanje a do sada sam koristio mjerac temperature vode od traktora imt pa ako nako zna gdje bih mogao nabaviti termometar i broj telefona od proizvodjaca gumenih prsta bio bih mu veoma zahvalan ako bi mi rekao sve to

Đuro 70
30-06-10, 18:48
Možeš vidjeti sa nekim ko jeu Austriji ili Njemačkoj da ti tamo kupe ima kako sam ja čuo koštaju oko 10 evri . A to su termostati za mjerenje temperature mesa kad se peče ali je jako praktičan ,tačan i nije skup što je glavno. Ja sam 3 u Rumi kupio prste i dobri su a broj imam ali mislim da se ovdje nemože pisati i reklamirati . Napišio mi broj mobilnog i ja ću ti poslati broj , mislim da je čovjek iz Inđije. Mada ti je najisplativije trknuti do Rume za tri dana gdje se može uzeti jeftinije ako nisi daleko ! ?

dragannrt
30-06-10, 22:41
Ja sam 3 u Rumi kupio prste i dobri su ...

koliko si placao te prste,odnosno gume.... >:D

Đuro 70
01-07-10, 18:41
Ovisi koliko kupuješ ali se kreću od 18 do 20 dinara . Toliko su koštali prošlog mjeseca , valjda su i sada toliko . SZR se zove Polet iz Inđije, a čovjek se zove Milenko, od njega sam kupio i dobri su !

Post je spojen: 1278002832________________________________________ _________
Ajde nek mi neko odgovori na moje pitanje od 26.06 jer sam planirao praviti drugu čerupaljku al po mome mišljenju i savjetima ljudi koji su iskusniji u ovom poslu . Unaprijed zahvalan !

nissan
02-07-10, 00:19
pozdravljam druze,ja imam cerupaljku 3 godine i cerupam sebi pilice a kad imam vremena vrsim i usluzno cerupanje,do sada sam nekih 10000 kom ocerupao i mogu reci da imam dosta iskustva u tome mada to zvuci neskromno,moj motor je 1,1 kw i sve ispod toga je nejako ako ces vrsiti usluzno cerupanje jer ja sam nailazio i na kokosi od 8,9 kg a standard na selima je oko 3 do 4 kg pa troje takvih je 10 do 12 kg koji moraju da se vrte na 250 obrtaja,moja cerupaljka troje zavrsi za 15 do 20 sekundi e sad kao i u svakom poslu ima nekakvih sitnica koje kvare dan,nije dovoljno samo podesiti temperaturu bitna je i starost pilica,koliko stoje zaklani,kakvi su uslovi napolju jesu li mokri od hladne vode snijega,zaprljanosti vode u kojoj se sure ako te nesto interesuje pitaj komsije smo

Đuro 70
04-07-10, 09:01
Evo ja napravih čerupaljku sa rođakom . Nije loše ali imamo problem jer mi je rođak donju ploču isjekao možda nekih 4-5cm prečnika manjeg od bubnja od mašine koji smo koristili, pa zna noga od pileta da zapadne a onda se i polomi poneka . Još kad je rezao nije odrezao pravi krug pa i to zeza mislim. Ja sam čitao da bi ploča trebalo da bude 100mm manjeg prečnika od prečnika bureta ili bubnja ali on uradi po svome ! Ako je još neko imao ovakvih problema neka mi kaže kako da riješim ovaj problem . Planiram da drugu napravim ili da popravimo ovu ovako neide !

Post je spojen: 1277479951________________________________________ _________
Mislim da ću morati praviti drugu ali onako kako ja hoću tj kako treba fino odrezati krug a ne kao što je ovaj a i raspored prsta korigovati jer mislim da ni oni nisu postavljeni kako treba . Motor nam je od mješalice mali mislim jačine negdje oko 0,3-0,4 kw , dali je on slab ?

Post je spojen: 1278194778________________________________________ _________
Koliko si ti Nisan daleko od Bijeljine ,dali bih mogao pogledati tvoju čerupaljku jer ovako na slici se nevidi dobro. Evo citirao sam kakve probleme ja imam pa ako možeš napiši koju šta da radim !

Post je spojen: 1278227556________________________________________ _________
mislim od bubnja od mašine koji je od rosvaja pa nerđa da i drugu napravim jer i u nju može po dva pileta stati nemora više. Obično bure će zarđati a bubanj mogu od rođaka da uzmem jer ih ima dosta a prečnika su oko 50 cm.

nissan
04-07-10, 15:25
ma blizu sam iz ugljevika,a kod mene nije od bibnja nego je napravljana od lima koji ne rdja i funkcionise super mozda je malo veca ali ja je u gepeku vozim mislim da je bolje od lima napraviti jer ta ploca koja je na dnu bolja je kad je ravna jer ima vise prostora i bolje cisti jer je od bubnja ispupceno dno

Đuro 70
04-07-10, 21:32
Ploča mi je ravna ,takođe od rosvaja lima ali tanjeg. Znam da ona nevalja od bubnja a nemože ni da se izbuši kako treba za prste. Nereče koliko ti je ploča manja od prečnika bureta da znam pa da naručim fino da se odreže pravi krug . Ja takođe dolazim u Ugljevik češće žena mi je iz Ugljevika pa sam mogo naletiti i pogledati spravicu kako izgleda ako nije problem , neću ti mušterije oteti sigurno ! Koja ti je adresa ili telefon da te zvrcnem kad pođem na tu stranu ? Pozdrav !

