Kukuruz 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: Za nove članove da se predstave

Jugos je napisao(la):
Sta mislite o pionirovom A24? Iskustva molim, planiram da sejem a nisam imao do sad.

Jako ran hibrid, nikako za branje, slabije rodi ali ima jako malu vlagu. Može se sejati postrno. Bolje uzmi neki iz kasnije grupe zrenja, radićeš ga 10 dana kasnije ali ćeš imati i veći rod.
 
Odg: Za nove članove da se predstave

Kolko je to slabije jel bude oko 6 tona po jutru u sojistu samo sa recimo 180kg uree? (normalno planiram kombajniranje) ovih godina sam imao fao 400-450 a vlaga nikako da ode do 14 nego je bila oko 16prosek,pa kad mi skinu 500kg sta sam radio
 
Odg: Za nove članove da se predstave

Sve je naravno relativno ali mislim da se ne isplati. Meni je npr bio isplatljiviji P88 sa većom vlagom nego R10 sa 2% manjom vlagom jer je rodio više.
 
Odg: Za nove članove da se predstave

na dva parčeta po pola hektara sam imao 78m, vlage 13%.
na drugoj njivi je verovatno bio nešto bolji ali nije mereno.
 
Odg: Za nove članove da se predstave

a24 ovde na severu je ok malo je manji prinos ali kad upece na+40 moras imati sarene hibride po grupi zrenja a on stize medju prvima sa dobrom vlagom pa mozda upecas neku bolju cenu dok ne stignu drugi hibridi ali pravilo je da nema pravila svaka godina je za sebe pa je najbolje sarati hibride
 
Odg: Za nove članove da se predstave

Deni je napisao(la):
kod nas cene pioneer semena su:Fo2 2680 din,F38,P88,D11,3450din, B23, K67,N43,D12,3000din
Svi ovi hibridi koje si naveo,kod nas su skuplji za 450 dinara! :udri:
 
Odg: Za nove članove da se predstave

I ZP 684 je jako dobar hibrid,ali iskljucivo za branje!! :D
 
Odg: Za nove članove da se predstave

Evo rezultata ogleda LG hibrida kukuruza za proslu godinu (mozda nekom pomogne pri izboru).

331d755.jpg



bdtavn.jpg
 
Odg: Za nove članove da se predstave

Rezultata ogleda se treba kloniti,pri ovom mislim na bilo koju semensku kucu.
To mi je potvrdio i covek iz pioneera Rade Krzman. Realni pokazatelj je na sopstvenoj njivi,ali ne 4 reda vec 3 4 kj. Konkretno imao je kod mene jedan prijatelj LG hibrid i nije nista posebno rodio,a o ovakvoj vlagi kao sa ogleda da i ne pricamo. Tako da je izbor hibrida poprilicna lutrija. Nema loseg hibrida,bitana je samo namena i najbitnije je ko uzgaja hibrid.
 
Odg: Za nove članove da se predstave

To svakako stoji. Evo ja imam coveka koji je prosle godine imao 4,5 hibrida LG na povrsini od oko 10 jutara, sa prosecnim prinosom od oko 11t/ha. Ako nekog zanimaju detalji i njegovi utisci, mogu poslati njegov broj mob. na pp.
 
Odg: Za nove članove da se predstave

E,@Mili hvala ti,ja nikako da okacim te rezultate a imam i ja to,jer sam imao ogled LG.Pa,slazem se da ne moze ogled da bude sveto slovo,ali LG hibridi mi se svidjaju. :ppozdrav:
 
Odg: Za nove članove da se predstave

Moje gledanje ogleda:
Potencijalno sejani hibrid u odnosu na meni poznat,na lokalitetu slicnom mom. Manje 15-30% prinosa. Generalno treba pratiti al ne bas verovati
 
Odg: Za nove članove da se predstave

I ja sam donekle skeptik po pitanju rezultata ogleda ali se iz svega toga može zaključiti šta je dobro.Najvažnija je ipak agrotehnika.
 
Odg: Za nove članove da se predstave

sta mislite o bc hibridima i kakva su vam iskustva o prinosu i kakvi su za berbu? Planiram da ih berem za ambar a ne da krunim na njivi. Pozdrav ::namigivanje::
 
Odg: Za nove članove da se predstave

Ja sam zadovoljan AS hibridima-klip ima 22 reda zrna
 
Odg: Za nove članove da se predstave

ban.novo selo je napisao(la):
sta mislite o bc hibridima i kakva su vam iskustva o prinosu i kakvi su za berbu? Planiram da ih berem za ambar a ne da krunim na njivi. Pozdrav ::namigivanje::
Ja sam imao lane BC 678 i AS 62 na istoj njivi. AS je bio mnooogo bolji.
 
Odg: Za nove članove da se predstave

Pioneer cene- Gornji Breg:
I. gr 2317.-
II. gr 2612.-
III. gr 2907.-
IV. gr 3353.-
Ako se uzme bar 51 vreća
 
Odg: Za nove članove da se predstave

dobre cene. ja poruchio u temerinu.
II GR 2650
III GR 2950

inache kao ilistraciju cu navesti i cene u jednoj apoteci u kikindi.
II GR 2958
 
Odg: Za nove članove da se predstave

Lala iz Banata je napisao(la):
ban.novo selo je napisao(la):
sta mislite o bc hibridima i kakva su vam iskustva o prinosu i kakvi su za berbu? Planiram da ih berem za ambar a ne da krunim na njivi. Pozdrav ::namigivanje::
Ja sam imao lane BC 678 i AS 62 na istoj njivi. AS je bio mnooogo bolji.
Kod mene se as nije bas proslavio a 684 mi se mnoooooogo krunio pri branju sto nije bio obicaj za taj hibrid
 
Odg: Za nove članove da se predstave

Szeky,
nemam nameru da sejem PIONEER, ali treba pratiti cene svih kuća, jer se na posletku gotovo sve izravnaju po ceni, pa ni nema nekih razlika. Nego, objasni mi šta znači ono GR, da li je to skraćeno od "grupe"?
ZNA LI NEKO CENE KWS hibrida:haha: :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh