Setvospremači

Odg: Setvospremači

@todore

Tebi niko ništa ne zamera, niti želi da ti "soli pamet"...
Samo pričamo o tome da dupli paker valjci jesu napredak u odnosu na jedan paker valjak. Da nije tako, niko od proizvođača ne bi ugrađivao duple paker valjke.
Međutim, ako tebi jedan paker valjak odradi dobro posao - super. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

ne samo meni nego svima kod mene jer i mene čudi da izbacuju sa dva i to uglavnom consetove jer svi mi kažu da je moj nezamenjiv ima i sa branom ako si to nekad video tek ono radi posao ,jel tebe neko tukao kad si plav mislim na zvezdice
 
Odg: Setvospremači

:haha: :haha: :haha:

Ne nego sam prihvatio Čugijevu ponudu da pomognem oko uređivanja sajta. :cao:
 
Odg: Setvospremači

slazem se ja sa tobom da danske opruge ne pucaju (i ja sam imao takav sa jednim rotorom ) i prodao i kupio sa duplim jer bolje radi . ne pricamo o oprugama nego o rotorima . kod vas u durdevu je mozda zemlja jako rasitnjena i gusi se sa dva rotora , ali kod mene je drugacija zemja i ,jedan rotor ili dva velika je razlika
 
Odg: Setvospremači

Ja sam pre radio sa slovenačkim RAU spremačem sa jednim rotorom.Imao sam i branu pozadi ali kada je trebalo zatvoriti razor morao sam 3-4 puta da prolazim da koliko toliko zatvorim razor.
Staviću još jedan klip na kome se vidi zatvaranje razora na uvratinama sa samo jednim prohodom.Doduše tu i daska dosta radi ali i rotori ravnaju.
Inače i ovaj i predhodni klip je napravio Dukej.
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=L-DuTYwk048[/youtube] Dukej :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

pa što ti ostaju tragovi iza roljki
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237061337[/time]_________________________________________________
geza je napisao(la):
slazem se ja sa tobom da danske opruge ne pucaju (i ja sam imao takav sa jednim rotorom ) i prodao i kupio sa duplim jer bolje radi . ne pricamo o oprugama nego o rotorima . kod vas u durdevu je mozda zemlja jako rasitnjena i gusi se sa dva rotora , ali kod mene je drugacija zemja i ,jedan rotor ili dva velika je razlika
u ritskoj crnici se bolje radi sa jednim rotorom nego sa dva ako ne verujete šta vam tu mogu
 
Odg: Setvospremači

njemu ostaju tragovi zato sto je rotor od flaha pravjen , ali meni je isti ko kod tvog, i tu ne ostane samo ravno i sitno mada i ovo jako lepo radi i tu greske nema (sto se rita tice i ja imam dosta pa znam kako je )
 
Odg: Setvospremači

Ja mislim da je ovo za prvi prohod super,i bio bi prezadovoljan da i moj setvospremač uradi tako.Inače dva rotora mora biti bolje nego jedan-sigurno. :cao:
 
Odg: Setvospremači

Na uvratinama nisam išao tom brzinom kao u njivi.Na prvom klipu se ne vide tragovi.
Uostalom svako ima pravo na svoje mišljenje,zato :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

veruj ti meni da jesam , kad sam pisao u plugovima o imt 757.2 da se vracala zemja posle prohoda . ja sam kidao taj plug , cak mi je i raonik otkinuo
 
Odg: Setvospremači

dobro verujem ti ali ovde ima zemlje gde 560 vuče jednu brazdu , :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: bubiša
 
Odg: Setvospremači

znas kako kod nas kazu (o svakom krugu mozes da napises bibliju) a to o jednoj brazdi ja sam hteo za rusa da kacim . dode ti da places . zato meni cudno kad ljudi kazu da neki traktor koji ima 70 konja moze da vuce 3x35 plug . ovde kod nas sigurno ne
 
Odg: Setvospremači

ima ovde zemlje koja je crna gde to može ja vučem 3x25 sa 567 bez problema
 
Odg: Setvospremači

BUBISA

Vis kako je lako. Ja sam isto ove godine pazario nov setvospremac,al' Hudjikov. Mogu vam reci da radi odlicno. Dvoumio sam se izmedju consumovog i hudjika,ali ipak sam odabrao Hudjika. Jeste malo skuplji,al' m se cini da je jaci. Postavicu snimke,nadam se sutra poslu :cao:
 
Odg: Setvospremači

@paorpaor

Hvala još jednom na savetu(zato smo tu da se pomažemo) izato :ppozdrav:.
Postavi i ti snimke da vidimo kako radi tvoj spremač.Ma nema tu šta da se priča, ne bi Huđik bio to što jeste da mu materijali nisu kvalitetni a samim ti i mašine.
 
Odg: Setvospremači

evo i agromerkurovog 2.9 u kombinaciji sa rusom 820
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237142645[/time]_________________________________________________
ja sam isao u 7-kornjaci 11.7 km/h
 
Nazad
Vrh