Setvospremači

Odg: Setvospremači

uzeo sam prosle godine setvospremač (germinator) koji proizvodi "dante machin" iz italije


picture352jpggn5.png

picture356cj2.png

picture357ba7.png
 
Inače o italijanskoj robi i nemam baš neko pozitivno mišljenje, ali mi ova setvospremač izgleda sasvim OK :D

Koliko je koštao, može li se znati? :cao:
 
Radim za Italijana, u fabrici nameštaja. Lepo je sve to dizajnirano, ali kada vidim kako se i od čega pravi, po,nem da sumljam u svu italijansku robu. :nono:

Mada koliko vidim po slikama ovde je ozbiljan rad u pitanju, samo neka posluži dugo, :cao:
 
Treba mi setvospremac za BELARUSA 1025 ravan most ,od 3,5 do 4m.Da li neko zna za dobre a jeftine setvospremace.HVALA
 
ja bi prodao ovaj moj kupljen na sajmu kao exponat veoma jak i tezak 3.60m 3 god kod mene
vukao sam ga sa 82.1 dupli tockovi ali mi je sada za ursusa mali inace u fabrickom je stanju osim par s opruga koje sam slomio
za tvog rusa ok
cena sitnica 2000 jevreja

img1592ny9.jpg

img1591rl4.jpg
 
za te pare mogu da kupim nov:atlas promet-vojka 4m 2000 eura,satex-ada 4m 2200,consum-becej 3,6m 2200 jevreja!i ima jedan iz gospodjinaca 4m 2000. :nono:
 
zdravo, dečki...novi sam ovdje... iz Hrvatske, okolica Vinkovaca....kupujem novi sjetvospremač....vrlo me zanima Consum Bečej 3,60....ima li ga ko od vas , kakva su iskustva...kod nas o njemu pričaju samo najbolje... mislio sam ga uvesti sam, preko granice....inače imam novog McCormicka cx95, 90 ks, hoće li mu 3,90 biti puno....
 
consum je ekstra setvospremac .... ima moj komsija consumov od 2.5 i vuce ga rakovicom ima 755kg(taj od 2,5).. nije svejedno rakovici ali ide!
 
Dobro došao celtis, pa ne znam, proizvođač kaže 100ks za tu širinu, a kako je u HR većinom teža zemlja nego ovde mislim da ne bi trebao ići preko širine od 3,5m. Što bi ga ti uvozio, zar nije Lateran njihov diler? Skupo kod njih?
 
celtis je napisao(la):
inače imam novog McCormicka cx95, 90 ks, hoće li mu 3,90 biti puno....

Po meni nece mu biti puno. Ja sa MTZ 82.1 vucem IMT 3.7 m i ide super. Taj Consumov spremac je sigurno tezi od IMT-a, ali to ne bi trebao da bude problem sa McCormika.

Po meni se setvospremaci ne vuku na teskim zemljama teze iz razloga sto ne upada toliko traktor u zemlju. Ja imam nekoliko parcela superlake zemlje oko sela i tu je u prolece traktori tesko i sam da se krece a kamoli da vuce setvospremac. Znaci za 2 brzine manje ali opet ide ruja sa njim. Kupuj slobodno 3.9 po meni, mada saslusaj i druge savete.
 
Tačno je da se traktor (sam) lakše kreće po težoj zemlji, ali je otpor na setvospremaču veći kada se sa njim radi u težoj zemlji, kroz laku on ide savršeno jer je zemlja sipka i otpori su minimalni, e sad treba naći zlatnu sredinu....
 
kod mene komšija sa john Deerom od 125 ks vuče Consumov 5,20...istina Consumovi su puno teži od IMT_a recimo ali to može biti samo teže hidraulici kada ga diže ili nosi ....kada ga vuče trebalo bi biti isto ,zahvat je zahvat, bio IMT ili Consum... puno je skuplji u Lateranu zato bih ga sam uvezao...
 
@ celtis

Ja planiram da za mog ruju uzmem Consumov 3,6m,pa ću od nedelje ići u Bečej da vidim cene i ostalo jer u novinama"Poljoprivrednik"piše da imaju vansezonski popust.Kada proverim javiću.
A do tada :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh