Setvospremači

Kreso ja sam mojom vukao 3.30 bez problema. E sad treba da se zna da puno utice na to i kakva je zemlja kod tebe.
 
Bobo: nekad neznaš shvatiti kaj ti čovjek oče reč...to je bila rasprava na drugome forumu :ppozdrav:
ja nikad ne idem preko 10cm u zemlju jer za to imam rotodrljaču :cao:
 
boki je napisao(la):
Kreso ja sam mojom vukao 3.30 bez problema. E sad treba da se zna da puno utice na to i kakva je zemlja kod tebe.
nekih 5% je teška ostala je lagana do pjeskovita.....
razmišljao sam o nekih 3 metra pa nek ima malo viška snage
 
Slazem se sa BOBO-m u vezi dubine setvospremiranja, ne samo zbog toga sto se orudje cuva od pucanja, vec i zato sto zrno nije dobro ako padne u ikravu izsitnjenu zemlju.Zrno treba da padne na tvrdi sloj a da iznad njega zemlja bude rastrsena zbog laksen nicanja, sto znaci da dubina od 6 do 8 cm je sasvim dovoljna,kako bi zrno moglo da se sto bolje ukoreni na cvrstom.
 
svaki sjetvospremač je dobar samo mora imati dobre valjke..
koliko viidm ovaj ima 1 valjak što baš i nije dobro jer nebre dobro zaravnati iza..
ali ako nije za velike pare lako se slože dupli valjci :cao:
 
Ovakav imam i ja i ima 2 valjka a mislim da i ovaj ima tako.dosta su dobri to je 2.9m i radio sam sa imt560 a ove godine ce rus 82 da radi sa njim i mislim da ce to biti prava pesma, samo jos motikice da mu stavim.
 
@kojcica ja za mog 560 kacim imt 2.2 sa daskom i 1 redom valjaka,sa njim se igra,a sve preko 2.6 je da mui dusu izvadim :osmeh:
da naleti neki 2.4 sa daskom uzeli bi ga,jedan bio u oglasima imt 2.4 za 550e,ali malo daleko :udri:
 
Vjerovatno i je IMT, jer je IMT pravio sjetvospremace po KONGSKILDE licenci i u suradnji s njima zato imaju KONGSKILDE zicane valjke na svakom sjetvospremacu...
 
Ja imam isti samo sam mu nabacio drugi red valjaka i vozi misko! Super radi sa ursusom 914 je car! E sad zavisi i od zemljista ali u principu ako imas viska snage nije problem jer sto brze mozes da ga vuces bolji ce biti rezultat!
 
Sve je iz danske stizalo i sklapano je u Novom Beceju, tako da sto se tice materijala a ja ga imam 18 godina i nista nije puklo,nema greske,samo proveris srafove i gas.
 
Kojcica je u pravu Originalne danske opruge nemoze slomiti! Ja imam isto kongskilde IMT 2,9 i nijedna opruga jos nije pukla! Jednu sam izgubio jer je bila labava kupio sam na vasaru drugu ta je pukla iste godine! Onda kad sam orao nasao sam staru, montirao je nazad i radi i dan danas!
 
A sto imate za recio novim IMT sjetvospremacima? Vidim da ih jos prave, samo me zanima kakvi se sad materijali koriste...





Vjerovali ili ne, ova rama je rucno radjena i kolegi je trebalo 8 dana da prekopira original IMT-KONGSKILDE sjetvospremac. Vidi se da je rucni rad po tome sto su obicni valjci iza, i na pojedinim mjestima je pucao, pa je tamo pojacavan. I prva verzija je bila bez ovih "skara" za sklapanje, pa ga nije mogao skupiti, al je to prepravljeno i sad sve radi odlicno. Brena ga tera u 2. pun gas da ga ni ne osjeti,a s jim ide direktno u brazdu.
 
Nazad
Vrh