Setvospremači

Odg: Setvospremači

aj nemojte spopadati coveka nije rekao ni koji belorus ima ih i od 100ks,sto je jace od fotona a mozda je zemlja lagana pa ide lako :cool:
 
Odg: Setvospremači

kolko znam lala iz banata ima rus 820 (moj foton je 85ks sto je za 5 ks snaziniji od 820) i ako je tamo zemlja laka za obradu i ako nepreteruje sa brzinim moze rus vuci taj spremac sa pacijim nogama ali ne dublje od 10 cm :cao:...mislim mogao bi i ja da stavim na moj pacje noge ali tada nebi mogao da idem tako brzo i trosio bi vise goriva...sa kopljama i brziom od 12 km/h trosim svega 2,5 do 3 litra po jutru ili 5 lit po hektaru...samo me zanima kolko rus trosi :bravo:
 
Odg: Setvospremači

Baš super su mi ovi komentari ''nemože vuć'' :bravo:, a čovjek kaže da tako radi...

Fenikse, ni ti nisi išao dublje od 10 na onom videu... :nono: I spominješ nekakve kombinacije dizanja krila i sl.. a to se tako neradi... Vidjet ćeš i sam kad jednom nebudeš mogao spustit krilo do kraja jer se malo usukalo ::namigivanje::...
 
Odg: Setvospremači

Tako je NA :bravo: moment vuče plug (sjetvospremač, tanjuraču..) :ppozdrav: A i svi znaju da su tu rusi umjetnici
 
Odg: Setvospremači

meni je radna dubina bila od 8 do 10cm a negde i vise ako ima neki brezuljak ili brazdu kad zatrpavam ali uvek pazim i to sto radim sa malo podignutim krilom u brazdi to radim samo drugi prohod kad je zemlja vec rastresita pa nema opasnosti od lomljenja oli krivljena setvospremaca i ovako sam probao i moze da sravna i dajdublju brazdu ali samo u drugom prolazu posto prvi prolaz idem sa traktorom u brazdu sa sklopljenim krilima a drugi prohod sa jednim spustenim i jednim malo podignutim krilom i rezultat je odlican ko neveruje nek sam proba i videce :D
NA ja znam da belarus 820 ima obrtni momenat oko 280nm/1400 obr/min dok rus 892 ili 952 i 1025 imaju 380nm na 1400/obr/min a moj foton ima 305nm pri 1600obr/min pa tu je i neka snaga vise od rusa 820 i potrosnja manja sigurno... :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Imam prednja dva reda pačje noge i prilikom drugog prelaza idem dubinu do 10 cm. Brzina je sedma brza, dakle oko 12-13 km/h. Pa Rus dobro dimi.
Ako bih išao onih spominjanih 15 km/h Rus bi počeo da izbacuje iskre iz odžaka, a ne da lako radi.
Rus jeste dobra i izdržljiva mašina, ali ovde ima i malo preterivanja, pogotovo sa "izuzetno malom" potrošnjom.

I potpisujem ono što reče Kiraj: "Teško Rusu."
 
Odg: Setvospremači

Ajoooooooj ljudi o kakvim brzinama i dubinama pricate:haha::haha:

dubina od 15 cm sa setvospremacem ? ? ? ? ? ? ajde da i poverujem da radite na 15 cm ali mi objasnice cemu sluzi spremanje na tu dubinu? Setvospremac sluzi sa spremanje S E T V E N O G S L O J A. Znaci spremis na 5-6 cm dubine, i usejes seme 1 -2 cm dublje u onaj nespremljeni-tvrdi sloj koji nisi dirao i koji nece lako da se osusi. Tako se to radi ako ne verujete pitajte nekog strucnjaka ili prelistajte neku literaturu. Da li ste bili nekada na nekom predavanju ( pioneer, kws, ns, zp....nebitno koje )? Da li ste obratili paznju sta kazu predavaci na koju dubinu treba spremiti?

Spremanja na velike dubine bezpotrebno ususuju zemlju i bespotrebno trosenje mnogo vise nafte.
 
Odg: Setvospremači

slažem se s cicimoricom-dubina bespotrebna a kukuruz to sigurno nevoli zato i jesu noževi na sijačicama da urežu vlažni i tvrđi dio zemlje i utisni zrno u vlagu.
 
Odg: Setvospremači

cicimoric je napisao(la):
Ajoooooooj ljudi o kakvim brzinama i dubinama pricate:haha::haha:

dubina od 15 cm sa setvospremacem ? ? ? ? ? ? ajde da i poverujem da radite na 15 cm ali mi objasnice cemu sluzi spremanje na tu dubinu? Setvospremac sluzi sa spremanje S E T V E N O G S L O J A. Znaci spremis na 5-6 cm dubine, i usejes seme 1 -2 cm dublje u onaj nespremljeni-tvrdi sloj koji nisi dirao i koji nece lako da se osusi. Tako se to radi ako ne verujete pitajte nekog strucnjaka ili prelistajte neku literaturu. Da li ste bili nekada na nekom predavanju ( pioneer, kws, ns, zp....nebitno koje )? Da li ste obratili paznju sta kazu predavaci na koju dubinu treba spremiti?

Spremanja na velike dubine bezpotrebno ususuju zemlju i bespotrebno trosenje mnogo vise nafte.

Ajde da konačno netko napiše i nešto pametno. Kakvih 10-12-15 cm? Aloooooo:haha:? Dobro jutro poljoprivrednici!!!! Ja sa IMT-533 vučem IMT sjetvospremač 2,1 m i po ome bi sa svojim rusom MTZ-892 mogao vući spremač od 5,4 m. Alooooo:haha:? Čemu toliko pretjerivanje? Uvjek je važilo staro pravilo: Bolje uže pa brže, a samim ti i lakše i kvalitetnije. Slažem se da ima i težih i lakših tala i shodno tome na takvim tlima idu i razni zahvati priključnih oruđa pa tako i sjetvospremača. A priče da treba pripremat na dubinu od 10-15 cm to okačite mačku o rep. Sjemenu treba tvrda posteljica i meki-rahli prekrivač. O dubini pripreme (jasno i sjetvi) uvelike ovisi i ponik usjeva što je vrlo bitna stavka u zaštiti, a i u drugim stvarima.
 
Odg: Setvospremači

Ma, vec sam ja pisao ljudima da nema potrebe toliko duboko ici, ali znate kako izreka ide...

Lakse metar u guzicu, nego centimetar u glavu...

I ja sam neznanjem sjetvospremacem radio na 10cm, jer je i vlasnik doticnog s njim radio na toj dubini. Posao bi bolje tanjuracama napravio u dva prohoda na mojoj zemlji, nego s dva prolaza sjetvospremacem...

Ako zito sijes na 5cm, sjetvospremac radi na 5cm, ako kukuruz sijes na 7cm, sjetvospremac radi na 7cm, ako djetelinu sijes na 2cm, spremas na 2cm i to je sva mudrost...


Sad ce se (kao i uvijek) pronaci dvoje-troje kojima je ispod casti procitati upute od stroja koji su kupili i procitati kako se s njim radi... Bolje ga zakrkas do rame i kad spremac krene pucati, pisati okolo po forumima kako je nekvalitetan materijal i firma losa...
 
Odg: Setvospremači

CICIMORICU svaka cast, stvarno, ako je dobro oranje, ravno, cisto, a i svrha pripreme je "plitko" da zatvori brazdu da se nesusi a ne da ga ratreses totalno, da ga vetar izduva. :nono:
 
Odg: Setvospremači

Dubinu spremaca neznam da izmerim .Uvek radim da mi moticice koje idu iza tockova obrade bar 2-3 cm .Ove godine sam sejao prijatelju kukuruz , skakao i traktor i sejalica a oranje je fino izmrzlo te sam zakljucio da je sa spremacem radio samo odozgo.Znaci ipak mora imati neku dubinu.Koliko znam rotori treba da naprave taj famozni setveni sloj a ne s opruge sa radnim organom.
 
Odg: Setvospremači

Po meni neko opste pravilo rada setvospremaca ne postoji. Ima dosta faktora od kojih zavisi kako treba uraditi. Za pripremu setvenog sloja se koristi germinator,a ne setvospremac. Eee a posto vecina nas nema para za jos jednu skupu masinu mi malo improvizujemo sa setvospremacem pa dobijemo dosta dobre uslove za nicanje. Uglavon je najbirnije odraditi pripremu na vreme,jer ako malo zakasnis nema te masine koja ce usirniti grudve i na istu dubinu uci u zemlju. Jedino rotofreza,a tek to kosta ko sam :zli:
 
Odg: Setvospremači

Germinator je samo ime sjetvospremaca kojeg je KONGSKILDE patentirao...

Dakle, germinator ili sjetvospremac, svejedno je, sastoji se od istih radnih organa.

KONGSKILDE sjetvospremac na sebi ima; valjak, 4 ili 5 reda ravnih opruga, dasku za ravnanje, jedan RAU valjak i jedan KONGSKILDE zicani valjak...

Dakle, samo nacickani sjetvospremac s drugim imenom i nista vise...

Vise firmi proizvodi takve sjetvospremace na kojima se moze birati sto zelite od radnih tjela.

Obicne valjke, nazubljene valjke, zicane valjke ili bilo koja kombainacija. 3, 4 ili 5 redova ravnih ili S opruga, s klinovima, pacjim nogama ili kombinacija ovog dvoga, daska za ravnanje naprijed, iza ili i naprijed i iza...

bezbroj je mogucnosti da se u dogovoru s proizvodjacem napravi sjetvospremac po zelji, tj "germinator" kako ga neki ovdje nazivaju...
 
Odg: Setvospremači

Sta ce mu tockovi :sta: Ja imam 2,9 i ne koristim tockove! Eno ih vataju prasinu u supi!
 
Nazad
Vrh