Setvospremači

Odg: Setvospremači

e stiv jel ti nekad drljas oranje u prolece ili ga prelazis samo sa setvospremacem,ako ga jos jednom prelazis sa njim pa stvarno neznam gde je onda racunica zarade ili ustede:haha::haha:??
 
Odg: Setvospremači

ja mislim da ako je jesenje oranje uradjeno kvalitetno i dobro je izmrzlo nema potrebe ici sa drljacom osim ako nije neka losa klasa zemlje pa treba jedan dva prohoda drljacom ali ove vise klase zemljista sto su lepo izmrzle nema potrebe za drljanjem posto drljaca ostavlja tragove tockova i najbolje je direktno ici setvospremacem i uraditi to kao treba da nema tragova i da je sve ravno i naravno prvi prolaz negde u martu a drugi pred setvu i gotovo.
to je po meni najbolja opreracija koju jedino neshvaca moj cale koji se drzi one stare operacije prvi prohod sa drljacom a pred setvu samo spremacem ali ja zelim samo spremacem prvi i drugi prolaz ali jbg valjda cu caleta nauciti kako je bolje i da radim samo sa spremacem :D
 
Odg: Setvospremači

da znas koliko je uzi svetospremac od drljace i koliko rus potrosi vise nafte od fergusona,pa tako 10 godina i izgubices sigurno mnogo para posto mnogo zemlje i radis pa vidi onda,rus neostavlja tragove a ferguson ostavlja to je istina samo sto on duplo manje sabije zemlju,pa kad predjes setvospremacem preko odrljanja nece se videti tragovi ali sve u svoje vreme ima se moze se ribe loze se.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237502143[/time]_________________________________________________
mi svakako nemozemo da pokrijemo gubitke sto nam drzava i nasi koperanti povecavaju iz godine u godinu pa sad i takve troskove da imam suvisno bi bilo,pa ja sa 539 u drljanju kukuruzista po jutru potrosim litar ipo nafte a rus sigurno 5xvise,neko ima svetospremac 2.9 m a drljaca mu skoro duplo sira i lako se vuce i nema potrebe za nekom silinom da se pritiska na zemlju ako je dobra zemlja.
 
Odg: Setvospremači

ja imam conset setvospremac zahvata 3.2 sa daskom i duplim rotorima koji uradi u jednom prolazu kao 3 put drljacom i vuce ga foton europard 804 od 85 ks i potrosi oko 3 litre nafte po jutru a sa drljanjem zetorom 5211 u dva prolaza potrosim 5 litara goriva po jutru pa mi se ispalti ici jednim prolazom spremacem i gotovo ja mislim da je tako najbolje i svi veliki paori tako rade ...jel tako
 
Odg: Setvospremači

za takvo oranje ti je dovoljna samo daska sa setvospremaca da bi bilo dobro a ti ga brate pretera i moze je vuci 539
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237502682[/time]_________________________________________________
stvarno ljudi koji ce vam zetor,sta je to kad ga kupujete navedi jedan valjan razlog
 
Odg: Setvospremači

za osnovnu obradu i pripremu idu tezi i snaziji traktori koji to urade kako treba i kako ja kazem s kojim traktorom ores s tim i pripremaj zemlju za setvu,znaci ako ores sa tezim traktorom pripremaj sa tim istim i sa sto vecim spremacem sa sto manje gazenja i prohoda...za mene je najbolje zatvarati zimske brazde sa spremacem nego sa klasicnim drljacama ipak mi se to vise svidja i tako hocu da radim :bravo:
 
Odg: Setvospremači

ali nisu godine iste setvospremac izvlaci vlagu i zemljista nekad nije dobro tako da rastresas zemlju kad nemas kise da je natopis pa drugi put kad predjes nemas vlage da seme klija.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237503135[/time]_________________________________________________
i sto se zemlje tice nema dobre i lose vec samo dobre i lose godine.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237503195[/time]_________________________________________________
koji ce ti zetor
 
Odg: Setvospremači

ma sve zavisi od domacina,svaki dan idem u skolu i gledam 2 njive jedna pored druge jedna ravna kao tepsija,a druna nedaj Boze....

