PDA

View Full Version : Arenda- pravila, obicaji....

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 [2] 3 4 5 6

Farmer II
09-01-12, 21:44
Od slucaja do slucaja je to, ima i korekktnih ljudi, ,ali u ovim slucajevima gore jesu krivi jer :
-otkazuju zemlju iako imaju OBAVEZUJUCI ugovor(pa sta sad, jel treba neko da ih pusti da raskidaju ugovor na lepe oci i bez naknade, ), a koliko treba godina nama da njihovi ispostenu i zakorovljenu zemlju dovedemo u red, pa plus planiranje plodoreda,
- traze i ugovore za imaginarne subvencije i odbijaju da postuju potpisane ugovore o zakupu

kristal
09-01-12, 22:33
Ljudi koji izdaju zemlju nisu krivi,krivi su paori posto su oni prvi ponudili arendu + subvencije.
Kako nisu krivi??Tri godine sam ja radio tu njivu, ocistio nadjubrio sve kako treba a doticni" koji nije kriv "samo mi javi da od sad on radi.Ovde se nije upste radilo o subvenciji,jer sam ja ispunio kvotu i prepustio njemu.Mada je nemoze prijaviti u redovnoj je penziji.A za tuzikanje trebaju pare i dosta vremena .

KishRobert
09-01-12, 23:11
Nisam mislio licno na Vas,pisem uopsteno.

bukur
09-01-12, 23:45
Mnogo ima problema i bice gore ako se nesto ne regulise a ja zato hocu da napravim cvrste ugovore na odredjeno vreme i da nerazmisljam

DusanA
09-01-12, 23:53
Svejedno ce biti po njihovom, ili ce te zameniti drugim zakupcem.

Matic
10-01-12, 00:08
Baš tako i tu ništa ne možete uraditi po tom pitanju kada neće ni kako oni hoće.

dragan.kovacev
10-01-12, 02:02
nemoj te otimati tudju zemlju, nece ni vama niko dirati!!!!

ja se ovog pravila drzim i nemam problema.nikom nisam otisao da prebijam cenu, ko dodje i ponudi zemlju ja uzima, i to se raspitam zasto je uzeo zemlju onom predhodnom...
jesenas dodje covek iz padine i ponudi mom zakupodavcu 250e, 8kj oko sela, srce zemlje i ovaj ga odbije... ja mu dajem 150e i pola subvencije... valja im treba uci pod kozu i malo se poniziti, i izadjes kao pobednik...

problem je i taj sto dolaze ljudi iz drugih opstina i guraju cenu arende, tu bi trebalo doneti zakon kao kod drzavne zemlje, da zemlju moze zakupiti samo lice te opstine...

ddragan
10-01-12, 02:28
Nije to drzavna zemlja pa da ima pravo prvenstva kupovine,sa privatnom svojinom moze da radi sta hoce.Nemoj da mislis da podrzavam to uzimanje zemlje preko nekog jer i ja radim dosta arende i nebi voleo da mi sutra neko nabija cenu ali mi se redovno to desava.

kristal
10-01-12, 10:34
Ima razlicitih vlasnika zemlje jos za srecu. Jedna veca tabla bode oci nekima i ponudili vise a gazda fer i lepo ga ispratio sa objasnjenjem da je on zadovoljan samnom i da sam ja radio i u to vreme kad se jedva skupilo za arendu.Znam takve vlasnike zemlje, koji su mi bili skolski drugovi.A neki mi dobri prijatelji i
kad sam ih pitao kasnije kad su vec izdali zemlju sto mene nisu pitali ili ste dobili vise od uobicajenog? Samo slezu raminima,a cuo sam i takva objasnjenja da je onaj drugi jaci, i bolje ,novije masine ima .Uopste nije sigurno da ce bolje uraditi od nas koji imamo osrednji vozni park.Ima neka takva praksa medju ljudi da nose onom ko vec i to sto ima jedva stize .

marko22
10-01-12, 11:25
Problem je i taj sto dolaze ljudi iz drugih opstina i guraju cenu arende, tu bi trebalo doneti zakon kao kod drzavne zemlje, da zemlju moze zakupiti samo lice te opstine...
To nije nikakav problem nego realnost i trziste. Takav zakon nikad nece biti donet jer se kosi sa Ustavom, medjunarodnom praksom, a najvise sa elementarnom logikom. Kako mozes nekom zabraniti da kupi nekretninu ako nije iz te opstine. Ne treba teziti nerealnom. U svakom poslu imas konkurenciju, tako da i ovde nista ne moze i ne sme da bude drugacije. Neke svari oko tog zakupa prolaze, jer niko nije potegao zakon, inace je i to apsolutno protiv zakonski.

Rale 83
10-01-12, 13:16
U mom selu tako nesto nesme da se desi , Kirija je 50e po hektaru i niko nesme da ponudi vise , Ko ponudi vise crnomuse pise ..............
Dolazilisu iz raznih sea i pokusavali al ih prej.... na brzinu niko se nije zadrzavao vise od 2 godine .
Ako gazda zahteva da izadjes iz njive nema bunjenja , to je njegovo i tacka , posle ide dalja prica sa ovim ugovorima al takav slucaj se jos nije dogodio

dr dragan
10-01-12, 18:53
I kod mene problem radiš zemlju ottprilike tri god.i onda gazda obično hoće da radi sam navodo, kad mu ja očistim njivu od korova ,obično pravim ugovore na pet god.sve to džabe kod mena kirija ide evro ar e sad kad ti daju papire tu ima svašt neki traže po pola neki ti nediraju ništa ali takvih je vrlo malo ali najviše ima onih koi kažu da se zemlja ne vodi na njih a oni sami uzmaju pare od države i šta se tu može zemjle nema i onda ćutiš:'({

abro
11-01-12, 07:21
Jel ima neko neki primerak ugovora o davanju zemljista u zakup na vise godina,ne onaj za subvencije nego onaj tipa JA TAJ I TAJ DAJEM ZELJU TIM I TIM NA TOLIKO GODINA PO CENI OD 11111111 ITD ITD da napravim izmedju mojih arendasa i mene posto su poceli da ovaj ugovor o zakupu klasican nepriznaju kao validan za rad zemlje nego samo za ostvarivanje subvencije,slican ugovor kao kada se kupi zemlja vecito samo sto je u zakup.
http://www.dodaj.rs/f/5/m9/1pApQupt/ugovor-o-zakupu.jpg

pujol
14-01-12, 19:26
Na koliko najmanje godina moze da se potpise ugovor o zakupu,da bi se dobile subvencije,jer moze na 1 godinu?Uzeo sam jednu njivu od 2.5 ha u zakup al vlasnik nece da potpise ugovor na vise od 1 godinu,pa me zanima moze li to?

bojcetic
14-01-12, 19:27
Moze na 1 godinu.

pujol
14-01-12, 19:33
Moze na 1 godinu.
HvalaLkl{{

diklofen
14-01-12, 19:36
Kod na s u MZ neće da prime tj. da overe kad je na više od 10 godina.Znači dozvoljavaju samo da je maximalno 10 godina.

dr dragan
15-01-12, 15:51
kod nas ne prmaju ugovore koi nisu overeni u sudu iz MZ ne važe a broj godina od jedne pa na dalje može

danijella
27-01-12, 20:51
Dali je neko izdao ili uzeo u zakup livadu i po kojoj ceni? Meni je danas ponuđeno par jutara neke livade a ja uopšte nemam predstavu koliko to košta! Zapravo ovih dana bi trebalo da se dogovorimo oko cene zakupa pa bih da znam bar od prilike koliko mogu da ponudim.

pocerina
27-01-12, 21:29
Ja uzimam u zakup i placam u proseku 150 evra po hektaru, sve zavisi sta je zasejano od trava ili je prirodna livada... E sad ne znam kako se krecu cene u tvom kraju.

danijella
27-01-12, 21:43
To je prirodna livada pa sad ono što raste na njoj to mi je.E sad ako nisam dosadan ajd mi molim te reci koliko se to puta kosi i koliko može da se napresuje bala za jednu godinu na jednom hektaru,onako nagrubo,tj koliko ti napresuješ u proseku na prirodnoj livadi?

pocerina
27-01-12, 21:55
Pa ovako samo jednu parcelu od 1ha prirodne livade uzimam... Pa kosi se obicno tri puta, ako ima dovoljno nakisa... U prvom otkosu bude oko 300-320 bala tezine oko 18-20 kg... U drugom otkosu oko 120-140 bala, a u trecem 50-60 bala... Od djubriva bacam oko 300-350 kg KAN-a.... E naprimer u 2010. sam kosio samo prvi otkos, bilo susno i drugi otkos nisam imao racun da kosim...

danijella
27-01-12, 22:17
Pa to je dobro,od 400 do 500 bala godišnje ukupno oko 7000-8000 kg pa puta 10din/kg koliko sam prošle godine plaćao... ostaće i meni nešto ako cena zakupa bude bar ko ta tvoja i ako godina posluži.Druže puno ti hvala,častim pićem kad se vidimo poz.>:({

pocerina
28-01-12, 20:34
Nema na cemu....>:({

dragan.kovacev
25-02-12, 13:40
juce pazario 8kj arende, 150e po jutru i jedna prikolica sapurina za celu godinu:lol: dacu mu i 2 prikolice...dobio covek penziju i nece vise da radi. i trazi mi 30e za oranje, malo mi mnogo al ajd. a orao sa ferdzom i jednom brazdom IMT 14 coli, valjda je lepo uzorao, lepo to ispadne kad se udesi...

dejan 77
25-02-12, 14:03
e lako vama kada vam zakup tako mali.

dragan.kovacev
25-02-12, 16:51
treba imati u vidu da je 4 klasa zemlje. davali mu padincani 200e, al ja radim i njegovog brata zemlju pa nije hteo drugom dati ni za 300e... sad mi bio oranje ce mo prebiti uslgom branja i jos sta treba, ostavio je sebi 3kj da ceprka malo..

djoker
26-02-12, 23:50
Mi smo resili da sprecimo ljude koji daju zemlju u zakup da manipulisu sa cenama tako sto smo svi koji obradjujemo ozbiljnije zemlju clanovi udruzenja i dogovoricemo cenu od koje necemo ustupati i objaviti javno koliko ove godine placamo zakup

KishRobert
26-02-12, 23:54
Mi smo resili da sprecimo ljude koji daju zemlju u zakup da manipulisu sa cenama tako sto smo svi koji obradjujemo ozbiljnije zemlju clanovi udruzenja i dogovoricemo cenu od koje necemo ustupati i objaviti javno koliko ove godine placamo zakup
Nema od toga nista.

dragan.kovacev
27-02-12, 00:03
ako i kod vas uzimaju arendu padincani kao i kod nas, onda od tog nema nista...jer su oni ti koi kod nas nabijaju cenu...lako bi se mi ovde dogovorili, kao i vi na taj nacin kako si ti naveo.

djoker
27-02-12, 00:19
Javljam kako smo prosli ako i ne uspemo barem smo pokusali nesto da promenimo

oldtimer
27-02-12, 00:34
Ne znam kako moze takvo neko ogranicenje da uspe...Jedino da doticnog prebijete, ili mu podmecete u njive raznoraznu gvozdjuriju, ne bi li lomio masine.

djoker
27-02-12, 00:36
Nije to ogranicenje nego dogovor ja mislim da smo jos ljudi jedina sankcija je iskljucenje iz Udruzenja.

oldtimer
27-02-12, 00:44
Pa tako nekako...Kod mene u selu jos funkcionise ta ljudskost, i precutni dogovor o max ceni zakupa..E, sad, kad bi neko resio da ponudi vise, ne vidim nacin da ga sprecim. Mogu da pariram cenom, ili da ostanem bez zemlje

dragan82
27-02-12, 01:03
U mom kraju je sve 5ta i 6ta klasa. Daje se po neko prase , jagnje , po koja vreca psenica itd. Pare za sada niko nikome ne daje. Moj brat daje 1 jagnje za 4he koje se nalaze odma iza kuce, a ostalima nikom nista ne daje. Njima je dovoljno to sto su im njive lepo uredjene i nemoraju da plate trebljenje bagrema. Jesenas je imao u ponudi jos 8he , ali nije uzeo , jer vlasnik ( gastarbajter koji ima firme po Francuskoj ) nije hteo da mu potpise ugovor.

oldtimer
27-02-12, 01:13
U Lozani ^-^

dragan82
27-02-12, 01:15
U Despotovcu i Svilajncu.

pujol
27-02-12, 01:35
Sto ljudi sto cudi,kod mene u zadnje nekoliko godina prava potraznja za njivama,ima dosta ovi koji cuvaju bikove pa rade dosta zemlje pa su cenu po ha oterali u 100 evrica dok je nekad bilo dzabalesko,medjutim ja imam mog komsiju koji zivi u inostranstvu i ima napustenu njivu od 2 ha do mene i nece da mi je da arendi,kaze mi za te pare neka pusti,i aj sad budi normalan kad ti kaze,bitno je da ja nemam koris a on sto ima stetu nema veze,takvi smo ti mi srbi.

dragan82
27-02-12, 01:51
Da upravo tako kako si ti reko. Nemoj ga vise ni pitati, njemu nije dovoljno to sto zaradjuje dobro tamo gde je , nego oce i tebi dusu da uzme. Pusti ga , najverovatnije da je neki glupak.

North ARMY
27-02-12, 05:22
Uvek se nadje neki specijalac u selu koji ce dati vise od ostalih makar i ne zaradio,al nek se prica po selu kako je on gazda i najbolje placa.

steve73
27-02-12, 05:56
U Despotovcu i Svilajncu.

Pre ce to biti Jasenovo , ali nema veze....bio tamo prosle nedelje i malo obilazio tvoje (bratovo) imanje Lkl{{

dragan82
27-02-12, 08:34
Ako si bio , bas mi je drago. Reko mi brat da ces mi se javiti. Zao mi sto i ja nisam bio kuci.

Isti je sistem za arendu u celom kraju , jer ceo kraj je u inostranstvu.

Boki-Vl
27-02-12, 09:51
@Djoker
Nema nista od toga...

dragan82
27-02-12, 10:04
To je uvek tako , cim narod vidi i cuje da neko uzima zemlju u zakup , onda sami dizu cenu , a ovaj ako je u kreditima i mora da isplati traktor ili bilokoju masinu , on mora da uzima sto vise zemlje da radi. Sama osoba koja uzima kredit uvaljuje sebe u nepovoljnu situaciju.
Ja ne znam kako je sad situacija sa kreditima, ali kad sam ja pitao za lizing , znam da je traktor izlazio posle 5god isplate lizinga skoro duplo skuplji.

Ja mislim da uvek moze da se izbegne uzimanje kredita. A evo i kako : ja sam na primer vozio Rakovicu 60 , da sam kupio Belorusa od 80ks trebale mi pare za belorusa , plus kamata i kasko komplet itd za te naredne 5god. Ja sam se odlucio da nastavim da vozim rakovicu naredne 5god da bi ustedeo pare za taj veci i jaci traktor. Nije mi trebalo 5 traktor je kupljen posle 3 god . I sto je najbitnije ostale mi pare koje sam trebao da dam za lizing i za sva ostala osiguranja.

North ARMY
27-02-12, 10:08
Ja mislim da uvek moze da se izbegne uzimanje kredita. A evo i kako : ja sam na primer vozio Rakovicu 60 , da sam kupio Belorusa od 80ks trebale mi pare za belorusa , plus kamata i kasko komplet itd za te naredne 5god. Ja sam se odlucio da nastavim da vozim rakovicu naredne 5god da bi ustedeo pare za taj veci i jaci traktor. Nije mi trebalo 5 traktor je kupljen posle 3 god . I sto je najbitnije ostale mi pare koje sam trebao da dam za lizing i za sva ostala osiguranja.
1 ovaj deo u opste nema veze s temom.
2 ocin bi presao na bolji za samo 3 godine da nisi otisao u Svajcarsku da radis po 2 posla + dovoz masina.

dragan82
27-02-12, 10:16
North Army uvek se mesas negde gde ti nije mesto. Ovo jeste povezano jedno sa drugim. A sto se tice mojih masina kuci: moje su samo masine za trgovinu , a one sto su bratove on mi je sve isplatio. Mi smo odavno odeljeni , svako ima svoju kucu.

Ako oces da pomognes coveku ti mu daj udicu , a ne ribu. A i tu udicu ako je sam kupi bolje ce da je postuje i cuva.

olalija
27-02-12, 16:14
Kod nas je arenda od 70-200 e po jutru,na jesen ocekujem nov rast cena i rat oko zemlje kao kod ovih retarda u Golubincima i Sasama.

North ARMY
27-02-12, 17:21
A evo i kako : ja sam na primer vozio Rakovicu 60 , da sam kupio Belorusa od 80ks trebale mi pare za belorusa , plus kamata i kasko komplet itd za te naredne 5god. Ja sam se odlucio da nastavim da vozim rakovicu naredne 5god da bi ustedeo pare za taj veci i jaci traktor. Nije mi trebalo 5 traktor je kupljen posle 3 god . I sto je najbitnije ostale mi pare koje sam trebao da dam za lizing i za sva ostala osiguranja.
Pogledaj sad dobro pa proceni jel pises kako si bratu doterao ili pises u svoje ime.
Jedan post jedna prica,drugi post druga prica.

A sto se tice mojih masina kuci: moje su samo masine za trgovinu , a one sto su bratove on mi je sve isplatio. Mi smo odavno odeljeni , svako ima svoju kucu.

Izvinjavam se clanovima za off topic.

dragan82
27-02-12, 17:38
Nord Armi pazi da ne okines godinu , pusti nas staije da se dopisujemo na miru. U svakoj temi me pratis i komentarises moje pisanje. Na ovom forumu imas razni clanovi , neko voli kako ja pisem , a neko voli kako ti pises.

U svakom slucaju ja sam za to. Oni koji su i inostranstvo da plate onima sto im obradjuju zemlju. Ili da je prodaju , jer da im znaci nesto ta zemlja oni bi ostali da je obradjuju.

mica967
29-02-12, 11:57
Pokušaćemo večeras da uradimo slično kao što su uradili članovi udruženja poljoprivrednika u Staroj Pazovi po pitanju novih zakupa.Kod njih je zakup-arenda ograničena, u smislu da niko nesme da plati veću cenu zakupa od dogovorene cene i neuzima zemlju akoje već radi neki od članova udruženja. Površine pod zakup se povećavaju samo ako se pojave novi zakupodavci ali po dogovorenoj ceni udruženja.>:({

cedo
29-02-12, 14:10
Nema nista od dogovora.Clanovi bilo kakvog udruzenja se mozda i mogu drzati dogovora ali... Sta sa ljudima koji imaju potrebu, zelju,i mogucnost da rade zemlju u arendu a nemaju nista u arendu?Na koji nacin da dodju do zemlje?Nikon im je nece prepustiti iz bilo kog razloga vec ce svi koji vec rade pokusati da zadrze trenutno stanje(ja imam a za druge me bas briga).Jedino sta preostaje je platicu arendu do granice isplativosti inace nista od posla.

branko
29-02-12, 14:19
@mica967

Samo da ti kažem da to o "neuzimanju zemlje ako je već neki od članova udruženja" radi - uopšte nije tačno.
Toga se niko ne pridržava, nego i dalje se preotima ko kako može. To je očigledno samo priča za malu decu. čak je jedan viđeniji poljoprivrednik rekao da će on lično totalom prskati površine pod rodom onoma koji su "preoteli" parcele, ali verujem da je to samo rekla-kazala.
A priča o ograničenju cene arende - Lkl{{... Pa toga se ni sam predsednik udruženja ne pridržava.

tomtom
29-02-12, 15:36
Kako se cene krecu u Zablju i okolini?

mica967
29-02-12, 18:55
Ja sam poštovao druge i dosad, tako ako padne večeras dogovor ja ću mu se lako prilagoditi.>:D

agroekonomista
12-04-12, 01:34
Molio bih vas da mi odgovorite na pitanje, naravno ako znate. Nadam se da postavljam pitanje na pravom mestu?
Interesuje me da li ima neko pravo da prisvoji zemlju ukoliko je duze vreme obradjuje u arendu tipa 10-15 godina?
Hvala unapred na odgovorima.

diklofen
17-04-12, 08:46
Ako misliš na to kao na stanarsko pravo to u zakonu o zemljištu ne postoji.Svaka zemlja ima vlasnika ma ko on ili ona(država,crkva,opština...)bio.Pravo vlasnika je prvo osim ukoliko on nije dao zemlju u zakup na određen broj godina uz klauzulu da obostrano mora doći ili će određenog datuma doći do prekida ugovora.

agroekonomista
17-04-12, 18:39
Ako misliš na to kao na stanarsko pravo to u zakonu o zemljištu ne postoji.Svaka zemlja ima vlasnika ma ko on ili ona(država,crkva,opština...)bio.Pravo vlasnika je prvo osim ukoliko on nije dao zemlju u zakup na određen broj godina uz klauzulu da obostrano mora doći ili će određenog datuma doći do prekida ugovora.

Hvala na odgovoru.

agroekonomista
27-05-12, 13:09
Opet jedno pitanje?Lkl{{ Da li znate gde ima, moze da se uzme u zakup na duzi vremenski period veca povrsina seoseke utrine, pasnjaka...? Da li neko ima iskustva sa ovakvim vidom koriscenja zemljista? Hvala svima na odgovorima?

banePA
15-07-12, 01:29
Danas smo uzeli u arendu 48,5 kj, cena za 1 kj je 600kg psenice i 600 kg kukuruza i subvencije po pola, ako bude sta bilo! Nekako mi je sigurnije da se obavezem u hrani nego u evrima!!

dragan82
15-07-12, 02:04
Sigurnije je da se vezes snjima procentualno nego ovako, jer sta ako ne rodi onda ti si u gubitku , a taj koji je izdao njivu on nece nista osetiti. Ovako obojica osecate.

talianu
15-07-12, 09:52
Danas smo uzeli u arendu 48,5 kj, cena za 1 kj je 600kg psenice i 600 kg kukuruza i subvencije po pola, ako bude sta bilo! Nekako mi je sigurnije da se obavezem u hrani nego u evrima!!
Dobro si prošao s obzirom kakav je trend kod nas,mislim da će posle ove suše biti zemlje da se nađe.

---------- Poruka napisana u 08:52 ---------- Prethodna poruka je at 08:50 ----------

Sigurnije je da se vezes snjima procentualno nego ovako, jer sta ako ne rodi onda ti si u gubitku , a taj koji je izdao njivu on nece nista osetiti. Ovako obojica osecate.
Nije to baš tako Dragane,neće vlasnik sa mnom da ide na vagu i da sabira procente a drugo neće da bude na gubitku u slučaju podbačaja roda.Traži svoje zato je i izdao u zakup.

banePA
15-07-12, 11:27

U procentima se kod nas ne radi, uglavno je u evrima, ili u ovako kako sam ja!

talianu@

Videcemo kako ce biti, ali je trenutno kod nas potpuni grabez za zemljom, sve jedno da li na godinu ili vecito, pogotove na vecito gde su cene u odnosu na par godina u nazad skocile oko 100%!

dragan82
15-07-12, 11:37
Ja znam da vlasnici imanja u Vojvodini u danasnje vreme lepo zive , a pari su ga nagrabusili. Eto tako ja mislim. Jer paor mora da udje u tu njivu sa pola miliona mehanizacije i sa ogromnim rizikom , a vlasnik samo izda njivu i boli ga uvo . Mislim da je to velika nepravda.

KishRobert
15-07-12, 11:48
A sto paor mora da udje?

dragan82
15-07-12, 12:33
Nemora ako nece.

skal
15-07-12, 12:36
Danas smo uzeli u arendu 48,5 kj, cena za 1 kj je 600kg psenice i 600 kg kukuruza i subvencije po pola, ako bude sta bilo! Nekako mi je sigurnije da se obavezem u hrani nego u evrima!! toje dobro al morate paziti jer ima delovi atara gdese prska sa totalom dzaba onda sve ako neki retardirani ludak uleti u njivu u oprska totalom koštose desilo i ove godine onda je sigurno taj ko radi u minusu

banePA
15-07-12, 12:44
To si upravu, a za to i dalje ne mogu da verujem da ima takvih mozgova! E sad videcemo sta ce se desiti sa tim, i ako prodju ne kaznjeno pa da im se osladi i da pocnu da praktikuju!!

KishRobert
15-07-12, 12:59
toje dobro al morate paziti jer ima delovi atara gdese prska sa totalom dzaba onda sve ako neki retardirani ludak uleti u njivu u oprska totalom koštose desilo i ove godine onda je sigurno taj ko radi u minusu
Nisu oni bez razloga uleteli vama u posejano sa totalom...

dragan82
15-07-12, 13:03
KishRobert (http://poljoinfo.com/member.php?197-KishRobert) kazi mi gde ti zivis , ja i ti se sporazumevamo kao da ti zivis u CH , a ja u Srbiju. U drzavi bez zakona radi ko sta hoce , bicemo srecni ako nas ne ubiju na njivi.

diklofen
15-07-12, 13:03
Pa i da ima razloga tako ne bi trebalo da se rešava.Hoće li MTS spaliti repetitore VIP-u što ima jeftiniji minut od njih?E neće nego će gledati da se prilagodi tržišnoj utakmici i uključi se u nju ako je moguće.Ako to ne uradi ispada iz igre.E tako je i sa poljoprivredom.Ko tebi daje pravo da nekome isprskaš njivu ako je recimo platio zakup više od tebe?

KishRobert
15-07-12, 13:08
A ko si ti i ko tebi daje za pravo da kada dodjes iz pizdinaca,da dizes cenu zakupa i cenu zemlje?
Pa onda kada se selo protiv tebe pobuni,ti trazis pravdu!

Manite me takvih prica...

diklofen
15-07-12, 13:17
To je pravo ponude i potražnje.Dokle god je potražnja za zemljom veča od ponude tako će biti.Svi smo mi od negde došli i to nemoj zaboraviti.

banePA
15-07-12, 13:36
Pa bilo kako bilo kod nas su neke parcele stradale od totala, e sad taj koji je to uradio imao je neki jak razlog sigurno! Da li samo da otera susede iz svog atara ili i nesto jos to ne znam! Po meni upravu je i Kish a i diklofen!

dragan82
15-07-12, 13:37
Vlasnik poseda moze da izda kome on hoce. A ovi sto su ljbomorni , njima nije niko kriv sto oni nisu uspeli da uzimaju tu zemlji. Znaci oni su sami krivi i neka sednu i razmisle o cemu se radi. A da bi uspeli da placamo velike arende onda mpramo skupom tehnologijom da pojeftinjujemo proizvodnju. I samo tako mozemo biti konkurentni i nikako drugacije.

Steco
15-07-12, 14:21
Ne vredi tu prskanje.Ja sam pre par godina bio u pregovorima za arendu i došao čovek iz susednog sels i uzeo .Nije mi preoteo nego platio koliko su tražili .ja sam se zj jer sam kasnije svima plaćao toliko.Neznam koja je njegova tužna priča da do njive ide 10km(od mene 500m) sve opeacije radi u zadnji čas i ni jednom za 5 godina nije imao dobar prinos a zemlja je super. Dugi moj primer tržišta:2000g. čovek iz sela krenuo po nekoj šemi u Australiju.Salaš od 13kj zemlje 1kl. nudi u zakup na 5g pare unapred.Išao je od kuće do kuće i nudio i pred sam polazak došao do mene(tada se nisam ozbiljnije bavio zemljom) za kartu treba 5000dm i ja mu dam jedva.To je zakon tržišta svega pa i zemlje.

talianu
15-07-12, 14:38
Kod nas je bio haos za ritsku zemlju državnu da se uzme u zakup,cena prosek 500 eura.Na krv i nož došlo ali takve stvari da se pali i prska nikom nisu padale na pamet.
No sve se na kraju plati tako da ove godine sv koji su uzeli tu zemlju napravili su -500 eura dobitak.Ja sam inače ranijih godina tamo kupovao zemlji za 500-600-700 eura na večito pa su me proglasili ludakom .

Miloš D.T
15-07-12, 15:55
Po mojoj proceni,ove godine će biti više zemlje da se kupi u arendu...
2 godine su podbacile sa rodom(ali videćemo do kraja)
Samo mi nije jasno ,ovi što su plaćali arendu državne zemlje 80000-90000 pa posejali tu kuruze..........na ovoj govnjivoj godini.

skal
15-07-12, 17:07
Nisu oni bez razloga uleteli vama u posejano sa totalom... pa mozda se i neko sa nekim zamerio toga ima svugde al naprimer oprskali i meni koji sam pre dve god kupio zemlju na večito i neradim u arendu tamo ni jedan lanac a kupio je od čoveka iz kozjaka a da budem još veći baksuz nepoznajem nikog iz dobrice pa kako sam se ja s njima zamerio ?a tako je prošo i moj komšija no al od tad u obilazak se nejde samostalno nego .. pa neko će naleteti..svako mora da zivi a kome se nesvidaju cene arende ili zemlje nek menja profesiju ..

---------- Poruka napisana u 16:07 ---------- Prethodna poruka je at 16:04 ----------

A ko si ti i ko tebi daje za pravo da kada dodjes iz pizdinaca,da dizes cenu zakupa i cenu zemlje?
Pa onda kada se selo protiv tebe pobuni,ti trazis pravdu!

Manite me takvih prica... pričaš kodase nebaviš poljoprivredom

diklofen
15-07-12, 17:13
Po mojoj proceni,ove godine će biti više zemlje da se kupi u arendu...
2 godine su podbacile sa rodom(ali videćemo do kraja)
Samo mi nije jasno ,ovi što su plaćali arendu državne zemlje 80000-90000 pa posejali tu kuruze..........na ovoj govnjivoj godini.
Poenta jeste u tome što te cene nisu plaćali mali paori već velike gazde.Oni imaju dobre zalihe i recimo puno suncokreta koji će to kompenzirati ove godine.Ne bi njima odgovaralo da bude i iduće godine ovako.Tek tada bi se to gadno osetilo.Opet će u svom ovom sra.. više naje... mali poljoprivrednik ....

Spajki
15-07-12, 23:14
Kod nas je takvo stanje da je neka normalna cena zakupa za gornju zemlju(1,2 klasa) 1200-1300 kg psenice za katastarsko jutro.Potraznja je u Beceju velika.Ako je ja necu,jako lako se nadje ko ce platiti tu cenu zakupa.Ima u Beceju ljudi koji daju 1400kg +pola subvecije za jutro ali oni imaju i vage (otkupna mesta),njihova je racunica drugacija, pa time nas jebu u zdrav mozak a zemlje im nikad nije dosta.Uslovi su takvi ako hoces da je uzmes u zakup-plati,ako jednom sa nekim prekines saradnju,zaboravi da ces se sa istim covekom(zenom)ikad vise dogovoriti za zakup zemlje.

Kris80
15-07-12, 23:43
Kod nas je takvo stanje da je neka normalna cena zakupa za gornju zemlju(1,2 klasa) 1200-1300 kg psenice za katastarsko jutro.Potraznja je u Beceju velika.Ako je ja necu,jako lako se nadje ko ce platiti tu cenu zakupa.Ima u Beceju ljudi koji daju 1400kg +pola subvecije za jutro ali oni imaju i vage (otkupna mesta),njihova je racunica drugacija, pa time nas jebu u zdrav mozak a zemlje im nikad nije dosta.Uslovi su takvi ako hoces da je uzmes u zakup-plati,ako jednom sa nekim prekines saradnju,zaboravi da ces se sa istim covekom(zenom)ikad vise dogovoriti za zakup zemlje.Jel sedi čiko u pitanju što ima salaš prema Poljanice.

Spajki
15-07-12, 23:59
Ima njih nekoliko u Beceju...

bojcetic
17-07-12, 01:49
@Spajki
Mozda sam ja staromodan, ali koji je racun platiti 1400kg/kj psenice? Ne radi se o ceni, vec o paritetu. 1400kg/kj je 50 posto prinosa... UVEK je bolje sedeti nego dzabe raditi.

grunt
17-07-12, 08:13
Citam ovaj posti i cudim se sledecem sta ti ljudi seju kad daju 200 220 e za kj u mom okruzenju kako im se isplati,ja licno mislim da im se ne isplati pogotovo u susi i ko nema svoj kombajn ili berac!Moje misljenje je da nije bitno koliko se isplati nego samo da se zemlja uzme da ne bi uzeo komsija,to je ona prica decija moj bicikli je lepsi od tvog,ili ciji je duzi!Ja licno placam arendu 100 do 120 e po kj ekstra zemlje i ne dam vise jer mi se ne isplati,a imam svoj kombajn i berac e sad neka radi kako ko hoce.

šandor
17-07-12, 13:44
Blago tebi kad možeš toliko da plaćaš . I ja bih voleo da je kod mene toliko ali nije ....... nego 300 - 350 € za kj ( 57m2 55 ari )

North ARMY
17-07-12, 14:03
Prica mi drugar da u Pazovi vise nema prodaje zemlje za navek,nego ima jedan cika koji uzima u arendu i placa solarno 10g u napred sto dodje skoro isto kao se i proda zemlja,s tim sto je za 10g gazda opet moze prodati.
Ove godine ce mnogi izaci iz poljoprivrede kako su i usli.

Boris_PA
17-07-12, 14:10
nemoj tako brate ja cvrsto resio ove godine da udjem u poljop.al cu i da se usrecim do k.ali ulazim svim silama i uprkos svemu,pa nek puknem ko zvecka al barem da kazem da sam radio nesto sto volim Lkl{{

North ARMY
17-07-12, 14:14
Ova godina ce biti dobra za ulazak ko nema dugova da ga guse,ali ko je vec duzan ... Lkl{{

draganNb
17-07-12, 15:26
Miroslave,ti kao da se zahvaljujes bogu sto je susa!Mislis da ces ti imati od cega da ulozis u jos vise zemlje,iako nemas kredita,i dugova?
Ali ti ides po onom,nema veze sto meni nece roditi,samo neka komsija propadne,tako nikad neces uspti,u onome sto si zacrtao

bojcetic
17-07-12, 17:30
Ja placam 120e/kj. Njiva pored moje na asfaltu se nalazi zemlja. Sve je prva klasa. Ove godine kako god bude imacu da se pokrijem. Da sam platio 300e/kj na ovu susu verovatno bih izgubio jos neki procenat kose. Svako radi kako hoce. Ja sam za rizik ali u nekim granicama. Sve preko 200e/kj je RIZICINA.

brankovic
17-07-12, 21:11
Prica mi drugar da u Pazovi vise nema prodaje zemlje za navek,nego ima jedan cika koji uzima u arendu i placa solarno 10g u napred sto dodje skoro isto kao se i proda zemlja,s tim sto je za 10g gazda opet moze prodati.
Ove godine ce mnogi izaci iz poljoprivrede kako su i usli.
Mozda ce izaci onaj ko ima sta drugo da radi,a takvi su retki.Mnogi su se poslednjih godina iz grada vratili na selo,na dedovinu i poceli da se bave poljoprivredom,jer im je to nuzno zlo, jer su ostali bez posla i nemaju drugog izbora,pa ce nastaviti u nadi da ce sledeca godina biti bolja

North ARMY
17-07-12, 21:18
Miroslave,ti kao da se zahvaljujes bogu sto je susa!Mislis da ces ti imati od cega da ulozis u jos vise zemlje,iako nemas kredita,i dugova?
Ali ti ides po onom,nema veze sto meni nece roditi,samo neka komsija propadne,tako nikad neces uspti,u onome sto si zacrtao
Iskreno da ti kazem da mi je ZAO postenih-porodicnih ljudi koji rade zemlju i nece imati sta da ovrse,ali mi je jos draze zbog kurte i murte koji rade zemlju a ni sami ne znaju zasto rade i jos jos mi draze zbog budala koje su isle po selu i nabijale cene arende a sad kukaju. Kao sto su lane bili pametni i pricali po selu kako su vredni,sad nek pojedu to sto su ....
I sam sam od dzeparca odvajao novce za zemlju sto sam uzeo u arendu,svaki dinar ostavljao za djubrivo,seme,hemiju pa razmisli da li sam toliko lud da zelim da sve propadne.

bikacan
17-07-12, 23:51
Uzimao si deci dzeparac da bi kupio arendu? Ili si im samo smanjio?

KishRobert
18-07-12, 00:03
Uzimao si deci dzeparac da bi kupio arendu? Ili si im samo smanjio?
On je jos skolarac!

bikacan
18-07-12, 00:06
Bolje da je taj dzeparac ove godine dao nekim damama sumnjivog morala nego sto ga je ulozio u arendu.

KishRobert
18-07-12, 00:08
Bolje da je taj dzeparac ove godine dao nekim damama sumnjivog morala nego sto ga je ulozio u arendu.
Ovo je glupost ne vidjena!

bikacan
18-07-12, 00:11
Mozda. Vreme ce pokazati... za sada ne deluje da ce biti neke koristi od arende.

Farmer II
18-07-12, 10:40
Mozda. Vreme ce pokazati... za sada ne deluje da ce biti neke koristi od arende.
Ta kako nece, bice ove godine velike koristi od arende...onima sto su izdali po gabaritnim cenama.

mirmag
18-07-12, 11:28
Juce gledam i neverujem...u Odzacima(cini mi se) izlicitirana drzavna zemlja za 99000din/ha. Naucna fantastika.....

draganNb
18-07-12, 11:58
Iskreno da ti kazem da mi je ZAO postenih-porodicnih ljudi koji rade zemlju i nece imati sta da ovrse,ali mi je jos draze zbog kurte i murte koji rade zemlju a ni sami ne znaju zasto rade i jos jos mi draze zbog budala koje su isle po selu i nabijale cene arende a sad kukaju. Kao sto su lane bili pametni i pricali po selu kako su vredni,sad nek pojedu to sto su ....
I sam sam od dzeparca odvajao novce za zemlju sto sam uzeo u arendu,svaki dinar ostavljao za djubrivo,seme,hemiju pa razmisli da li sam toliko lud da zelim da sve propadne.
Vidis da moze to i drugacije da se kaze>:({

North ARMY
18-07-12, 12:07
Ja sam uzimao arendu po manjim cenama nego trzisne i to odlicne njive ili su odmah iza kuca ili pored druma za ogled,jbg gotive me ljudi.
A sto se tice izlazaka .... :-*

pidikanac
18-07-12, 12:59
Juce gledam i neverujem...u Odzacima(cini mi se) izlicitirana drzavna zemlja za 99000din/ha. Naucna fantastika.....
a ko je video da je toliko i uplaćeno ^-^ niko pa to se tako i radi izlicitira se na nenormalnu cifru znači svi odustanu zemlja je njegova plati ohohoooooo manje i da koju kintu ovima iz komisije i ćao

bojcetic
18-07-12, 22:05
Upravo tako. Podnese zalbu, ima u komisiji svog coveka koji odobri aneks ugovora tj. cenu vrati u vecini slucajeva na pocetnu. Uostalom svi znamo kako to rade...Alavosti - nikad dosta

kristal
18-07-12, 22:09
Za ovu godinu ce vaziti izreka: arendica, gola guzica

amazon
18-07-12, 22:45
a ko je video da je toliko i uplaćeno ^-^ niko pa to se tako i radi izlicitira se na nenormalnu cifru znači svi odustanu zemlja je njegova plati ohohoooooo manje i da koju kintu ovima iz komisije i ćao Mislis posle ne plati nista a ne ohohooooo manje

pidikanac
19-07-12, 16:13
pa da to ohohoooo manje je ništa u odnosu na izlicitirano :lol:

Shale
19-07-12, 18:46
Čuj @mirmag 99000? Pa kod mene su u opštini izlicitirali i PLATILI državnu zemlju 125000 po ha i to 150 ha tablu... Koja je tek to naučna fantastika^-^

bojcetic
19-07-12, 19:02
@shale
Ako padne cena 'zabranjenih biljcica', znaces sta su sejali :lol:

diklofen
05-08-12, 22:34
U septembru će kod nas biti licitacija za državno zemljište.Početna cena za 1ha I klase 36000din.Plaćanje naravno unapred.Prošle jeseni je za isto cena bila 29000din/ha.Eto gde nas vodi naša pohlepa za zemljom.

branko
05-08-12, 22:40
Sačekaćemo par godina da ti svi koji licitiraju te astronomske sume za zakup zemlje i svake godine kupuju novu mehanizaciju - propadnu, tj da ih pojedu banke, pa će nakon toga sve biti normalnije.

North ARMY
05-08-12, 22:41
I opet ce doci druge pohlepne budale i tako u krug...

Kris80
05-08-12, 22:41
Ne treba ga uzeti u zakup i doviđenja,nek uzme ko hoće da pukne ko zvečka.Gde piše da sledeća godina neće biti ista ko i ova.Bolje džabe sedeti nego džabe raditi.>:({

kockasalascenej
05-08-12, 23:00
Bojim se da ti sto tolko placaju tesko pucaju...Mislim na one i nima slicne koji placaju 10g unapred a u medjuvremenu i polovinu zemlje odkupe ti imaju pare tesko oni pucaju.

Matic
05-08-12, 23:11
Jeste da.Zašto onda sada ti veliki,zlo jaki kukaju da im država otpiše arendu i prolongira rate kredita?Kada su znali da se kurče i daju basnoslovne iznose za hektar zemlje neka sada budu frajeri pa to lepo i plate.

Kris80
05-08-12, 23:13
Bojim se da ti sto tolko placaju tesko pucaju...Mislim na one i nima slicne koji placaju 10g unapred a u medjuvremenu i polovinu zemlje odkupe ti imaju pare tesko oni pucaju.Nema tih mnogo para što ne može jednom nestati.>:({

mityoo
05-08-12, 23:16
Jeste da.Zašto onda sada ti veliki,zlo jaki kukaju da im država otpiše arendu i prolongira rate kredita?Kada su znali da se kurče i daju basnoslovne iznose za hektar zemlje neka sada budu frajeri pa to lepo i plate.Potpuno se slažem sa ovim stavom!

kockasalascenej
05-08-12, 23:21
I ja se slazem sa tim stavom i meni su oteli dosta zemlje.. Samo se bijim da ce nesto da izmanipulisu. Nemojte misliti da ih branim.

marko22
06-08-12, 00:11
Drzava treba svima da pomogne ravnopravno, a to znaci u semenu, djubrivu, i gorivu. Elementarna nepogoda deluje na sve podjednako u tom materijalnom smislu. A to sto je neko placao zakup 500 eura/ha, vozi Dzondira, ima kucu na 12 spratova, to je vec njegova stvar. Po meni ovaj predlog neko treba da uputi ministarstvu.

Ovo oko zakupa je sama drzava najveci krivac tj birokratija, koja se napatila i treba para za odrzavanje. Po mnogim zakonima, drzava ne sme da bude profitabilno preduzece. I u sustini ovakve licitacije obesmisljavaju mnoge mere koje se donose, izmedju ostalog i same subvencije. Na stranu sto traze unapred, plus garancije banke, ko da ce zemlju neko negde da odnese. Normalne zemlje su odavno donele propise, po kojima je zemljsite resurs koji se rapsoredjuje zainteresovanima, a cena je sekundarna stvar.

bojcetic
06-08-12, 01:58
36000din/ha ?
Ovde je privatniku placeno 300e/kj unapred! I najbolje od svega - parcela je pola bila pod psenicom koja je dala sac metodom 2.5t/kj. Ja stvarno ne razumem neke ljude...

A te sto traze otpis arendi, prolongiranje rata i sl. moze sve ali ne na stetu drzave! Ako banka pristane da im reprogramira kredit to je ok. Drzava da im otpise arendu? Zasto bi? Zakup i jeste zakup, jer ja kao zakupodavac ne zelim rizik vec se zadovoljavam manjim delom ali sigurnim. Da zelim snositi rizik onda cu sam da radim.

diklofen
06-08-12, 08:49
Država nema para i jedini način da pomogne je da neke obaveze nas prema njoj otpiše ili odloži.Ja imam državnu zemlju uzetu po početnim cenama i dobro bi mi došlo da ako ne otpišu bar odlože plaćanje na neki period.Ako to ne urade platiću i teraj dalje.Problem je kod licitacija što se par velikih tera sa cenama i na taj način i nas male uvlači u dubiozu i sve skuplje zakupe.Ja plaćao zakup u selu 800kg pšenice/KJ i oni zvali da me opomenu da ne dižem tako arende.A ova početna cena koju su oni sad nabili po nekoj prosečnoj ceni pšenice od 20din/kg dođe skoro 1000kg/kj.I šta sad ja njih treba da zovem da opomenem???

dukej
06-08-12, 13:23
Kod nas je 10 meteri pšenice po jutru oduvek bio neki etalon za arendu, a poslednjih godina se sve više prelazi na ugovaranje arende u evrima jer je pšenica cenovno bila slaba. Sad je 200-250 evra po kj neka uobičajena cena arende.

Kris80
06-08-12, 13:27
Hoćeš da kažeš zbog naših vrednih komšija od 280 do 330 evra.^-^

milan971
06-08-12, 13:36
Auh , tesko vama ja placam privatnu zemlju u zakup 150-200e/ha.

Kris80
06-08-12, 13:46
Nije meni teško,ja to ne radim već odavno,baš zbog ovih stvari.Taman dovedeš neku njivu u red i počne malo i tebi da rodi,dođe neki pametan i da 330 evra i obeća još ako bude neki vid subvencije da podeli sa vlasnikom njive.>:({

malaksalo
06-08-12, 14:23
Kod nas se jedan napravio pametan i poceo da placa arendi 100evra.Sto je za nase uslove nerealno.Ali mangup je kupio traktor od 180 konja i njemu sada treba da ga uposli.Inace kod nas je arenda od 30 do 50 evrova.

KishRobert
06-08-12, 14:54
Meni jedan sto izdaje zemlju hoce da mi spusti cenu zakupa za 250kg/kj.
Kaze,vidi i on sta je i kako je u ataru,neznam da li da prihvatim?

kockasalascenej
06-08-12, 14:59
u Kisacu ide ladno po 250e kj. Samo neznam kako ce da podele subvencije..

ddragan
06-08-12, 15:26
Kish pa koliko je bila arenda onda kad sad oce da spusti na 250 eura?
Ja preko 200E necu da placam,a toliko sam i prosle godine placao.

Kris80
06-08-12, 15:28
250 Kg/KJ a ne Evra.>:({

KishRobert
06-08-12, 15:29
Procitaj dobro moj post!

ddragan
06-08-12, 15:33
Izvinjavam se.
Nemoj da razmisljas puno nego odma uzimaj.

vojvođanin
06-08-12, 15:35
Meni jedan sto izdaje zemlju hoce da mi spusti cenu zakupa za 250kg/kj.
Kaze,vidi i on sta je i kako je u ataru,neznam da li da prihvatim?

Jel' moguće da još ima takvih ljudi?

KishRobert
06-08-12, 15:42
Jel' moguće da još ima takvih ljudi?
Ta taki smo ti mi iz srednjeg Banata!

bojcetic
06-08-12, 15:42
@Kish
Takva ponuda se neodbija! Medjutim, ljudski je dogodine da mu das vecu arendu u znak njegove ovogodisnje dobre volje!

Dolovac
06-08-12, 15:53
A meni rodbina prosle zime tj. ove godine uzela zemlju sto sam radio u arendu, hoce da rade kaze dobre pare se zaradjuju na njoj(a ni jedu masinu nemaju)

prnjavor3
06-08-12, 15:54
jest da su vaše njive povoljnije od naših u bosni ali to je skupo i preskupo.Ja lično plaćam 10 maraka ili 5e po dulumu ili 50e jedan Ha.Parcele su usitnjene max u komadu 2 ha i toliko plaćam ako je tehnički ispravana tj.ako netreba krčiti.Vlada republike srpske je donijela zakon kojim se kažnjava vlasnike zapuštene zemlje od 500e do 5000e moraju da je rade ili daa je ustupe nekom ko hoće da radi i ugovor je boavezan pa vlasnici uzimaju šta dobiju

ddragan
06-08-12, 16:00
Dolovac trebao si da im ponudis da im radis usluzno,zaradio bi vece pare nego ti za sebe da je radis.

mirmag
06-08-12, 16:29
A meni rodbina prosle zime tj. ove godine uzela zemlju sto sam radio u arendu, hoce da rade kaze dobre pare se zaradjuju na njoj(a ni jedu masinu nemaju)

Uboli su pravu godinu kada ce zaraditi....

mityoo
06-08-12, 22:13
Vala baš... učinili su sebi medveđu uslugu a da toga nisu bili ni svesni....:P{

North ARMY
15-09-12, 19:40
Danas isao da platim arendu coveku za iducu godinu,lane sam mu platio od jednom ove godine hoce da mi izadje u susret pa sam mu sad dao 100e/kj a ostatak kad-AKO budu subvencije iduce godine. Lkl{{

marko22
15-09-12, 22:17
I sad se dakle zalazes da se oprosti zakup ovima sto imaju drzavnu zemlju. Pohvalno. Lkl{{

North ARMY
16-09-12, 15:21
Naravno da se NE zalazem,ja sa gospodinom nemam nikakav ugovor i papir,ali od ove jeseni se to menja i dogovor se mora postovati. >:({

fiat615
16-09-12, 18:03
Posto inace placate zakup zemlje po ha

slobapatrola
16-09-12, 18:11
crepaja zakup 1kj oko 300 plus minus 10%.
A mislim da ni ove nece biti manje od toga

fiat615
16-09-12, 18:19
Kod mene je zakup za 1ha Od 100 pa do 130 km

ta Peera
16-09-12, 19:45
Kod nas u selu 200 e /kj ali dolaze sve vise sa strane i nude 250 e /kj

fiat615
16-09-12, 21:01
Uf kod vas je bas skupo kod nas za koju godinu ce davati i dzabe samo da se obradjuje

branko
16-09-12, 21:52
Još nisam čuo priču o plaćanju arende ovde kod mene.

branislav022
17-09-12, 00:47
kod nas od 220 e/kj do 300 e/kj.

mims
17-09-12, 20:58
Kod nas je trenutno 550kg pšenice i 550kg kukuruza +- po 50kg po kj.

talianu
17-09-12, 21:41
I meni jedni zakupodavci digli arendu za 50 kg.
Doduše dali mi još 6 jutara zemlje koju su radili i pošto je sve blizu sela i na asfaltno putu rešili da umesto 400 kg za jutro dignu na 450 kg po jutru.
20,5 jutara ukupno.
Ja sam u znak dobre volje zaokružio i dao vagon robe za sve.Lkl{{
Ne jure me za arendu. Hoće malo ječma,malo pšenice i resto kukuruz.

dukej
17-09-12, 23:37
Kod nas je ako se plaća u žitu najčešće između 1000-1200 kg/kj.

vlada90
18-09-12, 00:30
Kod nas je 100e/ha , i nikom ne pada na pamet da placa vise

Farmer II
18-09-12, 21:20
Ono za sta su zimus neki trazili (i dobili ) 1500 kg jus kukuruza po lancu, ce da ode na 1600 , vec krece podbadanje i licitiranje od nelojalne konkurencije. Da ne bude zabune, nisam ni zakupac u ovoj prici, a nisam ni n. konkurencija.

MilanM
21-09-12, 17:23
Kod mene se daje zemlja dzabe samo da ne stoji, obicno se uzima po dogovoru 50-100kg kukuruza na parceli od 10a (uglavnom su izdeljene parcele od 5 - 10a), isto toliko zita ili 50kg brasna tip 400.

Milos M.
21-09-12, 18:02
Kod nas je 100 evra za hektar i nista drugo ne dolazi u obzir. Ima i zemlje koja se ne naplacuje,samo da se odrzava obala i njiva da nestoji.

oldtimer
07-10-12, 20:48
Nudjena mi pre neki dan zemlja za 1000 kg robe (pola psenica, pola kukuruz), i pola subvencije vlasniku. Po trenutnom cenovniku oko 60000 din/ha. Dakle, za hektar kukuruza mi je ulaganje oko 1300 eura.

mims
08-10-12, 12:28
Gde je zemlja?

worm
08-10-12, 12:39
Kod nas je arenda 700kg psenice po jutru

oldtimer
08-10-12, 12:50
U Tomasevcu.

- - - - - - - - - -

Inace, dogovorio sam se sa gazdom-On ce da daje repromaterijal, ja cu za dzabe da radim, a sav prinos ide njemu... Posao veka :lol: !!!!

mims
08-10-12, 12:56
Samo se ti zezaj, ove godine smo i onako džabe radili, samo da nam to ne pređe u naviku.

Milos M.
09-10-12, 12:16
A sta moze da bude,sta je narodu,dosli su jutros iz sela 20 km udaljeno od naseg sela i traze zemlju pod zakup,nude 130 evra za hektar i naravno tamo gde nemam ugovor o zakupu zovu me vlasnici i pricaju sta i kako. Ja cutim,kazem zovem za deset minuta,pozovem komsiju sto se bavi ratarstvom,i dogovorimo da podignemo kiriju na 200 evra i ugovor na 5 godina,ovi su otisli ne odgovara im,ne mogu da nas prate. E,sad napravismo nas dvojica izgleda nama medvedju uslugu,a mozda i ne,videcemo sta ce biti.

Matic
09-10-12, 12:39
To opet nije preskupo.

Milos M.
09-10-12, 12:47
I ja se nadam da nije,samo ne znam sta je odjednom da dodju da nude toliko.

danijel
09-10-12, 14:48
A sta moze da bude,sta je narodu,dosli su jutros iz sela 20 km udaljeno od naseg sela i traze zemlju pod zakup,nude 130 evra za hektar i naravno tamo gde nemam ugovor o zakupu zovu me vlasnici i pricaju sta i kako. Ja cutim,kazem zovem za deset minuta,pozovem komsiju sto se bavi ratarstvom,i dogovorimo da podignemo kiriju na 200 evra i ugovor na 5 godina,ovi su otisli ne odgovara im,ne mogu da nas prate. E,sad napravismo nas dvojica izgleda nama medvedju uslugu,a mozda i ne,videcemo sta ce biti. To nije skupo ALI moze i da bude

gm80
09-10-12, 15:19
mi dajemo 800 kg psenice/jutru. Uglavnom je to zemlja od rodbine koja je odma do nase tako da je u parceli...

mladen87
12-10-12, 23:50
ljudi koliko placate arendu?meni traze za jednu njivu 300e po kj!ne znam sta raditi,nit ostaviti nit platiti!

rasa02
13-10-12, 00:10
Ako Ti se radi samo da bi radio,uzmi i plati.

pujol
13-10-12, 00:21
ljudi koliko placate arendu?meni traze za jednu njivu 300e po kj!ne znam sta raditi,nit ostaviti nit platiti!
Po mene maksimalno po ha zakupa moze da se da do 300 evrica i to za ekstra zemlju, sve preko toga je ludost.

zarkovmali
13-10-12, 00:22
za te pare ja bih sedeo,i dao svoju odmah.

Matic
13-10-12, 00:24
I ja bez razmišljanja. ;D}

zarkovmali
13-10-12, 00:28
Evo kod mene je otislo 120hektara za 320e po hektru,a zemlja nit gora baretina,sama beljaca,zakupac je stigao sa ljutim masinama da nam pokaze kako se obradjuje,mi ne znamo ... :D (hteo sam da kazem da je sa 100e po hektaru on podigao zakup na 320e po hektaru)

marko22
13-10-12, 00:59
Jel to od kosarkasa zemlja?

zarkovmali
13-10-12, 01:10
Ne marko22@ u Asanji je ta zemllja,potes(Bena) ta je parcela bila pod rendzerom(zalivnim sistemom) ako si nekad bio znas sigurno.

marko22
13-10-12, 11:04
Pa cija je ta zemlja, drzavna? Jel to bila neka licitacija?

srdjan7
13-10-12, 19:44
NA ovom svetu je sve vise budala,ali to me ne cudi...takvo je vreme da takvima ide na ruku...ali me cudi sto je sve vise nerazumnih...ljudi koji su totalno izgubili neki prikaz vrednosti pojedinih stvari u zivotu...kako kazu-covek je sve stvorio,covek ce i unistiti.

bikacan
13-10-12, 19:47
Nije nerazuman taj sto trazi...

Dolovac
13-10-12, 20:04
danas mi trazeno 220e + pola subvencija od 2013 sve unapred po jutru:lol: reko a sta ako nebudu subvencije? Pa dogovoricemo se... Ipak nista od dogovora nije bilo jer je zemlja na 4 mesta 7kj sve 5 i 6 klasa i kratine i spicevi. Sto se stice cena arende sami smo krivi sto dozvoljavamo da i posle ovakve suse mi a ne prodavci dizemo cene.

Spajki
13-10-12, 20:25
Kod nas se neko ludilo siri sve vise i vise.Ove godine sam isplivao sa 1200 kg psenice po kj stim da je sve od drzave moje,nesto ugovoreno za sledecu godinu po 1250 kg po kj,a velika vecina vec ove god trazi da se za sledecu ugovori po 1300 kg po kj!

Matic
13-10-12, 20:29
Miloše da nije Libelula?Video sam traktore da idu prema Ašanji.

danger
13-10-12, 20:59
Miloše da nije Libelula?Video sam traktore da idu prema Ašanji.

koji libelula,jel u pitanju nas milenko i kod vas pravi darmar

marko22
13-10-12, 20:59
I tamo se pojavili. Sta oni rade, to ni njima nije jasno.

Kako rade, prave oni sebi darmar.

srdjan7
13-10-12, 21:06
Kod nas se neko ludilo siri sve vise i vise.Ove godine sam isplivao sa 1200 kg psenice po kj stim da je sve od drzave moje,nesto ugovoreno za sledecu godinu po 1250 kg po kj,a velika vecina vec ove god trazi da se za sledecu ugovori po 1300 kg po kj!ludost!jeste da je kod vas nemerljivo bolja zemlja nego nasa(sem nekih delova za koji znam iz price sa rodjakom koji je iz beceja),ali to je previse...jedna godina ovakva jos ako se ponovi...uz sva ulaganja koja idu uz zemlju(a iz godine uz godinu su sve veca)dolazi pitanje-dokle?koliko jos ovako i ka cemu se tezi...nije dobro

talianu
13-10-12, 21:19
I kod nas počeli zakupci da ucenjuju,juče kosio sa drugarom kod njega i kod mene i pričamo na parceli od 4 jutra kako mu je zakupodavac tražio da podigne na 150 eura tu parcelu.
On je juče navrši na ta 4 jutra 3 tone kukuruz .
Kako se ne sete da dođu kad se kosi pa da vide stanje na terenu.
Imao sam i ja jednu ponudu po 150 eura/kj ali nisam uzeo,zemlja je ko snaša već 20 godina se selila od jednog do drugog zakupca ,siromašna ne treba mi ni džabe.Pre ću dati 300 eura za dobru i negovanu domaćinsku zemlju nego 100-150 za bilo kakvu.

Matic
13-10-12, 21:35
Danger jeste vaš Milenko.

mucobieno
13-10-12, 21:38
koji libelula,jel u pitanju nas milenko i kod vas pravi darmar

A koji drugi, jedino je on u stanju da voza svoje traktore po celoj Backoj i sremu. sad radi oko 2000 ha, ali se traktori fest vozaju, od Karadjordjeva, do Backe Palanke, i vamo kod nas po sremu od Pecinaca do Sida

Janosh
13-10-12, 21:44
Kod nas je zakup od 60 - 100 eura.
Ljudi nude, mada se slabo uzima pod zakup.
Mogu da traze i 500 eura to je njihovo pravo. Kome ne odgovara ne mora da radi.

CVEJA Po
13-10-12, 21:47
Kod nas je do prosle godine bio zakup 50e po h,ove je vec otislo 100e h a,gospodin koji je i digao cene UnionMZ placa 120e h ali,da daju posedovne liste od parcela.I,naravno ne obradjuje parcele manje od 1kj.

marko22
13-10-12, 21:49
@zarkovmali,

Gledam site opstine Pecinci, i za sada je samo raspisan oglas za ove sa pravom preceg zakupa. Prosle godine je razlika bila 20 dana. Nema oglasa za zakup zemljista za ovu godinu. Kako znas da je on platio 320 eur? Jel to bila licitacija a da nema informacija ni na jednom sajtu?

http://www.pecinci.org/info/javni_oglasi.189.html

mladen87
13-10-12, 23:10
Srdjan7 koliko zemlje radis i koja je prosecna cena arende kod vas?

Farmer II
14-10-12, 11:49
Skoro mi ponudjeno po 300e/kj . Cena arende i cene naseg rada i zarade postaju obrnuto proporcionalne, i jedna se krece ka nebu, a druga preti da probije zemlju i izadje tamo negde kod kine.

zarkovmali
14-10-12, 15:02
Pa cija je ta zemlja, drzavna? Jel to bila neka licitacija?
privatna zemlja,covek prodao u industriskoj zoni zemlju pa kupio tih 120h da ima da radi...

- - - - - - - - - -

Matic@ Neki covek iz Beske je uzeo tih 120h,a sto se tice libelule oni su se jedne godine zaleteli i dali 20000+ din za hektar i opekli se,sada samo po pocetnoj uzimaju,zato sto je to krs od zemlje ove godine je samo bilo zita na tim zemljama 22-23 metra zita,kukuruz,suncokret soja jedno veliko nista....

Matic
14-10-12, 15:20
Jako se usrećio.Mi i Beška zamalo pa ista zemlja. :lol:

marko22
14-10-12, 17:42
a sto se tice libelule oni su se jedne godine zaleteli i dali 20000+ din za hektar i opekli se,sada samo po pocetnoj uzimaju,
Uzimali drzavnu zemlju u zakup tu kod vas?

nikola ilic
14-10-12, 17:51
To je uzeo Djole iz Beske,tu sam zemlju ja gledao ali......eeee pa bacaa nezna on sta je Asanja,misli da je to Beska gde ferdza drugom ore...

zarkovmali
14-10-12, 20:01
marko22@ uzima kada ima prilike....
Nikola Ilic@ smesno je pricati za tu cenu bilo sta.Tu ima bar 5 doljaca u njivi i vec sada posle ove kise,ima traktor da upada i grebe kao lud,+ okolo suma i divlje svinje koje haos prave....

malaksalo
14-10-12, 20:37
Svako ima pravo da bude lud!

marko22
14-10-12, 23:45
marko22@ uzima kada ima prilike....
Pa to i pitam, jel uzima, ili placa?

zarkovmali
14-10-12, 23:56
uzima samo drzavno,privatno nista.....Izlicitira zemlju,a sada da li u opstini plati to niko ne zna,u nasoj drzavi sve je moguce,vodi se kao da je sve placeno.

slobapatrola
14-10-12, 23:59
ponudjeno mi je 20 lanaca po 315 za lanac.....

marko22
15-10-12, 00:01
uzima samo drzavno,privatno nista.....Izlicitira zemlju.
Pa jel bio neko na toj licitaciji? Jel ove godine kod vas nije bila licitacija drzavnog?

sale.d
15-10-12, 13:48
Ne razumem kako neko moze da dozvoli da mu gazda dize cenu arende svake godine,jel vi pravite ugovore sa naznacenom cenom i trajanjem zakupa?Ja na svaki ugovor to stavim i nedam vise ni kilu od te cene do isteka ugovora,a posle isteka ugovora se moze pricati o novoj ceni.Trazili su i meni pola subvencija,ali ja nedam i pretim tuzbom ako mi otkaze zakup pre isteka ugovora.Subvencije pripadaju onom ko obradjuje zemlju i nemojte to davati,jel ce danas biti subvencije a kasnije i polovina roda sa te njive.

misika1956@gmail.com
15-10-12, 14:49
U ovoj godini mnogi smo gazdama dali sve što je rodilo neki su ostali i dužni . . .Ako nećeš , ima ko hoće može i unapred !

bojcetic
15-10-12, 15:44
Ja sam jednog sto mi je nudio po 300e/kj poslao kod konkurencije. Nemam nameru da se prepucavam sa tim cenama.

marko22
15-10-12, 20:18
ali ja nedam i pretim tuzbom ako mi otkaze zakup pre isteka ugovora.
Dobro je dok pretis. Nemoj samo da ga tuzis pred sudom, jer ces dzaba bacati pare i vreme.

mityoo
15-10-12, 20:48
Ja sam juče pogodio 2 jutra ledine koja nije rađena 5 godina za 200kila kukuruza po kj....

kockasalascenej
15-10-12, 20:51
Ja sam jednog sto mi je nudio po 300e/kj poslao kod konkurencije. Nemam nameru da se prepucavam sa tim cenama.
Tuzno ali istinito .Ako nastavis tako ostaces bez zemlje.

mityoo
15-10-12, 20:54
Tuzno ali istinito .Ako nastavis tako ostaces bez zemlje.

Tako je i kod nas.... I nema šanse da nađeš drugu zemlju u arendu umesto te....

šandor
15-10-12, 20:54
Kod mene poludeli plaćaju preko 350 € za kj pa čak sam čuo da neko traži i 450 za kj .

mityoo
15-10-12, 20:59
Da se ispravim, prethodni post sam mislio na zemlju u bačkoj, s' one strane Tise može naći i jeftinije, ali je srazmerno toliko i lošija zemlja....

bojcetic
15-10-12, 21:01
Ne jedim se >:({ Radicu samo svoju zemlju, da vijam na arendama 50-100e/kj da mi ostane - neka hvala!

kockasalascenej
15-10-12, 21:07
Da da da da meni je tako otislo 20kj..Placali su i di je bilo vode UNAPRED pa ti vidi...

steve73
15-10-12, 21:10
moze kod tebe Sandore , ali stim da ste ove godine imali opet prosecne prinose pa zato i poludeli ljudi za zemljom, kod mene ima koji su vrli po 200-800 kg kukuruza po jutru i zato je narod ovde malo mirniji , nego u juznom banatu. pa gledaj racunicu ako nije rodilo bruto ni za arendu onda gde smo sa matematikom, ni ovde ljudi nisu ludi da rade za gubitak.....>:({

savato
15-10-12, 21:10
Kod nas su poceli sa cenama od 350-400 eura po k.j! Samo svoje cu raditi kako treba kao i godinama unazad!Ako padne cena vecite zemlje u sta sumnjam kupio bih jos 2-3 k.j i to bi bilo sve od mene,sa mojih 28 godina nemam zelju da se otimam pa neka me i pojedu "veliki" samo ne znam gde su krajnje granice i dometi...Kod nas ima ljudi koji bi svoj zivot,porodicu i sve sto je vredno u zivotu menjali za zemlju i lance,a prazni-suplji kad pricas sa njima samo "zvece"...Ako je otimacina i pohlepa,da ne kazem alavost put do uspeha,ja cu izabrati neki drugaciji-tezi put!!!

mzupunski
15-10-12, 21:13
I mi smo odustali odustali ovih dana od jedne parcele povrsine nesto preko 3kj. Vlasnik je trazio za narednu godinu 1000 eura, umesto dosadasnjih 400. Mnogo je te pare dati, nema tu racunice raditi...

Gorski Car
15-10-12, 21:19
Kod mene su parcele 1e-1ar. Samo sto su usitnjene parcele tesko je naci njivu od hektar, ovih malih parcela od 30-40-50 ari moze se uzeti i za dzabe daje narod da ne stoji u parlogu pa i pored toga stoje neobradjene ne isplati se ljudima da rade, mala parcela okolo badrenjari nesto pojede hladovina prihod u minusu...

Zoran Kostović
15-10-12, 21:20
Kod nas se cena zakupa kvalitetne zemlje kreće od 600 do 800 evra po ha. Uzimaju je uglavnom paprikari, rasadničari i odgajivači loznih kalemova. Nama stočarima uglavnom ostaju pi.koderi za po 200 do 300 evra po ha. Prinudjeni smo i to da uzimamo, kada nema boljeg...

Gorski Car
15-10-12, 21:31
Kod nas se cena zakupa kvalitetne zemlje kreće od 600 do 800 evra po ha. Uzimaju je uglavnom paprikari, rasadničari i odgajivači loznih kalemova. Nama stočarima uglavnom ostaju pi.koderi za po 200 do 300 evra po ha. Prinudjeni smo i to da uzimamo, kada nema boljeg...
Prethodni post se odnosio na brdsku zemlju, ravnicarske parcele retko ko izdaje sve se obradjuju. Sto se tice zakupa tesko je zakupiti kvalitetnu zemlju. >:({

danijel
15-10-12, 23:01
Tuzno ali istinito .Ako nastavis tako ostaces bez zemlje.Tako je ako onaj trazi i 600 eur. ti plati samo zadrzi tu zemlju

North ARMY
15-10-12, 23:19
Ipak je nekad bolje dzabe sedeti nego dzabe raditi.

- - - - - - - - - -

Ipak je nekad bolje dzabe sedeti nego dzabe raditi.

fiat615
15-10-12, 23:32
Kod mene po ha 100 km ako je bolja zemlja onda malo i skuplje.

MOMOSARIC
15-10-12, 23:38
Moraću se preseliti kod tebe . Ovde tri puta skuplje a nismo daleko.

marko22
15-10-12, 23:42
Ja cuo da ima slobodne zemlje na Levce polju, jel to istina?

fiat615
15-10-12, 23:43
Ove godine smo sijali ja jedan kolega popola 3ha tu niko nije sijao kukuruze jedno 2 3 godine kad ove godine nisu bili losi kad kaze covjek vamo tamo necu ti vise iznjamljivati kao sijace detelinu, izgleda da ih ima vise zainteresovani za ovu parcelu inace su kod mene parcele 0.5 do 2 ha mada od 1 do 2 ha u komadu je tesko naci.
Pa momo posto je kod tebe zemlja kolike su parcel

MOMOSARIC
15-10-12, 23:58
Ja cuo da ima slobodne zemlje na Levce polju, jel to istina?

Ma kakvi Marko , tu ja radim uglavnom i sa druge strane Vrbasa. Ima ovde tabli po 30-100ha kolko oćeš , al kod nas to ide uglavnom u vezi politike kad sve raščlaniš ako me razumiješ. Od ukupno neznam tačno kolko hiljada hektara 90% radi par firmi koje su dobile koncesiju na 20ak godina . Npr najviše u Lijevče polju radi "Farmland" u osnovi valjda Američka firma a i naši imaju vlasništvo neznam tačno kako to ide . Inače tu u N.Topoli je valjda najveća farma krava u Evropi na jednom mjestu , valjda je Farmland dobio koncesiju na 99g , isporučuju mlijeko za Megle , a prije su radili za Dukat . Dobili su 1. i 2. klasu zemlje bivšeg kombinata , imaju dosta pod navodnjavanjeem sa pivotima . Dobijaju 60% od ukupnih subvencija za cijelu R.Srpsku i to na vrijeme a mi sitni čekamo. Pored toga navodno rade već 3 godine sa gubitkom ^-^ .
Sve ovo možda nije 100% tačno al tako sam čuo nek me neko ispravi.

marko22
16-10-12, 00:10
Dakle, da ne dolazim dzabe u Srbac, mogu i dalje samo u Brcko.

MOMOSARIC
16-10-12, 00:27
Evo Marko još jedna jako zanimljiva i čudna priča id ove godine iz Srpca i okoline. Prirodna močvara i zaštićeni rezervat ptica "Bardača" (opet jedan od najvećih u Evropi) bio je zadnjih 50,100 neznam kolko godina ogroman ribnjak u državnom pa poslije pod raznim konc. vlasn. Isto par hilj. hekt neznam tačno ribnjaka a ujedno i zaaštićenog područja sa navodno najvećim brojem vrsta ptica na jednom području dobila je jedna privatna firma pod koncesiju. Nakon prošlogodišnje suše oni su izjavili da močvara presušuje i da su prinudjeni sve isušiti i posijati kukuruz. Tako i uradiše , kupiše nove Fendtove i sl i sve preoraše.
Jako je blizu mene pa sam lično gledo dosta puta : dobro su pogodili što se toga tiče , na isušeno plodno tlo koje nije radjeno 100g , a sveka godine je valjda bacan kreč na dno , posijali sve neki kukuruz na nenormalnu gustinu . Navodno su ljetos kad je bila najveća suša otvarali neke brane i sve potapali. Tek sad skidaju kukuruz , što u silažu što u zrno , rod je ekstra a priča se čak i o 17t/ha!!!
Sve ludo kod nas.

marko22
16-10-12, 21:45
E, ovo je dobra i luda prica. Pa to je za televiziju. Moracu da se raspitam malo o tome kod poznanika iz tvog kraja.

fiat615
16-10-12, 21:50
Kod nas ti je sve tako unistili su sve sto se moglo unistiti mi mali poljoprivrednici nista nemozemo dobiti a rezu nas porezima maksimalno, kod mene je isto stanje kako kod mome sa drzavnom zemljom nemoz je dobiti, mozes jedino mozda dobiti neku sikaru koju treba krciti mada su i to vec pokupili. Momo koliko ti radis zemlje kolike su ti parcele.

MOMOSARIC
17-10-12, 00:43
Ove godine će biti bliže oko 40ha možda malo i više još se nezna sve . Jedna 6.5ha , jedn 4-5ha , par po 3ha , ostale manje .

slobapatrola
17-10-12, 01:05
330 sam danas platio po kj parcela od 4 kj

bojcetic
17-10-12, 01:53
Unapred?^-^

paorpaor
17-10-12, 01:59
Pametan potez.

KishRobert
17-10-12, 07:38
Retko pametan potez!

danijella
17-10-12, 07:50
577 evra po hetaru? Ja bih to zaokružio na 600 i još da budem siguran da mi niko neće preuzeti tu njivu platio bih za tri godine u napred.

Dolovac
17-10-12, 08:12
sta reci,sad kad si platio ti 330e platice neko i 350e tako u p.m. bolje da se neobjavljuje ko koliko placa jel ce da se prime i ostali pa da traye toliko :D

talianu
17-10-12, 08:20
Ja sam juče imao u ponudi 50+ jutara po 300 eura unapred subvencije moje.
Zemlja pola dobra pola loša.
Naravno da nisam pristao jer kod nas je takva zemlja koja je dobra "vredi" i 400 eura ali loša ne vredi ni 100 eura.

danijel
17-10-12, 14:10
sta reci,sad kad si platio ti 330e platice neko i 350e tako u p.m. bolje da se neobjavljuje ko koliko placa jel ce da se prime i ostali pa da traye toliko :D
Treba da se objavi ko koliko placa arendu. Evo ja cu svoju zemlju izdati za 650 eura jutro (placanje unapred) ako je neko zainteresovan

milan971
17-10-12, 22:39
Pa ta zemlja mora da radja ratluk i Ki-Ki bombone da bi se isplatila , ja sam ove godine napustio 2.8 ha zbog namere vlasnika da podigne sa150 na 200e/ha.

PKB
17-10-12, 23:15
Daj bre ljudi gde nalazite te cifre kod nas u okolini Surcina arende su od 50-100e max po jutru svaka cast svakome ali stvarno 650 e po jutru mnogo je.Skoro je komsija kupio jutro za 120 000 din a porez na prenos skoro osamdeset znaci maltene skuplji porez nego njiva strasno

Peet
18-10-12, 00:58
Ja sam juče imao u ponudi 50+ jutara po 300 eura unapred subvencije moje.
Zemlja pola dobra pola loša.
Naravno da nisam pristao jer kod nas je takva zemlja koja je dobra "vredi" i 400 eura ali loša ne vredi ni 100 eura.

Bas me zanima ko je taj pametnjakovic koji toliko trazi? Verovatno neko ko obradjuje tu zemlju sa gubitkom da vise ne zna gde mu je glava od dugova po zadrugama pa je resio frajer da to izda u zakup i to papreno.
Sto se tice arende od 400 evra tu bi trebalo Gorane malo vise razmotriti situaciju!!! Racunaj i ulog od nekih 300 do 350 evra a i to da ove cene proizvoda ce tesko biti i naredne god.

talianu
18-10-12, 08:09
Kada se vidimo reću ti ko je u pitanju.
Ima nešto zemlje u pustari i nešto na sat,iberland,viner za tu sam mislio "400 eura" doduše malo metaforički ostalo ne vredi .
No sve ukupno 300 od lanca do lanca je puno.I to unapred.Bojim se da će se naći neki pameta i onda nas sve zaje**ti.

slobapatrola
21-10-12, 00:54
U crepaji ide od 300 najjeftinije pa sve do 350....debeljaca cena je oko 400 evra za jutro

danijel
21-10-12, 13:37
U crepaji ide od 300 najjeftinije pa sve do 350....debeljaca cena je oko 400 evra za jutroJutro 400 eura. Pa sta taj misli da seje, marihuanu

Dolovac
21-10-12, 13:54
nek su zivi i zdravi i nek rade i zarade pa da dogodine i meni plate 400e po jutru

bojcetic
21-10-12, 15:22
Samo da se zalomi losa godina sa losim cenama, sve te ludacke cene ce pasti...

slobapatrola
21-10-12, 15:27
ja da kazem drugarima iz debeljace , kako je skupo kod nas u crepaji oko 330,a oni meni kupuj kod nas je 400....uzeo sam nesto malo,za ostalo neka hvala....racunaju na povracaj drzave MOZDA...

paorpaor
21-10-12, 15:27
Tacno treba jedna katastrofalna godina i cenovno i prinosno, da ludilo stane.

savato
21-10-12, 15:34
U crepaji ide od 300 najjeftinije pa sve do 350....debeljaca cena je oko 400 evra za jutroSamo neka rade...i placaju 350-400 eura Samo neka seju psenicu,cuo sam da ce da bude 50 din! Kako kod nas zna da rodi 25-30 po lancu,ima da namlate lovu! U Crepaji je stvar prestiza raditi puno lanaca,a kako iste uraditi nije toliko bitno! Samo svoje radim ako kupim jos 2-3 jutra vecito u narednom periodu i to je kraj!

North ARMY
21-10-12, 19:27
Ljudi ali ako pogledamo prinose koliko je bilo u Debeljaci onda je i arenda spram prinosa.

German hunting terrier | Jagdterrier