Setvospremači

Odg: Setvospremači

BIo sam u Pazovu pre nego sam se uclanio u forum.
 
Odg: Setvospremači

ma svaki now setvospremac je dobar :ppozdrav: nego mene zanima koja je potrebna snaga za setvospremac sa pacijim nogama kolko treba ks po jednom radnom telu?dali neko zna?ja sam cuo da setvospremaci sa pacijim nogama idu 40 posto teze od obicnih sa kopljama sta vi miste o tome?jel se moze sa pacijim nogama raditi i u prolece i u jesen? koji su po vasem mislenju bolji spremaci sa ili bez pacjih sapa?
 
Odg: Setvospremači

Da ide teze to sigurno a za drugo neznam. Sa spremacem radim u prolece i ponekad leti predjem ugor i uvek koristim pacije sape.
 
Odg: Setvospremači

ja mislim da za pacje sape treba vise snage i one sluze za vise zakorovljene njive pa se koriste da bi se svi korovi izvukli dok obicna koplja sluze za cistije njivei potrebna snaga je manja brzina veca i ucinak veci :D mada ja nigde u stranim zemljama nisam video da neko stavlja pacje sape na spremace to ni kverneland ni unia ni lemken niko to ne koristi svi koriste samo obicna koplja samo kod nas se pacje sape postoje i uveliko se koriste?
 
Odg: Setvospremači

Setvospremač sa pačjim nogama traktor sigurno teže vuče nego sa kopljima.
Ja sam kombinovao prednja dva reda sa pačjim nogama a zadnja dva reda sa kopljima, i mogu vam reći da traktor oseti razliku.
Problem sa pačjim nogama je što izvlače grudve iz zemlje.
 
Odg: Setvospremači

kiraj je napisao(la):
Da ide teze to sigurno a za drugo neznam. Sa spremacem radim u prolece i ponekad leti predjem ugor i uvek koristim pacije sape.
to se slažem sa tobom a i koplja su za jesen da usitne grudve
 
Odg: Setvospremači

Ja imam samo koplja i cini mi se da ako je dobro uzorano da nema potrebe za sapama. Kad je oranje jesenje ili zimsko i kad nije zaraslo nema potrebe trositi vise nafte (cim se spremac teze vuce znaci da traktor trosi vise nafte).
 
Odg: Setvospremači

slazem se sa case ih :ppozdrav: moj traktor Foton 804 sa setvospremacem 3.2m trosi oko 2,5 do 3 litra nafte po jutru a ucinak mi je 12-15 minuta jutro ili 4-5 jutara na sat brzinom oko 12 km/h i setvospremac ima obicna koplja dasku pozadi i duple rotore i radi odlicno,mogu i najdublju brazdu speglati u samo jednom prohodu tako sto zatvorim krila i udjem sa traktorom u brazdu i samo spustim spremac i picim a iza mene ravna zemlja a probao sam i ovako da jedno krilo spustim a jedno drzim malo podignuto da bi bolje sravnao brazdu i rezultat je odlican evo i slika... :cao:





 
Odg: Setvospremači

phoenixfendt je napisao(la):
slazem se sa case ih :ppozdrav: moj traktor Foton 804 sa setvospremacem 3.2m trosi oko 2,5 do 3 litra nafte po jutru a ucinak mi je 12-15 minuta jutro ili 4-5 jutara na sat brzinom oko 12 km/h i setvospremac ima obicna koplja dasku pozadi i duple rotore i radi odlicno,mogu i najdublju brazdu speglati u samo jednom prohodu tako sto zatvorim krila i udjem sa traktorom u brazdu i samo spustim spremac i picim a iza mene ravna zemlja a probao sam i ovako da jedno krilo spustim a jedno drzim malo podignuto da bi bolje sravnao brazdu i rezultat je odlican evo i slika... :cao:

Kolega, ja mislim da nije preporučljivo da koristiš setvospremač, sa delimično spuštenim krilima(znam da je bolji efekat kod razora), ali na taj način možeš da iskriviš tačke vešanja tih krila za glavnu konstrukciju, gre*ota bi bilo, nov je...





 
Odg: Setvospremači

FARMER II nece se on iskriviti nemaj ti brigu ima on jaku konstrukciju nosace krila i hidro cilindar koji ga drzi kolko ja ocem i reguliram spustanje i dizanje iz kabine po potrebi i naravno pazim,i rezultat sa ovakvim prohodom je fantastican...ko neveruje nek proba :ppozdrav:
CASE IH ja bi ti preporucio da kupis ovakav spremac posto je idealan za traktore od 80 90 ks i radi fantasticno :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

A koji spremac neradi fantasticno pogotovo u takvoj zemlji.
 
Odg: Setvospremači

Moj spremac je Metalogradnja Vrbas 2.8 sto je malo za kejsa, ali sam mislio da ga prosirim.
Ovaj cu da suzim na dva metra i ojacam ram i nadogradim dva krila od po 80cm.
Naso sam u oglasima isti takav ko moj samo uzi 2.2m za 400e, tako da nemoram da pravim valjke i ostali materijal moze da se iskoristi. Zao mi je da moj prodajem za 700e jer je malo radio , aposle da kupujem novi za 2500e.
 
Odg: Setvospremači

Vidim da se spominjala snaga... Pa kako sam ja čuo ide po radnom tijelu (koplju) oko 2ks, naravno da to ovisi puno i o zemlji koja se obrađuje ali ovo je standard... Znači može biti da se 2.5m vuče teže nego 3m... Nije sve u širini...

Ovisi o zemlji, kakva je pa si takav složiš, ako se lako obrađuje treba manji broj radnih tjela po jedinici površine i automatski imaš veću širinu... Dok u teže obrađivoj... Samo što se to nepoštuje, a i imamo većina šaroliku zemlju pa.......
 
Odg: Setvospremači

Ja sa Rusom teram 3.3 sa pacijim nogama i vuce bez problema i u ritu i u polju. Brzina 10 - 15 km/h.
 
Odg: Setvospremači

Taj rus mora da dimi sa ti spremacem od 3.3 i pacijim sapama brzinom od 15 kmh jos ako mu spustis na jedno 10 15 cm ima ona da se muci sa njim?za belarusa kazu da je najbolji 2.9 sa ili bez pacijih sapa sve sto je preko 2.9 je cepanje traktora...
 
Nazad
Vrh