za onu nije ni drljanje potrebno,a ovoj ni velika tanjiraca nece pomoci
 
Odg: Setvospremači

ali sto se godina tice niko se jos nije hvalio sto radi zemlju jer ga drzava ubija sa cenema samo sto nesmeju da priznaju tretiraju nas paore kao gradjane 2. reda a od nas sve potice hleb,mleko......sto je slucaj samo u srbiji i nigde u svetu,kad je seme kukuruza kostalo za 1kj treba da platis 600kg kukuruza samo nas jase i jase sjasi kurta da uzjasi murta....
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237503914[/time]_________________________________________________
ma nebi bilo srbije da nam nema vojvodine svi bi otisli u...ona nas hrani a svi ostali lade jaja po beogradima i ostalim gradovima samo mi istinski znojimo svaki dinar posteno po ceo dan od jutra do sutra i tako ceo zivot e to ce jednom doci kraj ..........nece jos dugo....ili oni ili mi a pre cemo mi .......
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237504219[/time]_________________________________________________
e visee im mleko netreba cas im treba cas im netreba pa kako mogu tako da nas zajebavaju zar nije dosta bilo '90-tih godina,samo mi je zao sto smo mi ljudi takvi pa pijemo mleko celog zivota kad sve ostale zivotinje mogu bez njega samo nama fali.
 
Odg: Setvospremači

ja da se nesto pitam u ovoj drzavi ja bi paore stavio u grupu sa naucnicima jer najvise napreduju od cele zajednice ziva istina,bili bi najcenjeniji u zemlji posto ako se bavis zemljoradnjom onda nemozes da zivis od svog rada,jer u nasoj zemlji se zivi da nebi radio sto se kosi sa nasom ideologijom,pa samim tim smo u drugom redu a mi smo osnova ili temelji ozbiljne drzave,ako za nas nema para onda netreba da strahujemo da nece biti gladnih gradjana jer tek za one iznad nas nece stici zuta banka
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237504895[/time]_________________________________________________
treba zetor onom ko je gladan a ti nisi ni bos ni gladan pa sta je onda kod tebe,a rakovica 76 fino radi i nebi je poredio sa njim jer ona je za njega teror stroj.
 
Odg: Setvospremači

Znamo mi sve to al sta cemo nase je raditi i raditi :zli: :udri:
doce nekad bolja vremena polako
malo optimizma nije na odmet ::namigivanje::
 
Odg: Setvospremači

tako je bice bolje sutra,malo cemo podmazati sa slaninom pa ce kliziti cvarak,sve bi ja njih na sud pa da vidimo kad ce jednom nama da krene cekamo vec dvesta godina nismo valjda tolko momo sveta.Ne gospodo draga vec trebaju nekako da nam uzimaju novac iz ormana pa nam kao razlog za skupo ves. djubre kazu skupa struja ili materijal barabe vec treba gospoda da se oblaci po zadnjoj modi i da se zivi,sta ce nama toliko gospode svi otisli brate mili u politicare visoke skole i tu je zanat,kako ukrasti pare,pa nam je lako nema nas mnogo ovi sto nam prodaju repromaterijal su bezobrazniji nego svabe za vreme rata,i oni prate rast kukuruza ali nemaju veze sa nama,da smo mi neki da se slozimo i da ih nabijemo jednom dobro pa da vidimo dokle cedu nas ovako cerupati,dosli na vlast i odjednom nije im do vasti vec do fabrika i futelja pa cekajte ljudi ........
 
Odg: Setvospremači

Dosad sam praktikovao da čim vreme dozvoli prođem sa drljačom,a pred setvu sa setvospremačem,ali sad sam kupio nov spremač pa sam hteo da vidim kako radi,inače skuplji je posao ali je i efekat bolji.
 
Odg: Setvospremači

Drugari ja sam uzeo jednu veliku drljacu od 5metara sa klinovima od 30cm za traktor od 130konja pravi cudo stavicu danas slike
 
Odg: Setvospremači

vladimire jel si ti musko ili zensko posto ti u profilu pise zenski pol :sta:
inace dobar ti je ovaj agrotron?kolko zemlje obradjujete?
 
Nazad
Vrh