Setvospremači

brena voli plavo ::svaka cast::

ma ko zna sta je breni jel i kod nje 800rc po drugi put :osmeh:

ja mislim da je zato jer taj traktor pusi d abi se videlo da ipak radi sa tim setvospremacem :cao:
 
Brena nova dimi jako, jerima direktan auspuh i to je kod njih vise-manje sve normalno...

Gazd ju tera u 2. iber gas i ja sam a njom radio i ne osjeti ga. na mjestu ga spustim u zemlju, krenem na malom gasuu 2. i nagazim ga... turbina proficuka, traktor te zeljepi za sic, baci dim i ode ko vjetar...

[youtube=425,350]OSIcldGkwy0[/youtube]

Ubacio sam i neku muziku, al se i motor cuje dovoljno... To je snimano isti dan kad i slike. odradio sam s traktorom i sjetvospremacem 10-ak krugova i sjetvospremac je radio kao lud, samo se od prasine nije nista vidjelo iza, pa nisam ni snimao.

Dobro ga je sastavio, svaka mu cast...
 
Ja imam konskildera 2.90 sa duplim rotorima i vucem ga sa 75-icom jako lepo radi i traktor kad ga vuce a i on sitni izvanredno zemlju. Imam i sa jednim redom rotora isto je 2.90 i isto je dobar. Sve je origina i na jednom i drugom sem motikica to sam jednom menjao. Ni ne razmisljam o drugim setvospremacima jer sad kad se prolepsa vreme ima da ga kompletno remontujem i ofarbam u original boju sa bude jos lepsi.Prosle godine sam sredjivao tog sa jednim redom rotora nabacicu slike moram pozajmiti fotoaparat od druga.
 
@Bobo: Moj prijedlog ti je da uzmeš Našička zvijezda 1,8 m, sa dva reda vljaka sa nazubljenim letvicama. Bez obzira što imaš lako tlo nekad će se dogoditi da ćeš ga koristiti u jesen po malo busavijem pa će ti one onda dobro doći jer bolje mrve i sitne tlo od žičanih valjaka. 1,8 m ćeš bez problema vući uzbrdo 2. brzom sa 549 a možda i sa 539. Imam IMT FOP 2,2 m sa Kongskilde oprugama i žičanim valjcima i mogu ti reći da ga 533 ima šta vuć u 1. brzoj po ravnom. Ako radiš jako plitko za repu onda ide lakše. Sjetvospremač se nedrži na hidraulici već na točkovima (ako ih ima) i ili na valjcima. Ja svoje sjetvospremače (NZ 2,8 m, NZ 1,8 m i IMT 2,2m) držim na valjcima i oprugama. Ono što si ti vukao sa 549 ono je sve samo nije spremač. Na sjetvospremaču su opruge jedna od druge na razmaku od 10 cm ili po želji i uže, dok je na tom što si ti vukao trč trč pa opruga. Moj mišljenje: veće=šire=teže=usran 549. :haha: Št označi bolje uže pa brže i samim tim kvalitetnije jer vući spremač u 1. brzoj nije posao no svatko zna svoje.

Ako se odlučiš za kupovinu NZ sjetvospremača javi se pa ćemo ti sredit neki popust. ::namigivanje:: Imaš moj broj pa se svakako javi da ti kažem na što da obratiš pažnju kod kupovine tj. da ti ga slože da malo bolje radi.
 
@paorpaor: Ovdje je zemlja laka za obradu i brena s ovim sjetvospremacem radi i uzbrdo i nizbrdo bez nekih poteskoca. Kazem, idem ler gasom u 2. direktnoj, spustim sjetvospremac u zemlju i dam gas. Prima ga kao luda i uopce ne osjeti sjetvospremac iza sebe koliko ti mislis. prvi trag po oranju s njim ide u 1. direktnoj, ili 5. sporoj, ali samo zato jer traktor skace previse.

@Becarina: 1.8 mi je preusko... znam da je onaj "spremac" rjedak, al napravi i on posla. U neznanju sam ga vukao 10cm duboko sa 549 i uzbrdo i po ravnom u 2. brzini i traktor je uzbrdo radio s njim, al daleko od tog da se mucio... A po ravnom ga ni osjeco nije. Taj sjetvospremac 539 prvi trag vuce u 1. brzini, a drugi trag u 2. i ne muci se nesto.

Mislim da cu se ipak za 2.2m odluciti za NZ kako si i rekao sa dva valjka s nazubljenim letvama, jer da ga oslonim na ove zicane, em bi puno propadalo u zemlju, em bi se ti valjci pod tolikim naporom pokidali.

IMT spremaci u tu svrhu imaju tockove na sebi, al posto ljudi skrecu a da na dignu sjetvospremac iz zemlje, gume popadaju s felgi i onda se valjak raspadne, jer "nije kvaliteta"

Danas sam u prolazu uslikao NZ sjetvospremac s dva reda zicanih valjaka, jer sam u zurbi bio, pa nisam mogao skrenuti da ga bolje uslikam, a nazalost slika nije dobro ispala...

Kazem, 2.20 sjetvospremac mogu vuci, a 1.80 ne da mi se mal cini, nego ono. Danas sutra da kupim veci traktor sta cu sa 1.80 spremacem, a svejedno ce s njim raditi samo 549. 539 je tu za bacanje gnojiva, prskanje, sjetvu i ostale sitnarije.

Razmisljam ako bas 2.20 bude tezak za vuci, lako izvadim koju oprugu van, pa da dobijem 2m zahvata u tezim uvjetima. Ako kod tebe 549 vuce 1.80 s pacjim nogama i to na vecoj dubini nego sto ja uopce razmisljam, onda ce i kod mene 2.20 sa "klinovima" raditi na 5-6-7cm raditi i to jos s prednjom vucom zar ne?
 
kreso je napisao(la):
koliki sjetvospremač bi bio najoptimalniji za torpedo 90 mislim koje širine??
3.2-3.3m i da pevas. ja imam Agromerkur Ada 3.3m sa duplim rotorima i tzv. pacijim nozicama i rus peva, vuce ko od sale. 3.6 je mnogo, lose ce da sprema, jer ces morati da ides polako.
 
s ovim radim ja.3.10m samo sto sam skinuo hidraulicni cev.trebalo mi za utovarivac
 
Zanimljiva ti je ona daska napred.
Slikaj malo bliže.

A koja je uloga one grede iza rotora?
 
evo jedan na sklapanje iz klenka,2300e,oko3.5m,nema dasku,ima dva reda one zvezdane sitnilice ili nozici neznam kako se to strucno kaze i zatim jedan red valjaka
 
na zadnjoj gredi su navareni flahovi(slabo se vidi)da bi usitnila grudve.otprilike 5 cm izmedju svakog.A ako se zagusi onda samo njega posebno podignem i ne moram ceo spremac i ne treba stati ::namigivanje::
 
Zanimljivo rešenje. :D

I kakve rezultate daje, napr prilikom pripreme za kukuruz.
Jel' dovoljan jedan prelaz, ili dva? Ako je napr. ovakva zima kao ova sada?
 
pa slusaj sve zavisi od njive.napr. kod nas na gornjim zemljama dosta samo 1put za kukuruz al na donjim moras 2put.i sto brze to bolje naravno da ne ispadnes iz traktora
 
E zato ja radim prvi prolaz drljacom ili odma posle oranja jos ujesen ilicim moze uci u njivu posle mrazeva u februaru ili martu! Pa onda spremac mozes da ganjas jer je njiva vec poravnata i brazde zatvorene!
 
Nazad
Vrh