Setvospremači

Odg: Setvospremači

mora da je duboko setvirao pa je propadao do kolena :haha: ali ja bi sa tim spremacem od 2.9 mogao i do 16kmh po ravnome zemljistu bez problema u 2 direktnoj punim gasom na fotonu ali to mi je malo prebrzo mislim da je nikih 8 do 10kmh optimalna brzina za setvospremac.
 
Odg: Setvospremači

pa il radim posteno il ne radim :D to sam vrhom patike bockao da vidim da li je ista dubina. pa mogao sam i ja brze ali isao je dublje spremac probao sam i u 8 kornjaci ali to moze samo za drugi prolaz oko 15 km/h jer traktor dimi ko lokomotiva , nezelim da ga sahranim nije bitna brzina nego kako je spremljena zemlja
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237145217[/time]_________________________________________________
evo jos koja slika a imam i video klip ali neznam kako da ga postavim
 
Odg: Setvospremači

Dragane lepo izgleda :D Fino je izmrzlo i kod tebe,tako da će se lepo zemlja pripremiti za setvu.
I ja mislim da je optimalna brzina za spremač 8-10km/h tako da ti je ovo OK.
Ja sam danas bio u ataru da obiđem miševe na žitu u uzput svrnuo na oranje.Dosta je vlažna zemlja,kanda od posla :nono: bar još neko vreme.

Treba da samo da malo "preseče" dim dok se ne zaleti a posle radi bez dima.Kada dimi onda mu je teško i troši više goriva.

Skini sa ovog sajta http://www.interfejs.tv/prilog.php?ID=1411 program Farm Factory.Sve ti je objašnjeno na srpskom.Kada smanjiš klip na MP4 format digni na Yutube i gotovo.
Ovo sam i ja skoro naučio zahvaljujući našem članu paorpaor koji mi je to pokazao. :D
 
Odg: Setvospremači

pa terao sam ga prvo u 5 zec i isao je oko 10.5 km/h a posle u 7 kornjaca 11.7 km/h islo je dosta dobro ali je malo dimio ,neznam jel to normalno kod rusa ili ne bi smeo uopste da dimi
 
Odg: Setvospremači

za ruseve je normalno da dime posto su to takvi motori,ali svaki traktor dimi kad mu je tesko ali zato treba smanjiti stepen za nizi i nece mu biti tesko.ja sa mom foton 804 planiram sa setviram u 1 brzohodnoj i to je nikih 7 do 9 kmh i to ce biti dovoljno za spremnje na svakoj dubini pa cak ako treba i 15 cm ali consum sprema i kad ide brzo i polako skoro jednako posto ima dasku i dobre rotore,ali kada bi zeleo da spremam u 2 brzohodnoj morao bi da plitko radim nekih 5 do 8 cm ali tada bi motoru bilo malo teze i dimio bi posto tada ide brzinom od oko 12 kmh i motor malo stenje i ali ide ali nezelim ga bas tolko opterecivati sa 3.2m setvospremacem ali ce mu dovoljno biti u 1 stepenu nekih 8 kmh i sa setvospremacem od 3.2m i 900kg :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

@Dragane

Najpre ide Ursus sa drljačom u drugoj brzohodnoj - samo da poravna zemlju a odmah za njim Belorus u 6-toj zec, to je prema njegovom meraču 11,2 km/h.
 
Odg: Setvospremači

@branko
gume na mom rusu su veceg obima od tvog pa samim tim ide malo brze nego tvoj ,a sto se tice 6 zec to mi rece malopre ujak da i on u toj brzini radi . moram probati pa cemo videti

@phoenixfendt
:ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237149628[/time]_________________________________________________
@bubisa :cao: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Danas sam probao da setvospremiram i polomio nov spremač ,al sam srećan ::samo bes::
 
Odg: Setvospremači

Evo još koja slika ::samo bes:: ::samo bes:: držač na kome visi daska se nagnuo na deo gde treba da legne krilo i pod pritiskom hidraulike polomi,iskrivi u p.. m...
 
Odg: Setvospremači

Pa dobro na slici izleda da je daska nisko,ali to krljanje se desilo na početku druge njive kad sam hteo da rasklopim.
 
Odg: Setvospremači

nevidim nista na ovim slikama gde si ga polomio ajde ako mozes slikaj malo blize,ali daska ti je previse spustena pa vidis kako gura gomilu zemlje pre sobom probaj je malo podici za 5 cm i radice bolje,inace nije mi jasno kako se nov setvospremac moze polomiti :sta:
 
Odg: Setvospremači

Nisam slikao kada se to desilo,a posle sam išao kod čenejca pa su sredili.Inače stvar je sledeća;gornji držač od daske ne stoji kako treba -uvek pravo i slobodan,nije ga napravio dobro on kaže da je ciglica ili nešto zaglavilo pa se nagnuo na stranu gde treba da se spusti krilo i pod silom hidraulike kad sam hteo da spustim polomile se uške što drže držač od daske i iskrivilo se taj isti držač,tako kad kupuješ neproverenu stvar.
 
Odg: Setvospremači

Ja sam danas kultivirao sa Hudjikovim, i mogu vam jos jednom reci da je izuzetno,izuzetno jak i isto tako dobar :bravo:
Bice i snimak.
 
Odg: Setvospremači

@stiv. ima jedan covek u selu takav setvospremac kao tvoj samo od 3.3m i radio s njim dve godine i nije zadovoljan pa ga zeli prodat i kupiti consumov spremac od 2.9 posto ima isti traktor kao i ja i dosad ga je vukao u drugom stepenu brzohodnom i kaze da mu je tesko pa zeli kupiti manji da bi traktor mogao bez problema da ga vuce i zeli uzeti konsumov conset 2.9.kaze da su to provereni spremaci i da se ne lome i imaju dobar sistem paker valjaka i daske pozadi,
ja bi ti ipak preporucijo ako nisi zadovoljan sa tvojim kupi consumov 3.6m za taj rus od 105ks i mozes biti miran.
 
Odg: Setvospremači

Išao sam 10 11 km na sat ,lako ga vuče i dosta duboko 12 13 cm ali je poenta u sistemu za rasklapanje.
 
Nazad
Vrh