Setvospremači

nek je sa srecom i da se brzo otplati
 
Bubiša ukupno sa klipovima je 2.400€? To su jako dobri setvospremači i jako lepo rade.Ruja ima samo da prede.Koliko ti je široka baza bez krila? Šta si tražio kakvu bazu? Ja kada sam hteo da kupim bila je cena 1.000€ puta 1m.Hteo sam da naručim da baza bude manja do 2.5m a krila što veća jer bude uži u traspot. Neka ti je sa srećom.
 
Hvala svima :ppozdrav:

@ zrenjaninac

Cena mu je bila 2750 evropljana a u poljoprivredniku je bila reklama da daju vansezonski popust nas četvoro smo otišli i dogovorili da na svaki bude 350 evra popust.Cena je sa klipom i crevima komplet.
Osnova mu je 2,5m a krila po 0,5m.
Nisam osnovu prepravljao već dasku "ravnjaču".Na originalu je držač daske pričvršćen na dno daske i potrebana je jako velika sila da se daska "prevrne" i propusti zemlju.Ja sam tražio da mi držač bude na sredini i samim ti je manja sila potrebna da bi se daska okrenula i propustila zemlju.Možda nisam baš naj bolje objasnio ali ću slikati dasku pa će sigurno biti jasnije.Jedan drugar je to uradio na svom spremaču i dobro radi.I ja sam ga koristio i uverio se da je ovako bolje(nema više da od kraja lenije do drugog kraja vučem gomilu zemlje).
 
Svaka cast za kupovinu! Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo da ti sluzi! :D
 
sad malo bolje gledam slike i vidim da je daska iza s kuke :sta:,nisam to jos video,jel bolje tako radi?da li moze daske da se prebace i napred,nekako sam vise za napred kada se koristi setvospremac za zatvaranje brazde u prolece,mozda gresim ali mislim da je bolje kad je daska napred kad se ide prvi put da daska zatvara i popunjava supljine i neravnine po zemlji,ajmo misljenja :sta: :sta:,inace jako lepo izgleda,ja imam njihovu tanjiracu vucenu i zakon su kao firma
 
i ja sam vidjao napred
1 opcija ako prvo prodju S onda razbiju brazdu a one poravnaju zemlju i valjci razbiju "koru" od daske
2 opcija ako je prvo daska napred onda ona prvo udara od neravne brazde i tu je veci otpor i teze je za vuci
ovo samo pretp.
 
Lepse radi kad je nazad vec sam video kako radi i svidja mi se samo tast neda da prepravim boji se valjda da da se ne iskida rama jer je nazad nekako slabija!
 
mityoo je napisao(la):
Lepse radi kad je nazad vec sam video kako radi i svidja mi se samo tast neda da prepravim boji se valjda da da se ne iskida rama jer je nazad nekako slabija!

Ako ces da odobrovoljis tasta ti pojacaj zadnju stranu. I bice po tvom.

Ko šiša tasta preravljaj kad nije kod kuce. :haha:
 
danger je napisao(la):
sad malo bolje gledam slike i vidim da je daska iza s kuke :sta:,nisam to jos video,jel bolje tako radi?da li moze daske da se prebace i napred,

Može, napravljeno je tako da se može lako montirati i napred, pa kako ko više voli. Bio sam danas kod Bubiše i stvarno je odličan setvospremač. Ja sam jedino u dilemi da li za naš černozem ovde u Srbobranu treba tako masivan i težak setvospremač, za teža zemljišta je, bez dileme, savršen.
 
E da samo da je starog spakovati na neku exkurziju na 2-3 dana ali nemozes ti njega iz sela isterati jedino u njivu ili na vasar! A to nije dosta vremena za :udri:
 
Daska je ostala pozadi po preporuci proizvođača.
Naime kada sam bio da preuzmem spremač rekli su mi da probam ovako pa ako nisam zadovoljan onda da prebacim dasku napred.
To su im kažu preporučili kupci koji koriste njihove spremače od kanije.Navodno da je bolje ako je zemljište grudavije da prvo
motike malo poravnaju i razbiju grudve a onda daska nema toliko posla.
Probaću pa ću videti... i naravno slike staviti. :ppozdrav:
 
@ Kiki
Nemam pusku osim one za punjenje kobasica a sa tom neverujem da cu postici zeljeni rezultat! :haha: :haha: :haha:
 
Dali neko od vas forumasa za gde se moze kupiti rotor od setvospremaca i posebno delovi za istog (IMT-ov) i naravno gde je najpovoljnije :sta:
 
Nazad
Vrh