Setvospremači

Odg: Setvospremači

Stvarno neznam koliko je tezak setvospremac "ali ga ima", i ja sam tek sada primetio na slici koliko je zadnji kraj traktora nizi ( slabe gume za taj spremac hihihihi ). Inace sam ga vozio po dvoristu i nije mu dizao prednji kraj. Taj dan smo stelovali pritisak na 160 bara i dize ga bez ikakvog problema na ler gasu.
 
Odg: Setvospremači

A bas sam hteo da pitam, kako se usclovio jesil mogao da manevrises?!?!
 
Odg: Setvospremači

cicimoric- kako te služi fiat.
imao sam priliku vidjet u radu taj traktor i jako mi se svidio :D ::svaka cast::
krasno radi a godište je 1972.
 
Odg: Setvospremači

nekako mi je mali taj spremac samo 3 reda S opruga i bez duplih valjaka :sta: ali za taj traktor je dobar kojom brzinom ides sa njim? :bravo:
 
Odg: Setvospremači

phoenixfendt je napisao(la):
nekako mi je mali taj spremac samo 3 reda S opruga i bez duplih valjaka :sta: ali za taj traktor je dobar kojom brzinom ides sa njim? :bravo:

Setvospremac je Svedske proizvodnje i nije uopste bilo valjaka pozadi nego su naknadno montirani. S opruga ima sasvim dovoljno. Brzinu neznam u km/h ali ide otprilike kao rus u 6 usporenoj.
 
Odg: Setvospremači

Pregledao sam svih 37 strana ali nigde ne nadjoh setvospremac kakav sam danas video kod mog prijatelja u susednom selu,uvezen je iz Svajcarske ja mislim da je sirina nekih cca 3 m ali sto je najinteresantnije ima duple valjke ali sa nekakvim zvezdastim elmentima ima ih na jednom valjku cca 60 (nisam siguran) tako i na drugom,e sad ja sam pokusavao da nedjem sliku na netu al mi ne uspjeva ako neko zna na sta mislim voleo bih da postavi sliku.
Bio sam prisutan dok je radio i prezadovoljan sam ali ga 565 jedva vuce u prvoj trebao bi malo jaci traktor
 
Odg: Setvospremači

IMT 577 je napisao(la):
Pregledao sam svih 37 strana ali nigde ne nadjoh setvospremac kakav sam danas video kod mog prijatelja u susednom selu,uvezen je iz Svajcarske ja mislim da je sirina nekih cca 3 m ali sto je najinteresantnije ima duple valjke ali sa nekakvim zvezdastim elmentima ima ih na jednom valjku cca 60 (nisam siguran) tako i na drugom,e sad ja sam pokusavao da nedjem sliku na netu al mi ne uspjeva ako neko zna na sta mislim voleo bih da postavi sliku.
Bio sam prisutan dok je radio i prezadovoljan sam ali ga 565 jedva vuce u prvoj trebao bi malo jaci traktor

misliš ovako nešto

o3V51YhF5uTVWdc8.v.jpg
 
Odg: Setvospremači

ja sam danas malo snimao setvospremac kako radi sa digitalnim foticem koji nema mikrofonpa nema zvuka :udri: ali video je dobar :ppozdrav: ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sI4S3NAUj8Y[/youtube]
 
Odg: Setvospremači

oko 16 kmh drugom brzinom punim gasom ali obicno neradim punim gasom nego negde na 1800 do 2000 o/min i tu je negde 12 km/h a dubina nekih 8 - 10 cm i setvospremac odlicno radi
 
Odg: Setvospremači

Kreso,da na takav sam mislio samo nema onog zadnjeg valjka e sad kad bi mi mogao pomoc jos i gde da nadjem da kupim ako ne uspijem ovde kod mene,nije hitno.Da li je neko od vas radio sa istim kakvo je vase misljenje o ovakvom setvospremacu....
Zaboravih reci da ovaj sto sam ja gledao ima tockove koji odredjuju dubinu a takodje mogu se stelovati i valjci
 
Odg: Setvospremači

evo ovaj video mi je najbolji ima i dobru mjuzu u pozadini pa pogledajte [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sI4S3NAUj8Y[/youtube] :D :cao:
kiraj je napisao(la):
Kako meris brzinu?
otprilike posto nemam merac brzine ali u knjizi o traktoru pise da u prvoj brzini na 2400 o/min ide 10,5km/h a u drugoj brzini 16.3km/h trecom 26km/h a cetvrtom 40km/h pa se toga i pridrzavam i tako i mislim da ide ali ako hoce neko da zna vise mogu reci da 500 metara predje za ravno 2 minuta brzinom od 16km/h naravno sa setvospremacem u drugoj brzini punim gasom danas sam bas merio stopericom :D
evo i dokaz kako lepo ide 16km/h to je uzivanicja :ppozdrav: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=58DwBEQLaD0[/youtube]
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239483321[/time]_________________________________________________
:bravo: alo ljudi jel moze neko ovo da proba?pogledajte :ppozdrav: i komentarisite
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CjQxgf6JwEs[/youtube]
 
Odg: Setvospremači

IMT 577 je napisao(la):
Kreso,da na takav sam mislio samo nema onog zadnjeg valjka e sad kad bi mi mogao pomoc jos i gde da nadjem da kupim ako ne uspijem ovde kod mene,nije hitno.Da li je neko od vas radio sa istim kakvo je vase misljenje o ovakvom setvospremacu....
Zaboravih reci da ovaj sto sam ja gledao ima tockove koji odredjuju dubinu a takodje mogu se stelovati i valjci

ja osobno nemam iskustva sa njima ali sam čuo da nisu loši , konkretno onog na slici ti pravi slovenska firma Mušič-Mengeš ,
 
Odg: Setvospremači

Ja sam gledao. Onaj gde pustis traktor da ide sam je najbolji :bravo:
 
Odg: Setvospremači

kiraj koji ti setvospremac koristis koji je to proizvodjac i koji zahvat ...gledo sam tvoj video ali nisam video koji je proizvodjac..inace i tvoj video je super :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Spremac je 4,1 m ,proizvodjac Sistem doo Stara Pazova. Inace je kopija IMT. Dosada je uradio oko 80 kj bez problema.
 
Nazad
Vrh