Setvospremači

Odg: Setvospremači

Baš masivno , nema šta . A i rotori su dobri , meni se više sviđaju nego žičani kod nas bolje sitne zemlju !
 
Odg: Setvospremači

Da da i meni bi odgovaralo nesto takvo za Banat! A dok se ovi zicani ne pokvare nece biti nista menjano... nema se para....Jedino da nesto sam konstruisem!
 
Odg: Setvospremači

ja sam danas radio malo sa setvospremacem ali jos nije vreme bas za setviranje posto ima dosta vlage pa cu jos malo sacekati da se bolje prosusi ali mi se nesvidja kako daska pozadi radi jer ako je spustena dole onda cim naidje jedan brezuljak ili dzomba od kukuruza ili slicno odna gura gomilu zemlje a cim je malo podignem onda neradi nista a to nije dobro pa cu je staviti napred i bicu na miru napred je malo bolje kad je daska posto nema zagusljivanja i tako bi trebalo da je bolje ,i neznam kakva su vasa iskustva sa setvospremacima sa daskom pozadi?
 
Odg: Setvospremači

Nasi proizvodjaci uvek izmisljaju toplu vodu. Ja sam video Kvernelandov vuceni setvospremac od 3.6 i njemu je daska napred. Oni sigurno nisu to tek tako stavili napamet.
 
Odg: Setvospremači

Bolje ako je daska napred, i Talijani su stavili napred i lepo radi. Oni su stavili i opruge i na primer ako naiđe na tvrdu grudvu malo se "podigne" daska i dobije silu od tih opruga i grudva se bukvalno razleti :D
 
Odg: Setvospremači

oni u consumu kazu da im svi preporucuju da stavljaju dasku nazad ali to je dobro samo ake je zemlja suva i nije nista zaoravano naprimer kukuruzovina ili tamo gde se zaoravana zelena masa,i tamo kada klinovi podriju onda se zemlja uhvati za dasku a pogotovo ako je zemlja malo vlazija i ima dosta dzomba ili neravnina i taku je daska gura i pravi razore pa sam odlucio je prebaciti napred i tako ci ostati posto ja mislim da je tako mnogo bolje,inace danas sam se malo namucio posto mi se na nov setvospremac lepila zemlja posto nije jos farba skinuta i tako na klinove dasku i valjke pa sam morao skidati zemlju i cistiti valjke na svakome kraju ali sam zadovoljan kao radi...dobar je to setvospremac consum 3.2.
 
Odg: Setvospremači

stvarno lepo uradjeno daska je dobro resena i napravljena a i ceo setvospremac ali to mora da je i veoma skupo posto se vidi da je sve vrhunski i kvalitetno napravljeno i malo mi je cudno da ima jako gusto postavljene ove s opruge pa dali se ne to gusi ako se radi neko grudvasto zemljiste ili ako ima dosta biljnih ostatka kao se tebi sandore pokazao taj tvoj setvospremac?
 
Odg: Setvospremači

Setvospremač (germinator) je mnoooogo skup od 3 m je oko 5000 € a od 4,5 m je oko 8000 € . Ne guši se pošto S opruge nisu savijene kao kod običnog setvospremača nego stoje ravno vidi se na slici.
 
Odg: Setvospremači

sandore sjetvospremac ti je ekstra kolko je u tebe sirok i kako ga vuce rujo
 
Odg: Setvospremači

mladen je napisao(la):
sandore sjetvospremac ti je ekstra kolko je u tebe sirok i kako ga vuce rujo
Moj je od 3 metra vuće ga ruja od 105 konja sa brzinom od 12 - 14 km/h
 
Odg: Setvospremači

šandor je napisao(la):
Setvospremač (germinator)

Upravo to, vidim da ih mnogi zovu s.s.čima, a to su dva skroz različita priključka, razlika je velika u odnosu na setvospremač i mnogo je kvalitetnija i brža priprema zemlje.
Evo par germinatora-
GerminatorSP6000.jpg

foto_germinator_03.jpg

H_Germinator.jpg
 
Odg: Setvospremači

Čugi je napisao(la):
razlika je velika u odnosu na setvospremač i mnogo je kvalitetnija i brža priprema zemlje.
To mogu da potvrdim ko proba da radi sa germinatorom kad tad će da uzme
 
Odg: Setvospremači

Čitaj pažljivije todore, napisa čovek lepo da je 5000 za 3m.
 
Odg: Setvospremači

Sandore, da li Germinator koristis i posle ugarenja, da izvuces rizome sirka, ili nije za to pogodan(pitam jer po definiciji germinator ne moze da ide tako duboko kao setvospremac)
 
Odg: Setvospremači

Tako piše da može da radi do 20 cm dubine ali ja nisam probao. I nekako mi to zvuči neverovatno jer ima 60 S opruga na 3 kvadratni metar , i ako bi spustio u zemlju 20 cm.............. ne bi se video germinator od zemlje :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh