Arenda- pravila, obicaji....

Taj sto daje 180-200e je do letos imao samo IMT 558 pa je sad digao kredit i kupio nov traktor za koji nema posla,pa sad na silu trazi zemlju da radi sto vise da uposli masinu.
 
znaci 400 evrazakup .ses kukuruz 100 evra seme.djubre400kila djubre kazi 160 evra i 100 evra gorivo.i 1160 evra.kazi ga 8 tona kukuruz po 19 dinara.znaci1600evra.znaci vama ostaje44o evra po ha lepa suma i puta 10 ha lepo nema sta.
 
Racunao sam ja isplati se dati 200e po cenama i prinosu od lane i ove godine,ali koliko je realno takvih godina pogodnih za nas paore ?
 
kod mene je hektar 100e a ima i za dzabe da se nadje ja sam npr naso tablu pored moje 6ha 150e i tako da radim tu i mestu 13 ha 6 +7 isplati se placati ali da je cena jos malo bola bilo bi:cool: ali dobro je i ovako
 
@Sandor lutrija je nama postenima koji hocemo u napred da platimo,ali je sigurica onima sto plate kad budu imali a ne bude im trebalo.


@Milan jel se secas ti neke godine kao lane i ove godine da je i odlicno rodilo i da je odlicna cena ? Ja se bome ne secam da nas je u zadnjih 10ak godina tako posra.. . Ako dodje sledeca godina da prinos soje bude 8-12po kj kao sto je bilo ili bude prinos 17-18meteri po kj kao sto je prosek visegodisnji kod mene u kraju a cena bude kao lanjska 28din kako platiti arendu ili ako platim de sam ja u toj prici ?
 
znaci 400 evrazakup .ses kukuruz 100 evra seme.djubre400kila djubre kazi 160 evra i 100 evra gorivo.i 1160 evra.kazi ga 8 tona kukuruz po 19 dinara.znaci1600evra.znaci vama ostaje44o evra po ha lepa suma i puta 10 ha lepo nema sta.

Ne puta 10ha, pre puta 100ha, a to je za zemlju koja je u zakupu, a za svoju u vlasnistvu i mnogo vise, pa ti vidi koja je to ::novac::
 
Ma, cilj je promenjiva kategorija, sklon je menjanju, ja sam mislio kada budem imao stan, zavrsicu posao, a eto sada, veci ciljevi, apetiti rastu, porodica se povecava itd. Pa mi treba opet nesto, i tako stalno. Nema konacnog cilja. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh