PDA

View Full Version : Arenda- pravila, obicaji....

Advertisement

Strane : 1 2 [3] 4

branko
21-10-12, 18:41
Ako je neko zainteresovan da radi ovde zemlju za 400 evra po jutru, nek mi se javi na pp. Odmah ću mu prepustiti i moju zemlju i arendu kompletnu.

šandor
21-10-12, 19:24
Poludeću , ceo dan razmišljam kako da platim manje za zakup . Ima par ljudi koji ama baš nisu normalni idu od kuće do kuće i nude 400 € za zakup , ali kad će to da plate ne znam . Nemogu da platim manje od 350 € ako hoću da radim ........... u vlasništvu malo imam al mora nešto da radim , nisam više pametan .

slobapatrola
21-10-12, 19:32
isto i mene muci,i odlucio sam ne dajem vise od 300,pa ko hoce hoce ...ko nece nek nadje ko daje vise.ne dajem vise od toka ni 5 para !

ban.novo selo
21-10-12, 19:45
Kazu da ce kod nas da zaseda neki odbor u crkvi koji ce da odredi koliko ce zemlja da se placa u selu ^-^ ne znam da li ce to uspeti ljudi vise u boga ne veruju

mims
21-10-12, 19:51
Otimačina je svugde, neznam samo gde će nas to dovesti. Kod se uglavno daje u hrani trenutno su digli na 600kg žita i 600 kg kukuruza a dugo godina je bilo 500+500.

milan971
21-10-12, 20:12
I meni neke stvari nisu jasne , hajde da je godina bila makar prosecna pa i da razumem to utrkivanje s cenama , ali posle ovakve godine i ovakvog stava vlade prema poljoprivredi toliko traziti a sto je jos gore i toliko davati je van pameti.

MOMOSARIC
21-10-12, 20:39
Eto seljaku niko nemože pomoći da nešto zaradi. Džaba i dobra zemlja i znanje i dobre cijene , sam će sebi na kraju istjerati pare iz džepa i opet će raditi za džaba.

ddragan
21-10-12, 20:49
Kod nas je najvise dato 270 koliko sam ja cuo.Ja sam placao 250 i 260 eura lanac.Ovo od 400e je bas preterano.

MOMOSARIC
21-10-12, 20:59
Ništa nije slučajno , matematički bi trebalo da je godišnji zakup = cijena zemlje / godišnja kamata ili obrnuto cijena zemlje = zakup X godišnja kamata .
Sad neznam šta je tu šta potjeralo gore , tj šta je starije kokoš il jaje ali kod vas je pretjerano i cijena zemlje i zakup.

Na primjer ako je cijena 2500e / recimo 8 (%) kamata , znači da bi zakup trebao biti 312e .

bojcetic
21-10-12, 21:03
8% kamate ima samo u banana drzavama sa rizicnim poslovima...
Kod nas 1kj 6000e, zakup 300e. Kamata ispada 5%.

mims
21-10-12, 21:09
Mislim da tu ima više stvari, neka me neko ispravi/dopuni:

- kad više radim, veći sam gazda i bolji od svih drugih - hipotetički ne lično
- kad nekom uzmem zemlju gušim direktnu konkurenciju
- kad nas bar 75% trgovine je prethodni zakup tj. ni nebude na prodaju nego se samo čuje da je prodato, a često ni to
- ima puno laganja sa obe strane, zakupodavci da bi dobili više a zakupci da se prave važni pa sami sebi skaču u stomak
- ima puno zavisti i zlobe i najalaviji su oni koji su nekad bili jako siromašni pa su ovaj ili onaj način nešto stekli
- digitron je vrlo skupa sprava
- ide se na rizik pa ako opali opali a ako ne vidimo se na drugo ročište

MOMOSARIC
21-10-12, 21:10
Pa ako naše države nisu banane , koje su? Moglo bi se postaviti i tako da neko recimo digne kredit , kupi zemlju za te pare , izda pod zakup i od zakupa otplaćuje kamate . To bi bila teoretski max cijena zemlje ili min cijena zakupa . Ko uspije da nadje nešto preko toga to mu je zarada.
E sad ako je to ujednačeno implicira da je neko uložio dosta para dabi prelivao iz šupljeg u prazno ali to se popularno zove "pranje" , ....
možda u tom grmu leži zec ...

marko22
21-10-12, 21:19
Treba placati u robi, tj onome sto se skine, pa ako im je to 400 eura nek im bude. Ako misle da 800-1000 kg psenice ili kukuruza toliko vredi, neka im.

bojcetic
21-10-12, 21:27
@marko22
Zar bi ti dao za 1000kg psenice, ako mozes dobiti 300e/kj?

@mims
Ima i toga. Uvek je bilo da neko kupuje traktor za selo, a ne za sebe...

branko
21-10-12, 21:33
Ima ovde u komšijskom selu kao da nije kao svuda. Tamo ne odlaze ovi što preotimaju zemlju. Tamo odvajkada važi princip: ako neki pametnjaković nekome preotme zemlju, tom zemljom tokom godine svi prolaze, pa kome se isplati...

ddragan
21-10-12, 21:38
Treba placati u robi, tj onome sto se skine, pa ako im je to 400 eura nek im bude. Ako misle da 800-1000 kg psenice ili kukuruza toliko vredi, neka im.To placanje u robi kod nas u selu ne postoji.Imas 2 mogucnosti samo.Da das pare i to bez pogadjanja sa zakupodavcem,znaci koliko ti kaze to je cena i nema nista ispod ili odustajes,i u roku od 2 sata ta zemlja je prodata drugom, uvek ima ko hoce da plati.Jednostavno konkurencija je ogromna.

bojcetic
21-10-12, 21:38
@branko
Vojka u pitanju?

marko22
21-10-12, 21:42
Ma razumem ja sta pricate, ali vam govorim koliko je to nerealno. Ako se u mnogim zemljama, a mnogo vecim od nase, tako placa, koje onda mi ludilo izigravamo. Da se ne lazemo, sve sto je nerealno, dodje na realno. I stanovi su bili, samo daj, pa onda mucak. I automobili takodje, a sad lizing kuce sve odreda minus. Tako ce biti i sa ovih 400 e/kj. Onog momenata kad prihod po hektaru bude do 1000 eura, usledice prizemljenje.

ddragan
21-10-12, 21:54
Znaju to i zakupodavci da je nerealno,ali moze im se trenutno i to koriste.

Matic
21-10-12, 21:59
Meni nije bitno što je zakup toliki koliki je ali mi jako smeta kao i većini što dolaze kojekakvi jebivetri(oprostite na izrazu)i podižu cene što zakupa što kupovine zemlje na večito.Idite tamo odakle ste došli pa se tamo natkurivajte ako ste toliko kadri za to.

marko22
22-10-12, 00:09
@Matic,

Niko se bolje ne natkuruje od lokalaca. Ovi sto dodju, oni i odu. Al ovi sto ostaju, e ti vole da se pokazu.

talianu
22-10-12, 20:16
Sve je stvar ponude i potražnje! Nema ljutnje,ja bih voleo da je džabe ali trenutno situacija je takva.
Čovek mora dobro razmisliti šta mu se isplati a šta ne ako neko da više neka radi.
Ja sam imao prošle godine ponudu za 150 jutara po 200 eura,nisam uzeo bilo mi puno a posle sezone da li je puno?

Quercus
23-10-12, 07:42
Аренда у Бачкој шест пута скупља него у Срему и Банату (http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/arenda-u-backoj-sest-puta-skuplja-nego-u-sremu-i-banatu_348868.html)

marko22
23-10-12, 17:01
I opet se nasi novinari pokazase. Opet bi neko odavde mogao da im napise neki tekst sa obradjenim podacima za cene arende i cene zemljista po razlicitim krajevima.

bojcetic
23-10-12, 17:39
Na k.... mi vise ide prica o arendi. U selu se pojavilo njih nekoliko sto naturaju cenu zemlje i koliko vidim spremni su da rade i sa gubitkom samo da bi radili i da se prica kako rade puno zemlje... Sami cemo sebe unistiti do kraja!

Farmer II
23-10-12, 18:14
Nisi jedini.
Al pusti da vidis dokle ce ego i sujeta da im uticu na razmisljanje. Ne verujem da treba dugo cekati, protiv ekonomske logike se ne moze. sve i da im fendovi i klasovi ne trose nista.

bane30
30-10-12, 16:43
Pa ovo se ponavlja ko sa stanovima u Bg a bogami i ostatku zemlje! Mene je drugar iz Beca spasio 2008 da ne kupim stan jer je bio 40% u proseku skuplji u Bg nego u Becu sto jednostavno nije normalno i tako je i bilo, pogotovo u svajcarcima. Masa ljudi puklo ko dulke! Ovo sa zemljom ima brzi rast cak i od stanova, svega ce tu biti...

worm
01-11-12, 12:28
Davno je neko pametan rekao, ko visoko leti... Grof Cekonjic je bio veliki zemljoposednik od koga je kralj kupio zemlju kada su se nasi stari doseljavali drzao je dobar deo Banata i na kraju umro u siromastvu u Budimpesti. Ne treba biti proklet,zasto bi nekom trebalo ,a nekom NE. Da se neciji klinci ku..e po gradovima u kolima od 30 i vise hiljada evra i rasipaju na desetine hiljada za vece dok drugima koji ne mogu od istih da pariraju za cenu zemlje ,a od iste zive jedva skupe da iskoluju svoje dete.

dragan.kovacev
01-11-12, 14:35
oni ne vide nikog i neiteresuje ih nista, oni su Jedna Velika Hipnotisana Gomila!!!

worm
01-11-12, 14:38
Videce oni i druge al ce im biti kasno za to, sve to dodje na svoje jednog dana

Peet
01-11-12, 15:44
I kod nas pre par dana jedan maloumnik bez zavrsene osnovne skole se naduvao da ce platiti arendu od 400 evra za kj. Ali kako cujem ubrzo je bio smiren verbalno.
Takve nesposobnjake koji ni njihovo ne obradjuju valjano a dizu cenu arende treba strojiti!

ljubek
01-11-12, 16:13
Na k.... mi vise ide prica o arendi. U selu se pojavilo njih nekoliko sto naturaju cenu zemlje i koliko vidim spremni su da rade i sa gubitkom samo da bi radili i da se prica kako rade puno zemlje... Sami cemo sebe unistiti do kraja!

e moj komšo i kod nas uprigrevic je slična situacija.
doduše nema ih puno ali isto tako samo da se hektari broje a prinos nikakav.
kod nas je 150 e atar prema vama a kontra vas prema apatinu svilojevu i somborsko aeorodromu 100 e
ako opali još jedna ovaka rodna biće smanjivaj cenu...

MarkoSreta
01-11-12, 16:41
Kod nas je šareno i zavisno od atara,konkertno ja plaćam od 50e do 70e sve zavisi gde je njiva i koliko je blizu ostalim njivama koje obrađujem...a što se tiče nature ima svega od usluga mašinom preko 500kg po hektaru (pšenice,kukuruza) i do trećine prinosa(to imam samo na 1h) ali sam morao tako jer tu imam 8h u mestu pa nije moglo drugačije!

pera ves
18-11-12, 19:22
mom drugaru iz sela radio gazda njivu 2.2 h 5 god 1500e ukupno. prosle jeseni uzorao a nije se dogovorio sa drugarom oko cene, za narednih 5 god. ovaj se naljuti ,otera ga sa poseda ,i odradimo popola nas dvojica. dogovor pao nacelno da ja radim njivu narednih 5 god za 2000e....e tu sam pogresio , nisam dao ni ruku ni kaparu...dolazi za par dana kod mene...socer moj i kaze bio gazda kod njega i nudi 2500e...da mi par dana ...i ja resim i isplatim. ove godine mi gazda gazio soju kolima...isprskao herb.za kukuruz 4 vrste soje...nisam teo da ga bijem...tuko sam ga 1994 na pijaci pred 200 ljudi kad mi opsovao familiju...eh da su kazne za batine ko onda..izvinte malo za top of ...aj zdravo...

bojcetic
18-11-12, 21:44
Tako je meni umakla njiva. Dogovorio se telefonom iz Bg, dok sam dosao u selo drugi kaparisao njivu. Medjutim, sticaj okolnosti ubrzo kupim vecu njivu za manje para. Od sada kad mi pobegne arenda/vecito nadam se da ce se pojaviti ubrzo bolja ponuda!

talianu
19-11-12, 01:28
I kod nas pre par dana jedan maloumnik bez zavrsene osnovne skole se naduvao da ce platiti arendu od 400 evra za kj. Ali kako cujem ubrzo je bio smiren verbalno.
Takve nesposobnjake koji ni njihovo ne obradjuju valjano a dizu cenu arende treba strojiti!
Baš me zanima kojiLkl{{

Peet
19-11-12, 01:40
Ti izlazis dosta cesce od mene tako da ne sumnjam da znas o kome je rec!!!Lkl{{

talianu
19-11-12, 17:19
Baš ne idem u kafanuLkl{{ samo za kram ili turnir.
Sumnjao sam na dotičnog a danas si mi potvrdio. Prvi koji se javi za 400 eura odmah dajem 75 jutara i moje i u podzakup.

pujol
19-11-12, 22:20
Drugari hoce li mi neko pokazati kako izgleda ugovor o zakupu p.zemljista.?

cicimoric
19-11-12, 22:32
Drugari hoce li mi neko pokazati kako izgleda ugovor o zakupu p.zemljista.?

ja koristim ovaj:

http://www.sendspace.com/file/crcgpt

Vendelej
17-01-13, 11:31
Kod nas je 800kg zita za jutro, ponegde i za 700kg.

Djudja
17-01-13, 11:40
Kod nas je 800kg zita za jutro, ponegde i za 700kg.

blago vama, tj onima koji placaju

talianu
17-01-13, 12:54
Ja plaćam 500 ali veruj više bi voleo da platim 1000 kg .
Takva je zemlja ne vredi više, sa istom agrotehnikom (i recimo istim vremenskim uslovima) ja imam 4 a ti 5 tona kukuruza po jutru.

bojcetic
17-01-13, 13:42
Ja mislim da imam najeftiniji zakup na forumu. Placam 50 ari (0.9kj) 60 evra. Na zalost ta njiva je u takvom stanju da ako bude roda uopste 2013 bice dobro.

talianu
17-01-13, 15:00
Grešiš imam i ja lanac za 60 eura ,nemam subvenciju.Nisam ni hteo da se cimam.

- - - - - - - - - -

Nažalost zemlja je u haosu.Skoro trećina je slatinasto,a predhodna dva zakupca su ukupno imali 5 godina suncokret.Sada je pšenica ako zaradim i ja 60 eura po kj biće dobro.
5 jutara je u pitanju.

PKB
17-01-13, 15:14
Ma kod nas ljudi daju osrednog kvaliteta njive za od neverovatnih 30 pa max do 70 evra po jutru .

grunt
17-01-13, 19:39
Ja placam od 100 do 120e po kj ali prava zemlja.Ni dinara vise!!!U kom vremenskom periodu vi placate arendu posle zetve ili kako se dogovorite sa vlasnikom?

Dolovac
17-01-13, 19:45
zemlja od 200 do 250e po kj od 3 do 6 klase pare unapred i pola subvencije

PKB
17-01-13, 19:52
Tj placa se ujesen ali za narednu godinu nego poceli su mnogi po dve godine da placaju posto se plase da im neko nepreotme zemlju.

- - - - - - - - - -

Au kod vas je bas skupa .Kod nas ima neke lose zute zemlje maltene ilovace na vecito za 1200-300 evra ali jos skoro toliko treba za prenos strasno koliko dere drzava na takvim stvarima.

mims
17-01-13, 20:39
Malo si preterao za prenos, ide 1,5% za overu potpisa i 2,5% je porez.

PKB
17-01-13, 20:44
Da ali oni ti procenjuju vrednost zemljista i komsija je platio njivu 1200 evra i jos 70 000 din da bi sve komplet sproveo na sebe pa ti gledaj neznam sta je u pitanju ali znam da oni procenjuju ti u kupoprodajnom ugovoru mozes navesti koju hoces cifru oni po njihovim parametrima procene dali je ova ili ona klasa i koja je cena i po tome placas .

bojcetic
17-01-13, 20:51
Nije moguce da 70 hiljada je samo za prevod. Tu je garant bilo zaostale poreze od ko zna koliko godina. Imao sam ja prilike kupiti zemlju za 1200-1500e, ali to je zemlja koju da mi das dzabe ne treba mi. Najgora moguca ilovaca.

PKB
17-01-13, 20:54
Pa to ti je to ,ali kazu ljudi krec treba par godina bacati i moze malo da se povrati zemlja .Neznam sta je tacno ali on mi rece tako.

bojcetic
17-01-13, 20:57
Macku o rep krec i stajnjak. Ja imam 4 x 5m fleku na jednoj njivi, nema sta nisam radio. Stajnjak svake godine i opet nista. Krec cu jos probati, ali je tu problem struktura tog zemljista. Jako tvrdo i koren nema sanse da se razvija u tim uslovima. Plug kad naidje na taj deo, LCD televizore izoravam.

PKB
17-01-13, 21:17
Idemo sad u off ali sad samo ovo da napisem .Brazil je poceo da jaca poljoprivredu i postao je jedna od jacih poljoprivrednih sila privatnici imaju po 50 000 ha ali sve tako neke zemljustine ko ova o kojoj pricamo i napravilli su posebnu neku mesavinu djubriva i krec u dosta velikim kolicinama i to stavljaju direktno u sejalice i imaju dve setve i zetve i rade sve sa kombinovanim sejalicama direktnu setvu .Kazu neki strucnjaci da nikakav ni korov nije hteo da raste a oni su uspeli da imaju dve setve i solidne prinose i seju samo soju .

bojcetic
17-01-13, 21:22
Verovatno da bi to moglo sve i kod nas. Ali nemam racun da se toliko njakam zbog tamo neka 2-3 jutra za male novce 10-15km daleko.

mims
17-01-13, 21:34
Mora da je mnogo malo napisao.

Djudja
20-01-13, 02:35
gde je onaj sto mu je rodilo 70 meteri po jutru, jel to on drzao suncobran i yalivao smrkom celo leto

PKB
20-01-13, 11:59
E kod nas jos se nije sleglo niti se zna sta ce biti sa al dahrom i zemljom ,vec ljudi komentarisu oko arende da treba podici da ovo da ono .Neki seljaci se nadaju da ce i od njih uzimati seici u zakup :lol::lol::lol::'({

aleksandarva
20-01-13, 12:28
Ja plazam 100 eura hektar zemlje na uguvor od 15 godina. Za sada imam 7 hektara u zakupu a planiram da ove godine uzmem jos.

dejan 77
20-01-13, 12:34
1300 kg kukuruza po kj i dobro sam prosao.

mims
20-01-13, 12:57
E kod nas jos se nije sleglo niti se zna sta ce biti sa al dahrom i zemljom ,vec ljudi komentarisu oko arende da treba podici da ovo da ono .Neki seljaci se nadaju da ce i od njih uzimati seici u zakup :lol::lol::lol::'({

Ako će da ''dignu'' na 250e po h ja se slažem.

Djudja
20-01-13, 13:14
Ako će da ''dignu'' na 250e po h ja se slažem.

kod nas od 220 do 300 evra po jutru zakup i placamo u zetvi za narednu

mims
20-01-13, 13:21
Tako nešto je i kod nas 600kg kukuruza i 600kg pšenice pa vi računajte.

Djudja
20-01-13, 13:24
Tako nešto je i kod nas 600kg kukuruza i 600kg pšenice pa vi računajte. a imamo i par ljudi koji se godinama drze 10 meteri zita, i nikada se nisu bunili dal jje cena 10 il 25 din. To su posteni ljudi al retki

- - - - - - - - - -

Tako nešto je i kod nas 600kg kukuruza i 600kg pšenice pa vi računajte.

pa to jr malo sto placate

PKB
20-01-13, 13:31
Pa kako malo bre kod nas od 30 - 50 evra po jutru ej dzabe .

Djudja
20-01-13, 13:33

pa zasto ti placas 30-50 . a mi u sremu moramo 220-300evra po jutru

PKB
20-01-13, 13:36
Pa neznam ni meni nije jasno zasto je ovde ovako jeftin zakup, ima dosta velikih poljoprivrednika sto uzimaju zemlju i pod zakup i na vecito i nema vise ni da se nadje tako lako pod zakup neznam ,ima neke i po 100 evra po jutru ali to je plafon iznad toga niko nejde

zico78
20-01-13, 13:41
da je kod nas takva cijena ja bi radijo i dan i noc kod mene je 150€ naj niza cijena za 6. klasu zemlje a naj vis i do 250.€ za hektar tako da ne ostane puno kad ulozis repromaterijal

Djudja
20-01-13, 13:43
da je kod nas takva cijena ja bi radijo i dan i noc kod mene je 150€ naj niza cijena za 6. klasu zemlje a naj vis i do 250.€ za hektar tako da ne ostane puno kad ulozis repromaterijal
a i kod vas je u ha kod nas je po jutru

PKB
20-01-13, 13:45
Ali pazi zico nemozes ti tako lako doci do te zemlje to vec ima ljudi sto konstantno rade i placaju stalno istu cenu ,i ponudis nekom vise od onog sto mu placa i nece da ti daju ,takav mentalitet neznam ni ja sta je .

Djudja
20-01-13, 13:52
Ali pazi zico nemozes ti tako lako doci do te zemlje to vec ima ljudi sto konstantno rade i placaju stalno istu cenu ,i ponudis nekom vise od onog sto mu placa i nece da ti daju ,takav mentalitet neznam ni ja sta je .

da ja vama kazem nesto, ako bude kako neki kazu naredne tri godine ovako susne, arenda ce biti dzabe, delice je ljudi i dzabe samo da im ne zaraste u korov

zico78
20-01-13, 13:56
Djudjajeste po hektaru ali i kod nas su sve male parcele po 1.h, 0,7.h i manje nema njive od 2,5.h pa kad uzmes 1.h a u toj njivi sa sviju strana suma ili medja ostane ti 0,8 za obradu placas 1.h ja radim oko 100.h a naj veca mi je parcela 3.h kod vas je sve u velikim komadima vecinom PKB. i kod mene je problem za zemlju pre 2-3. godine me vukli za rukav samo da uzmem sad je sve pokupovano samo je ostalo sto je zapustano od mina u ratu i to se pocinje radit bez obzira sto su tu mine bile ili je neka ostala jedino za placanje to je ok uvijek plcam na kraju god za proslu nista unaprijed

PKB
20-01-13, 14:10
Imas kod nas parcela pored sume em ladovina em neka zuta zemlja em svinje itd ,i radis cisto da se kaze da radis ako izvuces pozitivnu nulu moras biti zadovoljan te neznas sta ces posejati zbog svinja zbog ladovine zbog suse nisi pametan ja tako na 4 jutra nisam imao ni sudansku travu kako treba akamoli nesto drugo tu bolje sedeti kuci skrstenih ruku nego nesto tako raditi.

- - - - - - - - - -

Doduse to je jos bilo davne 2003 ja sam bio jos klinac a deda mator i sve smo radili sa sto manje ulaganja a od toga leba nema .

Djudja
20-01-13, 14:13
Djudjajeste po hektaru ali i kod nas su sve male parcele po 1.h, 0,7.h i manje nema njive od 2,5.h pa kad uzmes 1.h a u toj njivi sa sviju strana suma ili medja ostane ti 0,8 za obradu placas 1.h ja radim oko 100.h a naj veca mi je parcela 3.h kod vas je sve u velikim komadima vecinom PKB. i kod mene je problem za zemlju pre 2-3. godine me vukli za rukav samo da uzmem sad je sve pokupovano samo je ostalo sto je zapustano od mina u ratu i to se pocinje radit bez obzira sto su tu mine bile ili je neka ostala jedino za placanje to je ok uvijek plcam na kraju god za proslu nista unaprijed

kod nas su vece parcele, al bilo je i malih , al smo to polako resavali. menjali se sa ljudima pa spajali parcele

zico78
20-01-13, 14:16
ja licno takve parcele ne uzimam samo ako moram zbog drugi kada covjek ima dvije dobre pored puta i jednu takvu sa hladovinom itd uzmem vecinom su mi pored asvalta sve njive uzimo sam na vrijeme dok je se moglo birati bolje platip malo vise ali da je zemlja ok a sto se tice dobiti to se nikad nezna kakva ce godina biti sveje kocka ali ipak se mora radit
Djudja ma i ja spajam gdje mogu ali malo je takvija

mims
20-01-13, 17:25
a imamo i par ljudi koji se godinama drze 10 meteri zita, i nikada se nisu bunili dal jje cena 10 il 25 din. To su posteni ljudi al retki

- - - - - - - - - -

pa to jr malo sto placate

Kako malo kukuruz 600x27 je 16200 a pšenica 600x26,5 to je 15900 što mi dođe 32100 odnosno 287e/kj.

kristal
20-01-13, 18:33
Ja danas uzo dva jutara ritske crnice za 500e platio unapred ,ja orao usluzno jesenas tu njivu, za 100e

pujol
20-01-13, 18:45
Ja danas uzo dva jutara ritske crnice za 500e platio unapred ,ja orao usluzno jesenas tu njivu, za 100e

S duznim postovanjem ti nisi normalan sto se tice zakupa >:({

miroslav k
20-01-13, 18:52
Odma si i zaradio bar nešto na oranju. Samo verovatno uzoranu moraš i da vratiš

Farmer II
20-01-13, 18:53
Da nije on uzo, naso bi se neko drugi za 10 min. to je ko da je platio jesenas 400e i orao onda.

oldtimer
20-01-13, 18:57
S duznim postovanjem ti nisi normalan sto se tice zakupa >:({
To je kod nas neka normalna cena. E, sad, opet uz duzno postovanje, ja kad procitam na forumu da ispod Save i Dunava zemlja ide od 0 do 50 eura po hektaru, a niko je nece, isto pomislim da ti ljudi nisu normalni

pujol
20-01-13, 18:58
citajuci vase postove o placanje zakupa,poceo sam i ja kod mene da podizem cenu zakupa, pa ostali konkurenti oce da mi buse gumeLkl{{,izgleda da je prelazna bolest,samo vi mnogo terate,ja do 200e ha i cao

kristal
20-01-13, 19:03
pujol uz duzno postovanje ja jesam normalan i imam 58godina

Gorski Car
20-01-13, 19:13
Kod nas Brdo 100 evra po hektaru, ravnica 150-200evra...
Ove brdske njive nisu nesto ima tu pored njiva bagrema sume, hladovine. Ove u ravnici su ekstra ali one su vec davno zauzete pa ja kao neko ko je skoro usao u vode poljoprivrede uzimam u zakup ove brdske njive nema druge, nisu za kukuruz ali dobre su za psenicu,jecam...

Djudja
20-01-13, 22:00
Kako malo kukuruz 600x27 je 16200 a pšenica 600x26,5 to je 15900 što mi dođe 32100 odnosno 287e/kj.

aaa ti das 600 i jrdnog i 600 drugog za jedno jutro. onda je ok

- - - - - - - - - -

citajuci vase postove o placanje zakupa,poceo sam i ja kod mene da podizem cenu zakupa, pa ostali konkurenti oce da mi buse gumeLkl{{,izgleda da je prelazna bolest,samo vi mnogo terate,ja do 200e ha i cao

svaka cast koga zajebes za te pare

talianu
21-01-13, 01:09
Nikoga.
Na tom terenu ko plaća 200 eura ima veliku verovatnoću sebe da zajebe razlog loš kvalitet zemljišta.

pujol
21-01-13, 01:12
Nikoga.
Na tom terenu ko plaća 200 eura ima veliku verovatnoću sebe da zajebe razlog loš kvalitet zemljišta.

Izvini a odakle ti znas kakav je kvalitet zemljista kod mene,da nisi mozda vidovit?^-^

Djudja
21-01-13, 09:33
Izvini a odakle ti znas kakav je kvalitet zemljista kod mene,da nisi mozda vidovit?^-^

ja kada bi placala 200 po ha pevala bi i udara se nogama u dupe od srece

talianu
21-01-13, 15:19
A izvini što si ti ironičan toliko ?
Ne nisam vidovit.Nisam imao namer da ništa loše da kažem.
Jednostavno se već godina poteže po forumu priča kako je kod vas na jugu lošija zzemlja od naše na severu (iako je moj atar loša zemlja).
Jedno vreme kukate kako povrtari plaćaju abnormalne cene a jednom kako je lošijeg kvaliteta i ne vredi puno pa su shodno tome i cene takve.
Recimo primer
oldajmer je nave u temi neku kalkulaciju i pinos od 10t po ha zrna.
Ja sam naveo isto kalkulaciju sa otprilike istim troškovima repromaterijala ali prinos 8 tona.
A u Srbiji sa takvo agrotehnikom bi recimo prosek bio 6-7 tona. E to sam hteo da kažem.
A po čitanju foruma zaključujem da vam je sve osim nafte skuplje nego kod nas.

techa
21-01-13, 15:36
ja kada bi placala 200 po ha pevala bi i udara se nogama u dupe od srece
Koleginice molim Vas povedite malo racuna o pisanju. Ima dosta starijih clanova, pa nije na odmet malo kulture. >:({

matijas311
21-01-13, 15:45
kod mene u okolici je 400-500 kn/kj ili 50-65 eura po kj, dok je tamo istočnije oko Župenje i do 150 eura po jutru

pujol
21-01-13, 15:50
A izvini što si ti ironičan toliko ?
Ne nisam vidovit.Nisam imao namer da ništa loše da kažem.
Jednostavno se već godina poteže po forumu priča kako je kod vas na jugu lošija zzemlja od naše na severu (iako je moj atar loša zemlja).
Jedno vreme kukate kako povrtari plaćaju abnormalne cene a jednom kako je lošijeg kvaliteta i ne vredi puno pa su shodno tome i cene takve.
Recimo primer
oldajmer je nave u temi neku kalkulaciju i pinos od 10t po ha zrna.
Ja sam naveo isto kalkulaciju sa otprilike istim troškovima repromaterijala ali prinos 8 tona.
A u Srbiji sa takvo agrotehnikom bi recimo prosek bio 6-7 tona. E to sam hteo da kažem.
A po čitanju foruma zaključujem da vam je sve osim nafte skuplje nego kod nas.

Ocigledno da pogresno zakljucujes.

AcA OPEL
21-01-13, 16:00
Ima kvalitetne i rodne zemlje i na jugu.A ja sam jos steko utisak i da je mnogo laksa za obradu.Nikome ne treba traktor od 160ks da vuce 3 brazde i rasipa naftu.Sedne covek na 539 i 2x10 i pici.

Djudja
21-01-13, 16:16
Koleginice molim Vas povedite malo racuna o pisanju. Ima dosta starijih clanova, pa nije na odmet malo kulture. >:({

u tom slucaju podsetite i druge http://poljoinfo.com/showthread.php?4-Trenutna-cena-kukuruza-na-tr%C5%BEi%C5%A1tu-i-predvi%C4%91anje-njenoga-kretanja&p=626654#post626654

:pcelac::

ddragan
21-01-13, 16:23
Ima kvalitetne i rodne zemlje i na jugu.A ja sam jos steko utisak i da je mnogo laksa za obradu.Nikome ne treba traktor od 160ks da vuce 3 brazde i rasipa naftu.Sedne covek na 539 i 2x10 i pici.I koliko pici?2-3-5 ha godisnje.I kako uzore.Kad bi on dnevno trebao 5 ha da uradi pitao bi ga da li treba jak traktor ili ne.I da,nista manje goriva taj 539 ne potrosi od traktora od 160ks da uzoru istu povrsinu.

talianu
21-01-13, 18:55
Ocigledno da pogresno zakljucujes.

Grešiš mislim da zaključak nisam pogrešan doneo!
http://poljoinfo.com/showthread.php?539-Cene-veštačkog-djubriva-u-vašem-kraju/page88
Evo ti link pa se pronađi se strana 88 post 1753 i još po koji.
Pa vidi da li ja pogrešno zaključujem ili neko ne govori istinu.

Zemlje ima svuda i bolje i lošije kada pravimo ove podele valjda smo svesni da se priča generalno o regionu a ne o tvom selu i tvojim parcelama.>:({

prnjavor3
21-01-13, 19:07
kod mene 50e do 80eha ali je jako malo ima

pujol
22-01-13, 00:22
Grešiš mislim da zaključak nisam pogrešan doneo!
http://poljoinfo.com/showthread.php?539-Cene-veštačkog-djubriva-u-vašem-kraju/page88
Evo ti link pa se pronađi se strana 88 post 1753 i još po koji.
Pa vidi da li ja pogrešno zaključujem ili neko ne govori istinu.

Zemlje ima svuda i bolje i lošije kada pravimo ove podele valjda smo svesni da se priča generalno o regionu a ne o tvom selu i tvojim parcelama.>:({

Gde sam ja tu pisao o kvalitetu zemljista,jesi li ti nekad bio do Nisa i juznije pa da sudis?

North ARMY
22-01-13, 07:24
Izgleda da na jugu ima vise zemlje..nego spremnih ledja da se podmetnu za tu zemlju za razliku od nas u Vojvodini.

Dolovac
22-01-13, 07:39
kod mene 50e do 80eha ali je jako malo ima
mozda bi je bilo vise kad bi udvostrucio cenu?

talianu
22-01-13, 09:47
Gde sam ja tu pisao o kvalitetu zemljista,jesi li ti nekad bio do Nisa i juznije pa da sudis?
Ko god prati samo ovaj forum već godinama zdrav razum mu kaže kakva je situacija na jugu pa vi sami pišete kakve probleme imate (male,parcele,skup repromaterijal,lošiji kvalitet zemljišta u odnosu na Vojvodinu).
Jednostavno poljoprivrednici su napravili sliku o takvoj situaciji a ne ja.
Moj post se odnosio na generalno na situaciju ( sve je kod vas skuplje osim nafte).
Dalja diskusija nema smisla jer neki napraviše od južne Srbije Kaliforniju a slika je sasvim drugačija što se vidi kada ideš u JS.
Za tvoju informaciju reću ti da sam proveo 3 lepe godine života u Pirotu a i tvoj mi je kraj (Leskovac sa okolinom)dosta dobro poznat jer sam često bio gost tamo.

aleksandarva
22-01-13, 14:15
Sto juznije to tuznije;)
Salu na stranu ali dosta je bolji kvalitet zemlje u Vojvodini nego centralna a kamo li juzna Srbija. Drugacije su i klasifikacije zemljista kako mi se cini. Sto je u kolubarskom kraju njiva 1 kategoriju to je gore 6-e kategorije. U Valjevskom kraju na hektaru zemlje ko dobije 5000 kg psenice on je rekorder a kamoli 7500 kg koliko sam citao na forumu da imaju prinos u Vojvodini. Verovatno je i iz tog razloga zakup zemlje u mom kraju nizi. Da je 200-300 eura ja je ne bih zakupljivao vec bih je kupovao oko 3000 hektar pored asfalta.

AcA OPEL
22-01-13, 14:37
Problem je sto na jugu ima malo obradive zemlje,a parcele su usitnjene.

bojcetic
22-01-13, 15:36
Ono sto kod nas rodi po jutru to rodi njima (pujoj, badanjac) po hektaru. Ne zato sto oni ne znaju da proizvedu, naprotiv, vec zato sto imaju losije zemljiste i sto samo u idealnim godinama postizu Vojvodjaske prinose. Ulaganja su veca nego u ravnici, tu pre svega mislim da potrosnju nafte i do 50%.

Kris80
22-01-13, 15:43
Ma nemože da bude,imam tu neke stare Poljoprivredne kalendare '88 i '89 svi rekorderi iz Srbije u njima,a po neki samo iz Vojvodine.

bojcetic
22-01-13, 15:46
Nije isto brdo i dolina Morave. U dolini Morave je cena zakupa kao i u Backoj i prinosi su bolji, ali to je samo duz reke. Uvek se moze naci neka parcela od 1-2ha u idelanim uslovima koja ce dati 15t/ha kukuruza.

pujol
22-01-13, 16:02
aj da kazem i ja nesto.Nije Srbija i juzna Srbija samo brda i doline,postoje komleksi drzavne zemlje po 100-200 ha,u mom selu ima 40 tak ha drzavne i nas nekoliko to radimo.Kvalitet zemlje je svuda sarolik,ako izuzmemo brda u mom kraju koji pretezno povratarski,zemlja je veoma plodna,jer gde uspeva krompir,paprika,luk tu je zemlja ekstra kvaliteta kukuruz ladno rodi 12-13 tona na ha.I te plodne zemlje ima dosta ne kao kod vas ali 400-500 ha u svakom selu,e glavni problem je sto su kod nas parcele veoma usitnjene i ne moze da se rade veliki kompleksi,jer kod nas ma svaka 3 km sela,znaci mnogo stanovnika na malom prostoru,dok kod vas u vojvodini od sela do sela ima ponegde i od 10-20 km.Strucnost poljoprivrednika nikakva,mehanizacija nikakva to su glavni razlozi a zemljiste ko zemljiste nije toliki problem.

Djudja
22-01-13, 19:02
.........................................

talianu
22-01-13, 20:34
Prosecno na mom zemljistu koje je klasirano od 4 do 7 klase uz punu agrotehniku rod od 9 tona po ha ili oko 5 po jutru smatram dobrim sve preko odlicnim a ispod prosecnim.sve ispod 4 tone smatram losim. Jednostavno imam takvu zemlju gde je i prosle godine bili 5500 kg po jutrua bilo i 1500 kg.Isti dan ista agrotehnika razlicit hibrid i razlicita zemlja tj prva jedna od najboljih mojih druga medju losijim po kvalitetu.

Djudja
22-01-13, 23:28
..............................

talianu
22-01-13, 23:43
bude i 7 tona ali ovo sto sam napisao je realno za moju zemlju.

pajapatak
05-02-13, 09:43
U Melencima traze za arendu 300e/jutro.Njiva je 5 jutara u komadu.Pa sta tu da se seje da bi se isplatilo :lol::lol::lol: Jedino da sejem mak ili konoplju

šandor
05-02-13, 11:14
Kod mene traže 400 a plaćaju(mo) 350 € za jutro (57a55m2)

Marko#
19-02-13, 22:58
Zdravo ljudi! >:({ ... i odmah za početak pohvale forumu! Čitao sam dosta komentara sa ovog foruma i vidim da se cene arende dosta razlikuju po područjima, kvalitetu zemlje, od godine do godine, od žetve do proleća, itd. Nov sam u ovom, ali pokušaću da postavim pitanje najkraće što umem.
Ovih dana me je život naterao da preuzmem zemlju babe i dede, zajedno sa njihovim dugogodišnjim arendarom, da tako kažem. Čovek uredno plaća svake godine, odmah nakon žetve, vrednost 550kg žita u kešu. Zemlja je II klase, u dva komada od po 10tak jutara i u oba slučaja nekoliko duži od asfaltnog puta, u kikindskom ataru. Ugovor za nevolju ističe, pa me interesuje Vaše mišljenje o toj ceni. Realno, malo ili mnogo? Ili mislite da ne treba ispustiti takvog arendara :

marko22
19-02-13, 23:25
550 kg po cemu, ha ili kj. Placa odmah u julu, ili kada ti to hoces. Iskljucivo u psenici ili moze i kukuruz.

North ARMY
19-02-13, 23:29
Malo je,to nije ni 150e/kj za 2 klasu zemljista u Vojvodini.

bikacan
19-02-13, 23:31
Pozdrav.
Da li on zakupcu dajete subvencije?

- - - - - - - - - -

Malo je,to nije ni 150e/kj za 2 klasu zemljista u Vojvodini.
Nije to malo.

Mil
20-02-13, 00:00
vrednost 550kg žita u kešu. Zemlja je II klase, u dva komada od po 10tak jutara i u oba slučaja nekoliko duži od asfaltnog puta, u kikindskom ataru.
Kod nas ko se dogovorio u psenici, odavno se za kj daje 8-10 m (800 - 1000 kg) psenice po kj i to uglavnom odmah posle zetve psenice isplata u kesu.

sale 307
20-02-13, 00:25
Šta odgovoriti na ovo... Tvoji deda i baba su verovatno bili zadovoljni sa tim kupcem, pretpostavljam. Pošto ugovor ističe, pretpostavljam i da on uzima subvencije, što je po meni takođe fer, jer je on proizvođač, njemu su te pare namenjene. Pa ipak iako smo većinom ovde proizvođači, i sami plaćamo naduvane cene arende i hteli bi da platimo što manje, moram reći ova cena jeste malo mala. Nije svugde isti kvalitet, ali 150 do 160€ je po meni realna cena za 1 k.j. Nažalost, daleko smo od realne cene, što si verovatno video i sam u prethodnim postovima, danas je svako poljoprivrednik.
Moj savet ti je- gledaj svoj interes, ali imaj obzira i prema drugome, jer nije sve u novcu, treba biti i čovek. Ako je taj čovek koji ti je radio domaćin i ČOVEK, radi njive kao svoje, uložio je dosta da ih očisti od korova, djubri ih kao svoje, plaća kad se dogovorite, ne vidim zašto bi mu ih oduzeo. Može se pregovarati za malo bolju cenu, uveren sam da ćete se dogovoriti.

talianu
20-02-13, 00:50
Ako čovek pošten i radi godinama po tim uslovima ja mu lično ne bih uzimao i tražio drugog za malo više arende.
Najbitnije da se on prema zemlji odnosi domaćinski a znam slučajeve kada su u zakup sejali 5 godina zaredom suncokret veruj takav ti ne treba ni da ti duplo više arende.
Eventualno mu malo povećaj ili fiksiraj za euro da te ne boli glava jel žito u žetvi 21 ili u novembru 29 din.

bikacan
20-02-13, 01:06
Uzmite u obzir da Kikinda ima mnogo manje padavina nego vi koji komentarisete cenu, i nikad nema tolike prinose kao sto vi imate. Jos ako je u pitanju zemlja koja godinama ide u arendu i koja nije videla mozda ni NPK a kamoli stajnjak onda je ova cena taman.

North ARMY
20-02-13, 01:06
Nek se raspita po selu koliko ostali placaju pa nek i on toliko trazi za svoju,ako su njegovi baba i deda davali tom coveku za tu cenu ne znaci da i on mora da nastavi,uvek ima ljudi koji bi radili kao svoju za bar 150e/kj arende.
Jel ima neko ovde od nas da bi ispustio arendu 2klase za 150e i zna kakve su njive ? Mogu skoro 100% reci da NEMA.

bikacan
20-02-13, 01:07
A ti dodji pa je radi ako ti je to povoljno!

North ARMY
20-02-13, 01:12
Imam u mom selu i povoljnije ovo sto radim isto "arenda od pre" ali ovim ljudima nista ne znace te pare sto dobiju,cak su mi rekli da ako nemam za ovu godinu da platim kad ovrsim(inace svi placaju u napred arendu) ali to je jedan od 100 primera.

bikacan
20-02-13, 01:15
Onda mi bas nije jasno sta si hteo da kazes u ova tri poslednja posta?
Jel imas ti predstavu koliki je prosecan rod u Kikindskom ataru na arendama?

Marko#
20-02-13, 01:20
Uh, iskreno, nisam očekivao ovako brze odgovore. Hvala u svakom slučaju! Vidim da su i ovde mišljenja podeljena, mada preovladava mišljenje da bi to "moglo biti i nešto malo više". Kad posmatram Vaše odgovore kroz prizmu "iz kog kraja ko odgovara" - stvari su odmah malo jasnije. Sviđaju mi se odgovori koje su dali Sale 307 i Talianu, jer sadrže finu dozu fer pleja. Takav sam i sam, i nisam neki trgovac, ali eto, normalno je da se raspitam kako stoje stvari. Puno hvala svima još jednom!
Razgovaraću sa arendarom vrlo uskoro, pa ćemo videti.

North ARMY
20-02-13, 01:23
AKO moze da dobije vise nek trazi decko vise,nije greh. Ja radim ali jako sitno za te pare sto sam naveo,a i ako bi digli cenu arende i tad bih radio bas zato sto su njive u ful kondiciji jer ih dugo radimo, a ne zato sto ih radim godinama pa nisu videle grama djubriva i da ih odmah napustim ako dignu cenu.
Ne interesuje me prinos u Vasem ataru,ali sam iskreno rekao decko AKO moze da dobije vise nek se raspita kolika je arenda u selu. Mozda je ta "arenda" koju su baba i deda racunali ukljucivala da im nekad donese drva,pokosi ispred kuce,donese namirnice za kucu....ili sta ti ja znam(a nije tako redak slucaj u starackim domacinstvima) pa je zato cena (potencijalno)umanjena od trzisne.

- - - - - - - - - -

Ako je u ataru prosle godine bio prinos soje oko 8meteri soje po kj,25-30 meteri kukuruza i 30 meteri zita onda su prinosi identicni kao u mom ataru,a arenda dosta niza.
Naravno i kod mene je bilo izuzetaka sa 200kg soje i 300kg soje po jutru,ali njih ne treba uzimati za orijentir.

Marko#
20-02-13, 01:27
Da odgovorim Marku22:
dakle, 550kg pšenice po jutru, plaćanje je bilo uglavom polovinom Avgusta.

Kris80
20-02-13, 01:35
Marko# Koliko je jutara ukupno u pitanju?

Marko#
20-02-13, 01:47
Ukupno ima 22 i 3/4 jutra.
Izvinjavam se svima, ali moram na spavanje. Nastavljamo sutra...
Stvarno sam mislio da će proći nekoliko dana, a ne tek nekoliko minuta do vaših odgovora.
Laku noć.

North ARMY
20-02-13, 01:53
Pa tu je samo subvencija 50e/kj zakupcu,a de je jos zarada... Lkl{{

kiraj
20-02-13, 06:32
Cena zemlje , u našem okruženju je dosta niža nego u ostalim delovima Vojvodine ,samim tim cena od 150 e/kj je realna, za sada.Mi ne plaćamo ni toliko, zemlju koju radimo u arendu.

oldtimer
20-02-13, 07:30
Imao sam sinoc jednu "raspravu" s jednom gospodjom kojoj radim nesto zemlje u arendu. Uglavnom radim joj za 600 kg robe, a svima ostalima za 1000. Posto je dobra kucna prijateljica, a povrh svega i vrlo korektna zena, resio sam da joj povecam arendu na 1000. A ona- ni da cuje! Kaze, to je realna cena (600 kg). Znam da su zadnje 3-4 godine bile odlicne, ali kaze da ja ne pamtim kad smo za zito dobijali bezvredne papire, ili kad je tukao led, i susa, pa nista nije bilo...
Tako da nisu svi alavi, i ima primera dobrih, i postenih ljudi!
Jesenas mi je jedan covek trazio 1300 kg robe, i subvencije cele :P{

Marko#
20-02-13, 09:25
::sretan pecaros::::sretan pecaros::

Jesenas mi je jedan covek trazio 1300 kg robe, i subvencije cele :P{

"Pretpostavljam" da mu toliko nisi dao. Biće da se tom čoveku ne žuri pa opipava teren ...http://poljoinfo.com/images/smilies/pecaros%2003.gif

oldtimer
20-02-13, 09:42
Pa nisam ja seik iz Abu Dabija! ;)

bikacan
20-02-13, 13:45
I dalje ne razumem koje su namere ovog N.A. ???
Stalno se zali da u njegovom kraju velike gazde dizu cenu arende i da on nemoze nista da kupi, a sad na nevidjeno u tudjem ataru podize cenu nepoznatim ljudima i nepoznatoj njivi! Mozda je preko cele njive dolja pa ne moze da se radi naskroz nego pola-pola ?
Prosla godina nije merilo za rod.
Ja sam govorio o visegodisnjem proseku na arendama u nasem ataru: 2,5t/kj psenice, 3,5 t/kj kukuruza, 1t/kj suncokreta, soje retko da bude 1t/kj.

ida uljma
22-02-13, 13:25
ja sam prinudjen da trazim po drugim atarima i selima zemlju,ovde kod nas je katastrofa sto se tice cena,jesenas je davano cak 400evra po jutru,dok sam recimo u baricama mestu udaljenom oko 20km nasao zemlju po 550kg/j psenice,jeste da je malo dalje ali necu vise od 200evra da dam ili 1000kg/j kukuruza a taj sto je trazio 400e/j rekao sam mu da odmah dajem moju zemlju za te pare..

Peet
23-02-13, 00:53
Pa da 20 km do bedema DTD u Vlajkovcu pa nastavak bedemom do Barica, a sto ne ides ko covek preko Vrsca, Plandista ili Alibunara pa svratis na ladno pice u Lokve da se lepo vozis asfaltnim putem pa onda da te vidim kad budes imao 3 dana jahanja do njive!Lkl{{:lol:

cicimoric
23-02-13, 00:57
ja sam prinudjen da trazim po drugim atarima i selima zemlju,ovde kod nas je katastrofa sto se tice cena,jesenas je davano cak 400evra po jutru,dok sam recimo u baricama mestu udaljenom oko 20km nasao zemlju po 550kg/j psenice,jeste da je malo dalje ali necu vise od 200evra da dam ili 1000kg/j kukuruza a taj sto je trazio 400e/j rekao sam mu da odmah dajem moju zemlju za te pare..

gde je ta zemlja u Baricama?

Peet
23-02-13, 00:58
Ne znam gde je zemlja ali ruta najverovatnije je ta. Lkl{{

ida uljma
23-02-13, 11:32
ispred keverisa ima skretanje koje vodi prema ribnjaku i onoj firmi cini mi se da se zvala alfaprotein,2 sata voznje od uljme,zemlja je kod sela 1.klase,od rodjaka je,cekamo licitaciju za one table kod ribnjaka prema laudanovcu pa bice jos nadam se,imacemo pravo u prvom krugu preko nekog iz sela..
cicimoric-kazu da ima neko u jermenovcima koji ore sve sto stigne od parloga pa do ostalih i ko mu se javi plati a ko ne nikom nista...

inace kum mi vec radi trecu godinu 105h kod ribnjaka gde je lovacka ceka,i u lecu kod onog zamka je radio..nije daleko ,samo kada imas gde ,daleko je kada nemas nigde..

vlada1990
26-02-13, 10:25
gde mogu naci primer ugovora o zakupu zemljista ..trazim ga celo jutro i nista

olalija
26-02-13, 10:55
gde mogu naci primer ugovora o zakupu zemljista ..trazim ga celo jutro i nista
evo link -http://www.scribd.com/doc/27120418/Ugovor-o-zakupu-zemlji%C5%A1ta

oldtimer
26-02-13, 11:14
@ Vlada1990
Ja koristim ovaj. Nista spektakularno nije taj ugovor... Mozes i sam da smislis tekst

http://i50.tinypic.com/1zbgwoo.jpg

- - - - - - - - - -

Mozes jos da dodas "U slucaju spora nadlezan je Osnovni Sud u ____________".

Dolovac
26-02-13, 11:15

A sto si prinudjen?u nekoj temi si spomenuo da si sejao 250ha kukuruza, i malo ti je pa si prinudjen za manje pare da i u drugom selu budes konkurencija,to se druze zove alavost i kod mene u selu ima takvih nazalost vise neznaju za dosta,nego jos i jos::sramota::

KishRobert
26-02-13, 13:10
A sto si prinudjen?u nekoj temi si spomenuo da si sejao 250ha kukuruza, i malo ti je pa si prinudjen za manje pare da i u drugom selu budes konkurencija,to se druze zove alavost i kod mene u selu ima takvih nazalost vise neznaju za dosta,nego jos i jos::sramota::
Milsim da se ne radi o istoj osobi sa 250ha kukuruza.

Dolovac
26-02-13, 13:34
u pravu si Kish to je clan djoker bio,izvinjavam se clanu idi za netacnu informaciju ali neopravdavam njegov postupak,ako ti skupa zemlja u tvom ataru nemoj je raditi...

marko22
26-02-13, 18:25
Pa i nece, ode u drugi atar. Lkl{{

dacha85
26-02-13, 20:06
u pravu si Kish to je clan djoker bio,izvinjavam se clanu idi za netacnu informaciju ali neopravdavam njegov postupak,ako ti skupa zemlja u tvom ataru nemoj je raditi...

A zasto da je neradi ako u drugom ataru ima za manje para? Ja mislim da oni njega nebi cekali u drugom ataru,ali ukoliko nadje slobodne zemlje zasto da ne,znaci da u tom ataru tu zemlju niko nece. Ja imam 1 ha u zakupu gde sadim papriku i placam 450 eura, zato sto sam prinudjen jer u mom selu zemljiste nije komasirano i ako hoces vecu povrsinu moras i da platis. Ali zato u selu pored zemljiste je komasirano i grupisano i tamo se placa najvise 150 eura/ha, ali nema slovodne zemlje. E sada nepravedno bi bilo da se ja pojavim i kazem placam 200 ili 250 eura jer to je za mene manje nego 450 i svako bi otkazao da bi dao za vecu cenu. E to vec ne bi bilo uredu i tada bih bio konkrencija u tom selu, ali ovako ako u selu ima slobodnog zemljsita i ti platis cenu onoloko koliko se u tom selu krece ti nemozes biti komkurencija.

Dolovac
27-02-13, 10:03
A zasto da je neradi ako u drugom ataru ima za manje para? Ja mislim da oni njega nebi cekali u drugom ataru,ali ukoliko nadje slobodne zemlje zasto da ne,znaci da u tom ataru tu zemlju niko nece. Ja imam 1 ha u zakupu gde sadim papriku i placam 450 eura, zato sto sam prinudjen jer u mom selu zemljiste nije komasirano i ako hoces vecu povrsinu moras i da platis. Ali zato u selu pored zemljiste je komasirano i grupisano i tamo se placa najvise 150 eura/ha, ali nema slovodne zemlje. E sada nepravedno bi bilo da se ja pojavim i kazem placam 200 ili 250 eura jer to je za mene manje nego 450 i svako bi otkazao da bi dao za vecu cenu. E to vec ne bi bilo uredu i tada bih bio konkrencija u tom selu, ali ovako ako u selu ima slobodnog zemljsita i ti platis cenu onoloko koliko se u tom selu krece ti nemozes biti komkurencija.

e ovako svakom je u svome mestu skupa zemlja koliko god tamo nekom bila jeftina. Ja dodjem u tvoje selo i bas za tu tvoju parcelu ponudim 650evra zato sto je meni jeftinije nego u moje selo,a tebi ce ta skupa zemlja od 450e biti jos skuplja zbog mene koji sam dosao,jer jasnije sada ?

North ARMY
27-02-13, 10:36
Tu ispadne da ako je selo slabije sa ljudima po mehanizaciji i voljom za radom da sve treba jedan da radi za malu cenu... ^-^
Imam jednog ludog drugara na faxu koji placa arende kao da sadi zlatna dugmad i hvali se kako mu je rentabilno,pa reko od tebe niko ne moze da uzme u zakup,kaze moze samo nek plati vise. Lkl{{

diklofen
27-02-13, 10:56
To je isto kao sa robom.Sve zavisi od ponude i potražnje.Što je paor jači može da plati više jer na njega manje utiču pojedine stvari u odnosu na malog seljaka.

North ARMY
27-02-13, 11:03
A i sto vecu kolicinu zemlje radi dobija veci rabat na repromaterijal,a dobija povoljnije uslove otkupa robe tako da je i tu u plusu u odnosu na manjeg.

ida uljma
27-02-13, 11:43
ljudi,nismo se najbolje razumeli,ja nisam nikome i nikada ``ubijao`` cenu,radim zemlju u cetiri razlicita atara i svugde vaze posebna pravila i cenovnici,jednostavno postujem sva pravila igre svugde..mi zakupci smo nejedinstveni za razliku od zakupodavaca koji se drze uvek najvece cene,dok mi gledamo ko ce kome pre da zavuce oni se smeju i trljaju ruke,nezalim da platim starom izmucenom paoru koji zna realnu cenu arende nego ovi sto su nasledili mudraci ne znaju sta je zemlja a dobro znaju da se unovce....e zato jedva cekam jesen i male cene pa cu onda da ih pitam.

dacha85
27-02-13, 12:06
e ovako svakom je u svome mestu skupa zemlja koliko god tamo nekom bila jeftina. Ja dodjem u tvoje selo i bas za tu tvoju parcelu ponudim 650evra zato sto je meni jeftinije nego u moje selo,a tebi ce ta skupa zemlja od 450e biti jos skuplja zbog mene koji sam dosao,jer jasnije sada ?

Ti verovatno nisi procitao moj post do kraja gde sam ja to isto napisao i rekao da vec to ukkliko radi nije pravedno. Ali ako ima slobodne zemlje i ako placa isto kao sto se krece cena u tom selu onda je OK. Procitaj moj post do kraja pa komentarisi.

- - - - - - - - - -

Tu ispadne da ako je selo slabije sa ljudima po mehanizaciji i voljom za radom da sve treba jedan da radi za malu cenu... ^-^
Imam jednog ludog drugara na faxu koji placa arende kao da sadi zlatna dugmad i hvali se kako mu je rentabilno,pa reko od tebe niko ne moze da uzme u zakup,kaze moze samo nek plati vise. Lkl{{

Pa nemora jedan nego znas onu poslovicu, KO PRE DEVOJCI NJEGOVA JE. Kod nas se neviju mnogo za zemlju jer kao sto sam gore napisao male su parcele jer nije komasirano zemljiste, a u susednom selu gde je komasirano i nema slobodne zemlje zato sto ne jeftina za arendu ali zato skupa za kupovinu. Ustvari zemlja i treba da bude skupa ali da se ima para .

Kris80
27-02-13, 13:02
KO PRE DEVOJCI NJEGOVA JE. A možda devojka neće tog koji je stigo prvi,nego čeka nekog 25-og.Lkl{{

Dolovac
27-02-13, 13:46
Dacho nisi ni ti moj post dobro procitao,nisam ja rekao da ako nema ko da kupi zemlju da ne treba niko,i podrazumevalo se da ta zemlja nije slobodna(a gde uopste ima slobodne zemlje?)ali samim tim podize potraznju i onaj ko daje u zakup ima vise njih kojima moze da ponudi i tu se javlja ono sto sam rekao podizanje cena.

- - - - - - - - - -

ljudi,nismo se najbolje razumeli,ja nisam nikome i nikada ``ubijao`` cenu,radim zemlju u cetiri razlicita atara i svugde vaze posebna pravila i cenovnici,jednostavno postujem sva pravila igre svugde..mi zakupci smo nejedinstveni za razliku od zakupodavaca koji se drze uvek najvece cene,dok mi gledamo ko ce kome pre da zavuce oni se smeju i trljaju ruke,nezalim da platim starom izmucenom paoru koji zna realnu cenu arende nego ovi sto su nasledili mudraci ne znaju sta je zemlja a dobro znaju da se unovce....e zato jedva cekam jesen i male cene pa cu onda da ih pitam.
I kad dodje jesen opet cemo sami sebi da uteramo jer ce neko dati vise jer nemozemo da se dogovorimo kao sto si rekao...

dacha85
27-02-13, 14:07
Dacho nisi ni ti moj post dobro procitao,nisam ja rekao da ako nema ko da kupi zemlju da ne treba niko,i podrazumevalo se da ta zemlja nije slobodna(a gde uopste ima slobodne zemlje?)ali samim tim podize potraznju i onaj ko daje u zakup ima vise njih kojima moze da ponudi i tu se javlja ono sto sam rekao podizanje cena.

Kod nas i moze da se nadje slobodne zemlje, ljudi nude svoja imanja ali se neisplati da uzmes tih 2-3 ha kad su to njive po 20-30-40 ari. zato i ima kod nas slobodne zemlje. I kod nas moze da ima i 10 njih na jednu njivu kad niko nece da plati vise od 1,5 euro. Ja placam 450 zato sto je to 1 ha u mestu a takvih mjiva je kod mene u selu malo.

Dolovac
27-02-13, 16:41
Kod nas i moze da se nadje slobodne zemlje, ljudi nude svoja imanja ali se neisplati da uzmes tih 2-3 ha kad su to njive po 20-30-40 ari. zato i ima kod nas slobodne zemlje. I kod nas moze da ima i 10 njih na jednu njivu kad niko nece da plati vise od 1,5 euro. Ja placam 450 zato sto je to 1 ha u mestu a takvih mjiva je kod mene u selu malo.
Nisi ti u toj prici,juzni banat i okolina Paracina velika je razlika u potraznji i svemu ostalom nemozemo se porediti ni u cemu...

milanche87
27-02-13, 16:48
Najgori smo od sviju deca :)

diesel d-60
27-02-13, 16:53
Ma nemože da bude,imam tu neke stare Poljoprivredne kalendare '88 i '89 svi rekorderi iz Srbije u njima,a po neki samo iz Vojvodine.

tacno, ja imam kalendar 84 godine isto tamo sve rekorderi

Dolovac
27-02-13, 16:59
tacno, ja imam kalendar 84 godine isto tamo sve rekorderi
Na koliko Ha je uzet prosek kod tih rekordera? Na 5,10,100 ha?

dacha85
27-02-13, 17:05
Nisi ti u toj prici,juzni banat i okolina Paracina velika je razlika u potraznji i svemu ostalom nemozemo se porediti ni u cemu...

I to svi znaju ovde, nikad i necemo moci da se poredimo. I ne samo okolina Paracina vec cela centralna i juzna Srbija, ali to je druga tema.

North ARMY
27-02-13, 17:57
A možda devojka neće tog koji je stigo prvi,nego čeka nekog 25-og.Lkl{{
Ko pre devojci sam u nju upada,kao i u posed. Lkl{{

A vidim neki jos uvek misle da je Tito ziv,zive nekih cirka 30godina u rikvercu...

marko22
27-02-13, 21:27
Ne moze da se poredi ni u cemu!!!
I sad ovo reci kada je gotov popis poljoprivrede, gde se dosta toga vidi i gde je razbijena svaka fama.
Ko kreditne, NEPROCENJIVO.

goran nikolic
07-03-13, 03:05
zna li neko, koja je realna cena zakupa zemlje, 3.klase, u melencima, u velikom ritu, medju 7 i 8 lenijom, redovno radjena, djubrena itd?

pajapatak
07-03-13, 08:56
zna li neko, koja je realna cena zakupa zemlje, 3.klase, u melencima, u velikom ritu, medju 7 i 8 lenijom, redovno radjena, djubrena itd?
Prijatelju,tebe iz Lazarevca zanima zemlja u Melencima^-^
Zemlja nije 3 klasa jer je tamo takve nema(samo je 5 i 6 klasa)i nikako nije mogla da bude redovno obradjivana jer je lezala voda pre dve godine.Ja imam tamo zemlju koju radim u zakup(bas na 7-8 lenija).Dve godine je bio parlog(trska,rogoz i sevar veliki kao kuca).
Da ti to nije onaj oglas od 4000e/kj o kome sam pisao ranije a isti taj gazda trazi i 300e/kj arende za malo bolju zemlju.
No ,da te ne ostavim bez odgovora.Realna arenda za rit ti je od 50 do 100e po kat.jutru jer molis boga da nepadne jaca kisa da ne bi plivalo.U ponedeljak sam prolazio tuda i da vidis sta je vode i po lenijama i po njivama.Sreca pa je bila susna 2012 pa ima sta da upije.Kanal na prekom drumu je pun do vrha.

Rodja88
08-03-13, 01:25
Ja izdajem zemlju u arendu i dobijao sam do ove godine 900kg/kj psenice, ali je covek koji radi zemlju sam podigao na 1000kg/kj psenice.

Zemlja je u Poljanici jedno 15km od Beceja i jedno 500 metara od asfalta i to 1 i 2 klasa barem tako pise u posedovnom listu zemlje.
E sad jer moze neko moze da mi kaze jer to puno ili malo?
Parcela je 4/kj.

Dolovac
08-03-13, 06:45
Ja izdajem zemlju u arendu i dobijao sam do ove godine 900kg/kj psenice, ali je covek koji radi zemlju sam podigao na 1000kg/kj psenice.

Zemlja je u Poljanici jedno 15km od Beceja i jedno 500 metara od asfalta i to 1 i 2 klasa barem tako pise u posedovnom listu zemlje.
E sad jer moze neko moze da mi kaze jer to puno ili malo?
Parcela je 4/kj.
pa gledaj to ovako neki prosek od 2,5t po kj na 4kj to je 10t a ti na arendu dobijes 4t ukupno i neulazes nista,mislim da je i vise nego dobro...

steve73
08-03-13, 07:12
ako je blizu pojanice, dakle na bregu sasvimti je dosta da dobijes 10 meteri po jutru >:({

Rodja88
08-03-13, 10:09
Pa u Poljanici je od crkve 500 metara znaci preko njive jos ima kuca.
Covek korektan donese pare odmah posle zetve za tu godinu.

Spajki
08-03-13, 21:35
Eh da ja imam takvih zakupodavaca kakav si ti... ostao bi mi koji dinar u dzepu vise.

Rodja88
09-03-13, 10:20
Zemlja je gornji jaros danas sam citao bas i kazu da su to najkvalitetnije zemlje.

vvelja
17-03-13, 23:51
Jel ima neko iskustva sa zakupom parcele koja ima više vlasnika? Ovih dana sam dogovorio zakup parcele koja ima pet suvlasnika i zanima me da li moram sa svakim da zaključim poseban ugovori ili mogu da ih sve stavim u jedan.

marko22
17-03-13, 23:56
ако си успео њих пет да скупиш и да се сложе, па ти си шампион. па како си бре успео. Lkl{{

vvelja
18-03-13, 00:21
ако си успео њих пет да скупиш и да се сложе, па ти си шампион. па како си бре успео. Lkl{{

Parcela je mala, zakorovljena, ne obrađuju je, a meni odgovara jer tu mogu da se proširim. To im država vratila pre nekoliko godina.

marko22
18-03-13, 10:49
Све бих ја њих законом натерао да ако не раде мора да дају комшији који ради. За те парчићкове, не бих уопште давао субвенције. Натерао бих све на укрупњавање.

Farmer II
18-03-13, 15:17
To nije los predlog da vlasnici moraju da obradjuju parcelu ili da izdaju u zakup. Isto bi uradio i za kuce, da se odrzavaju uredne ili da se prodaju. Ima primera na sve strane, 2-3-4... naslednika, se ne mogu dogovoriti, a za to vreme kuca se srusila i sad se tamo razmnozavaju zmije i pacovi. Ima vrednih ljudi koji bi kupili po realnoj ceni i prosirili posed, al ne moz se dogovoriti sa naslednicima

marko22
18-03-13, 19:18
Па да продају кућу, то их тешко можеш натерати. Али зато за одржавање, у целој држави бих завео ред. Прво бих наравно заређао по Београду. Сви чекају да им неко нешто среди, а маса њих подобијала станове за пар стотина еура. И сад би да буду поносни власници стана у главном, али их не занимају спољни зидови и кровови. То ваљда треба ми остали да им средимо.

milan 87
07-04-13, 21:27
Ljudi pomagajte imam ponudu 1.60 poorana njiva belorusem koju ponudu da mu dam???

pujol
08-04-13, 12:11
350evrica:)

Petar84
01-06-13, 16:59
Da li neko zna koja je trenutno cena arende (u robi ili novcu) u okolini Subotice?

sneza_80
13-07-13, 13:07
Da li moze neko da mi objasni kako se ugovara arenda? Interesuje me cena po hektaru, i sta se desava sa subvencijama? Ko ih uzima. Kraj u kome su njive pripadaju opstini Stara Pazova

Farmer II
13-07-13, 14:08
Mislim da ima negde u temi primer ugovora o zakupu, tamo stoje osnovne stavke, ko je zakupodavac,ko je zakupoprimac, koja njiva se daje u zakup, cena, i vreme trajanja zakupa. Cena zavisi od mesta do mesta. A subvencije bi po teoriji trebalo da pripadnu onome ko radi zemlju, ali u praksi one se prelivaju u sve dzepove, samo ne u dzepove onoga sto radi, (njega samo mrze sto prima subvencije, luda kuca)

sneza_80
13-07-13, 16:40
Kako to u praksi izgleda arenda?

mims
13-07-13, 16:50
Kakvo je to pitanje?

paorpaor
13-07-13, 19:39
Kako to u praksi izgleda arenda?
Renta, ili arent(d)a. Iznajmis zemljiste od vlasnika pod uslovima koji napravite u dogovoru i stavite u ugovor.

sneza_80
13-07-13, 20:11
Ok, jasno mi je da se napravi ugovor ako obe strane zele. Na osnovu cega se gleda cena arende?

milan971
13-07-13, 21:03
Na osnovu kvaliteta zemlje i na osnovu cena arende u tom okruzenju.

North ARMY
14-07-13, 13:08
I u selu cena skocila na 250e/kj,drugar je do sad radio za 200e/kj,dosli neki sa strane i ponudili 250e srecom drugar je imao te pare i isplati u napred za iducu godinu nekoliko jutara. Lkl{{

Korica
17-07-13, 19:55
Čujem danas u selu došlo do nesporazuma pri isplati arende u kilogramima pšenice, čuli ljudi na TV-u da je cena 20 din/kg. I ne veruju da je cena na terenu 16-16,5 din/kg..

Tomo VS
17-07-13, 21:00
Čujem danas u selu došlo do nesporazuma pri isplati arende u kilogramima pšenice, čuli ljudi na TV-u da je cena 20 din/kg. I ne veruju da je cena na terenu 16-16,5 din/kg..
Kod nas isto ludnica sa placanjem arende hoce ljudi 20din. i nej...u sto im pokazujes obracunski list,kazu bilo je na TV-u da je psenica 20din. i tacka!

diklofen
17-07-13, 21:06
E zato lepo pri predaji pšenice odmah određenu količinu koju treba pišem na vlasnika zemlje tj. onog kome treba da platim arendu.Pa lepo neka sa tom odvagom naplati i 30rsd ako može ja se neću ljutiti.

steva 1984
17-07-13, 21:07
A zasto neprebacite psenicu na arendase pa neka je oni prodaju po toj ceni?

Farmer II
17-07-13, 21:10
To je i najbolje tako raditi i rascistiti odmah situaciju.
Samo dosta zadruga zahtevaju da im se pored broja racuna u banci dostavi i potvrda o gazdinstvu, i onda je probelm ako ti zakupodavci nemaju otvoreno gazdinstvo. Onda moraju da pisu to zito na nekoga ko ima otvoreno gazdinstvo, a taj neko obicno opet ispadne onaj koji im i radi zemlju.

kockasalascenej
17-07-13, 21:17
To je i najbolje tako raditi i rascistiti odmah situaciju.
Samo dosta zadruga zahtevaju da im se pored broja racuna u banci dostavi i potvrda o gazdinstvu, i onda je probelm ako ti zakupodavci nemaju otvoreno gazdinstvo. Onda moraju da pisu to zito na nekoga ko ima otvoreno gazdinstvo, a taj neko obicno opet ispadne onaj koji im i radi zemlju.Potpuno si u pravu i jos nesto oni hoce novce a ne da trce tamo vamo..

North ARMY
17-07-13, 21:20
Jbg sto ste pristali na te uslove da im idete na noge... ??

kockasalascenej
17-07-13, 21:30
Nismo mi nego taki sto uzimaju zemlju bez obzira kakva je i koliko vlasnik trazi..samo daj pa daj..

Kris80
18-07-13, 00:39
Kod nas isto ludnica sa placanjem arende hoce ljudi 20din. i nej...u sto im pokazujes obracunski list,kazu bilo je na TV-u da je psenica 20din. i tacka!
Nek im plati TV 20 dinara.Lkl{{

marko22
18-07-13, 00:54
Он не плаћа, он је душевна храна. Lkl{{

novica
23-07-13, 11:11
i kod nas traze 50 % vise za arende u odnosu na proslu godinu , strasno

marrkoo
23-07-13, 12:08
Koliko traze po jutru

ddragan
23-07-13, 12:13
Kod nas cujem da traze 300-320e/kj,nisu normalni.Ako dogura do 350e dacu i ja moju u arendu.

paorpaor
23-07-13, 12:34
Iskreno mislim da je dosao cenovni maximum zakupa. Kod nas su pojedinci pokusali ovog leta da podignu zakup na 300 e/kj, ali nisu nasli zakupce. Sprema se izuzetno neizvesna jesen i cini mi se da su ljudi malo uplasili.

SasaK
23-07-13, 12:55
20 lanaca po 250 evra=5000 evra,pa ja tolko ne zaradim sto radim tu zemlju,pa dacu je pa neka seje ko sta oce...

BOKIBOLE
23-07-13, 13:03
Sve će se vratiti na period od pre 4 godine. Arenda 100 evra jutro, a na večito oko 2-2 500 evra.

milan971
23-07-13, 13:04
Ja stvarno ne znam ko je tu ludji ili ovi sto traze ili oni sto tu cenu ispunjavaju.
Prosla godina klimatski katastrofalna ,ova po svoj prilici cenovno, a zakupodavcima sve nesto malo.
Pa ne mozemo mi sto radimo njihovu zemlju ispunjavati njihove neostvarene snove o lepom zivotu.Ako misle da je to sve lepo i slatko nek zasuku rukave pa nek je rade i bogate se shodno svom radu.

Dolovac
23-07-13, 13:13
Sve će se vratiti na period od pre 4 godine. Arenda 100 evra jutro, a na večito oko 2-2 500 evra.
Nece skoro biti tako,jos jedno 2-3 godine ovako pa ce se vratiti kako ti kazes

SAMA
23-07-13, 13:15
Njihovo je da traze,a moze im se dogod ima onih koji to placaju.Lkl{{ Sami smo nabili cenu,niko nam nije kriv.Ljudi samo naplacuju onoliko koliko dobijaju.Cim mu ostane,on ce spustiti arendu,zato ne gresimo dusu i ne napadajmo njih.I mi bi prodavali kukuruz po 40 da mozemo.Niko ne bi rekao mnogo je,ja cu dati jeftinije.

BOKIBOLE
23-07-13, 13:18
Nece skoro biti tako,jos jedno 2-3 godine ovako pa ce se vratiti kako ti kazes
Haha, dok se ne potroše rezerve :lol:

szeky
23-07-13, 13:22
Kod nas ne treba ni da traže pošto ih ima dosta koji nude više od trnutnog zakupca!!!! Idu po kućama i nude više....

grunt
23-07-13, 13:28
Ja sam juce uzeo jedan ha 175e,puna duz 2 klasa zemlje kao tepsija.

steva 1984
23-07-13, 13:34
Kod nas ne treba ni da traže pošto ih ima dosta koji nude više od trnutnog zakupca!!!! Idu po kućama i nude više....
Upravo to se desava svuda nisu oni krivi sto izdaju zemlju u zakup vec ovi sto idu pa se nude po kucama sa pricom dacu 20 evra vise,dacu 50 evra vise.Evo do ove godine smo svi radili po 150 evra jutro uz 5 godisnji ugovor sada ima novih cena da se uzme pred zimsko oranje po 200 + evra sto je za nasu klasu zemlje vec odvise.

Staropazovcanin
23-07-13, 14:37
Ima istine i u tome,ali kako da neko ko hoce da radi,ima potencijal prosperira?
Velike i pohlepne gazde sto ne znaju kada je dosta pokupile sve,a vi misevi skupljajte spiceve i frtaljice.Je l' bolje da zivi jedan seljak sa 400-500 jutara ili da zivi 10 njih sa 40-50?
Ja glasam za ovo drugo.Moje misljenje,do 100 mozes da radis i dovidjenja,to ti je-sto ti je,a ako ti se ne svidja,paljba u Rusiju i Ukrajinu,pa radi i 55000 ako hoces.

Farmer II
23-07-13, 15:14
Uzeli masinski park na lizing koji uveliko premasuje njihove potrebe, al nema veze, vazno da selo prica, i naravno sad treba zemlje da se to izfinansira, rate stizu. Da su pametni pa da zamene te azdaje s nekim manjim i rentabilnijim, al ne ide to s konja na magarca,ko da prizna da je pogresio, pa oni su bezgresni.
Drzavni zakup bi morao da se dovede u red, svakom gazdinstvu limit 20-30ha, velike parcele izdeliti (ne mora za stalno, vec koliko traje zakup), poostriti kontrole za fiktivne zakupe i podzakupe.
Privatni necu da komentarisem, te cene su prenaduvane za suvo ratarenje.

marrkoo
23-07-13, 15:46
Konkretno za mene mogu da kazem da ih jos uvek trpim i to njihovo dizanje iz godine u godinu sve ima svoju tacku pucanja,jbg nezgodno je i kad izadjes iz poseda tesko se posle vratiti i biti opet ponudjen ali jedva cekam da neke odjb

nesko2563
22-11-13, 20:50
Parcela do mene se uglavnom daju pod zakup i nisam imao baš neke probleme sa onima koji su zakupljivali sve do ove godine. Ove godine se jedan verovatno novi zakupac (slobodno mogu reći degen) dosetio da uđe 3m u moju parcelu i nonšalantno ukuca hrastovu gredu 1.5m u zemlju. Ručno sam je iščupao koliko sam bio besan a mislim da mi je on tu bio blizu da bih tu gredu polomio o njega. Gledam kasnije, usao je i drugom komsiji sa druge strane blizu 10m. Za njega mi nije žao jer znam da je i on alav pa je moguće da je u tom slučaju i bio u pravu. Samo mi nije jasno zašto meni ulete kada se tačno vidi razlika u terenu tu gde je razor bio između nas. Čak je zatanjirao i put i tu posejao psenicu. Toliko se osiliio da je čak i krajeve tih stubova zafarbao crvenom farbom. Ne znam kakvi su to ljudi i sta misle da ce dobiti otimanjem od komsija kada se baš lepo vidi razlika u nicanju pšenice i golim okom se vidi dokle je moje a dokle njegovo i koliko je ušao.

Farmer II
22-11-13, 21:07
To su novokomponovani lopovi, idu po sistemu ako prodje, prodje. E sad zbog takvih, ja moram tamo negde sredinom decembra kad sve bude uzorano da obidjem parcele i proverim stanje, da bih stigao da vratim brazde , da to ne bih radio u prolece.

sale 307
22-11-13, 21:07
Jel neko imao slučaj kao neško? Da je vlasnik u pitanju, pozoveš geometra da izađe na teren, posle tužiš vlasnika da ti da odštetu za 3god (odnekle sam čuo da je sada 5), pa ga spustiš na zemlju. Ovako, ne znam šta ti je činiti pošto je nov komšija, od ove godine. Jedino da si i ti posejao pšenicu i opet geometra, pa da pokosiš dokle je tvoje na leto. I posle šanac da vam bude slog. A imaš i u temi o oranju (prelistaj poslednje 2-3 stranice) mnogo dobra rešenja za tako dobre komšije ::super::

nesko2563
22-11-13, 21:40
Inače, sestra mi je geometar pa sam se prvo posavetovao sa njom i znam da jesam u pravu sa mojim postupkom čupanja grede. Pšenica je i na mojoj i na njegovoj parceli. Moja je ranije sejana i grublje je istanjirano. Ako se poklope kockice pa njegova pšenica bude sa osjem a moja bez, onda tu nemam šta mnogo da pametujem a ako ne bude tako, opet imam taj "šanac" od razora pa će i sama pšenica tu biti na vidljivo nižem terenu. Lako ću ja tu izaći na kraj ali zgadio mi se takav bezobrazluk. Takvi ljudi misle da samo oni mogu to da rade. Red je red.

Zanimljivost sa tom parcelom je to što tu jedino mogu pšenicu da izvučem kako treba jer u proleće do maja voda leži. Sa druge strane imam još tupavijeg i bezobraznijeg komšiju koji isto ima probleme sa vodom ali on je pribegao rešenju da nekoliko godina za redom ore na sklop i time nabacuje i izdiže teren na svojoj njivi, ostavljajući jarak do mene. Jednom je već bilo porazgovarano sa njim pa je uz moć "sugestije" batalio tu svoju naviku. Sad evo opet je uzorao na sklop i prevelik razor do mene napravio. Pratim ga i čekam dogodine kako će orati. Uzorem i ja al ne pravim velik razor i obicno se vratim i zatrpam ga. Al najsmešnije u toj celoj priči je što je njegova parcela veličine frtalj i on se čovek uporno trudi.:lol: :lol:

Sava21
06-02-14, 21:12
Drugari,ako moze jedno pitanje,uzeo sam jedno kj.u arendu od komsije.Sta je potrebno od papira da prikupim i koji postupak da obavim da bih dobio subvenciju i na tu zemlju?

bojcetic
06-02-14, 21:15
Odete u mesnu zajednicu ili sud i napravite ugovor o zakupu. Sa izvodom iz katastra i tim ugovorom ides u trezor i tamo ce ti upisati i tu parcelu na tvoje gazidnstvo kao zakup.

milan89
19-02-14, 21:20
Molio bih kolege ko je imao iskustava sa ugovorima za zakup da mi pomogne, prvi put do sada imam slucaj da za parcelu koju radim u zakup pod jednim brojem postoje 2 vlasnika koji je dele na pola ( upitanju su muz i zena) pa me interesuje kako u tom slucaju pravite ugovor, da li posebno sa svakim od njih ili na jednom ugovoru samo sto imas 2 zakupodavca, i kako za izvoda iz katastra? da li za svakog moram posebno?

mims
19-02-14, 21:23
Zajedno, u izvodu iz katastra pod konkretnim brojem pišu oba vlasnika (postoji samo jedan izvod, nema svako svoj).

sale ratar
19-02-14, 21:27
Dovoljan ti je jedan izvod iz katastra a treba ti dva ugovora (sa mužem i ženom posebno) u ugovoru pišeš broj parcele i površinu koju ima muž ili žena (površina piše u listu nepokretnosti pod stavkom "udeo površine"), znači za svakog upišeš koliki je udeo površine koji poseduju.

sneza_80
02-03-14, 18:20
Postovanje svima. Htela sam da pitam o nacinu pravljenja ugovora o zakupu zemljista. Naime, utupamo coveku na 5 godina u arendu. Usmeno smo se jos letos dogovorilii o ceni, koja je nama prihvatljiva. Problem je nastao kada je taj covek juce doneo UGOVOR O USTUPANJU ZEMLJISTA NA KORISCENJE. Pregledom po sajtovima nismo naisli na takvu vrstu ugovora o zakupu. Pogotovo sto u prvom clanu ovog ugovora stoji: "Davalac ustupa zemljiste na koriscenje bez nadoknade u periodu Od dana____________ do dana___________". Naravno nista nismo jos potpisali. Nase pitanje se odnosi, da li traziti da se u gore pomenutom clanu promeni da se zemljiste koristi sa nadoknadom i cenu, pa to overiti u mesnoj zajednici (on trazi da tamo to overimo) ili moramo preko neta ili opstine ( a on tvrdi da je to vec dobio ovakav primerak u opstini) nabaviti drugi da bi kad se potpise sve bilo validno. I dali se inace takvi ugovori prave u jednom ili dva primerka, nama je logicno dva, a imamo samo jedan ovakav pomenuti primerak.
Unapred zahvalni

Janosh
02-03-14, 18:40
Da ne bude na kraju da on tu zemlju obradjuje 5 godina bez placanja zakupa?

Vojkanvrelo
02-03-14, 18:55
[QUOTE=sneza_80;823387]Postovanje svima. Htela sam da pitam o nacinu pravljenja ugovora o zakupu zemljista. Naime, utupamo coveku na 5 godina u arendu. Usmeno smo se jos letos dogovorilii o ceni, koja je nama prihvatljiva. Problem je nastao kada je taj covek juce doneo UGOVOR O USTUPANJU ZEMLJISTA NA KORISCENJE. Pregledom po sajtovima nismo naisli na takvu vrstu ugovora o zakupu. Pogotovo sto u prvom clanu ovog ugovora stoji: "Davalac ustupa zemljiste na koriscenje bez nadoknade u periodu Od dana____________ do dana___________". Naravno nista nismo jos potpisali. Nase pitanje se odnosi, da li traziti da se u gore pomenutom clanu promeni da se zemljiste koristi sa nadoknadom i cenu, pa to overiti u mesnoj zajednici (on trazi da tamo to overimo) ili moramo preko neta ili opstine ( a on tvrdi da je to vec dobio ovakav primerak u opstini) nabaviti drugi da bi kad se potpise sve bilo validno. I dali se inace takvi ugovori prave u jednom ili dva primerka, nama je logicno dva, a imamo samo jedan ovakav pomenuti primerak.

Takve ugovore je nama davala Opstina Aleksinac i ja kao zakupodavac sam potpisivao ugovore o zakupu bez naknade ali naravno uvek isplacivao.Sad to je do coveka sa kojima se saradjuje.Mislim da sada to nije pravilo ali nekada pre 5-6 godina su kod nas iz nekih razloga to davali.Moracete se na jos neki nacin obezbediti ili da se ipak napise koja je cena i naravno 2 primerka.

sneza_80
02-03-14, 18:57
Upravo se o tome radi. Da li neko moze da mi postavi kako taj ugovor o zakupu sa naknadom treba da izgleda?

Vojkanvrelo
02-03-14, 19:06
Pa samo izmenite u ugovoru gde pise bez naknade da pise sa naknadom od koliko ste se dogovorili.

sneza_80
02-03-14, 19:13
Da li je ispravno u tom ugovoru precrtati ono sto pise bez naknade i lupiti pecat na to mesto, ispraviti i napisati sa naknadom, iznos?

Vojkanvrelo
02-03-14, 19:16
E to vec nisam siguran,u opstini rade slicne stvari ali ne bih da lupam napamet.

sneza_80
02-03-14, 19:28
Moram i ovo da pitam. Nakon sto dam zemlju u zakup da li popunjavam ja nesto od onih papira sto su stigli vezano za promene na poljoprivrednom zemljistu? Znam da tu obavezu ima onaj sto uzme zemlju

bojcetic
02-03-14, 19:45
Ako stavite cenu, morate platiti 20% poreza na dobit drzavi od te sume. Tako da ako ste se dogovorili 200e/kj, vama sleduje 160e a drzavi 40e.

Vi ste duzini kad budete obnavljali gazdinstvo na kom je bila ta zemlja da je izbrisete, a kasnije zakupoprimalac ce je upisati na svoje gazdinstvo sa ugovorom koji ste overili u MZ.

pujol
03-03-14, 00:36
Postovanje svima. Htela sam da pitam o nacinu pravljenja ugovora o zakupu zemljista. Naime, utupamo coveku na 5 godina u arendu. Usmeno smo se jos letos dogovorilii o ceni, koja je nama prihvatljiva. Problem je nastao kada je taj covek juce doneo UGOVOR O USTUPANJU ZEMLJISTA NA KORISCENJE. Pregledom po sajtovima nismo naisli na takvu vrstu ugovora o zakupu. Pogotovo sto u prvom clanu ovog ugovora stoji: "Davalac ustupa zemljiste na koriscenje bez nadoknade u periodu Od dana____________ do dana___________". Naravno nista nismo jos potpisali. Nase pitanje se odnosi, da li traziti da se u gore pomenutom clanu promeni da se zemljiste koristi sa nadoknadom i cenu, pa to overiti u mesnoj zajednici (on trazi da tamo to overimo) ili moramo preko neta ili opstine ( a on tvrdi da je to vec dobio ovakav primerak u opstini) nabaviti drugi da bi kad se potpise sve bilo validno. I dali se inace takvi ugovori prave u jednom ili dva primerka, nama je logicno dva, a imamo samo jedan ovakav pomenuti primerak.
Unapred zahvalni
Slobodno mozete poptisati takav ugovor bez naknade,jer to svi tako rade da bi izbegli poraz.Vi se usmeno dogovarate o visini naknade o koriscenju zemljista i to stoji,a ovako mora da se placa porez drzavi sto je bespotrebno.A u svakom slucaju vi kao vlasnik zemljista mozete da raskinete ugovor ako zakupodavac ne ispunjava dogovor,ja tako radim.

dragan.kovacev
03-03-14, 00:53
Ako se nema poverenja u zakupoprimca ili je saradnja na pocetku, naj bolje resenje je davanje zemlje na koriscenje do 31.12.2014 i tako svake godine obnavljati ako ispunjava obaveze, trosak je samo nova overa ugovora koja je zanemarljiva, a mogu ispasti razne komplikacije i veci trosovi ako zakupoprimac ima krajnje lose namere.

Vojkanvrelo
03-03-14, 10:14
Slobodno mozete poptisati takav ugovor bez naknade,jer to svi tako rade da bi izbegli poraz.Vi se usmeno dogovarate o visini naknade o koriscenju zemljista i to stoji,a ovako mora da se placa porez drzavi sto je bespotrebno.A u svakom slucaju vi kao vlasnik zemljista mozete da raskinete ugovor ako zakupodavac ne ispunjava dogovor,ja tako radim.
Ovo ti je diskutabilna preporuka,nije kod njih zemlja tako jeftina kao kod nas.Ako das par hektara u zakup i posle ti ovaj ne plati jer ste potpisali da je bez naknade onda to moze biti dosta velika steta od par stotina evra.

dragan 75
09-04-14, 20:25
dali je istina da se krece zakupa u okolini backe topole krece oko 5ooe za kj ili me pokušava da me izvacari za zakup jer zeli da mi podigne zakup za iduci godinu sa tom cenom uz primer kako je tamo da mora da bude i kod nas tako u mom mestu a inace taj živi u bg a radio u b.topoli a roditelji mu žive u mesto do moga nije u pitanju vojvodina

igordulic
09-04-14, 20:32
Mozda neka drzavna zemlja koju su naterali je placena toliko ali prosek zakupa ne verujem da prelazi 1t psenice po kj,ako je i toliko..

bojcetic
09-04-14, 20:38
Ma kakvi 500e po jutru. Kod nas je 200-300e/kj

MOMOSARIC
09-04-14, 20:41
Naletim na jednom Ruskom forumu , da je , tamo negdje , solidna zemlja 15e po hektaru plus plaćanje poreza za zemlju , ili 5% od usjeva .

dragan 75
09-04-14, 20:42
Mozda neka drzavna zemlja koju su naterali je placena toliko ali prosek zakupa ne verujem da prelazi 1t psenice po kj,ako je i toliko..
da sa prvom ili drugom klasom zemlje da se izvuce prinos takav a ovu koju ja radim je 4klasa smonica teška za obradu i još brsdka zemlja culi ovi po gradu da se vrte neki novac oko poljoprivrede i zakupa pa misle da je neko sisao vesla da nezna ništa neka mu raste korov i da mu platim više od nego što se placa zakup u mom kraju da me oleše drugi zakupci što dižem cene nek hvala nema šanse

bojcetic
09-04-14, 20:44
@MomoSaric
To jeste povoljno. Problem je sto je to cena u Rusiji, a to mi malo daleko Lkl{{

MOMOSARIC
09-04-14, 20:45
Tamo izgleda zemlje ima dovoljno , a da se primjetiti kad se pogleda karta svijeta.

paorpaor
09-04-14, 20:46
Kod nas ide i do 370 e/kj kad se neki zalete Lkl{{
Obicno je oko 250 e/kj mada je trend rasta. Imamo problem sa "komsijam" iz susednih sela koji dizu cenu zakupa >:D

dragan 75
09-04-14, 20:50
Kod nas ide i do 370 e/kj kad se neki zalete Lkl{{
Obicno je oko 250 e/kj mada je trend rasta. Imamo problem sa "komsijam" iz susednih sela koji dizu cenu zakupa >:D
ako sam razumeo 1kj je 57.5ari i dali utice na cenu klasa zemlje i stanje njive dali je zaparložena ili uradnom stanju da može da se izvuce neka dobit

SaleCar
09-04-14, 20:53
Imam ponudu oko ~60kj na jesen po 180e/kj ja mu nudim 160e/kj on se jos necka. 95% 1 klasa ostatak 2 klasa. Ukupno 7 parcela od 1 do 4km od kuce u jednom pravcu.

Marko Sumadinac
09-04-14, 22:29
Kod nas 100e po hektaru u ravnici kraj reke,ili ako se neko dogovori,pa na usur,ja ono malo zemlje sto radim sam dobio dzabe na koristenje,jer je to po kojekjaim potocinama i male parcelice

bojcetic
09-04-14, 22:54
@SaleCar
Nesto mi to jeftino. Koje mesto je u pitanju?

German hunting terrier | Jagdterrier