Setvospremači

Bećarino upravo sam u pripremi da uradim tako nešto na Belorusu, a sve u saradnji sa Zjockom, kome kao čoveku svaka čast.
O tome razmišljam već duže vreme...
 
Dzan je napisao(la):
To je jako dobra stvar samo treba imati traktorcinu za to.

Varaš se. Moj mali NH na slici ima 92 ks i sa ovom kombinacijom od 2,8 m i pačijim nogama (dosta povećavaju otpor tj. sjetvospremač sa njima treba jači traktor) na S oprugama ide kao metak.
 
becarina interesuje me kako se grabulje ponasaju , koliko vidim ti lanci sto nose zubce su dosta dugacki , pa me interesuje da li upadaju pod prednje tockove , nekako mi je mali razmak izmedju osnove grabalja i traktora napred, inace princip mi je skroz ok. :sta:
 
Kojcica je napisao(la):
becarina interesuje me kako se grabulje ponasaju , koliko vidim ti lanci sto nose zubce su dosta dugacki , pa me interesuje da li upadaju pod prednje tockove , nekako mi je mali razmak izmedju osnove grabalja i traktora napred, inace princip mi je skroz ok. :sta:

Nema šanse da točkovi zgaze krila drljače. Na slici se vidi kako stoje dok su u radu pomaknuta još malo nazad no sasvim daleko od točkova. U obradi voćnjaka traktor ide 6-7 km/h, dok u pripremi za sjetvu na pooranom tlu ide preko 11-12 km/h. Ako se netko pita zašto ide tako sporo u voćnjaku nek pogleda kolko duboko sjetvospremač radi na ovoj slici. :cao:

 
Jako lepo, dobro i jednostavno rešenje, koje dugoročno gledano štedi i i gorivo i vreme, a i manje prohoda ima.

Svaka čast.

Inače Bećarino, gde se nalazi to mesto Cibalae, koje ti navodiš kao tvoje mesto stanovanja?
 
goran1 je napisao(la):
e to je vec bolje drljaca malo da poravna a setvospremac da usitni malo zemlju i malo dublje da uradi :D


i sada ispada da drljaca prvi put bolje poravna od setvospremaca koji na sebi ima dasku za ravnanje,ljudi,budimo malo realni :haha:
 
danger je napisao(la):
goran1 je napisao(la):
e to je vec bolje drljaca malo da poravna a setvospremac da usitni malo zemlju i malo dublje da uradi :D


i sada ispada da drljaca prvi put bolje poravna od setvospremaca koji na sebi ima dasku za ravnanje,ljudi,budimo malo realni :haha:

Hvala za ovaj post, danger...

Stvarno nemam volje da se ubeđujem sa bilo kime.

Sada mogu na miru da :spavam: :spavam: :spavam:.

Laku noć svima.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Ma isto. Nemoj da bacas pare, vidis daje udarila oskudacija, bre! :nono: ::novac:: ::lose:: :haha:

Ja sam napravio dva teška rotora na setvospremaču, i ako oni ne poravnaju zemlju vala neće ni daska...
 
Nazad
Vrh