Psenica Euclide

b_a_t_a

Član
Učlanjen(a)
21 Nov 2009
Poruka
756
Lokacija
Novi Becej
Zna li neko nesto vise o ovoj sorti psenice?Ima li ko iskustva sa njom?Znam samo da je Francuskog porekla i setvena norma 175 kg/ha.
2m31dtd.jpg
 
zao mi je sto ljudi u srbiji ne mogu da smisle bolji posao od uvoza neke robe. nije ni cudo sto smo tu gde smo.
 
kako vam izgleda ova psenica sto ste posejali ,trenutno
ja sam jurio da kupim ovo seme da probam i jedino sam u mitrovici nasao ali mi je bilo daleko da idem jer niam planirao bas mnogo da posejem ovu sortu
 
@ Worm iskreno da ti kazem dosta lose izgleda iako je posejana u optimalnom roku 25 oktobra.Bacio sam 120 kg 3x16 i 150 kg san-a po jutru.Na kraju cemo videti kakav ce rod biti,ali po sadasnjem izgledu ne obecava puno.Slabo se izbokorila.
 
@ Worm iskreno da ti kazem dosta lose izgleda iako je posejana u optimalnom roku 25 oktobra.Bacio sam 120 kg 3x16 i 150 kg san-a po jutru.Na kraju cemo videti kakav ce rod biti,ali po sadasnjem izgledu ne obecava puno.Slabo se izbokorila.
Nazalost i kod mene je takav slucaj,lose izgleda,a dobila je 200kg/kj npk i 150kg/kj san-a.
 
ljudi a jel neko zna gde mogu da nabavim jaru psenicu,bilo semensku ili od nekog proverenog gazde proslogodisnji rod pa bih je sam doradjivo?i da pitanje je off ali izvinite.
 
Vec sam napisao koliko sam bacio dubreta,prskano je meteorom,sejano 15.10.
Posto je to drzavna zemlja,ja sam zadovoljan koliko je rodila.Za bokorenje,nemam pojma.
 
Nazad
Vrh