nissan
05-07-10, 15:34
poslao sam ti na pp

piledebelo
26-07-10, 23:02
evo ovako ,izgleda da sam ja ovde naj stariji sa iskustvom cerupanja pilica,imam sopstvenu cerupaljku vec sedam godina i verujte neznam koliko sam ih poklao i uradio.Napravili smo je Ja i moj sad pok.otac.To pravljenje od bureta i od bubnja ves masine zaboravi te.Cerupaljka se pravi od table lima 1,5mm,visina cerupaljke je 50cm nema potrebe vislja ,red guma se stavlja u tri nivoa kao sto ste videli na slici gde je kabal u njoj.motor je 1,1kw slabiji moze samo ako je trofazni,inace monofazni nema sanse to od mesalice i ves masine su samo bajke.Temperatura surenja pilica je 63c mad ide u rasponu od 60c pa do maksimalnih 65 i sve zavisi od toplomera posto ima koji i laze pa pokazuje ili manje ili vise.U zavisno sti od toplote vode i duzina surenja,naj bolje je kad se lako perije skida sa ledja i sa krila.Ja obicno surim u sto dubljem kazanu radi lakseg surenja samih pilica i vece kolicine vode .Ako su manji pilici stavljam 5 a ako su veci obicno 4 mada manji pilici do 2,5kg moze i vise.Inace neko optimalno vreme bar moje potrebno za klanje,cerupanje i vadjene iznutrice 50kom.je sat ipo ili ti 90minuta.Sve sto vas zanima u vezi toga pitajte i sve cu vam reci .Pozdrav.

bojanh66
25-09-10, 10:22
Drzim za sebe po 40 komada pilica u turi i zovem coveka za klanje na svakih 60 dana,odnosno 2 meseca i teram turu za turom bez prestanka,sto znaci da me godisnje klanje izadje oko 12-13 hiljada dinara.
Prvenstveno planiram da kupim masinu za sebe,otplaticu je za 2 godine rada samom sebi,a u medjuvremenu bih radio i usluzno,da sto pre otplatim masinu i da nakon otplate,krene i lagana zarada.

Ja bih bio zadovoljan i sa 50e mesecno.

Znam da ovakav posao zavisi od trzista,odnosno od toga ko kolko ima pilica,da li se dovoljno proculo o meni,kakva je konkurencija itd itd,a u mom gradu trenutno koliko ja znam,radi samo jedan covek takav posao,upravo kod koga i ja nosim :D

Ovaj chova iz mog grada radi po 55din,a ja da bih privukao musterije,radio bih po 45-50din,jer ispod toga nema smisla,ipak je potrebno i svoje vreme,ruke,gorivo da se ode po pilice,voda...tako da mislim da je 45-50din sasvim pristojna i okej cena.

Dakle,ovo mi je hobi cisto da ne moram placati vise drugome taj posao,a i da mi kane koji dinar sa strane.

Zato bih zeleo da vas pitam,koliko u proseku mesecno uradite pilica usluzno i po kojoj ceni radite?

I da li ima nekih kvarova na takvoj masini (mozda jedino ti gumeni prsti se kvare i lome nakon nekog vremena) ?

jovanips
25-09-10, 12:17
drugar ti si trebao o tome da mislis jos na pocetku, kad si se upustio u ovaj bizinis......12-13hiljada godisnje, to je mnogo, to ti dolje jos jedna dobra tura pilica, znaci tolko si na gubitku..ti si cerupaljku trebao da kupis jos za prvu turu klanja.i do kraja god.bi je isplatio..jer ona kosta tu oko 130e.a ti ces toliko dati za usluzno klanje.razmili ^-^ ^-^ sto je pre kupis, manji ces gubitak imati.koliko to turnusa ti napravis godisnje ::namigivanje:: jel se bavs i prodajom ::namigivanje:: kod mene sredjivanje kosta 10din po kilogramu,ove god.su mi 46 pileta imali zivu masu blizu 200kg.i kostalo me je 2000din.vrlo povoljno.mada 40pileta i nije mnogo, to si ti sa jos dve komsinice, i zenom mogo da uradis za jedan dan, pa jos ako su deca voljna da pomognu, onda ide....pffff >:({ :lol: pozzz

bojanh66
25-09-10, 14:12
Ovako,vec sam napisao par puta,ali ajde opet :D
Ne bavim se prodajom pilica,vec ih hranim iskljucivo samo za sebe i to po 40 komada u turnusu.
Ovaj covek kod mene ne radi po kilogramu,vec po komadu,uzima 55 dinara za komad.

Ja sam krenuo da tovim pilice pre 4 meseca,i odradio sam do sada 2 ture,svaka tura mi traje 60 dana,odnosno 2 meseca.

Za svaku turu moram da platim oko 2000-2200,zavisi kolko mi ostane zivih komada,sto na godisnjem nivou dodje na oko 12-13k dinara.

Zato hocu da kupim za sebe cerupaljku,otplatim je za godinu dana kroz svoje pilice,a usput radim i usluzno,da dodje koji dinar.

bojanh66
26-09-10, 20:57
Da li je 24000 dinara puno za ovu cerupaljku sa 6 fiseka kao sa slike i nosacem za fiseke?
Cena je bez elektromotora.
Ja mislim da je cena malo "jača",iako verovatno vredi toliko sve zajedno,izgleda kvalitetno odradjeno.
Da li biste vi kupili da ste na mom mestu ili odustali?

http://i54.tinypic.com/8wckqq.jpghttp://i55.tinypic.com/bjd72o.jpg

peto1
26-09-10, 21:13
Meni se licno ne svida plasticno bure, pre neki dan mi se raspalo na delove. Nevoli sunce i mrazeve . Nije izdrzalo 2 godine. Popucalo ko staklo.

jovanips
26-09-10, 21:30
nije valjda....pa mozda ako se lepo skladisti, nece biti problema....mozda je ono pocinkovano bolje.... ::namigivanje::

peto1
26-09-10, 21:47
Najednostavnije sto sam video kod jednog sto cerupa pilice je da je uzeo kadu od ves masine neke Niske umesto bubnja samo namontirao lim sa gumama kao i okolo, imotor je od ves masine orginal na malim obrtajima. Stavlja po 4 komada za minut ocerupano. Nekosta ga nista samo sto je radio. Stavio tri noge sa srafovima da odigne od zemlje i gotovo. Ako ga navatam cu da uslikam prosto ko pasulj a fercera boli glava. Sve je od te ves masine osovina lezajevi semering motor remenica ma dabe kaze dobio kao neispravna i sam prepravio.

bojanh66
26-09-10, 22:01
Ako bi mogao uslikati da vidim kako to izgleda,hvala.

peto1
26-09-10, 22:08
Moracu ici kod ovih kod kojih je radio da ih pitam gde stanuje pa cu videti.

piledebelo
27-09-10, 16:43
onu cerupaljku sa plasticnim buretom zaboravi,levkovi za klanje su dobri.Ja cerupam po komadu 25 din. a komplet sa vadjenjem creva je 40,mada mi je ta cena zadnje dve godine mislim da cu je podici za 5 dinara .Dobru i pravu cerupaljku sa motorom nemozes da nadjes bez 400 eura,jel samo motor je oko 100 eura ,monofazni 1,1kw sporohodni do 1500 obrtaja.jako se tesko nalaze.ali ako nemislis da se bavis prodajom pilica neisplati ti se da je kupujes,slabo se gaje u privatnoj reziji pilici da bi imao toliko posla,ali ako bi gajio za prodaju i radio usluzno klanje mozda bi ti se isplatilo za godinu dve.

bojanh66
27-09-10, 17:01
Ima ovde kod mene dosta posla,znam ljude koji drze pilice za sebe i nose kod jednog coveka koji im zakolje,ocerupa i izvadi creva za 55din po komadu.

Ja bi radio za 45-50din.

Levke ce mi napraviti caletov kolega,slicne kao sa slike od pocinkovanog materijala.

Cerupaljku cu ili kupiti na vasaru za 150e ili kako idu cene.

Treba mi i mala auto prikolica za dovesti pilice kuci.

I na kraju mi treba neka velika posuda,kao polovina bureta u kojem cu suriti pilice i sto se toga tice,to mi daje najveci problem.
Ne znam,da li je moguce nekako napraviti sa termostatom da mi voda uvek ima temperaturu oko 60-65 stepeni,posto je to idealna za surenje citajuci postove u ovoj temi.

jovanips
27-09-10, 19:17
a sta ce tebi bure za surenje, kad imas cerupaljku.... ^-^ ^-^ ^-^ tebi treba plasticno bure od 200l, da ga iseces po duzini, i tu da hladis pilice, kad ih sredis, a i krv se izvlaci iz mesa na taj nacin.....sto se tice vode, potreban ti je jedan lonac da bude dublji malo, i u njega umocis pilice bre nego sto ih dtavis u cerupaljku, drzis ih oko minut...e sad oko temp.vode to ti je malo teze, najbolje je da ti provri, i onda je rashladis, do zeljene temp.ili mozes direktno iz bojlera da vadis, on ima termos i tacno vidis...... 8) pozzzz

nissan
29-09-10, 00:01
pozdravljam,dali ce neko od forumasa dolaziti skoro u bijeljinu a da ima priliku kupiti gumene prste za cerupaljku hitno mi treba 20 komada a nemam vremena skoknuti do rume da ih ja kupim

bojanh66
06-10-10, 16:30
Koji je najbolji nacin zagrevanja vode za surenje pilica?
Kako to rade ovi sto imaju posla cesto i u vecim kolicinama?

Da li je to pravljenje suraca sa termostatom i grejacem?
Ili loze sporet na drva,pa cekaju dok voda ne prokljuca?
Ili koriste ringle na plin?

sasa22
06-10-10, 16:59
Ja sam radio surac na struju za jednu klanicu. 1000l vode se greje sa 30kw grejaca sa digitalnom regulacijom temperature vode u 0,1C.Sistem dosta stabilan.Mane su mu velika potrosnja i kratak radni vek grejaca koji dosta brzo stradaju od agresivne vode.Jedno od resenja je da se dno suraca podeli u dva dela(duplo dno) i ga grejaci budu potopljeni u ulje gde bi im radni vek bio neuporedivo duzi,u za smanjenje troskova kostanja energenata ideja je da se ulazna voda doprema iz kotla koji bi radio na biomasu + produkte surenja (perje) a vodu bi gejao na 95% zadate temperature.Da jos napomenem da je to radjeno za klanicu koja kolje 500kom/h a sad vi to umanjite za svoje porebe

robins
03-12-10, 20:52
Moj rodjak pravi cerupaljke za pilice od burica i delova od ves masine a evo i nekih slika kako izgledaju.

http://img2.imagetitan.com/img2/small/42/42_cerupaljkamala.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=42_cerupaljkamala.jpg)http://img2.imagetitan.com/img2/small/42/42_cerupaljka2.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=42_cerupaljka2.jpg)http://img2.imagetitan.com/img2/small/42/42_cerupaljka3.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=42_cerupaljka3.jpg)

valjevac
04-12-10, 08:28
Čerupaljke sa slike su Ok ali u onu cenu od 150EU treba dodati i cenu motora tako da to nije baš ni povoljno a lepo je a oko.Još nisam siguran da li lim ima neku zaštitu.

robins
04-12-10, 19:48
Njih pravi moj komsija a svaka cena je stvar dogovora pa mislim da moze biti i manja. Sto se tice kvaliteta stvarno je dobar i najvaznije je da su gume kvalitetne a one se mogu nabaviti i za 12 dinara i za 25 dinara. Ove od 12 din mogu da urade do 100 pilica i onda sve popucaju a ovaj kupuje provereno one kvalitetnije. Imam skice i za nju pa ih mogu postaviti u Caffeu u novoj temi Uradi sam gde sam postavio skice kako se pravi mesaona stocne hrane a imam i skice za mlin cericar-prekrupac pa cu ih sutra postaviti.

robins
06-12-10, 20:23
Evo nekih linkova kako rade neke cerupaljke pilica. Ima ih i home made i profi.

http://www.youtube.com/watch?v=--bnCCE_4uI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=pn_WXI5qYQ8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=7-8wfvcSyD8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ozNNlrT_QUY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-LAPwOSFJm4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=nsy_P5YPVOI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=8q7SxKgGBI0

valjevac
07-12-10, 21:37
robins

Tvoji prilozi na temu odgoja brojlera su uvek bili interensantni i poučni.Hvala ti na ovim prilozima na temu čerupaljki.Častim turu >:({

robins
07-12-10, 21:43
Ma uvek sam za >:({ >:({

Đuro 70
12-12-10, 19:00
Ajde molim te Robins postavi i te skice jer planiram praviti za sebe jednu čerupaljku od bubnja od veš mašine koji je od rosvaja. Jednu sam sa rođakom napravio kao popola ali je on sve na svoju ruku radio pa mi se nesviđaju neke stvari a neda sebi čovjek reći ništa. Interesuje me koliko je ploča manjeg prečnika od bubnja i još neke sitnice a ploču bih od rosvaja da napravim da mi nerđa. Ova na slici mi izgleda fino pa reko da vidim dimenzije i pojedinosti! Veliki Pozdrav!

Maestro
12-12-10, 19:32
Ajde molim te Robins .................................da napravim da mi nerđa. Ova na.....................i! Veliki Pozdrav

Đuro,

Dobrodošao na naš Forum, vidim veliku aktivnost na ovom Forumu, praktično svi postovi oko "Čerupaljke", ali molim te predstavi nam se onako domaćinski kako dolikuje, što je inače red kada se negde dolazi, a ljudi te ne poznaju !?

To se radi u Caffe-u, kao i ostali: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0

bojanh66
12-12-10, 19:50
Ajde molim te Robins postavi i te skice jer planiram praviti za sebe jednu čerupaljku od bubnja od veš mašine koji je od rosvaja. Jednu sam sa rođakom napravio kao popola ali je on sve na svoju ruku radio pa mi se nesviđaju neke stvari a neda sebi čovjek reći ništa. Interesuje me koliko je ploča manjeg prečnika od bubnja i još neke sitnice a ploču bih od rosvaja da napravim da mi nerđa. Ova na slici mi izgleda fino pa reko da vidim dimenzije i pojedinosti! Veliki Pozdrav!

Postavice uskoro,za koji dan :D,bez brige.
Samo da covek uhvati malo vremena.

tomo555
15-01-11, 20:26
Pozdrav prijatelji,jel bi mogao mi netko poslati poštom te gumene prste za čerupaljku.Toga kod nas nema,a žena će mi mozak popiti ako joj ne napravim.ako ima tko da mi to riješi nek mi se javi u p.p. pa čemo se dogovoriti i za pare.

robins
15-01-11, 22:53
Meni je pre par dana stigao mejl u kome neki proizvodjac gumenih proizvoda nudi gumene prste.

Iz proizvodnog programa naše firme izdvajamo:
Gumeni prst za čerupanje pilića
Za dalje informacije pozovite nas na
011/2562052 ili 064/1313522

Cena koju sam bas danas video na vasaru u Palanci bi trebala biti do 20din a skoro svi sada salju nekom brzom postom.

tomo555
15-01-11, 23:00
E puno hvala.odmah ću u ponedjeljak da nazovem.žena čim je vidjela čerupaljku sjela mi za vrat da joj moram napraviti,a ovdje kod nas traže i po 250 eura za gotovu.

robins
15-01-11, 23:22
Kupi prste, metalno bure od 200l i nadji staru ves masinu. Uz polovan elektro motor od 0,75kW (kao od mesalice za beton) i malo cevi 20x20mm i jednu okruglu plocu od 5mm debljine sve to ne moze da te kosta vise od 100E. Sve to moze da sklopi neko ko se imalo razume u bravariju. A cerupaljka je inace spas za zene, kad joj napravis ima da te voli vise nego ikad. >:({

ZORAN.BNS
19-01-11, 09:33
[quote=robins ]
. . . . . A cerupaljka je inace spas za zene, . . .
Ama spas je i za mene :D . Evo kako izgleda moja čerupaljka i šurilica koje sam pravio pre par godina i super radi. http://i56.tinypic.com/s1pwrp.jpg

tomo555
19-01-11, 18:56
ja sam svoju tek počeo pravit ali me zanima koliko ti je trebalo tih gumenih prstića

Duško58
19-01-11, 19:50
@ tomo555
Otvori trecu stranu ove teme, tamo je nas clan piledebelo lepo sve opisao. A moje misljenje je da broj prstiju odgovara velicini bubnja.

robins
19-01-11, 22:04
Pa ljudi nije to masina sa kompjuterskim upravljanjem. Gume mozete stavljati i na 100mm a i na 150mm razmaka a mogu biti i u 4 puna reda ili da u gornja dva reda gume mogu biti redje postavljene. U svakom slucaju ce da radi. vazno je da se donja ploca vrti na oko 200 do 250 obrtaja u minuti i da voda za surenje bude na temperaturi od oko 60C. Vidjao sam dobre termometre sa metalnom cevcicom koji mogu da sluze za merenje temperature vode a i za merenje temperature mesa kada se peku prasici ili jaganjci. Rade veoma lepo a cena im je oko 300 dinara a video sam ih u home cetru kod sajma u Beogradu. Kod cerupaljki sam video i jednu inovaciju u vidu kruzno savijenog i izbusenog creva kroz koje ide hladna voda i ispira perije sa cerupaljke.

tomo555
21-01-11, 20:13
vidio sam to sa crijevom na youtubeu..stvarno zgodno,ma nije problem napraviti...bubanj i elektro motor sam riješio još čekam gumene prste...

bojanh66
24-01-11, 18:23
U fazi sam zavrsavanja cerupaljke,napravili smo cale i ja od bubnja ves masine.

Imam 2 pitanja.

1. da li je 10cm razmaka dovoljno da bude od reda do reda i od prsta do prsta u istom redu ili treba drugacije rastojanje ?

2.koliko mi treba gumenih prstiju,treba veceras da zovem coveka pa da mi to sutra posalje,a ne znam koliko da uzmem?

Đuro 70
24-01-11, 21:18
Ja sam takođe pravio od bubnja veš mašine i kupio sam oko 150 prstiju u Rumi na vašeru ali mislim da mi je oko 110 iskorišteno ali zavisi koliko ćeš redi stavljati tj bušiti u bubnju. A mislim da mi je takođe razmak oko 10 cm od prsta do prsta ali ako staviš i češće bar u donjoj ploči neće da škodi . Gledaj da nabaviš dobre prste a ako ti kakav ostane neka ih u rezervi neće se pokvariti. Mislim da nisu skupi 18 do 20 dinara po komadu. Veliki pozdrav i javi kako funkcioniše mašina kad je napravite !

mario2p
24-01-11, 22:38
dali mi tko može poštom poslat na kučnu adresu gumene prstiče za čerupaljku piliča jer u hrvatskoj su pre skupi?

valjevac
25-01-11, 07:50
dali mi tko može poštom poslat na kučnu adresu gumene prstiče za čerupaljku piliča jer u hrvatskoj su pre skupi?
Prijatelj foruma

Odg: Čerupanje tovljenih brojlera
« Odgovor #66 poslato: 15.01.2011, 22:53 »

--------------------------------------------------------------------------------

Meni je pre par dana stigao mejl u kome neki proizvodjac gumenih proizvoda nudi gumene prste.

Iz proizvodnog programa naše firme izdvajamo:
Gumeni prst za čerupanje pilića
Za dalje informacije pozovite nas na
011/2562052 ili 064/1313522

Cena koju sam bas danas video na vasaru u Palanci bi trebala biti do 20din a

Mario evo ti info koji je izbacio Robins.Upotrebi ga

bojanh66
25-01-11, 09:54
Gumene prste planiram da narucim od:

Lazic Milenko
Djure Jaksica 7
Indjija - Radnja "Polet"

Nije reklama,nego sam postavio informacije,zato sto me zanima jel uzimao neko gumene prste kod tog coveka i da li su kvalitetni ili ne?
Jedan covek kod koga sam bio da mi pokaze cerupaljku kako funkcionise,uzeo je gumene prste na vasaru kod nas pre 2 godine i jos uvek mu traju,popucalo je oko 10-ak komada samo...
Cena 18 dinara na vecu kolicinu,dakle od 100 komada pa navise.
Meni bi taman trebalo jedno 150 da uzmem da imam i u rezervi ako slucajno nekad pukne neki.
Mada,sto se tice razmaka,da li bi bilo bolje sto gusce staviti prste sa strane?
Recimo umesto 10cm razmaka,da bude jedno 7cm ?

Đuro 70
25-01-11, 17:45
Ja sam kupio u Rumi na vašaru od vlasnika te radnje koja se zove Polet a on Milenko. Prsti su dobri i mislim da se nećeš pokajati ako od njega uzmeš jer mi je on garantovao da su dobri i da nepucaju. A mislim da su koštali 18 dinara po komadu na veću količinu, tj. 150.

mladen_m
25-01-11, 19:28
Pozdrav svima

Posto nisam iz Srbije da li mi neko moze nabaviti broj telefona od radnje "Polet" iz Indjije.
Unaprijed hvala.

Maestro
25-01-11, 20:00
Pozdrav svima

Posto nisam iz Srbije da li mi neko moze nabaviti broj telefona od radnje "Polet" iz Indjije.
Unaprijed hvala.

Može telefon, ali predhodno da nam s e predstaviš u Caffe-u, kao što to svi čine!!

Iako se ne predstaviš, evo telefona!!!

Milenko Lazić, Indjija

tel. +381-22-556-403

bojanh66
25-01-11, 20:22
Danas sam popricao sa Milenkom,rekao mi je da 10 godina proizvodi prste i da garantuje za kvalitet.
Porucio sam 150 komada,komad 18 dinara posto je veca kolicina u pitanju.

A sto se tice razmaka,prvo cu izbusiti razmak u istom redu izmedju prstiju na 10cm,a ako ne bude cerupalo dobro,onda cu izmedju jos dodati po 1 gumeni prst.

zeko
25-01-11, 21:45
U fazi sam zavrsavanja cerupaljke,napravili smo cale i ja od bubnja ves masine.

Imam 2 pitanja.

1. da li je 10cm razmaka dovoljno da bude od reda do reda i od prsta do prsta u istom redu ili treba drugacije rastojanje ?

2.koliko mi treba gumenih prstiju,treba veceras da zovem coveka pa da mi to sutra posalje,a ne znam koliko da uzmem?

moja čerupaljka je isto napravljena od bubnja veš mašine razmak u redu 8cm i između redova isto 8cm u tri rede
utrošio tačno 100 prstiju i radi odlično ne lomi i nije plavo meso pileta

robins
25-01-11, 22:18
Gumeni prsti nisu skupi a od viska glava ne boli. Koliko mi je poznato razmak izmedju prstiju kod ovih mojih komsija je 75mm ( i izmedju redova je isti). Pazite samo da najnizi red prstiju na buretu bude za oko 30 mm nizi od vrhova vertikalnih prstiju na ploci. Vrhovi tih prstiju moraju da se skrate za 20mm. Ovo sam objasnio vec u temi Uradi sam pa da se ne ponavljam a radi se da ne bi propadale noge i da se pilici ne cepaju.

mario2p
30-01-11, 21:43
tko zna email adresu radnje"polet" iz indjije?

tomo555
31-01-11, 08:30
nemam adresu ali zvao sam ih.ne mogu nam poslat u rh,kažu da je problem granica.ali svakog 15. u mjesecu budu na vašaru u Šidu,pa razišljam da ovaj mjesec odem do Šida.nije mi preko svijeta..za 100 komada traži nekih 20 eurića.ako hoćeš javi pa će mo se dogovoriti.. >:({

Post je spojen: 1296459093________________________________________ _________
usput i adresa ti piše malo gore višlje...

mario2p
31-01-11, 11:37
Čut čemo se prije petnaestog. možda tko moj bude išo u srbiju. www adresu a ne kučnu tražim.

bojanh66
07-02-11, 17:33
Juce sam isprobao surac i cerupaljku na svojim pilicima i rade extra,ponekad zaglavi nogu ili polomi krilo,ali nema veze,na 60 pilica mozda je polomilo krilo na 4-5 komada.

Nego,zanima me kako se krece cena usluznog ciscenja pilica u vasem kraju i jel ide po kilazi ili po komadu?

Ja sam mislio da krenem sa 50 dinara po komadu da radim usluge,jedan drugi lik radi sa 55 dinara.

ZORAN.BNS
08-02-11, 17:59
Juce sam isprobao surac i cerupaljku na svojim pilicima i rade extra,ponekad zaglavi nogu ili polomi krilo,ali nema veze,na 60 pilica mozda je polomilo krilo na 4-5 komada.

:<<> Ne bi smelo to da se dešava. Verovatno ti je veliki razmak između dna i strane.A što se tiče cene uslužnog čišćenja kod nas je ja mislim 30 - 40 din.

bojanh66
09-02-11, 09:39
Jeste,malo je veci razmak izmedju donje ploce i bubnja,ali tako je to...nismo nista skracivali tu,odnosno nismo skracivali donju rotirajucu plocu,kakva je bila,takvu smo je namontirali.

ZORAN.BNS
09-02-11, 14:18
Probaj staviti na donju ploču okolo keder gumu što ide na vrata auta možda malo da smanji taj razmak.

bojanh66
09-02-11, 15:17
Probacemo pa cemo videti kako ide :)
E sad jedno pitanje za ljude koji duze vreme koriste cerupaljku:

Da li pre nego sto ubacite pile u cerupaljku secete noge ili pustite da se pile malo provrti pa tek onda odsecete noge?

Kako je bolje raditi?

Moj cale je od samog pocetka uvek ubacivao celo pile u cerupaljku,mada bih ja uvek prvo odsekao noge da ne zaglavljuje u cerupaljci.

Jos nesto:
posto ne mogu sam da radim taj posao,treba mi radnica i nasao sam radnicu,ali ne znam kako da je placam.
da li procenat ukupne zarade ili po satu recimo ?
da li je u redu dati 20% ukupne dnevne zarade?
naprimer ako odradim 100 pilica po 50 dinara,to je 5000 dinara,radnici ide 1000 dinara.
ne znam jel to ok ili drugaciji dogovor da pravimo?

ZORAN.BNS
09-02-11, 16:22
Ja kad ošurim pile stavim ga u čerupaljku i ne vadim dok ne bude gotovo, posle na stolu odsecam noge i dalje se čisti. A što se tiče radnice naj bolje je da odradiš ;D} ili da platiš po satu koliko je satnica kod vas.

zeko
09-02-11, 19:58
Evo kako izgleda moja mašina

http://img138.imageshack.us/img138/1850/fotografija0010l.jpg (http://img138.imageshack.us/i/fotografija0010l.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

bojanh66
10-02-11, 14:15
Lepo.
Jel radis usluzno ili samo za sebe ?

zeko
11-02-11, 00:36
Najviše sebi i drugovima mada uleti i neka mušterija kada imam vremena >:D

robins
11-02-11, 10:14
Propadanje o se sprecava tako sto se donji red guma na buretu ili red guma po obodu ploce skrati za nekih 20 mm. Skracuju se ili jedne ili druge a nikako i jedne i druge. Okrugla ploca treba da je manja od precnika bureta za 80 do 100mm po precniku a razmak izmedju ova dva reda guma treba bude oko 10mm.

http://thumbnails31.imagebam.com/11905/30f022119043188.jpg (http://www.imagebam.com/image/30f022119043188) http://thumbnails33.imagebam.com/11905/b41e26119043201.jpg (http://www.imagebam.com/image/b41e26119043201)

Na ovaj nacin ne dolazi do propadanja i loma nogu ili krila kod cerupanja a dobro je napraviti i levke za klanje jer se cesto desava da pile polomi noge ili krila prilikom klanja.

mario2p
11-02-11, 12:40
robins koji ti je promjer bureta i koji broj okretaja imaš na okrugloj ploči?

Maestro
11-02-11, 14:34
robins koji ti je promjer bureta i koji broj okretaja imaš na okrugloj ploči?

Uz dobrodošlicu na Forum, samo podsećanje da je, posle četiri napisana post-a, krajnje vreme da se predstavite na mestu za to predvidjenom: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0, nakraće o sebi kako to i ostali čine !!!

robins
11-02-11, 19:52
Ljudi zasto vas mrzi da malo izlistate temu jer sam se trudio da iznesem konkretne podatke o svemu sto pisem. Na 5. strani ove teme imate i o broju obrtaja i razmaku guma a vidi se da je bure od goriva (takodje pisano vise puta). U ovoj i temi Uradi sam ima toliko podataka da svako moze da napravi i cerupaljku a i druge masine. ^-^ ^-^ ^-^

robins
14-02-11, 14:59
Evo i skice za cerupaljku mada mislim da sam je vec negde postavio.

http://thumbnails37.imagebam.com/11949/9d9bf7119487753.jpg (http://www.imagebam.com/image/9d9bf7119487753)

Nisam zalepio link

http://thumbnails37.imagebam.com/11949/9d9bf7119487753.jpg (http://www.imagebam.com/image/9d9bf7119487753)

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=44_skicacerupaljke2.jpg

lovac luka
09-03-11, 17:27
malo sam bistrio na tu temu sto kazu i poceo da pravim čerupaljke radim je od cevi 20 x30 mm i pocinkovanog bureta u kompletu sa surilicom zapremina surilice 140 litara duplo dno zbog grejaca da pile nebi doslo u kontakt sa njima grejaci 2x po 3 kw+ termostat temperatura se podesava po zelji i u zavisnosti sta se suri sve to osigurano sa kontrolnim lampicama i automatskim osiguracima za svaki grejac poseban osigurac i grebenasti prekidac, čerupaljka zapremine 70 litara ili 5 pilica po 3 kile zajedno 140 duram prstiju motor trofazni o,75kw trofazni iz razloga podela faza po grejacima ko se razume znace da je tako bolje i sigurnije za svaku fazu na motoru poseban osigurac i kontrolna lampica i naravno grebenasti prekidac dva smera motora sve zice silikonske zbog vode i grejanja kontrolni ormaric gde je sva struja upakovana, masina je mobilna na dva punjena točka od kolica moze da se kaci za auto teska je oko 150 kila po zelji pravim i cele plastificirane cena sve komplet 700e

Post je spojen: 1299689750________________________________________ _________
postavicu slike masine mi smo radili u toj masini prasice nikakav problem ocisti prase kao u kasapnici.Potreban materijal
cev kvadratna 20x30mm 12m
L proofil 30x30mm 2m
cev 3/4cola 1m
cev1/2 cola 3m
lim pocinkovani 1 tabla
pocinkovano bure 200lit
kuciste bubnja i nosac bubnja i remenica sa 5 kraka od ves masine
orman za struju
motor o,75kw 380v
grejac 3kw dva komada i termo prekidac za kontrolu temperature manuelni sa hermetickom kutijom i sondom
osigurac automatski 16a 5 komada kontolna lampica 5 kom
grebenasti prekidac jednostrani 2 komada dvostrani 1 komad
duram prsti 140 kom
apsorber udara 3 kom
tockovi gumeni punjeni 2 kom
i jos dosta sitnica zica buzira srafova i najvise zivaca pa izracunajte koliko kosta samogradnja

Beca
29-03-11, 12:48
Evo sklapam svoju čerupaljku, jedino što me brine je što imam trofazni motor koji ima 2840 o/min i sa remenicama mogu da spustim broj obrtaja na nekih 500 o/min na ploči sa gumama .... Znam da je Robins pisao da je idealno 250 o/min, ali ovaj motor mi je "zaludan", a da ne bih kupovao drugi sa manjom brzinom, da li je neko probao sa većom brzinom i da li može da prođe a da se pile ne ponaša u čerupaljci kao da vozi "zid smrti" u luna parku... ^-^
Pozdrav svima

@lovac luka, šta bi sa slikama ?

radujko
09-06-11, 23:20
dal neko moze da mi pomogne imam elektro motor od ves masine i njega sam ugradio u cerupaljku al sada ne znam kako smanjiti broj obrtaja i kako da povezem i koliku remenicu da stavim da smanjim broj obrtaja hvala unapred

damii
10-06-11, 08:50
dajte neke dimenzije levka....da isecem od lima i zavarim kod majstora na brzinu 5/6 kom.... dajte dimenzije otvorenog levka,ne savijenog,da se ne maltretiram da pravim sablone od novina i to....

Beca
10-06-11, 09:50
Evo po ovim dimenzijama sam napravio sebi levkove od pocinkovanog lima

http://img143.imageshack.us/img143/5738/unled3k.jpg

SAMA
12-07-11, 01:38
Neki to rade i ovako.
http://www.youtube.com/watch?v=QvR3FvZEi-c&feature=related

radujko
21-07-11, 11:56
motor od ves masine je cista glupost a vidim da neki govore da moze da se koristi za cerupanje pilica , moze samo ako su u pitanju "vrabci"

SAMA
21-07-11, 14:28
Slazem se sa prethodnim kolegom,a dodatna stvar je sto je taj motor otvoren i nije zgodno da dodje u dodir sa vodom i mokrim perijem.Ljudi moze neko da strada za sitne pare.Zatvoreni motor 950 obrtaja 0,75kw moze se naci za 30 tak evra.Vredi li zivota.Isto je i sa kosacicama za travu.Jeste:){{,ali neki ga koriste,radi,ali dokle ce.

bobanvrb
02-10-11, 21:51
Do smrti kume.

lepenica
28-12-11, 23:19
[Cemu ti sluzi onaj plasticni obod od creva?QUOTE=robins;249275]Propadanje o se sprecava tako sto se donji red guma na buretu ili red guma po obodu ploce skrati za nekih 20 mm. Skracuju se ili jedne ili druge a nikako i jedne i druge. Okrugla ploca treba da je manja od precnika bureta za 80 do 100mm po precniku a razmak izmedju ova dva reda guma treba bude oko 10mm.

http://thumbnails31.imagebam.com/11905/30f022119043188.jpg (http://www.imagebam.com/image/30f022119043188) http://thumbnails33.imagebam.com/11905/b41e26119043201.jpg (http://www.imagebam.com/image/b41e26119043201)

Na ovaj nacin ne dolazi do propadanja i loma nogu ili krila kod cerupanja a dobro je napraviti i levke za klanje jer se cesto desava da pile polomi noge ili krila prilikom klanja.[/QUOTE]

SAMA
29-12-11, 10:04
Taj plasticni obod je voda,koja se pusta s vremena na vreme,da spira perije koje se nahvata na obodu cerupaljke.Na njemu ima rupice,a na dovodu kuglicasti ventil.Kad se pilici izvade,pusti se voda,spere cerupalka,pa jovo nanovo.Nije neophodno,ali je jako prakticno.

Kotaran S.
27-02-12, 17:31
Pozdrav društvo. Pravim čarupaljku za piliće pravimo od kade veš mašine stavljačemo ravnu ploču dole pa me interesuje kolilo treba da bude debljina ploče i koliko treba da bude taj krug manji od kade.

Duško58
27-02-12, 17:38
Pozdrav društvo. Pravim čarupaljku za piliće pravimo od kade veš mašine stavljačemo ravnu ploču dole pa me interesuje kolilo treba da bude debljina ploče i koliko treba da bude taj krug manji od kade.

Pozdrav kolega i dobro nam dosao. Prelistaj malo unazad stranice ove teme i sve ces lepo naci. Potrudi se malo.>:({

robertbat
08-05-12, 10:47
ko vrsi klanje i cerupanje pilica novi sad.treba mi za 24.5 i koja je cena

mita22
14-05-12, 18:08
i ja bih pitao kao i clan - Beca (Evo sklapam svoju čerupaljku, jedino što me brine je što imam trofazni motor koji ima 2840 o/min i sa remenicama mogu da spustim broj obrtaja na nekih 500 o/min na ploči sa gumama .... Znam da je Robins pisao da je idealno 250 o/min, ) mene samo zanima dali moze da se cerupa sa 500 o/min ili ne.

SAMA
14-05-12, 19:01
Mnogo ce ga izudarati i mozda pokidati.Bolje smanjuj.

feniks2
02-01-13, 21:56
Citao sam mnogo o perutaljkama za pilad, pa sam odlucio da napravim jednu za svoje potrebe. Meni ne treba nekog velikog kapaciteta. Nasao sam jednu staru ves masinu od koje sam iskoristio bubnjeve tj. onaj veliki bubanj kojem sam odsjekao zadno da bi perke mogle da ispadaju. I iskoristio onaj rosvajdni dio bubnja koji se okrece u onom velikom. Tako da sam kod rosvajdnog bubnja samo iskoristio zadno koje ce se okretati. i tako sam dobio visinu velikog bubnja od 35cm precnik velikog bubnja je 50cm a precnik zadna koji se okrece u velikom bubnju je 45cm tako da je za 2.5cm uzi i tako ima prostora za perije. to su sve dimenzije mjerene bez onih gumenih prstiju. Jedino sto ce da mi bude problem jeste motor moram da nadjem neki pogodan motor za to. Onaj od ves masine msm da ne moze jer kad sam ga ukljucio na naj vecu brzinu na pocetku polako ubrzava pa tako moze da se zaustavi. Pa neznam bas da li ce on odgovarati za perutaljku.
Molio bih clanove da mi pomognu da kazu svoje misljenje na sve ovo do sad sto sam napisao i da mi daju neki koristan savjet. Hvala. ;)

kinez
02-01-13, 22:03
tesko ces da izbusis rupe u rosvaj za gumene prste

dudovcanin
02-01-13, 22:58
Motor od mesalice.

SAMA
02-01-13, 23:08
Motor od mesalice je sasvim OK,uz odgovarajucu remenicu,da se broj obrtaja smanji na oko 250.Motor od ves masine prvo sto ne moze,a plus je i veoma opasan.Naime otvoren je,a prilikom cerupanja moze voda uci u njega,sto sigurno ne bi valjalo.Znaci isklucivo zatvoren motor 0,55 ili 0,75kW

feniks2
03-01-13, 21:18
E hvala vam puno na ovome, znaci potrebno je samo motor da pronadjem od mjesalice i to je to. a sto se tice ove moje konstrukcije kakvi su vam utisci mislim da je dobro zamisljeno...

feniks2
17-01-13, 08:51
Napravio sam cerupaljku od ves masine u plocu mi je stalo 30kom. prstiju i na ploci sam skratio prste koji se nalaze na obodu ploce a zidne prste nisam skracivao pa me interesuje treba li skracivati i zidne

SAMA
17-01-13, 08:57
Zidne ne treba skracivati.

bojanh66
05-02-13, 10:02
Po kojoj ceni se naplacuje cerupanje koka nosilja ?

SAMA
05-02-13, 10:45
Isto kao i tovni.Posao je isti.Kod mene je 60 dinara,sa vadjenjem iznutrica.

nikola_VUK
05-02-13, 12:35
Zar ne bi trebalo da je malo skuplje jer je malo veći posao?

Duško58
05-02-13, 16:51
I kod mene 60 dinara po komadu.

SAMA
05-02-13, 17:31
Zar ne bi trebalo da je malo skuplje jer je malo veći posao?
Zasto je veci posao.^-^ Kokoske se lakse cerupaju,jer su matore i imaju jacu kozu.Ide jaca voda i ne mogu se pocepati za razliku od tovnih.Osim toga moze i vise komada istovremeno u cerupaljku.

SAMA
02-01-14, 20:28
http://www.youtube.com/watch?v=e_6oATYTh5o

German hunting terrier | Jagdterrier