Setvospremači

Odg: Setvospremači

kolika je njegova cena
 
Odg: Setvospremači

Čugi je napisao(la):
Čitaj pažljivije todore, napisa čovek lepo da je 5000 za 3m.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236806459[/time]_________________________________________________
šandor je napisao(la):
Setvospremač (germinator) je mnoooogo skup od 3 m je oko 5000 € a od 4,5 m je oko 8000 € . Ne guši se pošto S opruge nisu savijene kao kod običnog setvospremača nego stoje ravno vidi se na slici.
 
Odg: Setvospremači

oldtimer je napisao(la):
A kako se pokazao posle ugara.
Ucinak u predsetvenoj pripremi je nesporan.
Da li je taj od 3m velik za MTZ 820?
Bez problema ide i posle ugara. Po meni nije velik mada.... ja vučem sa 1025 sa oko 14 km/h. taj bi vuko mislim oko 10 km/h
 
Odg: Setvospremači

"Dante machine" proizvođač Italija uzeo sam ga od Mlađe iz Sućeske "serbita agrar" :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

germinator je namenjem iskljucivo za predsetvenu pripremu zemlje i moze da ide do dubine max 10 cm ali nije bas preporucljivo raditi s njim ugare posto je za te poslove dobar setvospremac ili razrivac koji to uradi do dubine 15 20 cm....germinator je skupa masina ali svakako bolja od klasicnog setvospremaca :D
 
Odg: Setvospremači

Danas najzad isprobao spremač.Za sada prvi utisci zadovoljavajući.Mada me je kiša oterala sa njive nešto sam ipak uspeo da odradim.
Probao sam da teram rusa 5-om sporom(to je negde oko 9,3 km/h) i nosio ga je lako.To je prvo gaženje i sasvim sam zadovoljan kako ide.
Treba još malo doštelovati paralelogram na rotorima i biće :D.
Evo i par slika koje je Dukej napravio dok je bio samnom na njivi:











 
Odg: Setvospremači

Dosta masivno sve , čak gledam i kod rotora puno ojačanja . Svaka im čast na odrađenom poslu ! :cao:
 
Odg: Setvospremači

bubisa kako radi tvoj setvospremac dali si zadovoljan sa daskom pozadi dali lepse radi nego napred jel nije bilo gusenja ,ja sam na mom imao problema sa daskom pozadi posto se previse lepila zemlja za nju pa nije dobro radila pozadi pa neznam dalo da joj malo ogrebam farbu ili da je prebacim napred sta mislis?
 
Odg: Setvospremači

I meni se sviđa setvospremač,ja bih isto uzeo taj al mi je trebao veći jer ipak šteta da 105ks se ne iskoriste ,a consumov od 4m košta 1000e više nego što sam ja platio moj. :D
 
Odg: Setvospremači

@ kiki
To me je i naj više brinulo pošto je težak i masivan (po prospektu oko 1000kg) kako će se rus ponašati.Kažem šteta što je pala kiša pa nisam mogao da probam i brže da idem.
@ NA
To je još bilo na leniji malo fotki dok je još čist. :ppozdrav:
@ phoenixfendt
I kod mene je malo lepilo na dasku i gurao zemlju.Probao sam da malo dasku podignem za jednu rupu ali onda pljusak i gotovo spremanje tako da nisam video kako radi.Drugar ima isto consuma ali 4,1 i prebacio je dasku napred.I njemu je lepilo dok nije spala farba.On kaže da je zadovoljan kako radi i kada je daska napred.Ja ću naj verovatnije u ponedeljak ako vreme dozvoli nastaviti sa spremanjem pa ću videti kako će biti bolje ili ovako ili kada prebacim dasku napred.
@ KishRobert
Malo je vlažno ali duvao je vetar pa isušuje brzo.Po meni da nije bilo kiše danas sutra se moglo raditi.
@ Branko
Hvala :ppozdrav:
@stiv
Drugar je uzeo consuma 4,1 kada i ja i platio ga je 3600 ervopljana.Vuče ga sa rusom 1025 RM.I on je danas bio da priprema za stvu repe.
Bio sam večeras sa njim i on je jako zadovoljan sa spremačem.On je dasku prebacio napred.Zaboravio sam u kojoj je brzini terao,znam samo da mi je rekao da je išao preko 10 km/h prvu pripremu.To je složićete se dosta brzo.
 
Nazad
Vrh