Setvospremači

Odg: Setvospremači

dal neko zna kakve su ove nove S opruge sto se sad koriste za nove setvospremace dali su ove nove kvalitetnije od onih starih stu su nekada bili na RAU setvospremacima jer kad je moj cale radio sa starim RAU setvospremacem izmedju dve S opruge koje su bile jedna pored druge dosta blizu nakupili se biljni ostaci i nije to primetio i tako da je vukao gomilu zemlje za sobom a umesto da S opruge puknu iskrivila se ona greda sto drzi S opruge ona prednja znaci te S opruge su bile jace od grede ...i to je pravi kvalitet S opruga al neznam kakve su ove sto se danas ugradjuju dali one lako pucaju?
 
Odg: Setvospremači

Da, vrlo lako. Svake godine promenim po par komada.
A svaki prodavac se kune da su upravo te što on prodaje talijanske, kao vrlo kvalitetne.
 
Odg: Setvospremači

Ja na mom Agromerkuru sam promenio samo jednu (spoljnu van rama) za 5 godina jer sam je izgubio, otpustio se šraf i skliznula, ostale su kao nove što govori o kvalitetu.
 
Odg: Setvospremači

cugi jesi li zadovoljan sa tvojim setvospremacm jesi zadovoljan sa zavrsnom obradom i farbom...neznam kako radi agromerkur iz ade al sam cuo da su svi domaci proizvodjaci isti samo je ime drugacije a svi rade na istom principu...mada mislim da su oni paker valjci bolji kad su nazubljeni kao sto ima moj conset al neznam kakva su iskustva sa zicanim rotorima kao na tvome setvospremacu.I kojom brzinom vuces sa zetorom taj setvospremac jel ide u 4?
 
Odg: Setvospremači

Prezadovoljan što se tiče kvaliteta pripreme, ja imam jedan žičani i jedan sa trouglovima koju su odlični ako nije oranje dobro izmrzlo ili ako je prolećno u pitanju. Kvalitet farbanja ocenjujem sa 4-. Drugi prolaz leti u četvrtoj :D
 
Odg: Setvospremači

i ja sam zadovoljan sa mojim conset 3.2 hidro posto sam mu malo doterao i zaoblio ivice malo ofarbao one delove gde je bio ogreban i sad je sve u redu ostaje mi samo da vidim kako lepo radi kad ga uteram u zemju mada neznam kakva su iskustva oni sto imaju dasku pozadi dal se to negusi il je tako bolje kad je nazad nego napred...i dal je bolji setvospremac sa pacijim nogama ili bez posto u mom kraju vise vole one sa pacijim nogama mada neznam dali to lepse radi od obicnih?
 
Odg: Setvospremači

Juce sam isao da bacam NPK (nisam jesenas zbog ::novac:spavam: i odmah sam to iskoristio da zatvorim brazdu to jest iskultiviram. Mogu vam reci da je Hudjikov setvospremac jako,jako dobra spravica. Uspeo sam da za jedan nepun dan odradim 30 jutara bez da se umorim. Stavicu koju sliku.
 
Odg: Setvospremači

Ma jok. 'Nas kako se lepo radilo. Ostao je fin rastresit sloj od 10-ak cm. Tako sam radio i proslegodine,do duse experimentalno na 2 njive i kasnije se pokazalo da je tu bilo najvise vlage kad je zasusilo.
Moram samo da napomenem da je oranje obavljeno krajem oktobra.
 
Odg: Setvospremači

Ja sam iz Tovariseva,kod Backe Palanke. Ovde je svarno bilo lepo za rad prekljuce i juce, a danas vec ne. Zemlja je uglavnom 2 i 3 klase.
 
Odg: Setvospremači

Znam gde je Djurdjevo. Imate dobre lubenice :D. Imam rodbine u Mosorinu i Sajkasu , a to je odmah do tebe. Ipak ti si dosta istocnije od mene pa mozda i zato kod nas je malo bolje prosusilo. Uglavnom kazem ti da je prava stvar sto ranije zatvoriti brazdu. Kod nas ima jedan veliki koji radi oko 800 jutara i on uopste ne ore. Na jesen prodje HORSHOM (stubni kultivator) na 30-ak cm dubine i iza kojeg ostaje ravna pista. Recimo da se to kod soje najbolje primeti. Poseje je,nikad pre 20. aprila, i ima odlican prinos (2000-2500 kg po jutru).
 
Odg: Setvospremači

A kodnas kogod donosi lubenice svi se hvale da su iz Djurdjeva! :sta:
 
Odg: Setvospremači

ako su cigani neverujte jer su nakupci kupe kod mene i kao oni proizvođači
 
Odg: Setvospremači

Evo konačno je stigao .Nije sve ispalo kako smo se dogovorili, ali mi je bilo dosta.
 
Nazad
Vrh