Kukuruz 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imao sam 10 kikinde po kj.sejan na 24.(losa ritska zemlja)ali sreca pa je bilo dosta kise prosle godine.cuo sam za mikado ali nisam ga sejo.
 
ipak cu mikado onda,mislio sam ovaj ags 83,ali sta citam sad na google o mikadu stvarno :D
Post je spojen: [time]1262974890[/time]
_________________________________________________
kako ja znam ovde oko nas zp slabo koriste
 
ove god sigurno pioner F02, pokusacu da nadjem p88 i jos jedan cu probati za krunjenje....e sad videcemo koji :ppozdrav: nadam se da mi vi mozete pomoci

da dobro otpusta vlagu
da je u rangu sa F02 po FAO grupi
da je rod 6 000 kg po jutru ili 10 t po hektaru uz 150 kg uree
 
I koja ti je muzicka zelja? :haha:
Sala mala,proverena stara skola:pionir p12 i florencija,imao sam k67 i nista nije bio bolji od p12 a upola je skuplji.
 
Farmer Bob je napisao(la):
Hej,momci,kad je ovde na forumu fajront??Izgleda smo samo nas trojica??A i ja bi da vas napustim. :ppozdrav: :spavam:

Kad poslednji Srbin napusti zemlju na njemu je da ugasi forum, znaci nikad.
 
Ja imam informacije da Monsantovi Dekalb hibridi nisu loši. Kolega mi se hvali sa DKC5276. Sve je probao do sada i ZP, NS, KWS, Pioneer... i do sada nije nikada uspio da prebaci 9 tona zrna /ha dok nije posijao Dekalb. Posebno je zadovoljan sa DKC5276. :bravo:
 
Probao je samo 2009. godine jer su se tek pojavili proljetos. Ove godine će povećati količine pod tim hibridima.
 
Šta je ustvari dobar kukuruz. Po meni je to kukuruz koji sa 250kg NPK 8 24 16, 150kg Ureje i dobru agrotehniku da prinos od 6t/kj i više.
Međutim tu nije kraj priče, sve zavisi kako ćemo kukuruz brati i kada ćemo ga prodavati. Naprimer ako se kukuruz lako kruni to je za nekoga prednost a za nekoga mana.Za branje kukuruza beračem nije interesantna vlaga dok je za krunjenje kombajem vlaga od presudnog značaja.
Zato vas molim da kod ocenjivanja kukuruza navedete dali ste kukuruz brali beračem ili krunili kombajem, to jest za koju je namenu kukuruz dobar ili loš.
Ja kukuruz berem beračem i na osnovu zadnjih 4-5 godina mogu izneti sledeća zapažanja:
- LG Alicunde, Pončo rekordni prinosi stašno se teško beru beračem na kukuruzu branom rano ujutro nema ni jednog klipa na kojem nema bar po neka ljuštika, prilikom branja se ne kruni.
-KWS Kermes rekordni prinosi teško se bere beračem na svakom klipu ima dosta ljuštika, prilikom branja se ne kruni.
-NS6030 odličan prinos najbolje sa bere beračem čak i kada se bere popodne,veoma malo se kruni prilikom branja,seme mu je prilično skupo, ako ne i najskuplje.
-ZP 684 odličan prinos, odlično sa bere beračem ,veoma malo se kruni prilikom branja.
-Pioneer d12 pioneer P88 odličan prinos, dobro sa bere beračem, malo se kruni prilikom branja.
-Syngenta Turtop odličan prinos, ne bere se baš najbolje, strašno se kruni prilikom branja. Na 12 prikolica od 3t sakupio sam 2t zrna koje sam posle provejavanja prodao sa 13% vlage.(Malo sam kasno brao)
Kao što se iz gore navedenog vidi sve ovo su kasni hibridi kukuruza i svi su u zadnjih par godina dali prinos oko 6t/kj.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@Uroš
Svaka čast na ovako dobro napisanom postu.Korisniji podaci se ne mogu naći na sve četiri stranice ove teme.Pozdrav.
Jeste,ali nemoj tako,pa sta smo mi do sad trabunjali o kukuruzu:haha: :haha: :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh